Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Zegarek na 10lecie - projekt KMZiZ 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

niniejszym z przyjemnością ogłaszam zapisy na zegarek KMZiZ na 10lecie - edycja limitowana 10 sztuk na 10 lecie

Nr 1 zarezerowany - wolne od 2 do 10

Wplata 25% zaliczki na konto Stowarzyszenia , koszt 4900 euro

Realizacja tzn odbiór czerwiec 2014 , koniec zapisów czerwiec 2013

 

Specyfikacja techniczna

 

 

DONBLUETH KMZiZ LE z niebieską tarczą ( tylko dla nas )

 

- model 99.2 (małą sekunda, rezerwa chodu)

 

- naciąg manualny

 

- koperta stalowa, 42x11mm

 

- tarcza niebieska (błękitna) z białymi tarczkami małej sekundy i rezerwy chodu i nakładanymi cyframi godzin

 

- stalowe wskazówki (godzinowa i minutowa), błękitne wskazówki małej sekundy i rezerwy

 

- kaliber 99.2 z grawerem „KMZiZ LE” na płycie

 

- numer limitacji „0X/10” na ringu dekla

 

- czarny lub brązowy pasek ze skóry aligatora ze stalową klamerką (opcjonalnie motylek)

 

- drewniane pudełko

 

- certyfikat (KMZ’towy z podpisem Dirka Dornbleutha)

 

zdjecia ( render) post-335-0-39957800-1358971803_thumb.jpgpost-335-0-43130600-1358971814_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki termin wpłaty zaliczki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innych ujęć tych renderów?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez napisu na tarczy, please...

Zobaczcie zegarki na 10 rocznicę The Puritst's. Zmiany dyskretne ale bez zbędnych napisów na tarczy, te są raczej zarezerwowane dla zegarków reklamowych.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz dobrze mówi, też bym wolał bez napisów na tarczy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się naprawdę świetnie! Już zazdroszczę przyszłym posiadaczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zamiast tych napisów była data, to byłby idealny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez napisow powaznie rozwaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda cudnie gdyby nie ten napis nad 6-stką - jak reklamówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisu mozemy nie umieszczac

Chcialbym podziekowac Koledze Łukaszowi ( Sphinx) za pomoc zarowno w zaprojektowaniu tarczy jak i kwestii organizacyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie interesująca inicjatywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zamiast tych napisów była data, to byłby idealny.

O obawie ze bedą napisy na tarczy pisalem juz wcześniej w innym wątku. Jednak są.

Okno daty , hmm można stworzyć taki projekt , chociaż obawiam sądzę za za dużo by sie już działo na tarczy.

Z drugiej strony dla mnie data to bardzo ważna rzecz w zegarku.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kiedy przeczytałem informację, że zegarek będzie wyprodukowany w Dornbluth & Sohn w cenie poniżej 5000 euro, to byłem już w sumie zdecydowany na 100%.

Jednak kiedy zobaczyłem rendery, to zacząłem mieć wątpliwości. Porównałem je ze zdjęciami oryginalnych tarcz w modelu 99.2 i uznałem, że oryginały są dużo ładniejsze. Być może to wina renderów, ale małe tarcze wyglądają na wycięte w dużej niebieskiej. Nie wygląda to ładnie. Poza tym razi mnie duży kontrast pomiędzy jasnoniebieską tarczą główną, której kolor na renderach niezbyt mi się podoba, a małymi tarczami w kolorze chłodnej bieli. Na to nakładają się jeszcze zimne srebrne wskazówki godzinowa i minutowa i duże cyfry w tym samym kolorze. Wszystko opakowane jeszcze stalową kopertą. Ten zegarek skutecznie schładza emocje.....

A poza tym ze względu na zasłonięcie/wycięcie części czterech cyfr z głównej tarczy, stała się ona niezbyt czytelna. Poziomy układ małych tarcz pozwala na umieszczenie na tarczy głównej logo KMZiZ, ale dzieje się to właśnie kosztem jej czytelności.

Wg mnie dużo ładniejszy jest układ pionowy małych tarcz - taki jak w modelu Q-2010 AUF & AB. Wtedy nie ma już raczej miejsca na logo na tarczy, ale model na tym, wg mnie, w ogóle nie straci.

I jeszcze jedna sprawa - czy musi być model z rezerwą chodu? To chyba znacznie podraża koszt zegarka. Bez rezerwy chodu zegarek w wersji oryginalnej wciąż jest piękny i przy okazji tańszy. Gdyby wykorzystać model 99.1 do budowy limitki, to zapewne ze względu na niższą cenę limitacja mogłaby wynosić nie 10 egzemplarzy, ale więcej. Może 20 lub 30? A przy zamówieniu większej ilości zegarków całkowity koszt budowy pojedynczego egzemplarza też pewnie byłby niższy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ten projekt się różni od podstawowej wersji? oprócz koloru tarczy? czy to nie jest trochę za mało indywidualności, jak na limitowany zegarek na 10-lecie klubu?

 

choć nie wiem ile kosztuje zwykły dornblueth, więc może cały pozytyw to cena właśnie?

 

edit:

ok, to teraz rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi tam sie bardzo podoba :)nawet z napisami na tarczy ( nie sa nachalne). Nie kupie bo mnie nie stac ale lubie niemieckie zegarmistrzostwo wiec bede kibicowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarka nie kupie, bo kompletnie nie w moim stylu :( jednak pozwolę sobie na małą uwagę - skoro klub jest polski, zrzeszamy polskich miłośników zegarków i piszemy tu po polsku ... to czemu napisy rocznicowe zaprojektowano w innym języku :wacko:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. Kolor tarczy i wogóle wygląd całego zegarka jest naprawdę super. Jeśli miałbym się decydować to też wolałbym bez napisu na tarczy.

To co najmniej mi się podoba, to unitas w środku. Wiem, że zakres zmian jakim jest poddawany jest bardzo duży, ale jednak...

Wykładając takie pieniądze wolałbym mieć seryjny model, ale mimo wszystko z inhousem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To co najmniej mi się podoba, to unitas w środku. Wiem, że zakres zmian jakim jest poddawany jest bardzo duży, ale jednak...

Wykładając takie pieniądze wolałbym mieć seryjny model, ale mimo wszystko z inhousem.

Zawsze pozostaje Seiko albo Aviator jeśli chcesz prawdziwego inhousa, a nie zwykłego unitasa od Dirka..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, pls przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, nie ma tam nic o "zwykłym" unitasie.

 

Jednym to nie przeszkadza, innym nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam pozostało niewiele z seryjnego mechanizmu, naprawdę krzywdzące dla manufaktury i ogromu pracy włożonego w ten mechanizm nazywanie go unitasem. Niejeden in-house ma w sobie mniej inhousa niż werk Dirka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zamiast tych napisów była data, to byłby idealny.

Z kolekcji widac ze Dorbluth nie stosuje obecnie okna z datą. Takie rozwiązanie jest jak dla mnie praktyczniejsze i bardziej porzejrzyste niż to co obecnie jest w 99.3, 99.4 czy 99.5.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest, niebieski jest w modzie :)

Napisy jak już muszą być to w naszym rodzimym języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.