Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny baranek i bardzo agresywna geometria IMO

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodziwa maszyna, "gravel fat bike" ;) ( oprócz baranka) , kto zwrócił uwagę na ustawienie boczne klamkomanetek?... Przecież to będzie wykluczało jazdę na łapach.

I to ten baranek wymusza taką pozycję. O co chodzi? Tylko górny chwyty i dropy? Niewygodnie.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne że klamki "podążają" za kierownicą a o tym rozgięciu pisałem. Czemu miało by to coś wykluczać? teoretycznie dzięki temu chwyt powinien być mocniejszy niż na zwykłym baranku. W MTB dłonie masz w poziomie, w szosie w pionie a tutaj jest coś pomiędzy. Jak ktoś miał na siłowni gryf łamany w rekach to będzie wiedział jak to wygląda  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że łapa szosowa jest projektowana do pracy w pionie. I chromowane z łap w pionie jest skuteczn, bo naturalnie idą do hamowania 3 palce. Kciuk zostaje na łapie, mały palec pod łapą. Czy w takim ustawieniu też tak będzie? W sumie ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodziwa maszyna, "gravel fat bike" ;) ( oprócz baranka) , kto zwrócił uwagę na ustawienie boczne klamkomanetek?... Przecież to będzie wykluczało jazdę na łapach.

I to ten baranek wymusza taką pozycję. O co chodzi? Tylko górny chwyty i dropy? Niewygodnie.

W piachu na baranku zachowanie i reakcja jest zupełnie inna. Dzięki takiemu ustawieniu masz lepszą kontrolę i mniejsze prawdopodobieństwo wye...nia się. Niewygodne tak samo jak przesiadka z MTB na szosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestia przyzwyczajenia

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coraz zimniej a w zwiazku z tym, jazda w kasku rowerowym jest srednio przyjemna. Pomimo założonej czapeczki pod kask, zdazylem juz sie przeziębić. Kask jest ażurowy, glowa spocona, wiatr zimny. Chyba bede jeździł w kasku narciarskim ????

Jak sobie radzicie w obecnych warunkach pogodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie, że lepiej w samej czapce niż w czapce i kasku? Z workiem foliowym na głowie też nie bardzo, ubranie musi wentylować. Ja zakładam czapkę, która mieści się pod kask (więc raczej z tych cienkich) i tyle. Po prostu zimą raczej ograniczam się do jazdy po lasach - brak wiatru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pocę jak jeżdżę i zimny wiatr owiewa glowe, pomimo czapeczki pod kaskiem to i tak jestem mokry. Juz sie zaziębilem. Chyba trzeba inny, pełny kask kupic. Nie wyobrazam sobie jazdy na rowerze bez kasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zainteresować w kask zimowy? Ale to nie są tanie rzeczy niestety

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś dedykowane rowerowe kaski zimowe.

Narciarski... Na rower może być zbyt delikatny ( nie wiem czy tak jest) ale może być wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pocę jak jeżdżę i zimny wiatr owiewa glowe, pomimo czapeczki pod kaskiem to i tak jestem mokry. Juz sie zaziębilem. Chyba trzeba inny, pełny kask kupic. Nie wyobrazam sobie jazdy na rowerze bez kasku

 

A może się rozchorowałeś od zimnego powietrza wdychanego podczas jazdy? Ja przez to parę razy lądowałem w łóżku, szczególnie na początku sezonu zimowego kiedy jeszcze organizm nie był przyzwyczajony do niskich temperatur.

Rozwiązaniem dla mnie była kominiarka, którą zakładam pod kask. Od tamtej pory nie chorują po rowerze nawet w bardzo chłodne dni.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Też mam kominarke. Rok temu parę razy użyłem. Na rowerze oczywiście.

Dobrze że się zmitygowałeś :D

stock-photo-hooded-robber-with-a-gun-and

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie pocę jak jeżdżę i zimny wiatr owiewa glowe, pomimo czapeczki pod kaskiem to i tak jestem mokry. Juz sie zaziębilem. Chyba trzeba inny, pełny kask kupic. Nie wyobrazam sobie jazdy na rowerze bez kasku

Tak sobie często obserwuje i zauważam: - Ludzie się za grubo ubierają,  + 15 i można spotkać już szal, organizm głupieje reagując nieprawidłowo, a potem właśnie , bo przeziębienie. Zgrzana głowa jest wynikiem nieodpowiedniego ubioru względem aktywności i dochodzi do przegrzania. Jakiekolwiek zakryte kaski ( narciarskie, zimowe itd..) nie są dobrym rozwiązaniem, bo może nie przewieje , ale lejąca się sól, zalewająca oczy z luksusem ma niewiele wspólnego. Przede wszystkim najpierw się dostosować, a później można myśleć o właściwym ubiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie np w aucie daję pastę miedzianą, w pracy śruby mocujące płytki skrawające tak samo, nie zapieka się. Do roweru masz specyfikację, o ile dobrze pamiętam to zalecają środki loctite, chyba 2 rodzaje i bardziej pod kątem zabezpieczenia przed poluzowaniem a nie zapieczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.