Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, to tamto napisał(-a):

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy 5.10, jaki model polecacie ?  Poczytałem o słabej jakości tych butów w ostatnich kilku latach, jak jest w rzeczywistości i praktyce.

Nie ma butów, które oprą się agresywnym stalowym wkręcanym pinom, ala śruby i z tym trzeba się pogodzić. Pierwsze ślady zauważysz po 1 jeździe, kolejne bolące do 3 miesięcy. Podeszwę trzeba myć z kroplą płynu do naczyń będzie się regenerować. Mi padły całkowicie po rozszarpaniu podeszwy po 3 latach. Trzeba zwracać uwagę na konstrukcję  podeszwy bo jeżeli łączona na środku z górną warstwą to pedały mają większe pole do popisu na rozszarpanie jej właśnie na środku. Jeżeli w ciężki teren i góry to wzmacniane czubki.

Zacząłbym od FIVE TEN SLEUTH ( nie ma łączenia, podeszwa to jedna całość - zdjęcia kolorystyczne poglądowe) : 

Five_Ten_Sleuth_Mountain_Bike_Shoes_Szary_EG4619_01_standard.jpg

 

kultowy model stosunkowo przewiewny i wytrzymały, występuje czasami z wzmocnieniami palców to FIVE TEN FREERIDER (podeszwa jest łączona co widać w przypadku innych kolorów)

 

Five_Ten_Freerider_Mountain_Bike_Shoes_Czerwony_FW2839_01_standard.jpg

 

Five Ten Freerider Czarny - Ceny i opinie - Ceneo.pl

 

No i ostatnie mimo, że też z łączoną podeszwą (łączenie występuje wysoko, piny nie sięgają a czubki wzmocnione, szyte) to  Five Ten
IMPACT PRO - szczególnie w góry:

 

IMPACT_PRO_Czern_FU7524_01_standard.jpg

 

dwa pierwsze modele idzie złapać w promocji w przedziale 274 -350

ostatnie za pro to niestety dobre 500+

 

bo platformy też inaczej działają na buty,

takie są mniej inwazyjne:

EXUSTAR MTB/BMX E-PB525 - pedały platformowe - sklep Rowerplus.pl

a takie robią ogień na podeszwie butów i czasem piszczelach:

 

Superstar Nano-x flat pedals review - BikeRadar

 

szczególnie jeżeli wkręci się piny x1,5 i on taki pin zamontował na zewnątrz platformy

 

i jeszcze jedna fota:

 

thin flat pedals off 70% - gidagkp.org

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 tys km, jazda rekracyjna, las, polne drogi, szutry, asfalty, 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210507_201910-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

5 tys km, jazda rekracyjna, las, polne drogi, szutry, asfalty, 

 

 

 

 

 

 

IMG_20210507_201910-01.jpeg

 

5k po chacie ? albo masz taki duży dom, albo salon, żeby jeździć w koło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Burns napisał(-a):

 

5k po chacie ? albo masz taki duży dom, albo salon, żeby jeździć w koło ;)

Jak ja to mówię szwedam się po mazurach żaden hardcore. 

 

 

IMG_20200611_104903-01.jpeg

IMG_20200427_174321-01.jpeg

IMG_20210403_122809-01.jpeg

 

 

 

Kilka razy załapały się na zdjęciu 

 

 

 

 

 

 

🤭🤭🤭🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fidelio w takiej komórce trzymasz rower ? Czy to aby nie wodzenie na pokuszenie bliźnich

A Coli nie pij, to dobre na luzowanie zapieczonych śrub 🔩i .... kłopoty żołądkowe ⛑


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
28 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

@fidelio w takiej komórce trzymasz rower ? Czy to aby nie wodzenie na pokuszenie bliźnich

A Coli nie pij, to dobre na luzowanie zapieczonych śrub 🔩i .... kłopoty żołądkowe ⛑

 

Nie, trzymam w mieszkaniu 😉 A odrobina coli na rowerze, przy intensywnym wysiłku, nie jest taka zła. Choć ja generalnie zupełnie ten napitek odstawiłem. Podobnie zresztą jak energetyki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fidelio napisał(-a):

IMG_20210508_143648-01.jpeg

IMG_20210508_125003-01.jpeg

Screenshot_20210508_155001_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Fidelio: fajny ten Twój rowerek. Tak patrzę na mapę i z sentymentem wspominam te rejony, bo kiedyś idąc pieszo na Jasną Górę z Brodnicy najdłuższy odcinek jednego dnia z Wartkowic do Wodzierad miał coś ponad 38 km 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, fidelio napisał(-a):

A odrobina coli na rowerze, przy intensywnym wysiłku, nie jest taka zła. Choć ja generalnie zupełnie ten napitek odstawiłem. Podobnie zresztą jak energetyki 😉

Na rower to najczęściej robię sobie wodę z cytryną i miodem. A w ogóle to najlepiej gaszę pragnienie czarną herbatą. 
A dość dobrym izotonikiem jest podobno ... piwo. 
Energetyki czasem sobie pozwolę jak zaczyna mie mulić za kierownicą. Wiem ze to niezdrowe i na krótką metę, ale czasem pomaga. 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, Matti napisał(-a):

Fidelio: fajny ten Twój rowerek. Tak patrzę na mapę i z sentymentem wspominam te rejony, bo kiedyś idąc pieszo na Jasną Górę z Brodnicy najdłuższy odcinek jednego dnia z Wartkowic do Wodzierad miał coś ponad 38 km 🙂

 

Dzięki 👊 Wodzierady to miejscowość, przez którą też bardzo często jeżdżę, kierując się na Kwiatkowice i dalej Lutomiersk 😉

5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Na rower to najczęściej robię sobie wodę z cytryną i miodem. A w ogóle to najlepiej gaszę pragnienie czarną herbatą. 
A dość dobrym izotonikiem jest podobno ... piwo. 
Energetyki czasem sobie pozwolę jak zaczyna mie mulić za kierownicą. Wiem ze to niezdrowe i na krótką metę, ale czasem pomaga. 

 

I bardzo dobrze, bo to w zasadzie sama natura. Ja od czasu do czasu też takie "samoróbki" robię. Generalnie odstawiłem wszystkie gotowe izotoniki, typu Oshee czy co tam jeszcze. Polecono mi SIS, taki do rozrabiania z najzwyklejszą wodą - 40 gram na 0,5 l wody. I głównie tym się wspomagam... Niestety ciągle też wsuwam żele energetyczne, choć tu też staram się ograniczać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najczęściej jest woda z magnezem, a zimą cytryna, miód i imbir.
Colę odstawiłem już lata temu.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 50-60 km ~2h zwykle biorę jakiegoś batona i bidon z wodą i cytryną. Na 70-80 km drugi baton i drugi bidon. Więcej raczej nie jeżdżę bo nie mam czasu.

Kiedyś na zawodach MTB miałem Pepsi w drugim bidonie (oczywiście wygazowaną) ale po tym tylko bardziej chce się pić. A jeśli coś ma pomóc w utrzymaniu poziomu cukru i zapobiec odcięciu prądu w czasie jazdy to baton/żel wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sprzęt w tym sezonie na Riverside 720 TR -dla mnie wystarczający.

Macie jakieś większe doświadczenia?

20210506_173150.jpg

20210506_173203.jpg

20210506_173210.jpg


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ciekawe czy dojrzałeś na focie nr 6, że w odbiciu okularów rzeczywiście widać kolarza, który walczy z naprawą koła.
 
Poniżej ranking zdjęć z poprzedniej strony
- 1. Teufel26
- 2. fidelio
- 3. SIRLUKE1 / Jędrula.wawa
- mimo, że blisko, że o włos, to niestety poza podium kolega revolta4 
A to był jakiś ranking

Miło

W bukłaku zawsze woda, ale jedno małe dla smaku zawsze w nerce

Czytałem ostatnio, że bezalkoholowe bardzo dobrze spisuje się w roli isotonika

IMG_20210508_170146.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest niedziela, a to oznacza, więcej przewyższeń, niższą kadencję, twardze przełożenia, niższą prędkość średnią i więcej kilometrów 😉 Miłej reszty dnia 🙋

IMG_20210509_130900-01.jpeg

IMG_20210509_125424-01.jpeg

IMG_20210509_113211-01.jpeg

Screenshot_20210509_132738_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja coś pokręciłem. Niewiele, celem rozpoznania czy się nie wypierdziele w SPD. Udało się w końcu wypróbować spd i Oakley’e.
Jeżeli chodzi o szkła to jest super. Tylko oprawki coś mnie cisną w uszy. Muszę powalczyć z ich ułożeniem. Może paski od kasku poprawie.
Kupiłem w końcu Shimano MT7. Fajne buty. Faktycznie dużo przyjemniej jest w takich butach. Zmarszczki w okolicy dużo przyjemniej się jedzie. Tylko jest mały minus. Po 1h jazdy zacząłem czuć jakiś dyskomfort w okolicy palców. Może tam gdzie jest blok. Ciężko opisać. Jakieś drętwienie może. Spotkaliście się z takim czymś?

Mimo wszystko te 20km sprawiły mi bardzo dużo frajdy. Polecam gorąco.

Nawet koledzy odmachiwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, suqub napisał(-a):

 Ciężko opisać. Jakieś drętwienie może. Spotkaliście się z takim czymś?

Tak, palce u nóg i rąk z prawej strony,  niestety przez lata nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Zmiana ustawień bloków, siodełek, kierownicy, rowerów nie pomogła. Ja już mogę powiedzieć, ze tak mam, przed tobą teraz pewnie tygodnie eksperymentów. Dobra strona dla Ciebie jest to, ze mam dla Ciebie kolejne siodełko do oddania :)

 

1 godzinę temu, fidelio napisał(-a):

Jest niedziela, a to oznacza, więcej przewyższeń, niższą kadencję, twardze przełożenia, niższą prędkość średnią i więcej kilometrów 😉 Miłej reszty dnia 🙋

 

Ogoliłbyś się ...... :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
4 minuty temu, 70' napisał(-a):

 

 

Ogoliłbyś się ...... :)

 

Przecież ogoliłem się 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj trasę sobie tak średnio zaplanowałem ;) Chociaż poza spacerowymi 5 kilometrami była epicka, prawie 2 km w górę, ściana za ścianą.

 

 

20210509_095324.jpg

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kręcenie się po 100licy ...

05C24883-0180-43B6-9803-86B12EF75DBC.png

7F490AF8-4381-42F4-91B3-5C7064C98880.png


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W czasie jeżdżenia nie było na to czasu, bo przerwy technologiczno/higienicznej było całe 7 minut 😉

IMG_20210509_140443-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]70’ [/mention]aktualne siodełko jest całkiem fajne. Jednak zastanawiam się nad czymś mniej wyściełanym

[mention]fidelio [/mention]w końcu coś prawilnie pokręciłeś.

Już się nie mogę doczekać kolejnego kręcenia


P.S.
Kierowniki. Gdzie tu można Giro oglądać w internatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też coś dzisiaj śmignąłem 

IMG_20210509_235650.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2021 o 12:48, Burns napisał(-a):

Nie ma butów, które oprą się agresywnym stalowym wkręcanym pinom, ala śruby i z tym trzeba się pogodzić. Pierwsze ślady zauważysz po 1 jeździe, kolejne bolące do 3 miesięcy. Podeszwę trzeba myć z kroplą płynu do naczyń będzie się regenerować. Mi padły całkowicie po rozszarpaniu podeszwy po 3 latach. Trzeba zwracać uwagę na konstrukcję  podeszwy bo jeżeli łączona na środku z górną warstwą to pedały mają większe pole do popisu na rozszarpanie jej właśnie na środku. Jeżeli w ciężki teren i góry to wzmacniane czubki.

Zacząłbym od FIVE TEN SLEUTH ( nie ma łączenia, podeszwa to jedna całość - zdjęcia kolorystyczne poglądowe) : 

Five_Ten_Sleuth_Mountain_Bike_Shoes_Szary_EG4619_01_standard.jpg

 

kultowy model stosunkowo przewiewny i wytrzymały, występuje czasami z wzmocnieniami palców to FIVE TEN FREERIDER (podeszwa jest łączona co widać w przypadku innych kolorów)

 

Five_Ten_Freerider_Mountain_Bike_Shoes_Czerwony_FW2839_01_standard.jpg

 

Five Ten Freerider Czarny - Ceny i opinie - Ceneo.pl

 

No i ostatnie mimo, że też z łączoną podeszwą (łączenie występuje wysoko, piny nie sięgają a czubki wzmocnione, szyte) to  Five Ten
IMPACT PRO - szczególnie w góry:

 

IMPACT_PRO_Czern_FU7524_01_standard.jpg

 

dwa pierwsze modele idzie złapać w promocji w przedziale 274 -350

ostatnie za pro to niestety dobre 500+

 

bo platformy też inaczej działają na buty,

takie są mniej inwazyjne:

EXUSTAR MTB/BMX E-PB525 - pedały platformowe - sklep Rowerplus.pl

a takie robią ogień na podeszwie butów i czasem piszczelach:

 

Superstar Nano-x flat pedals review - BikeRadar

 

szczególnie jeżeli wkręci się piny x1,5 i on taki pin zamontował na zewnątrz platformy

 

i jeszcze jedna fota:

 

thin flat pedals off 70% - gidagkp.org

Burns, dziękuję za gruntowne opisanie tematu i wszelkie podpowiedzi, ugruntowało to tylko moje przypuszczenia że bez solidnych butów i platform się nie obejdzie. Zabieram się więc za zakupy, buty + platformy, bo jak się okazało, obecne nie są tak dobre jak myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok temu pożegnałem się z pedałami spd. Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Zostały jednak buty (przeznaczone do mtb). Tanie nie były, więc szkoda wyrzucać, ale jednocześnie zakładam, że już ich nie sprzedam. Wczoraj na wycieczce sprawdzałem, czy da się jeździć w nich na platformach. O ile sztywna podeszwa sprawuje się świetnie, to niestety ślizgają się nieco po pedałach. Nic strasznego, ale jednak. Nawet przez chwilę przyszła myśl, by wrócić do zatrzasków (w domu mam jeszcze jeden komplet, który należy do zony :) ). Mimo wszystko zostanę już przy platformach. Czy w Waszej ocenie bardziej agresywne platformy, np z wysokimi pinami sprawdzą się w przypadku tych butów, czy gra nie warta świeczki? Bardziej chodzi o zasadę, niż dogłębne analizowanie modelu butów, platform etc.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.