Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

@fidelio daj mu szansę w takim setupie jaki masz, myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Tam u Was Płaskopolska,
więc powinieneś dać radę.

Dwa blaty, trymowanie - to wszystko kwestia czasu i zmiany nawyków.

Geometria jest przyjazna, rama powinna dobrze tłumić więc będzie dobrze.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

21 minut temu, Stierlitz napisał:

@fidelio daj mu szansę w takim setupie jaki masz, myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Tam u Was Płaskopolska,
więc powinieneś dać radę.

Dwa blaty, trymowanie - to wszystko kwestia czasu i zmiany nawyków.

Geometria jest przyjazna, rama powinna dobrze tłumić więc będzie dobrze.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Póki co plan tak właśnie wygląda 😁

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

4 godziny temu, egzo18 napisał:

Co tu się stało tak w ogóle?

Komuś się spodobał rower miejski, mało w końcu nie waży. Złomiarze jak kolarze, liczą każdy gram 🙂

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

W dniu 16.12.2020 o 11:05, fidelio napisał:

To ja zapytam. Bo u mnie generalnie jest płasko. Ale może zdarzyć się tak, że zabiorę go gdzieś, gdzie będzie trochę podjazdów. Czy jest jakimś problemem wymiana kasety z 11-25 na 11-28 czy 11-32 i czy to tylko kwestia wymiany kasety, czy za tym musi pójść coś jeszcze (np. wymiana łańcucha, bo to mi jakoś do głowy przychodzi)? 

Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T.  Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko.

23 godziny temu, egzo18 napisał:

Do 28 pociągnie wózek ss. Powyżej tego, czyli 32, 34 już gs

Teoria i nic więcej. Mam ss z koronką 34T.

Tak sobie w myślach porównując system korby na kwadrat kontra hollowtech, to z jednym porównaniem, lekko przeskalowanym mi się kojarzy. Wziąć listewkę, położyć ją na stole, trzymać ręką i ciąć (system na kwadrat) lub wkręcić listewkę w imadło (hollowtech).

To masz bardzo błędne porównanie występujące u wielu osób, zwłaszcza tych którzy naczytali się bredni w internetach. Pierwsze zetkniecie z nowym - to w większości przypadków efekt placebo. Kiedyś zadałem pytanie jednemu z trenerów,  mając już zresztą za sobą przejechane dziesiątki tysięcy km na jednym jak i drugim systemie, podobnie jak osoba , której je zadałem .

"Proszę, niech mi trener powie, na czym polega ten fenomen HTII, bo ja różnicy nie zauważam?"

Jaką otrzymałem odpowiedź?:

"To nic innego jak czysty marketing jeżeli chodzi o użyteczność, natomiast nie zmienia to faktu, że montaż może się wydawać dużo łatwiejszy"

Morał z tego taki, że każde kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą.

To co się wygina podczas ugniatania ziemniorów u tzw kieraciarzy to ramiona korby. W systemie na kwadrat jeżeli śruby  nie są do końca dobrze skręcone na gniazdach to  kwadraty zrobią się co najwyżej okrągłe i nic się nie stanie, będą co najwyżej latać blaty na boki i zrobi się gumowo. W korbie ze zintegrowaną osią po prostu yebnie łączenie korby z osią i o ile będzie miało się szczęście to nie dojdzie do wybicia jedynek. Zaznaczam, mieliśmy takie korby jedne i drugie po takich akcjach.

Tyle w temacie sztywności i kosmicznych technologii.

I jeszcze jedno, jakby komuś przyszło do głowy pisać jakieś roszczenia w wyniku zdarzenia w ramach obowiązującej gwarancji: - Odpowiedź od Shimano jest krótka- " Nieprawidłowe użytkowanie"

Dziękuje?

Edited by kaido2

2 godziny temu, kaido2 napisał:

Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T.  Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko.

Dobrze wiedzieć, nie testowałem tego.

U mmie jest gs

AlbiNOS 01 weź te bity wyczyść bo mi się słabo robi...

Edited by egzo18

2 godziny temu, albiNOS 01 napisał:

Ale wiesz, jak ja patrzę na to...

miałem takie korby z 14-15 lat temu, pamiętam walkę ze ściągaczem bo za nic nie chciały zejść (gwinty padły). W końcu oddałem do serwisu, pól dnia się męczyli, zdjęli i powiedzieli że jak założę korbę jeszcze raz to tylko szlifierką ją ściągnie :D

przeskok na zintegrowane osie to było coś

Edited by Jan

8 godzin temu, kaido2 napisał:

U mnie sora z krótkim wózkiem i kasetą 32 wygląda tak jak na zdjęciu. 34 wejdzie? 

DSC_0001.JPG

5 godzin temu, egzo18 napisał:

Dobrze wiedzieć, nie testowałem tego.

U mmie jest gs

AlbiNOS 01 weź te bity wyczyść bo mi się słabo robi...

Mam szlifować radzę w węglówce, prędzej nowe kupię, swoje już przepracowały, część się pogubiła, część połamała, nie warto dla zdjęcia. 

Godzinę temu, egzo18 napisał:

Warto nowe bity lekko naoliwić.

Nie będą tak łapać

Tak zrobię

Takie pytanko mam, bo w zalewie nowych informacji trochę się pogubilem: będzie można jeździć w czasie kwarantanny? Nie myślę tu oczywiście o godzinie policyjnej, bo to oczywiste, ale w innych terminach.... Pytam, bo mam poważne plany na najbliższy czas.😊

Wedle mojej wiedzy nie zanosi się na wprowadzenie zakazów, które uniemozliwiłyby jeżdżenie. Brałem udział w konsultacji projektu Rozporządzenia dla etapu "Narodowa kwarantanna" i niczego takiego tam nie było. Oczywiście informacji o tym, że nie będzie można przemieszczać się w Sylwestra, w wersji jaką widziałem też nie było 😉 Pewnie znowu na "5 przed 12tą" prawda zostanie nam objawiona, ale mimo to nie spodziewam się braku możliwości jeżdżenia... 

Edited by fidelio

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

19 minut temu, fidelio napisał:

Wedle mojej wiedzy nie zanosi się na wprowadzenie zakazów, które uniemozliwiłyby jeżdżenie. Brałem udział w konsultacji projektu Rozporządzenia dla etapu "Narodowa kwarantanna" i niczego takiego tam nie było. Oczywiście informacji o tym, że nie będzie można przemieszczać się w Sylwestra, w wersji jaką widziałem też nie było 😉 Pewnie znowu na "5 przed 12tą" prawda zostanie nam objawiona, ale mimo to nie spodziewam się braku możliwości jeżdżenia... 

Dzięki za info.