Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm G Shock, nie nosiłem Seiko żeby sobie coś tam sprawdzić czy da rade czy coś  w tym stylu . To długie 4 godzinne wyścigi i super czytelne wskazówki dawały mi orientację jak mi idzie i ogólnie jak  z czasem. A w związku  z tym jak  z żelami itd. Po zjeździe  z Borówkowej  w Złotym Stoku miałem wrażenie że to już po zegarku, ale o dziwo przeżył i dalej pięknie trzyma czas( przynajmniej od ostatniego przeglądu). 


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze mu ładna fotkę strzelić:-) to samodzielnie zbudowany Bulls Black Adder na weglowych kołach i Sramie XX1 /X01

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie... Toż to będzie jak samochód kosztowało :) ( Jak uważasz że można, to podaj ile ;) )

Wyścigowy sprzęt, do codziennej jazdy to nie koniecznie :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znowu aż tak dużo . Pytania o cenę zawsze kwituję tak samo dla mnie moje rowery są bezcenne;-). Komuś spoza klimatów kolarskich i tak nic taka cena nie powie. 15k może się komuś wydać bardzo dużą kwotą za sprzęt, a tyle może kosztować rama luksusowej szosy.

 

Zaglądnij do nas na stronę na FB ;-) road-racing.pl Co do samych rowerów zawsze jestem zdania, że  w rowerze liczy sie rama i koła reszta to osprzęt też wazny ale nie dający więcej niż 20 % odczuć. kolejna super ważna rzecz do bikefitting jak ktoś potrafi to przeprowadzony samodzielnie, jak nie potrafi przez firmę. Tu sa spore rezerwy no nie schodzisz z roweru połamany. Korzystając  z okazji prosba dla tych  z was którzy interesują się kolarstwem amatorskim o like na naszym profilu na FB będzie nam bardzo miło. https://www.facebook.com/Road-Racingpl-979526242100419/?notif_t=page_fan&notif_id=1484663338633834

 

Odnośnie sprzętu polecam pamiętać o tym że najważniejsze jest dopasowanie roweru do kolarza nie na odwrót;-). Dobrze dopasowana szosa  w rozsądnym budżecie da więcej radości i wrażeń niż wypasiony ale np za długi rower. Widzę tu fajne zdjęcia Fatów ciekawe jak to jedzie w śniegu. 


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz.

Ja sam też rower składałem. Wszstko alu, dla mnie ideał, nie waży zbyt dużo, ale i nie super mało. :)

Pokazywałem już kilka razy, ale co tam..

GT Avalanche custom :)

d86103f54b94d475f941eae62d904def.jpg

Teraz jeszcze dostał inne siodło niż to tu :)

I będę się szykować do samodzielnego serwisu widelca ( to była jedyna rzecz jakiej się bałem z serwisówki) Czekam na parę zabawek - motorex 10w, smar sram butter i parę drobnych narzędzi jeszcze :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Fox CTD 29 to mamy taki sam wideł:-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie takie same... 27,5 :) Reszta się zgadza i on jest pod qr9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, piękne widoki i niezła traska :)

 

TeJot kozackie zdjęcia! Wyglada na niezła frajdę !

 

Taką jazdę w śniegu to ja rozumiem :D idealne warunki na fata

 

Dziękuję i potwierdzam, że zabawa jest przednia :)

 

c19877b.jpg

 

 

Widzę tu fajne zdjęcia Fatów ciekawe jak to jedzie w śniegu. 

 

Krótka zajawka jak jedzie w śniegu :D

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w świeżym śniegu nie miałem problemów z jazdą na swoim treku za to jak zrobiła się mała warstwa lodu na górze to można zapomnieć o jeździe. Pod nogą nawet tego nie czuć ale dla roweru to już duży opór, dużo siły trzeba wkładać a i tak tył nie ma przyczepności. Ciekawe czy szerokie opony lepiej dałyby radę  :P

 

a nawiązując do rozmowy o plecakach - ja mam taki ;)  Jedyne na co mógłbym ponarzekać to brak jakichś mniejszych kieszonek - jest tylko jedna duża komora i w niej kieszeń na bukłak. Ale plecak daje radę, co potrzeba to w nim przewiozę.

DSC_1613_2.jpg

DSC_1615_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten felerny ustnik.

A mi takie rzeczy przyszły :

Wybijak do foxa i rozpierak do tłoczków

3ddc86e484151332762aeeff14bbd66f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten felerny ustnik.

A mi takie rzeczy przyszły :

Wybijak do foxa i rozpierak do tłoczków

 

Wyczuwam rodukcje bitul'a. Jakie wrażenie robią te narzędzia?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczuwasz.

Porządne narzędzia za normalne pieniądze.

Mam ich centrownicę i te dwa pokazane wyżej.

Gdybym odkrył tą markę wcześniej, to całe wyposażenie warsztatu by bazowało na bitulu.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakąś instrukcje rozbiórki tlumika OC z foxa? :)

Bo generalne to wiem, ale wolę się posiłkować czymś ;)

 

Bo rozumiem, że jak mamy te same widły, to u ciebie jest folat evo 32 OC. Robiłeś go sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest zaworek tylko na ustniku nie ma nacięcia 

DSC_1615_2.jpg

DSC_1616.jpg

 

egzo, coś wspominałeś o różnicach w zaciskach shimano - to było SLX a XT? Dość ciekawe porównanie ale nastawione głównie na walczących z wagą. Jeżeli jest różnica w budowie zacisków to wg mnie fajnie by było gdyby o tym powiedział ale wiadomo - to szybkie porównanie a nie rozbieranie wszystkiego na czynniki pierwsze

 

Ogólnie SLX by mi pasowało. Na szybko orientacyjnie - przejście na 10 rzędów - ok 500zł

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m7000-shadow-10rz-sgs-shimano,622147.html

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/manetki-klamkomanetki-rowerowe/manetki-mtb-trekking/p,manetka-slx-sl-m670-shimano,49456.html?qrtc_slt=slt_product_1_cr&qrtc_tpl=tpl_prod_purch&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=76132147&qrtc_pos=1&skad=quartic

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-slx-cs-hg81-10-10rz-shimano,44972.html?qrtc_slt=slt_product_1_cr&qrtc_tpl=tpl_prod_purch&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=76132147&qrtc_pos=3&skad=quartic

 

 

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-slx-rd-m675-shimano,49059.html

pytanie - czym różni się M-7000 od RD-M675?

nie widzę na ile rzędów jest RD. Przy M-7000 jest jakiś zamęt w opisie - niby korzysta z 11 rzędowego XT, niby nowy 11 rzędowy system ale dalej - przełożenia - 10. WTF?

Kasetę lepiej brać z tej grupy czy jakąś inną? Jazda głównie po płaskim więc domyślam się że 32T wystarczy.

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe slx i xt, to jest system 11 s. Mają błąd na stronie

Tak jak mówi Szajbajk, praktycznie jedno i to samo.

Jak chcesz bawić się w 10s, to stare slx. Czyli RD

Kaseta ( mówię na przykładzie starej grupy 10 s): slx ma 3 koronki na pająku alu, xt ma 6. Różnica w wadze.

Największe różnice pomiędzy nowym slx i xt to manetki, tam samo jak w starych grupach.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuc do tego przezutke. Tam też jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych grupach przerzutka xt jest twardsza od slx. Tak jak powiedział Danielski na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych grupach przerzutka xt jest twardsza od slx. Tak jak powiedział Danielski na filmie.

Uważam, że można to zaliczyć jako różnice. XT jest juz sprzętem typowo do ścigania. Deore no SLX są to sprzęty jeszcze do amatorki, ale zaawansowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deore już się można z powodzeniem ścigać :)

Ja męczę od 1500 km zmieniarką slx, tą rd. Żadnych zastrzeżeń nie mam. Na napędzie więcej błota niż smaru, a to lata jak by czyste było :)

W slx dokręcisz sobie sprzęgło i usztywnisz jeszcze bardziej, choć uważam, że nie trzeba.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co takie sprzęty to dla mnie sfera marzeń. Na razie mecze to co mam i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fun z jazdy jest najważniejszy :)

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak :)

Ale shimano to taki twór, że nawet acera jak jest sucha, to lata perfekcyjnie :) ( tylko przerzutką trochę miota)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.