Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Guest fidelio

Jak to do mnie pytanie, to odpowiadając, jedna (spora). Na tyle duża, że jak już zeszło powietrze, to w zasadzie nie można było napompować, bo to co wchodziło, od razu uchodziło 😉

Posted (edited)

Im jestem starszy, chociaż bez przesady :), i czym więcej czytam m.in. ten wątek to dochodzę do wniosku, że na wypadek przebitej opony nie jestem w żaden sposób zabezpieczony na ew naprawę. Zwykle ignorowałem tą sprawę. Co proponujecie kupić, na wypadek takiego zdarzenia? Chodzi o zestaw mobilny, bym nie musiał za kazdym razem brać plecaka. Mam torbę podsiodłową, mogę zamontować torbę pod ramę. Jeśli zarekomendujecie dodatkowa dętke, to kupię, jesli łatki to również. Chodzi o Wasze doświadczenie, co w praktyce się sprawdza. Może sa jakieś sprawdzone zestawy do naprawy?

Edited by wojtech

Wojtek

Guest fidelio

Mi się sprawdził klasyczny zestaw, czyli dętka i łyżki. Wożę to albo w torbie w gravelu, albo w takim pojemniku przypominajacym bidon, który mam w szosie. Do tego jakaś nie duża pompka i powinno starczyć 😁 Z zestawów naprawczych nigdy nie korzystałem...

A łyżki są dedykowane do różnych opon, czy bez znaczenia? U mnie zestaw powędruje do roweru cross.

Wojtek

Guest fidelio

No, aż tak się w to nie zagłębiałem 😉 Ale jednego i tego samego kompletu używałem w przypadku gravela (opona 38 mm) i w przypadku szosy (opona 25 mm) więc zaryzykuję stwierdzenie, że takiego podziału nie ma 😁

Składam dla kolegi rower na częściach jakie znalazłam w domu.
Rama GT, xcm, napęd jakaś acera z alivio, zaciski avidy bb5, koła no name..0a8ab1cbd5d1ef6f2be78996a884e4f6.jpg&key=a56f994ed4c50a42fc4eed574fd9f07fbae3dc9395fff447d002e7df783e6f1d

Łyżki są uniwersalne, stalowe lub plastikowe, te drugie idzie złamać, ale są mniej inwazyjne dla obręczy. Lepiej wydać kilka złociszy na firmowe od topowych producentów opon

1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Łyżki są uniwersalne, stalowe lub plastikowe, te drugie idzie złamać, ale są mniej inwazyjne dla obręczy. Lepiej wydać kilka złociszy na firmowe od topowych producentów opon

Mogę polecić łyżki pedros.

Dziękuję Panowie za odzew. Podsumowując do zestawu kupuje dętkę, łyżki do zdejmowania opon (zrozumiałem, że dwie sztuki) i małą pompkę. Jeszcze poszukam pompki, ew większą torbę, by zmieścić swoją.

Wojtek

Łyżki trzy, oprócz tego co wymieniłeś pudełko z łatkami i klejem. 

Odnotowałem i zapisałem. Łatki kupię przy okazji pozostałych rzeczy. Patrzyłem na szybko, że pedros ma dwie łyżki w zestawie, stąd wniosek jw.

Wojtek

Guest fidelio
7 minut temu, wojtech napisał(-a):

Odnotowałem i zapisałem. Łatki kupię przy okazji pozostałych rzeczy. Patrzyłem na szybko, że pedros ma dwie łyżki w zestawie, stąd wniosek jw.

Korzystam z takich:

https://rowerek.pl/product-pol-9897-Lyzki-do-opon-Topeak-Shuttle-Lever-1-2-zestaw-2-szt-uniw.html?gclid=Cj0KCQjw0caCBhCIARIsAGAfuMzAVJlrPXT2Z5iyg7rSfAd2vnTnRYKVSdjpzukD16-81tamCZ3CWBsaArOiEALw_wcB

Nie narzekam 😉

Co do pompki, to polecam poszukać czegoś od Lezyne. Nie są tanie, ale porządnie wykonane i można znaleźć naprawdę kompaktowe rozmiary. 

Posted (edited)
3 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Jak to do mnie pytanie, to odpowiadając, jedna (spora). Na tyle duża, że jak już zeszło powietrze, to w zasadzie nie można było napompować, bo to co wchodziło, od razu uchodziło 😉

To może jakaś sparciała dętka się trafiła i  podkleiła się do opony. Bo jak kilka drobnych, to brak higieny podczas wymiany... Wiem coś o tym😎

A tak przy okazji, kojarzy ktoś z was jakąś budżetową szosę do 2500  bez tarcz, żeby weszła opona 28c... 

Edited by petruss

Wreszcie trafiłem na opony które mi pasuje pod każdym względem. Asfalt, teren szutry las polne drogi, i co najważniejsze ścieralność, 

IMG_20210312_173635.jpg

1 godzinę temu, wojtech napisał(-a):

Możesz kupić dwie, ja prawie nigdy nie używam nawet drugiej.

Posted (edited)

😉 Da się w szosie z jedną? W mtb często jedna nie wystarcza. 

Edited by revolta4

Posted (edited)
13 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Da się gdy jedziesz łyżką po obręczy. Ale ja wolę jedną blokować drugą ściągać.

Zresztą to też dużo od opony zależy. Ale generalnie łyżki ani ciężkie nie są ani miejsca nie zajmują, więc i nawet 3 można mieć :)

A swoją drogą dobre oponki zanabyłeś. Powinny się dobrze sprawować.

Edited by PaweelK

33 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

W szosie to w zasadzie bez łyżek spokojnie można się obejść, chyba, że masz jakieś dziwne opony.

Mam z deca za 11zl. Pompuje jak szalona. No reka trzeba ruszać a tak.... 

Chyba zdecyduje się na te Shimano. Nie za bardzo jest je gdzie przymierzyć. Na codzień nosze 44, czasem 45. Jak sądzicie, kupić 45 czy 46? Z wymiana podobno ma nie być problemu.

11 minut temu, suqub napisał(-a):

Chyba zdecyduje się na te Shimano. Nie za bardzo jest je gdzie przymierzyć. Na codzień nosze 44, czasem 45. Jak sądzicie, kupić 45 czy 46? Z wymiana podobno ma nie być problemu.

Mam tak samo noszę 44 czasem 45 numer zależy od firmy i rodzaju buta 

Shimano M089 i kupiłem 46 i jest ok. 45 byłby ciasne 

i-shimano-sh-m089-mtb-czarny.webp

i-shimano-sh-m089-mtb-czarny.webp

Co do awaryjnej wymiany dętki, to u mnie taki zestaw:
a90b3ad814c2eee3b4dbe62bef1d6f26.jpg

Wszystko się mieści w pod siodełkiem
355592f369c5f22345114de02ceb2518.jpg