Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

4 minuty temu, tessio napisał(-a):

Z Garminem możesz sparować dowolny czujnik ant+/bluetooth (zależy od posiadanego czujnika i licznika), samego Garmina kupujesz z czujnikami lub bez. Ja czujnika prędkości nie używałem, bo z gps`a nie ma w zasadzie żadnej różnicy, a teraz mam pomiar mocy to w ogóle nie mam nawet ustawionego takiego pola jak prędkość ;)

To jak sobie radzisz na ograniczeniach prędkości ? :)

Pewnie zależy to od sprzętu, ale mój licznik jeżeli nie był podłączony do czujnika to prędkość „pobierał” z gps smartfona, a to powodowało u niego pewna bezwładność wskazań. Dramatu nie było, ale zauważyć się dało, pewnie gdyby wystartować ostro spod świateł to na następnych by się okazało, ze jeszcze się nie ruszyło ;)

6 minut temu, fidelio napisał(-a):

Już najprostszy Garmin - Edge 130, a tym samym najtańszy, oferuje dużo możliwości. Nie masz co prawda map, na takiej zasadzie jak nawigacja, ale przez aplikację możesz mu wgrać trasę - jest to banalnie proste i wówczas on też daje możliwość nawigowania. Jest relatywnie nieduży, bardzo czytelny i naprawdę daje radę. Wiem, bo sam go przez jakiś czas używałem 😉 Nie ma co prawda dotykowego ekranu, jak np. Edge 830, ale to w zasadzie żaden minus, biorąc pod uwagę wielkość Edge 130. I tak jak Kolega @tessio z Garminem zepniesz każdy czujnik, byle protokół się zgadzam. Ja mam akurat Garminy, bo jak pisałem wcześniej, dostałem spoko cenę na komplet. A Kolega @tessio to chyba pros jakiś, skoro z pomiaru mocy korzysta 😉👊

Nad edge 130 tez się zastanawiałem, bo w zupełności by mi wystarczył. Nie mogę się tylko doczytać czy on rysuje ślad i jak wyglada współpraca z dwoma rowerami. Wyznaczenie trasy i zaplanowana jazda to nie dla mnie. Nie korzystałbym z tego, raczej wolałbym żeby to urządzenie rysowało mój ślad niż odwrotnie. Zawsze to jest jakieś alibi jak za długo nie wracam ;)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Guest fidelio
1 minutę temu, 70' napisał(-a):

Pewnie zależy to od sprzętu, ale mój licznik jeżeli nie był podłączony do czujnika to prędkość „pobierał” z gps smartfona, a to powodowało u niego pewna bezwładność wskazań. Dramatu nie było, ale zauważyć się dało, pewnie gdyby wystartować ostro spod świateł to na następnych by się okazało, ze jeszcze się nie ruszyło ;)

Nad edge 130 tez się zastanawiałem, bo w zupełności by mi wystarczył. Nie mogę się tylko doczytać czy on rysuje ślad i jak wyglada współpraca z dwoma rowerami. Wyznaczenie trasy i zaplanowana jazda to nie dla mnie. Nie korzystałbym z tego, raczej wolałbym żeby to urządzenie rysowało mój ślad niż odwrotnie. Zawsze to jest jakieś alibi jak za długo nie wracam ;)

Rysuje, ściągasz to na Garmin Connect, apkę na telefonie, po bluetooth 😉 Zresztą dokładnie tak samo wygląda to w przypadku tych barsziej rozbidowanych Garminów z serii Edge. I Edge 130 też ma funkcję auto pauzy i nawet w tym małym działa ona świetnie 😁

4 minuty temu, 70' napisał(-a):

Nie stosuje się ;)

11 godzin temu, tessio napisał(-a):

Wrzucam, bo mnie nie ma w ogóle w rankingu ;)

Będziesz, jak pójdziesz do kina na ten sam film co fidelio :)

39 minut temu, fidelio napisał(-a):

Rysuje, ściągasz to na Garmin Connect, apkę na telefonie, po bluetooth 😉 Zresztą dokładnie tak samo wygląda to w przypadku tych barsziej rozbidowanych Garminów z serii Edge. I Edge 130 też ma funkcję auto pauzy i nawet w tym małym działa ona świetnie 😁

No to ok, byłoby lepiej gdyby rysował to w czasie rzeczywistym, czyli jadąc mam uruchomiona aplikacje w telefonie, telefon połączony z garminem przez bluetuth i aktualizuje się to na bieżąco. Rozumiem, ze nie tak to działa, tylko po zakończonej jedzie łącze się ze smartfonem i wtedy dopiero przenoszone są dane z gps na mapę ?

44 minuty temu, tessio napisał(-a):

Nie stosuje się ;)

Jednak nie każdy bohater nosi pelerynę :)

Guest fidelio

Tak to działa. Najpierw w urządzeniu jest to zapisywane i później ściągasz to na telefon. Choć tak po prawdzie, to ja nigdy nie jeżdżę w ten sposób, że w czasie jazdy mam Edge połączony z telefonem via bluetooth. Może w takim wypadku od razu jest to zapisywane w telefonie? 🤔

4 minuty temu, 70' napisał(-a):

No to ok, byłoby lepiej gdyby rysował to w czasie rzeczywistym, czyli jadąc mam uruchomiona aplikacje w telefonie, telefon połączony z garminem przez bluetuth i aktualizuje się to na bieżąco. Rozumiem, ze nie tak to działa, tylko po zakończonej jedzie łącze się ze smartfonem i wtedy dopiero przenoszone są dane z gps na mapę ?

Nie musisz mieć w czasie jazdy telefonu połączonego z Garminem, pokonaną trasę w czasie rzeczywistym widzisz na Garminie. Aplikacja w telefonie służy tylko do przenoszenia danych i analizy trasy już po jej zakończeniu.

Guest fidelio

Na 530, 830 czy 1030 pewnie tak... Ale na 130 to już raczej nie... 

W sensie, że nie widać śladu w czasie rzeczywistym? To bez sensu.

5 minut temu, tessio napisał(-a):

Nie musisz mieć w czasie jazdy telefonu połączonego z Garminem, pokonaną trasę w czasie rzeczywistym widzisz na Garminie. Aplikacja w telefonie służy tylko do przenoszenia danych i analizy trasy już po jej zakończeniu.

3 minuty temu, fidelio napisał(-a):

Na 530, 830 czy 1030 pewnie tak... Ale na 130 to już raczej nie... 

No i właśnie myślałem, ze te ułomność wynikająca z okrojenia edge 130 można nadrobić smartfonem, bo jak się domyślam w aplikacji w smartfonie są wgrane te same mapy, które są w pamięci w wyższych modelach. To jednocześnie staje się jasne, ze na wyswietlaczu nie pojawia się informacje o przychodzącej rozmowie, SMS itp...

Guest fidelio
1 minutę temu, tessio napisał(-a):

W sensie, że nie widać śladu w czasie rzeczywistym? To bez sensu.

W małym takiej opcji nie znalazłem... Ale do niczego jej nie potrzebowałem 😉

2 minuty temu, 70' napisał(-a):

No i właśnie myślałem, ze te ułomność wynikająca z okrojenia edge 130 można nadrobić smartfonem, bo jak się domyślam w aplikacji w smartfonie są wgrane te same mapy, które są w pamięci w wyższych modelach. To jednocześnie staje się jasne, ze na wyswietlaczu nie pojawia się informacje o przychodzącej rozmowie, SMS itp...

Wydaje mi się, że jak jest spięty z telefonem, to jakieś powiadomienia się pojawiają... Ale pewnke wszystkie te kwestie w internetach idzie zweryfikować. 

1 godzinę temu, fidelio napisał(-a):

Wydaje mi się, że jak jest spięty z telefonem, to jakieś powiadomienia się pojawiają... Ale pewnke wszystkie te kwestie w internetach idzie zweryfikować. 

Sprawdziłem, powinny się pojawiać. Czyli właściwie prawie spełniałby moje wymagania w stopniu wystarczającym. Nie do końca jest tylko dla mnie jasne jak radziłby sobie z dwoma rowerami, tzn czy można w nim stworzyć jakby dwa profile do różnych rowerów. 
Zastanawiam się tez trochę nad Cateye strada smart, tu jakby większość moich wątpliwości jest rozwiane, w dodatku cena za licznik plus dedykowane sensory kadencji/prędkości do dwóch rowerów wychodzą sporo taniej niż goły garmin. Nie wiem tylko co to jest warte, opinii jest niewiele, bo firma jakaś taka trochę niszowa w porównaniu do garmina, mio, czy sigmy :(

Apkikacja Garmina co się zwie Connect nie przechowuje żadnych map, pobiera je dynamicznie tak jak kiedyś mapy google nie miały trybu offline. 

Urządzenie GPS zapisuje ślad po współrzędnych i jeżeli ma własną pamięć na mapy to nanosi je na mapy zapisane w swojej pamięci. Jeżeli nie to przekazuje tą tabelę danych do apkikacji telefonu i ona robi to na mapach, do których ma dostęp. 

Screenshot_20210505_233217_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg

Posted (edited)

Czyli sprawa jasna, żeby skutecznie przenieść trasę z garmina potrzebne jest jeszcze połączenie z internetem. Dziś internet to nie problem, ale dobrze jest wiedzieć jak to działa. Dzięki Burns :)

Edit.

Moglby jednak być to problem dla kogoś, kto wybrałby się na kilkudniowa wycieczkę rowerem w takie za.... miasto, ze nie byłoby tam dostępu do internetu. Wtedy wieczorami z nudów mógłby walczyć kijem z armia pokrzyw zamiast analizować swoje heroiczne osiągnięcia na rowerze :)

Edited by 70'

Posted (edited)

Tak jak pisałem urządzenia GPS zapisują tabelę współrzędnych, albo w standardach zamkniętych, albo w plikach GPX. Pauza w przypadku wielu dni pozwala kontynuować, ale co jak przeoczysz ładowanie, albo urządzenie zawiesi się? Lepiej zapisywać po zakończonej aktywności i szukać zewnętrznych programów do łączenia plików GPX. Garmin pomyślał i wprowadził tryb ekspedycji, który sam sobie scala dane. Connect jeszcze bardziej przejrzysty jest na komputer, aktualizuje również urządzenia, ale też nie przechowuje map i potrzebuje internetu. 

Edited by Burns

Guest fidelio
5 godzin temu, 70' napisał(-a):

Sprawdziłem, powinny się pojawiać. Czyli właściwie prawie spełniałby moje wymagania w stopniu wystarczającym. Nie do końca jest tylko dla mnie jasne jak radziłby sobie z dwoma rowerami, tzn czy można w nim stworzyć jakby dwa profile do różnych rowerów. 
Zastanawiam się tez trochę nad Cateye strada smart, tu jakby większość moich wątpliwości jest rozwiane, w dodatku cena za licznik plus dedykowane sensory kadencji/prędkości do dwóch rowerów wychodzą sporo taniej niż goły garmin. Nie wiem tylko co to jest warte, opinii jest niewiele, bo firma jakaś taka trochę niszowa w porównaniu do garmina, mio, czy sigmy :(

Miałem kiedyś, przez kilka dni, bardzo wysoki model tego producenta, z kompletem dedykowanych sensorów. I ...zwróciłem 😉 Był problem z parowaniem, a do tego obsługa nie była zbyt intuicyjna... Ostatecznie postawiłem na Garmina właśnie i nie żałuję. 

Hej,

Mam ogólne pytania (nie chcę dzielić włosa na czworo) do praktyków odnośnie jazdy na ogólnie pojętym MTB. Od jakiegoś czasu wbiłem sobie do głowy naukę bunny hopa, manuala, endo i wheelie.

W mojej "zimówce" koła 26 cali zamieniłem spd na platformy (dobrej jakości-by się nad tym nie rozwodzić), opony z 2.1 na 2,35 zmniejszyłem ciśnienie i próbuję i próbuję i ...3-krotnie "zarysowałem" nogi i piszczele co bolało..., mam wrażenie że "ślizgają" mi się buty podczas małych skoków itp., stopa potrafi stracić kontakt z platformą, zwracam uwagę by dociążać pięty.

Domyślam się - buty ..., obecnie "sportowe" które gdzieś zostały z biegania, z w miarę miękką podeszwą i tutaj upatruję braku przyczepności, i oczywiście brak techniki.

Przymierzam się do zmiany na Adidas Terrex Swift Solo na gumie stealth, dodam że nie chcę inwestować dużych pieniędzy gdyż docelowo wrócę na spd i rower właściwy - hardtail 29.

I tutaj mam kilka pytań do praktyków w temacie:

- czy model Adidas Terrex Swift Solo który podpatrzyłem u Piotra Bielaka poprawi przyczepność ?

- jeśli nie to na jaki model zwrócić uwagę?

- pewnie popełniam dużo błędów - będę wdzięczny za wskazanie

- może hardtail-a powinienem zamienić na full-a ? domyślam się że ułatwiło by to wybicia ale czy na pewno, słabej baletnicy itd.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Tylko proszę, bez wnikania po co mi to itp., chcę poprawić technikę i przy okazji się pobawić, ostatnio znudziło mnie nabijanie km.

Z góry dziękuję.

Chcesz buty co kleją w stopniu potwornym, kup 5.10

6 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

Posiadam i zdecydowanie polecam 😁

16 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Miałem kiedyś, przez kilka dni, bardzo wysoki model tego producenta, z kompletem dedykowanych sensorów. I ...zwróciłem 😉 Był problem z parowaniem, a do tego obsługa nie była zbyt intuicyjna... Ostatecznie postawiłem na Garmina właśnie i nie żałuję. 

No i ten argument mnie ostatecznie przekonał i skłonił do wyboru edge 530. Dziękuje za pomoc Tobie i kolegom Tessio i Burns. Temat zakończony :)

Kumpel ma 530, będziesz zadowolony.

Teraz to już będę musiał, nawet jak nie będę :)

Trochę czasu już go testuje i wszystko śmiga elegancko, bateria trzyma bardzo długo. Z kolei inny kumpel ma 1030 i był już 2 razy wymieniany ;) W Garminie fajne jest to, że jak coś nie działa to odsyłasz i masz nowy licznik za 3 dni w domu.

9 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

a ja myślę, że Adidas Terrex Swift Solo to taka próba oszukania systemu i może być w miarę skuteczna. Nie miałem w ręce, ale widać oparte na tej samej technologii 5.10 też już należące do Adidas.

Mam dwa zastrzeżenia: nie wiadomo jak ze sztywnością tych butów i drugie to raczej nie są tanie buty bo taniej niż 279 nie widzę - czyli tyle samo co rowerowe 5.10 w promocji.

platformy z pinami jak  śruby 32% + klejące buty 25% + 43% umiejętności,