Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Może bliźniaki? Tylko kolorystyka ich odróżnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, Kolega @tessio ma bardziej zawziętą minę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tessio co to za  kierownica?


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś fabryczna Cube, nie mam pojęcia nawet jaka szerokość, taka była od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tessio napisał(-a):

Wrzucam, bo mnie nie ma w ogóle w rankingu ;)

 

Kolega taki trochę nowozelandczyk - all black ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 21:00, fidelio napisał(-a):

 

Garmin Connect. Spięty z Edge 830. 

Używasz samego edge, czy jest to spięte z jakimiś czujnikami ? 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecipeci, technologia Stealth, nikt nie widzi, że poszedłem na rower i nie ma mnie w domu ;)

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tessio napisał(-a):

Traktuję jak komplement 😎

 

;)

W tych „goglach „ masz wkładkę ze szkłami korekcyjnymi ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
47 minut temu, 70' napisał(-a):

Używasz samego edge, czy jest to spięte z jakimiś czujnikami ? 

 

Prędkośc i kadencja od Garmina. I uprzedzając, wiem, że Edge łączy się z satelitą, ma mapy i w ten sposób sam z siebie określa prędkość. Po prostu dostałem fajną cenę na zestaw tych czujników 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

W tych „goglach „ masz wkładkę ze szkłami korekcyjnymi ?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelio napisał(-a):

 

Prędkośc i kadencja od Garmina. I uprzedzając, wiem, że Edge łączy się z satelitą, ma mapy i w ten sposób sam z siebie określa prędkość. Po prostu dostałem fajną cenę na zestaw tych czujników 😉

Mnie bardziej interesuje jak on wspolpracuje z dwoma rowerami. Czy sam rozpoznaje, laczac sie z czujnikami, ktorym rowerem jedziesz ? Czy np. czyjniki wlaczaja go automatycznie po przerwie, czy wowcas wlacza sie tez automatycznie nagrywanie trasy, jak liczy calkowity dystans dla tego samego roweru gdy masz polaczenie z czujnikami i jak np. to polaczenie sie zerwie ? 
Szukam aktualnie jakiego licznika i chcialbym uniknac tego co irytowalo mnie w starym, stad takie troche moze dziwne pytania 🙂. Same mapy, planowanie trasy, strava itp. niespecjalnie mnie interesuja. To jest cos co moze byc, ale nie musi. Bardziej interesuje mnie funkcjonalnosc i niezawodnosc uzytkowania dla kilku rowerow. Tak zebym wsiadajac na rower jechal, a licznik sam wiedzial co ma robic, zamiast przed jazda laczyc go z wszystkimi czujnikami i ustawiac go 10 minut i po kazdej przerwie to samo.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepinasz z roweru do roweru i jedziesz, powinien bez problemu połączyć się z zapisanymi czujnikami. Ja czujnika prędkości nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
19 minut temu, 70' napisał(-a):

Mnie bardziej interesuje jak on wspolpracuje z dwoma rowerami. Czy sam rozpoznaje, laczac sie z czujnikami, ktorym rowerem jedziesz ? Czy np. czyjniki wlaczaja go automatycznie po przerwie, czy wowcas wlacza sie tez automatycznie nagrywanie trasy, jak liczy calkowity dystans dla tego samego roweru gdy masz polaczenie z czujnikami i jak np. to polaczenie sie zerwie ? 
Szukam aktualnie jakiego licznika i chcialbym uniknac tego co irytowalo mnie w starym, stad takie troche moze dziwne pytania 🙂. Same mapy, planowanie trasy, strava itp. niespecjalnie mnie interesuja. To jest cos co moze byc, ale nie musi. Bardziej interesuje mnie funkcjonalnosc i niezawodnosc uzytkowania dla kilku rowerow. Tak zebym wsiadajac na rower jechal, a licznik sam wiedzial co ma robic, zamiast przed jazda laczyc go z wszystkimi czujnikami i ustawiac go 10 minut i po kazdej przerwie to samo.

 

Nie wiem tego... Ja używam go tylko w jednym rowerze. Ale czujniki znajduje błyskawicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tessio napisał(-a):

Przepinasz z roweru do roweru i jedziesz, powinien bez problemu połączyć się z zapisanymi czujnikami. Ja czujnika prędkości nie używam.

To on nie ma zintegrowanego czujnika prędkości i kadencji ? Zdaje się sigma tez ma to oddzielnie

13 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Nie wiem tego... Ja używam go tylko w jednym rowerze. Ale czujniki znajduje błyskawicznie. 

No ok, ale jak jest np. gdy np. robisz przerwę na zdjęcia, które tak się tutaj niektórym kolegom nie podobają ;), później wsiadasz na rower i jedziesz dalej, rozumiem ze czujnik uruchamia licznik, ale czy automatycznie tez włącza nagrywanie ścieżki ? Pytam, ponieważ w moim starym liczniku musiałem w takie sytuacji pamiętać o tym,  żeby to włączyć, jeżeli o tym zapomniałem to miałem później wielokilometrowe luki w trasie tak jakbym się teleportował z miejsca na miejsce. W dodatku czas na taka przerwę doliczał mi do średniej prędkości, przez co np. jadąc przez godzinę ze średnia prędkością 30 km\h po zatrzymaniu się, mogłem się przyglądać jak mi z minuty na minutę topnieje średnia prędkość.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
24 minuty temu, 70' napisał(-a):

To on nie ma zintegrowanego czujnika prędkości i kadencji ? Zdaje się sigma tez ma to oddzielnie

No ok, ale jak jest np. gdy np. robisz przerwę na zdjęcia, które tak się tutaj niektórym kolegom nie podobają ;), później wsiadasz na rower i jedziesz dalej, rozumiem ze czujnik uruchamia licznik, ale czy automatycznie tez włącza nagrywanie ścieżki ? Pytam, ponieważ w moim starym liczniku musiałem w takie sytuacji pamiętać o tym,  żeby to włączyć, jeżeli o tym zapomniałem to miałem później wielokilometrowe luki w trasie tak jakbym się teleportował z miejsca na miejsce. W dodatku czas na taka przerwę doliczał mi do średniej prędkości, przez co np. jadąc przez godzinę ze średnia prędkością 30 km\h po zatrzymaniu się, mogłem się przyglądać jak mi z minuty na minutę topnieje średnia prędkość.

 

Tak, działa to automatycznie, na zasadzie auto pauzy. W takim układzie nie ma mowy o dziurach. Tylko trzeba to w menu odznaczyć. W moim można dodatkowo ustawić prędkość, poniżej której taka pauza się włącza. Mam Sigmę w drugim rowerze i generalnie spostrzeżenie jest takie, że obsługa Garmina, poruszanie się po menu, są prostsze. Do tego zdecydowanie lepiej rozwiązana kwestia czujników - żadnych magnesów. Jeden na piastę - ten od prędkości, jeden na korbę. W Sigmie mam problem z czujnikiem kadencji, bo ciężko go w mojej ocenie tak z tyłu zamontować, żeby się nie ruszał, nie "przyklejał" do magnesu w korbie, itp. Czujniki od Garmina to po prostu jeden element. 

16202353598619016439427831042384.jpg

16202353954564835264394047390746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje fidelio. Sigme odrzucilem juz wczesniej, ze wzgledu na problemy w łączeniu się z produktami apple. Nad tym Garminem bede się jeszcze zastanawiał, nie wiem jednak, czy jest mi potrzebny aż taki wypas z drugiej strony kupując Garmina mam przynajmniej prawo podejrzewać, ze wszystko będzie działało z sensem, bez zawieszania, gubienia sygnału itp.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 70' napisał(-a):

To on nie ma zintegrowanego czujnika prędkości i kadencji ? Zdaje się sigma tez ma to oddzielnie

 

 

Z Garminem możesz sparować dowolny czujnik ant+/bluetooth (zależy od posiadanego czujnika i licznika), samego Garmina kupujesz z czujnikami lub bez. Ja czujnika prędkości nie używałem, bo z gps`a nie ma w zasadzie żadnej różnicy, a teraz mam pomiar mocy to w ogóle nie mam nawet ustawionego takiego pola jak prędkość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
5 minut temu, 70' napisał(-a):

Ok, dziękuje fidelio. Sigme odrzucilem juz wczesniej, ze wzgledu na problemy w łączeniu się z produktami apple. Nad tym Garminem bede się jeszcze zastanawiał, nie wiem jednak, czy jest mi potrzebny aż taki wypas z drugiej strony kupując Garmina mam przynajmniej prawo podejrzewać, ze wszystko będzie działało z sensem, bez zawieszania, gubienia sygnału itp.

 

Już najprostszy Garmin - Edge 130, a tym samym najtańszy, oferuje dużo możliwości. Nie masz co prawda map, na takiej zasadzie jak nawigacja, ale przez aplikację możesz mu wgrać trasę - jest to banalnie proste i wówczas on też daje możliwość nawigowania. Jest relatywnie nieduży, bardzo czytelny i naprawdę daje radę. Wiem, bo sam go przez jakiś czas używałem 😉 Nie ma co prawda dotykowego ekranu, jak np. Edge 830, ale to w zasadzie żaden minus, biorąc pod uwagę wielkość Edge 130. I tak jak Kolega @tessio z Garminem zepniesz każdy czujnik, byle protokół się zgadzam. Ja mam akurat Garminy, bo jak pisałem wcześniej, dostałem spoko cenę na komplet. A Kolega @tessio to chyba pros jakiś, skoro z pomiaru mocy korzysta 😉👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fidelio napisał(-a):

 A Kolega @tessio to chyba pros jakiś, skoro z pomiaru mocy korzysta 😉👊

 

Nie, ale przynajmniej wiem jak słaby jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tessio napisał(-a):

 

Z Garminem możesz sparować dowolny czujnik ant+/bluetooth (zależy od posiadanego czujnika i licznika), samego Garmina kupujesz z czujnikami lub bez. Ja czujnika prędkości nie używałem, bo z gps`a nie ma w zasadzie żadnej różnicy, a teraz mam pomiar mocy to w ogóle nie mam nawet ustawionego takiego pola jak prędkość ;)

To jak sobie radzisz na ograniczeniach prędkości ? :)

Pewnie zależy to od sprzętu, ale mój licznik jeżeli nie był podłączony do czujnika to prędkość „pobierał” z gps smartfona, a to powodowało u niego pewna bezwładność wskazań. Dramatu nie było, ale zauważyć się dało, pewnie gdyby wystartować ostro spod świateł to na następnych by się okazało, ze jeszcze się nie ruszyło ;)

 

6 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Już najprostszy Garmin - Edge 130, a tym samym najtańszy, oferuje dużo możliwości. Nie masz co prawda map, na takiej zasadzie jak nawigacja, ale przez aplikację możesz mu wgrać trasę - jest to banalnie proste i wówczas on też daje możliwość nawigowania. Jest relatywnie nieduży, bardzo czytelny i naprawdę daje radę. Wiem, bo sam go przez jakiś czas używałem 😉 Nie ma co prawda dotykowego ekranu, jak np. Edge 830, ale to w zasadzie żaden minus, biorąc pod uwagę wielkość Edge 130. I tak jak Kolega @tessio z Garminem zepniesz każdy czujnik, byle protokół się zgadzam. Ja mam akurat Garminy, bo jak pisałem wcześniej, dostałem spoko cenę na komplet. A Kolega @tessio to chyba pros jakiś, skoro z pomiaru mocy korzysta 😉👊

Nad edge 130 tez się zastanawiałem, bo w zupełności by mi wystarczył. Nie mogę się tylko doczytać czy on rysuje ślad i jak wyglada współpraca z dwoma rowerami. Wyznaczenie trasy i zaplanowana jazda to nie dla mnie. Nie korzystałbym z tego, raczej wolałbym żeby to urządzenie rysowało mój ślad niż odwrotnie. Zawsze to jest jakieś alibi jak za długo nie wracam ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
1 minutę temu, 70' napisał(-a):

To jak sobie radzisz na ograniczeniach prędkości ? :)

Pewnie zależy to od sprzętu, ale mój licznik jeżeli nie był podłączony do czujnika to prędkość „pobierał” z gps smartfona, a to powodowało u niego pewna bezwładność wskazań. Dramatu nie było, ale zauważyć się dało, pewnie gdyby wystartować ostro spod świateł to na następnych by się okazało, ze jeszcze się nie ruszyło ;)

 

Nad edge 130 tez się zastanawiałem, bo w zupełności by mi wystarczył. Nie mogę się tylko doczytać czy on rysuje ślad i jak wyglada współpraca z dwoma rowerami. Wyznaczenie trasy i zaplanowana jazda to nie dla mnie. Nie korzystałbym z tego, raczej wolałbym żeby to urządzenie rysowało mój ślad niż odwrotnie. Zawsze to jest jakieś alibi jak za długo nie wracam ;)

 

Rysuje, ściągasz to na Garmin Connect, apkę na telefonie, po bluetooth 😉 Zresztą dokładnie tak samo wygląda to w przypadku tych barsziej rozbidowanych Garminów z serii Edge. I Edge 130 też ma funkcję auto pauzy i nawet w tym małym działa ona świetnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 70' napisał(-a):

To jak sobie radzisz na ograniczeniach prędkości ? :)

 

Nie stosuje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tessio napisał(-a):

Wrzucam, bo mnie nie ma w ogóle w rankingu ;)

 

Będziesz, jak pójdziesz do kina na ten sam film co fidelio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, fidelio napisał(-a):

 

Rysuje, ściągasz to na Garmin Connect, apkę na telefonie, po bluetooth 😉 Zresztą dokładnie tak samo wygląda to w przypadku tych barsziej rozbidowanych Garminów z serii Edge. I Edge 130 też ma funkcję auto pauzy i nawet w tym małym działa ona świetnie 😁

No to ok, byłoby lepiej gdyby rysował to w czasie rzeczywistym, czyli jadąc mam uruchomiona aplikacje w telefonie, telefon połączony z garminem przez bluetuth i aktualizuje się to na bieżąco. Rozumiem, ze nie tak to działa, tylko po zakończonej jedzie łącze się ze smartfonem i wtedy dopiero przenoszone są dane z gps na mapę ?
 

44 minuty temu, tessio napisał(-a):

 

Nie stosuje się ;)

Jednak nie każdy bohater nosi pelerynę :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.