Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Oba chromowane

Dziękuję bardzo za tak precyzyjne datowanie  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część jest zacna, część z chińskim wskazówkami lub bez :), większa część z oryginalnymi.

Część pracuje wyśmienicie, część po 3 minuty na dobę a część wcale :(.

Część w chromie, większość w ładnej stali, parę z werkami po 1987, parę z koronami. 

Część z oryginalnymi, kilka nie, porysowanymi szkłami jak i kilka czystych szkieł jak smog nad Helem.. 

Tak, misz masz wyłowiony z netu, czasem oszukali i nie dopowiedzieli, czasem było wszystko jak w opisie a czasem prawie...

Pierwszego szturmana widziałem lata świetlne temu, podobał się a nie był oryginalny wcale, ale tarcza robi robotę.

No i mam zajoba na ich punkcie!!!

Super zdjęcie.

 

DSC04744.JPG

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Część jest zacna, część z chińskim wskazówkami lub bez :), większa część z oryginalnymi.

Część pracuje wyśmienicie, część po 3 minuty na dobę a część wcale :(.

Część w chromie, większość w ładnej stali, parę z werkami po 1987, parę z koronami. 

Część z oryginalnymi, kilka nie, porysowanymi szkłami jak i kilka czystych szkieł jak smog nad Helem.. 

Tak, misz masz wyłowiony z netu, czasem oszukali i nie dopowiedzieli, czasem było wszystko jak w opisie a czasem prawie...

Pierwszego szturmana widziałem lata świetlne temu, podobał się a nie był oryginalny wcale, ale tarcza robi robotę.

No i mam zajoba na ich punkcie!!!

Super zdjęcie.

 

 

Które niesprawne? 😄


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Elob500 napisał(-a):

Część jest zacna, część z chińskim wskazówkami lub bez :), większa część z oryginalnymi.

Część pracuje wyśmienicie, część po 3 minuty na dobę a część wcale :(.

Część w chromie, większość w ładnej stali, parę z werkami po 1987, parę z koronami. 

Część z oryginalnymi, kilka nie, porysowanymi szkłami jak i kilka czystych szkieł jak smog nad Helem.. 

Tak, misz masz wyłowiony z netu, czasem oszukali i nie dopowiedzieli, czasem było wszystko jak w opisie a czasem prawie...

Pierwszego szturmana widziałem lata świetlne temu, podobał się a nie był oryginalny wcale, ale tarcza robi robotę.

No i mam zajoba na ich punkcie!!!

Super zdjęcie.

 

 

 

W jakim czasie to skompletowałeś? Rok, 3 lata, 5 lat?

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

W jakim czasie to skompletowałeś? Rok, 3 lata, 5 lat?

 

 

Patrząc po postach to w dwa lata...

 

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, to po co 28 takich samych zegarków ???

Zostawić sobie jeden, drugi na zapas, a resztę kolegom oddać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

A w ogóle, to po co 28 takich samych zegarków ???

Zostawić sobie jeden, drugi na zapas, a resztę kolegom oddać 😉

 

Po co 28 zegarków? Tak jak tak  kolega Elob500 napisał w przedostatnim zdaniu....

 

Ja mam takie samo zdanie, kupić jakiegoś starego Poljota w oryginale albo nowszego do 1992 roku albo Szturmańskiego w stalowej kopercie, z  oryginalną tarczą,  starszego lub nowszego...

 

I chociaż się nie trafi to wiedzieć jak wygląda bardzo stary Okean, jakby przez przypadek gdzieś wypłynął... Jeden, dwa maksymalnie trzy zegarki, a reszta dla pasjonatów i kolekcjonerów.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Patrząc po postach to w dwa lata...

 

 

Stary już jestem, długo. Obiecałem sobie, że kiedyś na emeryturze się za nie wezmę. Jeszcze trochę. Wymienić chińskie strzałki, szkiełka, odpucować, naprawić, naoliwić, ustawić ech sporo roboty i co najważniejsze rozebrać i złożyć!

Dużo, e nie, mam teraz 2-3 w obserwowanych, jakoś nie mogę się powstrzymać :), niestety ale ceny wstępne (dla niepełnowartościowych lub popsutych) są już powyżej 1 tys a nie wiem po ile się skończą aukcje.

A tu już wkracza osobista kierowniczka, parę stów co jakiś czas można było ukryć, tysiaka się nie da.

Kiedyś było inaczej, parę stów i już. 

 

Art 69 stary Okean? Jak bardzo stary? 1976? 1978? 1980?

W chwili obecnej "pracuje" nad jednym z pierwszych ale to nie łatwy temat.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Stary już jestem, długo. Obiecałem sobie, że kiedyś na emeryturze się za nie wezmę. Jeszcze trochę. Wymienić chińskie strzałki, szkiełka, odpucować, naprawić, naoliwić, ustawić ech sporo roboty i co najważniejsze rozebrać i złożyć!

Dużo, e nie, mam teraz 2-3 w obserwowanych, jakoś nie mogę się powstrzymać :), niestety ale ceny wstępne (dla niepełnowartościowych lub popsutych) są już powyżej 1 tys a nie wiem po ile się skończą aukcje.

Kiedyś było inaczej, parę stów i już. 

 

Art 69 stary Okean? Jak bardzo stary? 1976? 1978? 1980?

W chwili obecnej "pracuje" nad jednym z pierwszych ale to nie łatwy temat.

 

To już ma mniejszy wymiar z którego roku... Ogólnie chodziło mi o to, że ten zegarek w jakiejś realnej cenie jest nie do zdobycia, a z tym aby  jeszcze mechanizm był stary i oryginalny jest jeszcze trudniej...

Ale chodzi o to, żeby jak się trafi - poznać poznać z kilometra.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam lubisz się grzebac?

Masz.

https://newauction.org/offer/chasy_polet_okean_komandirskie_vmf_khronograf_3133_ne_rabochie-i239464979883382.html

Gadaj z chłopem.

Koperta jest, trochę częśći też do tego trza drugi werk z tamtych lat, po uśmiechasz się  za około 700-1000, masz.

Zostanie tarcza....tę trochę odpucujesz i poczekasz na nowszą lub

Ja bym brał tę brzydką :). bo i tak jest lepsza niż ta z aukcji.

 

Prawd jest tak iż w tym zegarku liczy się koperta i tarcza, po za kilkoma wyjątkami. 

No ale te z lat 1981+ to już niczym się nie różnią od zwykły poljotów z tamtych lat.

 

 

 

IMG_20221122_215202.jpg

2 godziny temu, Wieniek1410 napisał(-a):

A w ogóle, to po co 28 takich samych zegarków ???

 

ONE nie są takie same :). Każdy jest inny i ma swoją historię :).

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elob500 napisał(-a):

E tam lubisz się grzebac?

Masz.

https://newauction.org/offer/chasy_polet_okean_komandirskie_vmf_khronograf_3133_ne_rabochie-i239464979883382.html

Gadaj z chłopem.

Koperta jest, trochę częśći też do tego trza drugi werk z tamtych lat, po uśmiechasz się  za około 700-1000, masz.

Zostanie tarcza....tę trochę odpucujesz i poczekasz na nowszą lub

Ja bym brał tę brzydką :). bo i tak jest lepsza niż ta z aukcji.

 

Prawd jest tak iż w tym zegarku liczy się koperta i tarcza, po za kilkoma wyjątkami. 

No ale te z lat 1981+ to już niczym się nie różnią od zwykły poljotów z tamtych lat.

 

 

 

 

ONE nie są takie same :). Każdy jest inny i ma swoją historię :).

 

Dzięki.

Na Ukrainie nigdy nic nie kupiłem. Przed wojną dużo obserwowałem co tam można kupić ale nie 3133.

 

Poljoty 3133 jakoś nauczylem się rozpoznawac ale Szturmanskie i Okeany trudno mi się poznaję. Pierszy problem to nie potrafię rozpoznać koperty stalowej, a drugi problem to nie potrafie rozpoznać oryginalnych tarcz. W Poljotach nie nam z tym problemu.

Może to kwestia, że za mało jeszcze przeglądałem zdjęć w necie, bo  dopiero niecały miesiąc to poznaję.

 

Decydując się na zegarek 3133 na samym początku trzeba się zastanowić co się chce mieć?

Można kupić nowego Okeana, który wiadomo ile kosztuje lub coś tańszego nie 3133 ale 3017 nowego Poljota, Striełę, w wielu wariantach lub chińskiego 3017, replikę z 1963 roku.  

I to jakiś sens ma. Każdy wybierze coś innego.

 

Ja nigdy nie nosiłem chrono i jest mi trochę łatwiej, a w swoich poszukiwaniach przyszedłem od zwykłych radzieckich Wostoków więc, po zastanowieniu wstępnie zrezygnowałem z tych modeli, które zawsze będę bez problemu mógł kupić.

 

Mogę kupić chińskiego 3017 ale uswiadomikem sobie, że  jak dobrze trafię  to np. za 1800 kupie oryginalnego  Poljota 3017, dołożę jeszcze trochę kupię Szturmana, a może i Okeana uda się złożyć, nie wspominając już o tańszych Poljotach 3133 z lat 80.

 

Jeszcze  jedno przemyślenie: czy to ma być zegarek kolekcjonerski do leżenia w szufladzie czy taki do noszenia, w końcu trzeba mieć jakieś dobre chrono, niekoniecznie do końca w oryginale np. ładnego, starego Poljota w stalowej kopercie.

 

Na samym końcu przychodzi myśl, że trzeba iść jednak w stronę starych, oryginalnych modeli.

Zacznę chyba od znalezienia stalowej koperty...

Dokładnie tak jak w przesłanym przez Ciebie linku.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sobie coś ulepić to pojawił się chyba kompletny werk na olx:

https://www.olx.pl/d/oferta/stare-zegarki-mechanizm-3133-chronograf-CID87-IDRDSPL.html


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jak chcesz sobie coś ulepić to pojawił się chyba kompletny werk na olx:

https://www.olx.pl/d/oferta/stare-zegarki-mechanizm-3133-chronograf-CID87-IDRDSPL.html

 

Odpuścić jest niekompletny i nie wiadomo czy działa.

6 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

Dzięki.

Na Ukrainie nigdy nic nie kupiłem. Przed wojną dużo obserwowałem co tam można kupić ale nie 3133.

 

Poljoty 3133 jakoś nauczylem się rozpoznawac ale Szturmanskie i Okeany trudno mi się poznaję. Pierszy problem to nie potrafię rozpoznać koperty stalowej, a drugi problem to nie potrafie rozpoznać oryginalnych tarcz. W Poljotach nie nam z tym problemu.

Może to kwestia, że za mało jeszcze przeglądałem zdjęć w necie, bo  dopiero niecały miesiąc to poznaję.

 

Decydując się na zegarek 3133 na samym początku trzeba się zastanowić co się chce mieć?

Można kupić nowego Okeana, który wiadomo ile kosztuje lub coś tańszego nie 3133 ale 3017 nowego Poljota, Striełę, w wielu wariantach lub chińskiego 3017, replikę z 1963 roku.  

I to jakiś sens ma. Każdy wybierze coś innego.

 

Ja nigdy nie nosiłem chrono i jest mi trochę łatwiej, a w swoich poszukiwaniach przyszedłem od zwykłych radzieckich Wostoków więc, po zastanowieniu wstępnie zrezygnowałem z tych modeli, które zawsze będę bez problemu mógł kupić.

 

Mogę kupić chińskiego 3017 ale uswiadomikem sobie, że  jak dobrze trafię  to np. za 1800 kupie oryginalnego  Poljota 3017, dołożę jeszcze trochę kupię Szturmana, a może i Okeana uda się złożyć, nie wspominając już o tańszych Poljotach 3133 z lat 80.

 

Jeszcze  jedno przemyślenie: czy to ma być zegarek kolekcjonerski do leżenia w szufladzie czy taki do noszenia, w końcu trzeba mieć jakieś dobre chrono, niekoniecznie do końca w oryginale np. ładnego, starego Poljota w stalowej kopercie.

 

Na samym końcu przychodzi myśl, że trzeba iść jednak w stronę starych, oryginalnych modeli.

Zacznę chyba od znalezienia stalowej koperty...

Dokładnie tak jak w przesłanym przez Ciebie linku.

 

 

Pytaj, ja nie ma tajemnic.

Koperta... przez net trudno jak nie ma dobrego zdjęcia. ale ...

Spójrz na to zdjęcie.

https://i.ebayimg.com/images/g/x4oAAOSwJitjc40y/s-l1600.jpghttps://i.ebayimg.com/images/g/x4oAAOSwJitjc40y/s-l1600.jpg

Widzisz różnicę między deklem a resztą?

Bild 3 von 9

 

Redycje Okeana są fajne do noszenia.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

 

Odpuścić jest niekompletny i nie wiadomo czy działa.

 

Pytaj, ja nie ma tajemnic.

Koperta... przez net trudno jak nie ma dobrego zdjęcia. ale ...

Spójrz na to zdjęcie.

https://i.ebayimg.com/images/g/x4oAAOSwJitjc40y/s-l1600.jpghttps://i.ebayimg.com/images/g/x4oAAOSwJitjc40y/s-l1600.jpg

Widzisz różnicę między deklem a resztą?

 

 

Redycje Okeana są fajne do noszenia.

 

Dekiel ma inny odcień. Ma mieć taki sam odcień jak spód koperty? To nie jest tak, że wszystkie dekle były stalowe? Czy są też chromowane?

 

 

- - -

Redycje Okeana są fajne do noszenia.

Edytowane 7 godzin temu przez Elob500

-

A co ciekawego nosisz z reedycji?

 

 

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

 

Dekiel ma inny odcień. Ma mieć taki sam odcień jak spód koperty? To nie jest tak, że wszystkie dekle były stalowe? Czy są też chromowane?

 

 

- - -

Redycje Okeana są fajne do noszenia.

Edytowane 7 godzin temu przez Elob500

-

A co ciekawego nosisz z reedycji?

 

 

 

 

 

Jeśli koperta była by stalowa to była by podobna odcieniem do dekla - jest duża różnica więc widać że koperta chromowana.

Stalowa koperta też różni się od dekla    niby stal ale inaczej wykończona i widać różnicę.

Wszystkie dekla w ruskich są stalowe    chromowanych czy złoconych nie widziałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Jeśli koperta była by stalowa to była by podobna odcieniem do dekla - jest duża różnica więc widać że koperta chromowana.

Stalowa koperta też różni się od dekla    niby stal ale inaczej wykończona i widać różnicę.

Wszystkie dekla w ruskich są stalowe    chromowanych czy złoconych nie widziałem 

Jeśli mówisz o wszystkich wszystkich to pierwsze pobiedy i też zwiezdy nie miały slatowego dekla 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najbardziej luksusowy radziecki zegarek, czyli Ljuks. Luksus w chromie, który złazi że hoho!

Do tego chromowane dekle były też w Uralach. Nie można też zapomnieć o Mołniach, ale to już nie naręczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 21:11, Elob500 napisał(-a):

Stary już jestem, długo. Obiecałem sobie, że kiedyś na emeryturze się za nie wezmę. Jeszcze trochę. Wymienić chińskie strzałki, szkiełka, odpucować, naprawić, naoliwić, ustawić ech sporo roboty i co najważniejsze rozebrać i złożyć!

Dużo, e nie, mam teraz 2-3 w obserwowanych, jakoś nie mogę się powstrzymać :), niestety ale ceny wstępne (dla niepełnowartościowych lub popsutych) są już powyżej 1 tys a nie wiem po ile się skończą aukcje.

A tu już wkracza osobista kierowniczka, parę stów co jakiś czas można było ukryć, tysiaka się nie da.

Kiedyś było inaczej, parę stów i już. 

 

Art 69 stary Okean? Jak bardzo stary? 1976? 1978? 1980?

W chwili obecnej "pracuje" nad jednym z pierwszych ale to nie łatwy temat.

Po pewnej zapalczywości i lekkim zacietrzewieniu się w temacie tych zegarków myślałem, że jesteś młodszy i zwyczajnie narwany. A tu się okazuje, że to doświadczenie przemawia. Źle Cię oceniałem. Przepraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

I najbardziej luksusowy radziecki zegarek, czyli Ljuks. Luksus w chromie, który złazi że hoho!

 

Jeden z najbardziej tandetnie wykonanych zegarków radzieckich wg mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Jeden z najbardziej tandetnie wykonanych zegarków radzieckich wg mnie. :)

I przewrotnie nazwano go Lijkus - Luksus. Poczucie humoru proletariatu, level hard!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Jeden z najbardziej tandetnie wykonanych zegarków radzieckich wg mnie. :)

 

Tak, sekundnik cieniutki delikatny, często spada, a jak spadnie to nawet nie widać, że nadal jest w w zamkniętej kopercie pod szkłem....

Ale z drugiej strony, dlatego też trudno znaleźć w dobrym stanie i robi wrażenie jak zestawi się z bardzo podobną Doxą. :)

Zegarek wykonany dla ozdoby lub aby leżał w szufladzie. Może jednak z tych powodów warto mieć?

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.