Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
BrabusofPoland

Kupno zegarka poza UE -opłaty celno podatkowe

Recommended Posts

Panowie

Chcę kupić zegarek(wartość ok. 2.5k$) w USA i potem przywieść go samolotem do PL. Czy mogę natrafić na przymusowe oclenie zegarka podczas kontroli na lotnisku? Lepiej przewieźć go w bagażu podręcznym czy rejestrowanym?

Jeśli coś stanie się z takim zegarkiem, powiedzmy Tag Heuerem, na terenie PL, to czy mogę oddać go do serwisu w PL pokazując amerykański dowód zakupu?

zegarek na rękę, pudełko rejestrowanym lub wysłać pocztą,

z włożeniem całego sklepowego zestawu pudełkowego do podręcznego może być jeszcze większa loteria i zapłacisz Vat (x23% od ceny zegarka z paragonu)

na zegarek musi być gwarancja międzynarodowa gdyby coś, ale to i tak należy zapoznać się z warunkami tej gwarancji czy obowiązuje w PL

Edited by Burns

Na cle może być różnie; koledze chcieli oclić macbooka którego wozi ze sobą i odpuścili dopiero jak im pokazał zasilacz z europejską wtyczką.

Taga bez problemu naprawiaja w Polsce na amerykański dowód zakupu. Nawet nie paragon tylko ta kartę plastikowa z danymi sprzedawcy. Zanosisz do jubitomu i po sprawie. Przecwiczylem 2 razy.

2x - nie wiem czy to poziom do radości

A jak wygląda kwestia zakupu antyku który ma ponad 100 lat. Z tego co wiem płaci się wtedy jedynie 7 czy 8 % vatu i to wszystko.

Tak.

Pozdrawiam

Piotr

Kupiłem zegar na ebayu. Za 361 dolarów, dochodzi wysyłka 92 dolce i ściągana od razu opłata importowa 108,25 dolara. Rozumiem ze te 8 % nalezy policzyc od 453 dolarów (czyli powinno wyjść 36,25 dolara). A ebay zabrał 108,25 dolara jak odzyskac resztę?

Przechodził ktoś tą procedurę z ebayem (urzedem celnym)?

Pozdrawiam

Edited by baja

Global shipment? Jeżeli tak, to opłaty poszły w UK. Raczej od zaniżonej kwoty, pitney bowes sobie zarobił. Jest o tym sporo wątków na forum eBay. Raczej bym nie informował o niczym polskiego urzędu celnego jeżeli nie chcesz drugi raz płacić.

Guest Turrican

2x - nie wiem czy to poziom do radości

Jak się kupuje wallmarcie...

Witam uprzejmie! Przepraszam ale chciałbym o coś zapytać bo nie mam za bardzo wiedzy w temacie. Czytałem że cło, vat itd te wszystkie opłaty przy np. zakupie w sklepie wysyłkowo w kraju spoza UE. Jak się ma sytuacja przy np. zakupie a chrono24.pl od prywatnego sprzedawcy, który nie wystawi żadnej faktury i wyśle mi w prywatnej paczce bez żadnego dokumentu dotyczącego zawartości, wartości przedmiotu itd- czy wtedy także obowiązują te wszystkie opłaty?

Edited by seba.79

Ja trochę odgrzeje temat... Czy zakup na chrono24 zegarka z Monako jest obarczony cłem i vatem? Czy ze względu na bliską współpracę Monako z UE nie?

Ja trochę odgrzeje temat... Czy zakup na chrono24 zegarka z Monako jest obarczony cłem i vatem? Czy ze względu na bliską współpracę Monako z UE nie?

Monako jest traktowane jako terytorium Republiki Francuskiej

Cześć, odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego.

Czy przy kupnie zegarka z Chrono24 zapłacę pełny VAT? Skoro za granicą na zegarek jest już nałożony podatek to czy płacąc w Polsce 23% nie jest to podwójne opodatkowanie?

Będę wdzięczny za pomoc! 

Edited by jacekd
-

39 minut temu, jacekd napisał:

Cześć, odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego.

Czy przy kupnie zegarka z Turcji na Chrono24 zapłacę pełny VAT 23% czy różnice pomiędzy stawka VAT w Turcji a w Polsce? Skoro w Turcji na zegarek jest już nałożony podatek to czy płacąc w Polsce 23% nie jest to podwójne opodatkowanie?

Będę wdzięczny za pomoc! 

Twój zegarek, jeżeli zostaje wprowadzony na nasz rynek powinien zostać opodatkowany VATem i prawdopodobnie cłem. Naszego fiskusa nie interesuje interes obcego Państwa a PL. Bywały przypadki, że Celnicy, próbowali ovatować stare zegarki z po za PL. Jest to obecnie małe szaleństwo i loteria. 

Mówisz wydaje mi się o wzajemności celnej, jest takie coś i faktycznie jeżeli jeden kraj nie nałoży cła to robi to drugi i na odwrót ale już nie pamiętam z kim my mamy takie umowy, kiedyś o tym czytałem. 

Zawsze przyjmuj +25% do zakupu z poza UE, może być więcej z uwagi na koszt obsługi celnej pośrednika. 

Kupiłeś Rolexa? :D

Edited by Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Z innej bajki; ktos korzysta z opcji moja kolekcja na Chrono24? Bezpieczna apka?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Ale kolekcje mozna dzielic z innymi? Ktos to widzi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Na swoim koncie tylko Ty to widzisz. Ja mam wbite swoje zegarki, żony i syna.