Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, warto miec taki klocek na kierownicy? Jak się zgubisz zawsze będziesz mógł odnaleźć drogę za pomocą nawigacji w telefonie.

Mam polara bezprzewodowego i zero problemów. Warto z opcją GPS zeby potem wgrać w komputer i mieć pomiar tetna z wysokościami, przejechaną trasą itp. Trochę takie bajery, ale Ty to lubisz jak sądze :).

Korzystam też z juz w sumie wysłużonego Garmina 305 na rękę (biegałem w tym), ale sprwadza sie równie dobrze. Mozna go zamontować na kierownicy - uniwersalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde,

 

Skontaktuj się przez PM z Kolegą StaryWilk. On ma do sprzedania za symboliczne pieniądze bardzo fajnie złożonego używanego trekinga. Jesteś podobnego wzrostu jak on, więc rozmiar powinien być ok. Wszystkie Twoje wymagania rower spełnia. To Twój krajan z Wrocławia, więc pewnie się dogadacie ;)

Jeśli zdemontujesz bagażniki, błotniki, oświetlenie, to będziesz miał komfortowego crossa na pełnym XT, przygotowany do sezonu, który świetnie sobie poradzi zarówno w mieście, jak i poza miastem :) Za te pieniądze to naprawdę BARDZO DOBRA propozycja.

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Dzięki za info !! Rower pewnie warty zakupu ale wizualnie taki sobie. Nie ukrywam że fajnie by było jakby rower też świeżo wyglądał. Chociaż zdaję sobie sprawę, że przykuwając wzrok design = ryzyko kradzieży większe.

 

Co myślicie o tym:

http://allegro.pl/rower-adriatica-achillis-2014-rama-21-gratisy-i4311233280.html

 

Jest ładny i lekki, nie ma przerzutek chodź może przy tej wadze to akceptowalne ?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo dobrze . Jako rower treningowy mógłby być dobrą propozycją.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info !! Rower pewnie warty zakupu ale wizualnie taki sobie. Nie ukrywam że fajnie by było jakby rower też świeżo wyglądał. Chociaż zdaję sobie sprawę, że przykuwając wzrok design = ryzyko kradzieży większe.

 

Co myślicie o tym:

http://allegro.pl/rower-adriatica-achillis-2014-rama-21-gratisy-i4311233280.html

 

Jest ładny i lekki, nie ma przerzutek chodź może przy tej wadze to akceptowalne ?....

 

Ja ostatnio szukałem czegoś co takiej jazdy po Krakowie i chciałem jak najtańszy (bo i tak albo go ukradną albo rozwalą) rower miejski i zainteresowałem się takim czymś: 

 

http://pl.sportsdirect.com/dunlop-fixie-track-bike-700c-933073?colcode=93307308

 

http://pl.sportsdirect.com/dunlop-fixie-track-bike-700c-933073?colcode=93307303

 

Tani więc nie będzie żalu jak coś mu się stanie, wygląda ok i do takiego zastosowania da rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, warto miec taki klocek na kierownicy? Jak się zgubisz zawsze będziesz mógł odnaleźć drogę za pomocą nawigacji w telefonie.

Mam polara bezprzewodowego i zero problemów. Warto z opcją GPS zeby potem wgrać w komputer i mieć pomiar tetna z wysokościami, przejechaną trasą itp. Trochę takie bajery, ale Ty to lubisz jak sądze :).

Korzystam też z juz w sumie wysłużonego Garmina 305 na rękę (biegałem w tym), ale sprwadza sie równie dobrze. Mozna go zamontować na kierownicy - uniwersalna sprawa.

No właśnie, z jednej strony oczywiście masz racje, że klocek, że zbędne bajery, których i tak pewnie nie będę używał, to wszystko prawda. Z drugiej zaś strony, jak słusznie zauważasz lubię takie bajerki, nadrabia też wyglądem, wage też ma przyzwoitą. Jeszcze się wstrzymałem z zamawianiem tego Garmina, może uda mi się zobaczyć go gdzieś na żywo i się nim chwile pobawić, wtedy zobaczymy.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na końcu i tak wykorzystasz , czas , przejechane kilometry, prędkość i średnią prędkość .

Kilometry i tak dokładniej zliczysz z koła niż z GPS.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania że lepiej kupić raz dobrego garmina niż się z telefonem bawić. Mnie telefon zawsze złościł i kończyło się tak że nie korzystałem - zwłaszcza na szosówce. 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS warto. Jak jeździłem po górach i nowych terenach wgrywłem pozniej w np google map. Czasem wykorzystywalem porównując tetno z wysokoscia, predkoscia itp.

Na codzinne samotne treningi to i tak tetno/pomiar mocy najważniejsze. Dawno nie jeździłem, smaku mi narobiliście, ide walnąć z 50 przed kolacją :D poki slonce nie zajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Garmina przedstawionego przez Michała jest komplet do pomiaru mocy.

Z drugiej strony jest pytanie , czy chcemy mieć radochę z jazdy czy tylko moc, parametry , tętno itd .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szosie ciężko się zgubić. Na codziennie jeżdzenie kiedy sie zna cała okolicę po rpostu się tego nie wykorzystuje. Wiele tych bajerów miałem to najczęściej wykorzystywałem garmina na rękę. Mały, poręczny, uniwersalny i z GPS.

Polar fajny bo mozna sobie zaprogramowac całkiem zaawansowany trening, z czego czesto korzystałem jak jezdzilem na powazniej.

Inni nie są wyznacznikiem, ale szcerze mówiąc nie znałem ani jednego szosowca ktory jezdzil z takim GPS w wersji "klocek"  :). Praktyka pokazuje, że tego sie nie korzysta. Jak widywałem klocek to od pomiaru mocy.

Ale to juz według uznania i potrzeb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Garmina przedstawionego przez Michała jest komplet do pomiaru mocy.

Z drugiej strony jest pytanie , czy chcemy mieć radochę z jazdy czy tylko moc, parametry , tętno itd .

 

Ja myślę, że jedno drugiego nie wyklucza :)

 

Panowie, a jeździł ktoś typowymi czasówkami? Od jakiegoś czasu jeżdżę szosówką i zakochany jestem po uszy. Teraz korci mnie kupienie albo złożenie sobie czasówki na bazie Cervelo P2 - http://aerogeeks.files.wordpress.com/2014/01/watermarked-dsc_0012.jpg

Tylko, że nie jeździłem na typowej czasówce. Jakie różnice pomiędzy klasyczną szosówką? Jakie zalety, jakie wady? 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja , gadzetomania postępuje :)

To jak obecnie w bieganiu , GPS na nadgarstku , słuchawki w uszach , na ramieniu smartfon :)

Pytałem kiedyś Kolegę ( byłego zawodowca ) o dobry plan na 10 km , powiedział bedziesz biegał poniżej 40 minut to pomyślimy o planie :) :) :) teraz biegaj dla siebie i dla samej satysfakcji.

Fakt w rowerach jest wiecej możliwości sprzętowych .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł wszystko zalezy od potrzeb i co chcesz osiągnąć. Ja swego czasu jeździłem sporo. Teraz jeżdżę tylko dla relaksu i nie raz nawet licznika nie podpinam.

Na początku polecam z tetnem bo organizm nie przyzwyczajony można łatwo sie zachetać a wtedy zero postępów i zniechęcenie. Ja na początku, godnie  z poradami kolegow, czesto ograniczalem zeby jezdzic wolno w odpowiednim tetnie. Z perspektywy czasu wiem ze to bylo sluszne bo forma szla bardzo szybko w górę.

Dobra, ide na rower :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda , wszystko zależy od celu jaki chcesz osiągnąć : wynik czy rekreacja.

Ps. Słońce zachodzi ok 21.00 tak wiec noga musi bardzo dobrze podawać :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio szukałem czegoś co takiej jazdy po Krakowie i chciałem jak najtańszy (bo i tak albo go ukradną albo rozwalą) rower miejski i zainteresowałem się takim czymś: 

 

http://pl.sportsdirect.com/dunlop-fixie-track-bike-700c-933073?colcode=93307308

 

http://pl.sportsdirect.com/dunlop-fixie-track-bike-700c-933073?colcode=93307303

 

Tani więc nie będzie żalu jak coś mu się stanie, wygląda ok i do takiego zastosowania da rade :)

 

Interesujący! ale ten sklep chyba nie wysyła do Polski :/

I nie mają najładniejszego koloru Białego:

 

8zkk.jpg

 

Jak to jest z tym ostrym kołem, to jest permementne ostre koło czy można w jakiś sposób zmienic to na wolnobieg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...........już trzeci sezon Focallem 44, po lekkiej modyfikacji, pomykam. 

Zdjęcie z netu, bo do garażu daleko  ;)

syuul5.jpg

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujący! ale ten sklep chyba nie wysyła do Polski :/

I nie mają najładniejszego koloru Białego:

 

8zkk.jpg

 

Jak to jest z tym ostrym kołem, to jest permementne ostre koło czy można w jakiś sposób zmienic to na wolnobieg ??

 

Białego niestety nie, wiesz co podobno wysyłają do pl - znajomy mi polecił i podobno kupuje często chyba że rowerów nie wysyłają? Musze doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujący! ale ten sklep chyba nie wysyła do Polski :/

I nie mają najładniejszego koloru Białego:

 

8zkk.jpg

 

Jak to jest z tym ostrym kołem, to jest permementne ostre koło czy można w jakiś sposób zmienic to na wolnobieg ??

............można zmienić, jeśli tylne koło wyposażone jest w piastę flip=flop..................ja takową mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.................przekręcasz koło i tyle  ;) , bo z jednej strony piasty masz wolnobieg ,a z drugiej zębatkę "ostre"

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flip flop znaczy, że po jednej stronie koła masz wolnobieg, a po drugiej zębatkę na stałe.

 

Za te 1200zł brałbym rower od kolegi forumowicza i nawet bym nie patrzył na te powyżej. Jak dla mnie rower ma jeździć, a nie wyglądać, ale co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin w okolicach tej kwoty można nabyć takiego fitnesa:

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2013/fitness/physio-10#.U5YScPl9S0s

 

P.S. Swoją drogą przypomniało mi się że mam sprawę do Ciebie. Podeślij jak możesz telefon na PW bo nie chce mi się pisać ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam bezprzewodowych liczników vdo do rewerow górskich działają bezproblemowo nie wyobrażam sobie kabli. Co do łączności mieszkam w okolicach Katowic i nie ma problemów z łącznością. Nstomiast garmina posiada kolega w szosie s-worksie i jest bardzo zadowolony zapłacił za niego około 600 zł na Allegro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.