Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow!

Prosba do Was, bo rozgorzala dyskusja i szukam potwierdzenia mojej tezy: czy WM Prima"sloneczko" protoplasta z logiem "Atlantic" ('50/'60) dzisiejszych WM Art-Deco byla robiona z ta tarcza jeszcze pozniej z logiem "atlantic" ('60/'70) ?

pozdrawiam

ps. tak wiem, ze "atlantic" to wspolczesna malowanka

125437773_2796205137369903_4683956920903080258_o.jpg

33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obilo sloneczko z logiem "atlantic" z małym "a" ale nie wiem czy to nie była jakaś sklejka

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość od czasu do czasu zakłada różne konta na dwa, trzy dni po czym usuwa i zakłada kolejne w innej części kraju. Robi to od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, proszę o potwierdzenie oryginalności zegarka.Przepraszam za słabą jakość zdjęcia, ale robione na szybko u zegarmistrza, który oferuje mi jego sprzedaż.Ogólnie mało znalazłem informacji w sieci o serii Rover-z którego +/- roku może być ten czasomierz ?

IMG_20201119_160237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spamuj kolego forum pytaniami w 2 wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc czy zegarek ze zdjęcia jest oryginalny? Ile mniej więcej jest wart i co to za model? Dziękuje za pomoc. 

IMG_20201223_200425.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

jest to tkzw. Tarcza Warszawska czyli podrobka zdolnych, polskich, warszawskich rzemieslnikow zegarkowych z lat 50 XXw

na grupach zegarkowych wystawiaja je za kilkaset zl ale nie widzialem jeszcze, zeby ktos ja kupil

pzdr

Edytowane przez Toplife
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pytać o wycenę, czego zabrania regulamin, lepiej byłoby pokazać jeszcze mechanizm. Nie ma gwarancji, że w środku jest Atlantic...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to, ze nie widzialem jeszcze 2 warszawskich z takimi samymi wskazowkami, tzn o yle sekundowa jest najczesciej cala czerwona o tyle w minutowych i godzinowych panuje calkowieta "wolna amerykanka". Tutaj napisy wygladaja jeszcze tak jakby ktos w pozniejszym czasie niezbyt profesjonalnie je poprawial. Ksztalt i kolor koperty tez ciekawy, ale mogl sie wytrzec chrom z czasem jak byl intensywnie uzywany. Swoja droga choruje na warszawska w ladnym stanie, jako oddanie holdu dla kunsztu naszych rodzimych zegarmistrzow znad Wisly i ni cholery nie mogie takiej trafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Czy to malowanka? Obstawiam że tak, i że tarcza jest odnawiana. Natomiast zastanawia mnie czcionka "W" użyta przy "Weltmeister". Czy była taka czcionka w ogóle w użyciu? Wygooglałem kilka tarcz z taką czcionką.

Tak więc jeszcze drugie pytanie: Jeżeli tarcza jest odnawiana, to czy chociaż z zachowaniem właściwych czcionek i układu napisów.

obraz.png.fad2d5568fd09a63262d321dfdb6a9ed.pngobraz.png.2072e477ce4a3829842fd95087e332bb.png

 

a podobne jakie znalazłem:

 

obraz.png.64666fc119e28f8e50d54f7ff32a05cb.png

 

a poniżej to chyba nie poprawiane wersje takiego zegarka o jaki pytam

obraz.png.a0d06245e56aaf80720abbc5d0f2b9e8.pngobraz.png.aa7609ca699d6b94463f695d384df407.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza malowana jak nic. Koperta ma ubytki na godzinie drugiej, chyba było tylko " lizniecie" chromem, tak aby aby... Akurat w Weltach tak wygląda "W" i jest poprawne.

Mam ich kilka i wszędzie jest takie samo. Poniżej jedno że zdjęć😉

20210129_221136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SLAWEK 01 napisał:

Tarcza malowana jak nic. Koperta ma ubytki na godzinie drugiej, chyba było tylko " lizniecie" chromem, tak aby aby... Akurat w Weltach tak wygląda "W" i jest poprawne.

Mam ich kilka i wszędzie jest takie samo. Poniżej jedno że zdjęć😉

 

Dzięki serdeczne za informację. To potwierdza moje przypuszczenia. Bardzo ładny wzór na tarczy - mocno w moim guście. Kupiłbym może nawet jako malowankę, bo po prostu ładny jest, ale na Catawiki pewnie dojdzie z ceną gdzieś pod 350 EUR a z prowizją i kosztem wysyłki to będzie jakieś 400 EUR. Za tyle samo można tam kupić vintage'owe Longinesy (choć też najczęściej malowane). Więc nie ma co sobie głowy zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Dzięki serdeczne za informację. To potwierdza moje przypuszczenia. Bardzo ładny wzór na tarczy - mocno w moim guście. Kupiłbym może nawet jako malowankę, bo po prostu ładny jest, ale na Catawiki pewnie dojdzie z ceną gdzieś pod 350 EUR a z prowizją i kosztem wysyłki to będzie jakieś 400 EUR. Za tyle samo można tam kupić vintage'owe Longinesy (choć też najczęściej malowane). Więc nie ma co sobie głowy zawracać.

400€ to zdecydowanie za dużo nawet jakby to był oryginalny stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

400€ to zdecydowanie za dużo nawet jakby to był oryginalny stan.

 

Zgadza się. Dojechałem z licytacją do 100 EUR i zakończyłem zabawę. Jak się licytacja skończy za kilka dni, to napiszę za ile poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zgadza się. Dojechałem z licytacją do 100 EUR i zakończyłem zabawę. Jak się licytacja skończy za kilka dni, to napiszę za ile poszedł.

Ok. Ja i tak jestem zwolennikiem zegarków w stanie oryginalnym 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, SLAWEK 01 napisał:

Ok. Ja i tak jestem zwolennikiem zegarków w stanie oryginalnym 😉

 

Zdecydowana racja. Tylko takich oryginalnych zegarków w dobrym stanie na rynku niestety nie ma wiele. Najczęściej leżą w skrzyneczkach u kolekcjonerów 😉.

Sporo jest za to właśnie malowanek i różnej maści składaków odpicowanych na sprzedaż.

Tym niemniej czasem mnie nachodzi ochota na kupienie następującego składaka:

- nowa, współczesna koperta ze stali

- nowa koronka

- nowa tarcza, nawet nie stara po "renowacji" tylko nówka z jakiejś chińskiej fabryki

- sprawdzony, stary Unitas 6300 w środku

Są takie sztuki regularnie na Allegro, ale jakoś się powstrzymuję i na razie takiego zakupu nie popełniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zdecydowana racja. Tylko takich oryginalnych zegarków w dobrym stanie na rynku niestety nie ma wiele. Najczęściej leżą w skrzyneczkach u kolekcjonerów 😉.

Sporo jest za to właśnie malowanek i różnej maści składaków odpicowanych na sprzedaż.

Tym niemniej czasem mnie nachodzi ochota na kupienie następującego składaka:

- nowa, współczesna koperta ze stali

- nowa koronka

- nowa tarcza, nawet nie stara po "renowacji" tylko nówka z jakiejś chińskiej fabryki

- sprawdzony, stary Unitas 6300 w środku

Są takie sztuki regularnie na Allegro, ale jakoś się powstrzymuję i na razie takiego zakupu nie popełniłem.

Fakt, mało na rynku fajnych oryginalnych sztuk, a jak już to albo cena chora, albo mocno zmęczone egzemplarze. 

Ja mam kilkadziesiąt sztuk zbieranych latami i staram się o nie dbać jak o dzieci 😆 nakrecane są codziennie i większość z nich chodzi wręcz idealnie. Co 3 lata serwis i potrafią się odwdzięczyć 😀

20210109_093329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.