Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Tak to działa. Najpierw w urządzeniu jest to zapisywane i później ściągasz to na telefon. Choć tak po prawdzie, to ja nigdy nie jeżdżę w ten sposób, że w czasie jazdy mam Edge połączony z telefonem via bluetooth. Może w takim wypadku od razu jest to zapisywane w telefonie? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 70' napisał(-a):

No to ok, byłoby lepiej gdyby rysował to w czasie rzeczywistym, czyli jadąc mam uruchomiona aplikacje w telefonie, telefon połączony z garminem przez bluetuth i aktualizuje się to na bieżąco. Rozumiem, ze nie tak to działa, tylko po zakończonej jedzie łącze się ze smartfonem i wtedy dopiero przenoszone są dane z gps na mapę ?

 

Nie musisz mieć w czasie jazdy telefonu połączonego z Garminem, pokonaną trasę w czasie rzeczywistym widzisz na Garminie. Aplikacja w telefonie służy tylko do przenoszenia danych i analizy trasy już po jej zakończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na 530, 830 czy 1030 pewnie tak... Ale na 130 to już raczej nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że nie widać śladu w czasie rzeczywistym? To bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tessio napisał(-a):

 

Nie musisz mieć w czasie jazdy telefonu połączonego z Garminem, pokonaną trasę w czasie rzeczywistym widzisz na Garminie. Aplikacja w telefonie służy tylko do przenoszenia danych i analizy trasy już po jej zakończeniu.

 

3 minuty temu, fidelio napisał(-a):

Na 530, 830 czy 1030 pewnie tak... Ale na 130 to już raczej nie... 

No i właśnie myślałem, ze te ułomność wynikająca z okrojenia edge 130 można nadrobić smartfonem, bo jak się domyślam w aplikacji w smartfonie są wgrane te same mapy, które są w pamięci w wyższych modelach. To jednocześnie staje się jasne, ze na wyswietlaczu nie pojawia się informacje o przychodzącej rozmowie, SMS itp...


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, tessio napisał(-a):

W sensie, że nie widać śladu w czasie rzeczywistym? To bez sensu.

 

W małym takiej opcji nie znalazłem... Ale do niczego jej nie potrzebowałem 😉

2 minuty temu, 70' napisał(-a):

 

No i właśnie myślałem, ze te ułomność wynikająca z okrojenia edge 130 można nadrobić smartfonem, bo jak się domyślam w aplikacji w smartfonie są wgrane te same mapy, które są w pamięci w wyższych modelach. To jednocześnie staje się jasne, ze na wyswietlaczu nie pojawia się informacje o przychodzącej rozmowie, SMS itp...

 

Wydaje mi się, że jak jest spięty z telefonem, to jakieś powiadomienia się pojawiają... Ale pewnke wszystkie te kwestie w internetach idzie zweryfikować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fidelio napisał(-a):

 

Wydaje mi się, że jak jest spięty z telefonem, to jakieś powiadomienia się pojawiają... Ale pewnke wszystkie te kwestie w internetach idzie zweryfikować. 

Sprawdziłem, powinny się pojawiać. Czyli właściwie prawie spełniałby moje wymagania w stopniu wystarczającym. Nie do końca jest tylko dla mnie jasne jak radziłby sobie z dwoma rowerami, tzn czy można w nim stworzyć jakby dwa profile do różnych rowerów. 
Zastanawiam się tez trochę nad Cateye strada smart, tu jakby większość moich wątpliwości jest rozwiane, w dodatku cena za licznik plus dedykowane sensory kadencji/prędkości do dwóch rowerów wychodzą sporo taniej niż goły garmin. Nie wiem tylko co to jest warte, opinii jest niewiele, bo firma jakaś taka trochę niszowa w porównaniu do garmina, mio, czy sigmy :(


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apkikacja Garmina co się zwie Connect nie przechowuje żadnych map, pobiera je dynamicznie tak jak kiedyś mapy google nie miały trybu offline. 

Urządzenie GPS zapisuje ślad po współrzędnych i jeżeli ma własną pamięć na mapy to nanosi je na mapy zapisane w swojej pamięci. Jeżeli nie to przekazuje tą tabelę danych do apkikacji telefonu i ona robi to na mapach, do których ma dostęp. 

 

 

Screenshot_20210505_233217_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa jasna, żeby skutecznie przenieść trasę z garmina potrzebne jest jeszcze połączenie z internetem. Dziś internet to nie problem, ale dobrze jest wiedzieć jak to działa. Dzięki Burns :)

Edit.

Moglby jednak być to problem dla kogoś, kto wybrałby się na kilkudniowa wycieczkę rowerem w takie za.... miasto, ze nie byłoby tam dostępu do internetu. Wtedy wieczorami z nudów mógłby walczyć kijem z armia pokrzyw zamiast analizować swoje heroiczne osiągnięcia na rowerze :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem urządzenia GPS zapisują tabelę współrzędnych, albo w standardach zamkniętych, albo w plikach GPX. Pauza w przypadku wielu dni pozwala kontynuować, ale co jak przeoczysz ładowanie, albo urządzenie zawiesi się? Lepiej zapisywać po zakończonej aktywności i szukać zewnętrznych programów do łączenia plików GPX. Garmin pomyślał i wprowadził tryb ekspedycji, który sam sobie scala dane. Connect jeszcze bardziej przejrzysty jest na komputer, aktualizuje również urządzenia, ale też nie przechowuje map i potrzebuje internetu. 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
5 godzin temu, 70' napisał(-a):

Sprawdziłem, powinny się pojawiać. Czyli właściwie prawie spełniałby moje wymagania w stopniu wystarczającym. Nie do końca jest tylko dla mnie jasne jak radziłby sobie z dwoma rowerami, tzn czy można w nim stworzyć jakby dwa profile do różnych rowerów. 
Zastanawiam się tez trochę nad Cateye strada smart, tu jakby większość moich wątpliwości jest rozwiane, w dodatku cena za licznik plus dedykowane sensory kadencji/prędkości do dwóch rowerów wychodzą sporo taniej niż goły garmin. Nie wiem tylko co to jest warte, opinii jest niewiele, bo firma jakaś taka trochę niszowa w porównaniu do garmina, mio, czy sigmy :(

 

Miałem kiedyś, przez kilka dni, bardzo wysoki model tego producenta, z kompletem dedykowanych sensorów. I ...zwróciłem 😉 Był problem z parowaniem, a do tego obsługa nie była zbyt intuicyjna... Ostatecznie postawiłem na Garmina właśnie i nie żałuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

  Mam ogólne pytania (nie chcę dzielić włosa na czworo) do praktyków odnośnie jazdy na ogólnie pojętym MTB. Od jakiegoś czasu wbiłem sobie do głowy naukę bunny hopa, manuala, endo i wheelie.

W mojej "zimówce" koła 26 cali zamieniłem spd na platformy (dobrej jakości-by się nad tym nie rozwodzić), opony z 2.1 na 2,35 zmniejszyłem ciśnienie i próbuję i próbuję i ...3-krotnie "zarysowałem" nogi i piszczele co bolało..., mam wrażenie że "ślizgają" mi się buty podczas małych skoków itp., stopa potrafi stracić kontakt z platformą, zwracam uwagę by dociążać pięty.

Domyślam się - buty ..., obecnie "sportowe" które gdzieś zostały z biegania, z w miarę miękką podeszwą i tutaj upatruję braku przyczepności, i oczywiście brak techniki.

Przymierzam się do zmiany na Adidas Terrex Swift Solo na gumie stealth, dodam że nie chcę inwestować dużych pieniędzy gdyż docelowo wrócę na spd i rower właściwy - hardtail 29.

I tutaj mam kilka pytań do praktyków w temacie:

- czy model Adidas Terrex Swift Solo który podpatrzyłem u Piotra Bielaka poprawi przyczepność ?

- jeśli nie to na jaki model zwrócić uwagę?

- pewnie popełniam dużo błędów - będę wdzięczny za wskazanie

- może hardtail-a powinienem zamienić na full-a ? domyślam się że ułatwiło by to wybicia ale czy na pewno, słabej baletnicy itd.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

 

Tylko proszę, bez wnikania po co mi to itp., chcę poprawić technikę i przy okazji się pobawić, ostatnio znudziło mnie nabijanie km.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz buty co kleją w stopniu potwornym, kup 5.10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

Chcesz buty co kleją w stopniu potwornym, kup 5.10

 

 

Posiadam i zdecydowanie polecam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fidelio napisał(-a):

 

Miałem kiedyś, przez kilka dni, bardzo wysoki model tego producenta, z kompletem dedykowanych sensorów. I ...zwróciłem 😉 Był problem z parowaniem, a do tego obsługa nie była zbyt intuicyjna... Ostatecznie postawiłem na Garmina właśnie i nie żałuję. 

No i ten argument mnie ostatecznie przekonał i skłonił do wyboru edge 530. Dziękuje za pomoc Tobie i kolegom Tessio i Burns. Temat zakończony :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma 530, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już będę musiał, nawet jak nie będę :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już go testuje i wszystko śmiga elegancko, bateria trzyma bardzo długo. Z kolei inny kumpel ma 1030 i był już 2 razy wymieniany ;) W Garminie fajne jest to, że jak coś nie działa to odsyłasz i masz nowy licznik za 3 dni w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

Chcesz buty co kleją w stopniu potwornym, kup 5.10

 

 

 

a ja myślę, że Adidas Terrex Swift Solo to taka próba oszukania systemu i może być w miarę skuteczna. Nie miałem w ręce, ale widać oparte na tej samej technologii 5.10 też już należące do Adidas.

Mam dwa zastrzeżenia: nie wiadomo jak ze sztywnością tych butów i drugie to raczej nie są tanie buty bo taniej niż 279 nie widzę - czyli tyle samo co rowerowe 5.10 w promocji.

platformy z pinami jak  śruby 32% + klejące buty 25% + 43% umiejętności,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

a ja myślę, że Adidas Terrex Swift Solo to taka próba oszukania systemu i może być w miarę skuteczna. Nie miałem w ręce, ale widać oparte na tej samej technologii 5.10 też już należące do Adidas.

Mam dwa zastrzeżenia: nie wiadomo jak ze sztywnością tych butów i drugie to raczej nie są tanie buty bo taniej niż 279 nie widzę - czyli tyle samo co rowerowe 5.10 w promocji.

platformy z pinami jak  śruby 32% + klejące buty 25% + 43% umiejętności,

Dziękuję za podpowiedz, zatem raczej 5.10 będą, wolę jednak model przeznaczony głównie do takiej jazdy, nie jestem zwolennikiem półśrodków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy 5.10, jaki model polecacie ?  Poczytałem o słabej jakości tych butów w ostatnich kilku latach, jak jest w rzeczywistości i praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

a ja myślę, że Adidas Terrex Swift Solo to taka próba oszukania systemu i może być w miarę skuteczna. Nie miałem w ręce, ale widać oparte na tej samej technologii 5.10 też już należące do Adidas.

Mam dwa zastrzeżenia: nie wiadomo jak ze sztywnością tych butów i drugie to raczej nie są tanie buty bo taniej niż 279 nie widzę - czyli tyle samo co rowerowe 5.10 w promocji.

platformy z pinami jak  śruby 32% + klejące buty 25% + 43% umiejętności,

NIe wiem czy na rower będą fajne, geneza tego modelu to bardziej buty wspinaczkowe/podejściowe. Kiedyś się do nich przymierzałem, wydały mi się dość sztywne i miały cienką i sztywną podeszwę. Dodatkowo mieli jakiś rozjazd z rozmiarówka, adidasy zawsze mogłem kupować w ciemno, a tu był problem albo za małe albo za duże. Może na przestrzeni ostatnich lat coś zmienili poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w swoich MTB używacie standardowe siodełko, czy zmieniacie na jakieś żelowe itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 70' napisał(-a):

No i ten argument mnie ostatecznie przekonał i skłonił do wyboru edge 530. Dziękuje za pomoc Tobie i kolegom Tessio i Burns. Temat zakończony :)

 

Tez jezdze z 530. Nie korzystam z 3/4 funkcji, kupilem do jazdy wg. sladu, choc w teorii lepiej sie sprawdza Wahoo do tego. Jestem zadowolony, wszystko hula jesli chodzi o aplikacje etc., bateria bardzo dlugo trzyma,  po 11h jazdy z odpalonym sladem ale wygaszanym ekranem jak byla prosta ~5km zostalo jeszcze 40%  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.