Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz dałeś Fajne pedały.

Jutro planuje wstać wcześniej i coś pokręcić. Tydzień na wyjeździe będzie bez roweru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie firmowe światło przednie dobrze kupić np do urban streetu, żeby nie oślepiało kierowców gdy mamy blask latarni miejskich, ale po wjechaniu do parku czy innego lasku komunalnego nie wyglebić się o wystający pieniek czy korzeń. No i żeby nie trzeba było jechać 5km/h. Czyli jednak potrzebny power i odległość oswietlanej powierzchni. Może mieć przełącznik trybów lub nawet dwie osobne diody czy całe lampki. Fajnie też jak aku nie będzie w obudowie tylko wyprowadzone na kablu do zamontowania w inne miejsce. Kiedyś były takie oczy muchy czy jakoś tak się to nazywało. Nie przeciążało kierownicy, bylo zgrabne a aku mozna było mieć w razie W w plecaku lub podsiodłówce...?

 

Mam na myśli coś takiego lub podobnego, dawno nie sledzilem tematu, ale wiem że teraz mnóstwo podrób tego. Nawet nie wiem do jakiego produktu wklejam link - pierwszy z brzegu w telefonie

https://www.sklep-presto.pl/product-pol-53596-Lampa-rowerowa-przednia-ladowalna-Panther-FBF0011-MacTronic.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciężko coś doradzić, bo kupowałem zawsze taniego chińczyka z nadającą się obudową i robiłem światło pod swoje wymagania. Do parku na pewno będzie potrzebne światło szerokokątne co nie oznacza z 2-ma diodami.Co mogę zaproponować to podobną zoomówkę jak używam z górnym odcięciem. Wielu pisze, że zoomówka to bee, a tak naprawdę przy dobrej diodzie spełnia swoją rolę. Potrzebuje szeroko  - zoom max, wąsko, a daleko - no to zmniejszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wyrzucać kasy w błoto przepłacając, ale obecnych chińczyków mam dosyć odkąd zaczęli wystawiać blaszki cieńsze niż w puszkach od piwa. Pewnie da się coś trafić ale szkoda mi czasu i pieniędzy na eksperymenty. Bo niektóre nie wytrzymują jednego dnia, obudowy i kruchy plastik też woła o pomstę do nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że teraz jeżeli chodzi o najniższą półkę - to jest to niestety, ale tylko już plastik, a w taką obudowę to sobie można max 1W wsadzić. Co najwyżej popularny Mactronic za 5 dych i to do poprawek, bo dioda też kiepawa.

 

P.S.. Chociaz ostatnio w bierdonce widziałem jakieś cuda za 2 dychy,- buda by się nadawała, jak to świeciło, nie wiem, ale światła z biedry dobrze wspominam, bo przeróbek praktycznie nie trzeba było robić, co najwyżej zmienić źródło zasilania :)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prox ma jeden model "szperacza" z ringiem wokol szkła. Ring działa jako "pozycyjka" na drogi publiczne, naciskasz guzik i lecisz na szperaczu w las. Aku na ramę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pomalować taka gumowa powloka w sprayu do felg. Jak nie będzie Ci odpowiadać to bez problemu zdejmiesz. Sprawdza się to też jako powłoka ochronna na lakier :)

Edit

Tu mam widelec i szarychy tym pokryte, główka oryginalny lakier. Kilkaset kilometrów i nadal jest ok. Zdjęcie tego zajęłoby mi kilka minut ???? Można to kupić w różnych kolorach

attachicon.gifIMG_20171019_1550273.jpg

wygląda bdb.

jak chroni przed otarciami zamiast naklejek ?

- np w miejscu styku ramy z pancerzami 

- przed otarciami od metalowych stojaków miejskich

- od uderzeń przez kamienie podbite przez koło

Prox ma jeden model "szperacza" z ringiem wokol szkła. Ring działa jako "pozycyjka" na drogi publiczne, naciskasz guzik i lecisz na szperaczu w las. Aku na ramę

podlinkujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o tą

https://natanrower.pl/akcesoria/536-lampa-przod-prox-avior-i-x-power-cree-2085746024181.html

 

nie wiem jak świeci ale powinno być ok, ogólnie prox ma dobre opinie, ja mam tylną proxa i jest naprawdę mocna, kumpel wygrał jakiegoś bontragera i świeci słabiej (a niby mega mocna dioda). 

 

Ogólnie to jakiś kompromis, zależy kto w jakim terenie jeździ. Wg mnie trzeba mieć 2 (a nawet 3 - jedna na drogę i 2 w las) lampki - "pozycyjkę" i coś konkretnego w las. W przypadku gdy jedziemy tylko na objazd okolicy i wiem, że nie będę zjeżdżał w teren bez sensu wozić ze sobą aku na ramie. 

Ja mam taką z przodu - 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-161w-srebrna-prox,414117.html

 

tania, solidnie zrobiona (uszczelniona obudowa alu a nie plastik), zajmuje tyle miejsca co nic, w razie potrzeby można ją przypiąć do plecaka (czasami ją tak transportowałem). Tryb stały i mruganie - na oświetlone drogi mruga, jak jadę drogą gdzie nie ma oświetlenia to nawet coś oświetla przed kołem, tak że na dziurawym polskim asfalcie zębów się nie wybije i można spokojnie jechać. 

Kumpel mi dał info, że w biedronce są czołówki - chyba 15zł a naprawę spoko świecą i bez żadnych uchwytów da się je zamocować na kasku - w lesie lampka na kasku która "podąża" za wzrokiem w zakręcie jest nieoceniona.

 

A na kierownicę w las będę chciał kupić coś takiego:

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/oswietlenie-rowerowe/lampki-przednie/p,lampa-przednia-dual-power-i-2-x-cree-xm-l2-t6-czarna-prox,393065.html

 

ma być mocne i wytrzymać 3h na pełnej mocy w lesie. Dłuższych wypraw w las nocą nie planuję, do lasu spokojnie dojadę na wcześniej podlinkowanej mini-lampce czy czołówce

 

co do rys - Na widelcu masz naklejki z logo marki i one w sumie są tak naklejone, żeby chroniły dolne lagi właśnie przed stojakami. Poza tym raz - kapeć 2.4 i tak nie mieści się w większość standardowych stojaków a dwa - odważnie że chcesz zostawiać tak rower :P dolna rura - trochę lipa że frame guard jest tylko w węglu. Ja bym wolał nakleić folię, nawet 2 warstwy jak ma być mega bezpiecznie. Mniej szpetnie wygląda. Jak chcesz super zabezpieczenie to jest gruba taśma gumowa 3M, podobno nie ma lepszego zabezpieczenia przed kamiorami:

4700906.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W góralu mam neopren, w szosie folie na rurkach łańcuchowych. Się to sprawdza. Taśma też ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem pewien, czy ten patent z guma w spray byłby skuteczny na dość agresywne działanie. Lekkie obcierki i kamienie na pewno tak, jeżeli pokryje się odpowiednia grubą warstwą. Ja mam pokryte dwukrotnie szprychy i widelec bardzo cienkimi warstwami i rzeczywiście po kilkuset kilometrach nie ma na tym rys.

Tak, żeby było lepsze wyobrażenie o tym jak może to działać tu na filmie jest podobny preparat

https://m.youtube.com/watch?v=Dw3Spfe4GGo

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neopren na tylny trójkąt ok ale tutaj (kamienie podbite przez koło) bardziej chodziło o dolną rurę. Np mój fuel ma frameguarda, który sięga niemal do połowy rury. Przednia opona enduro potrafi podnieść spore kamienie które nieźle mogą dzwonić po ramie więc albo frameguard albo gruba folia. Na Enduro tropchy widziałem, że jacyś goście w GB rzeźbią frameguardy z carbonu pod konkretny model ramy, wygląda pro i nie kosiło ceną z tego co pamiętam 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu za świecidełka dzięki,

co do zabezpieczeń, nie utożsamiaj tego wiesz z czym, jak ogólnie pytam na ile to jest w rzeczywistości mocne, nie jednym rowerem człowiek tyłek wozi

poza tym to był przykład, równie dobrze mogą być wyciągi, pociągi, i zbiorowe opieranie roweru o rower

poza tym ja nie z tych co piloty w foli trzymam, lakiery same z siebie potrafią być mocne, nie po to kupuje się ładnie pomalowany rower, żeby mu barwy zmieniać - fakt wszystko można

 

środków można kupić wiele, od taśm izolacyjnej po dedykowane naklejki czy taśmy, ale to też kosztuje a po co ma kosztować jak puszką za 35zl można by cały rower opitolić dosłownie i w przenośni

 

a prawdziwi twardziele to już widziałem całe rozcięte opony zakładają na dolną rurę ramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, jak się jeździ to się wszystko zużywa, takie życie. Co do opon to też widziałem, klimaty jak z mad maxa  :P

 

ja z wiosny jak jeszcze nie wiedziałem czy będzie fuel czy jeffsy to już zaczynałem szykować się do zrobienia frameguarda. Od ramy trzeba tylko odbić kształt, później włókno węglowe albo aramidowe i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na szykowaniu się skończyło bo ja już bym wolal z tą oponą jeździć i pilotem TV w woreczku na szyi ;) kupować pierdół niczym słynne kuli na szprychy do roweru to fajna sprawa. Taki sam przemysł kwitnie jak zegarkowy. Do pierwszych 50km, czlowiek szybko rozumie, że nim ma mniej z sobą i na rowerze tym jest bardziej wolny, szczęśliwszy jak jeszcze 30 w cieniu...

W/z piwyższym postanowiłem nie wkręcać pinów w pedały ;)

 

A teraz czekam.na wyjaśnienie czemu kolega sobie szprychy ofoliował tym magicznym sprayem ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns bez pinów chcesz jeździć? chyba, że na bosaka to ok  :P

szprychy jakimś cudem też dostają syfem a są lakierowane, może o to chodzi 

 

suqub, w deszczu żadna przyjemność  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieg czsyto estetyczny. Szprychy, oryginalnie sa biale, widelcowi dostalo sie juz bardziej przy okazji, bo jest jasniejszy niz reszta roweru.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jakby to nie brzmiało... Fajne pedały.

Dla mnie optycznie takie trochę duże ... ale na pewno wygodne :)

Jakby to nie brzmiało :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo, to będzie pewnie taka standardowa platforma.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.