Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale za to jakie tanie by były przy dzisiejszym kursie rubla. :)

Ale fakt, że bezawaryjne mechanizmy to nie są.

 

Vk64 to świetny wybór, nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

DSCF4862b.jpg

 

DSCF4869b.jpg

 

DSCF4895b.jpg

 

Wrażenie po krótkim użytkowaniu nielimitki:

- wspominałem poprzednio że na początku wskazówka sekundnika była lekko odchylona w lewo, ale po kilkunastokrotnym włączeniu chrono jakoś się wycentrowała i tak se siedzi. Nie wiem jak to będzie wyglądało za pół roku, ale na razie jest cacy. Trafia w indeksy na całym obwodzie tarczy, lekka odchyłka widoczna dopiero pod lupą.

- bardzo dobrze dobrany rozmiar koperty. Wiem że to kompromis, jedni będą narzekali że za mała, drudzy odwrotnie, ale jak dla mnie jest tip-top i niczego bym tutaj nie zmieniał. Zegarek jest efektowny, ale nie ostentacyjny. Koperta bardzo dobrze siedzi na nadgarstku więc i z ergonomią jest w porządku..

- rozczarowuje brak obrotowego bezela, mimo że dyzajn takie coś sugeruje, ale przeszedłem nad tym do porządku dziennego.Zdaję sobie sprawę, że istotnie zwiększyło by to koszty, no i poważnie zwiększyłoby potencjalne problemy (to dość wrażliwa technologicznie część zegarka, szczególnie w przypadku pierwszego takiego projektu i niesprawdzonych podwykonawców)

- wykonanie koperty bez zarzutu, zarówno satyna jak i polerka. Dekiel wręcz prosi się o jakiś głęboki grawer.

- słaba czytelność wskazań przy marnym oświetleniu. Znam chińską lumę z paru własnych zegarków i wiedziałem, że to nie będzie jakość Seiko, ale, po pierwsze, luma jest tylko na wskazówkach, nie ma dodatkowych punktów orientacyjnych (kropki przy indeksach, kropka na bezelu w miejscu trójkącika), a po drugie, świeci symbolicznie. Prawdę mówiąc mam pomysł, żeby wywalić tę lumę i zastąpić ją czarnym lakierem. Podejrzewam że czytelność w słabszym oświetleniu by poważnie wzrosła.

- zegarek trafił testowo na najprostszy pasek od Pattiniego (nie mam zbyt wielu pasków 20mm) i okazało się że taki mięsisty, dość sztywny i niezwężany pasek doskonale pasuje. Pewnie zamówię u niego coś z dziurami i szarym lub białym przeszyciem, będzie jeszcze lepiej.

- uważam że to dobrze wydane parę stówek, ale ile zegarek jest warty pokaże, jak zwykle, rynek wtórny

 

pozdrawiam

Narfas

Pełna zgoda +1

Ja bym dodał, że mankament związany z zastosowanym mechanizmem, tj. lekko ruchoma wskazówka chyba też nie będzie stanowić problemu przy dłuższym użytkowaniu, da się z tym przejść do porządku dziennego.

Kiedyś był taki temat, kiedy używamy funkcji stopera... cóż, przede wszystkim rzadko ;)

 

Ma ktoś doświadczenie z tym mechanizmem, na jak długo starczy bateria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Tylko kto te poljoty mi sprzeda? Tym bardziej po ostatnich ruskich ekscesach. Poza tym mialem kilka zegarkow na 3133 i duzo zalezy od dnia w fabryce. Niektore psuly sie juz po pierwszym wcisnieciu przycisku chrono.

Jakaś krótka superlimitacja na 3133? Wiem, że łatwo się takie rzeczy pisze, ale gdyby dało się gdzieś kupić jakąś partię 3133, nawet używaną, sprawdzić już w PL pod kątem sprawności mechanicznej i voila - zegarek z serduchem :)

Guinand wypuścił kiedyś współczesną wersję chrono na cal. 12 Burena mniej więcej wg tego pomysłu. I wypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już prędzej ST19 łatwiej byłoby ogarnąć

mam 2 zegarki z tym mechanizmem i złego słowa nie powiem (póki co)

ale z tego co pamiętam, przy okazji Żubra, Gerlachy pisali, że mechanizmy przechodziły ponowny QC po przybyciu i 5-10% zostało odrzucone

IMGP1582.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

QV - Guinanda podałem tylko poglądowo. Jako przykład, że takie pomysły były już realizowane z sukcesami.

Może być ST19, o którym napisał bofff, jeśli tylko zmieści się do koperty. Nie mam alergii na produkty chińskie :). Mechanizm całkiem ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

może ST 1901 dał by radę,to taki ładny mechanizm,warty pokazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa taki sobie pasek pozwoliłem zapodać...

 

5cd41209.jpg

f1bd8b96.jpg

21c5103f.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś krótka superlimitacja na 3133? Wiem, że łatwo się takie rzeczy pisze, ale gdyby dało się gdzieś kupić jakąś partię 3133, nawet używaną, sprawdzić już w PL pod kątem sprawności mechanicznej i voila - zegarek z serduchem :)

Guinand wypuścił kiedyś współczesną wersję chrono na cal. 12 Burena mniej więcej wg tego pomysłu. I wypaliło.

Werk Poljot 3133 Chrono ma szlachetne korzenie tzn był produkowany na licencji Szwajcarskiej ( mechanizmu Valjoux 7734 ). Dużo tych licencyjnych mechanizmów siedzi w zegarkach najbardziej renomowanych firm Szwajcarskich, a wyprodukowanych w latach 60 70 ubiegłego wieku.

Osobiście mam dwa zegarki na tym wersu tzn Poljot Chrono oraz już noworuski Poljot INTERNATIONAL. "Square and Round z roku 2000 z mechanizmem po modyfikacji 3177 2222 11 11 ( okienko daty u góry na 12 ) Zegarek nosze od 14 lat i nie szanuję go - Chrono wysiadło dopiero po 10 latach , ale w tym czasie zegarek nie był u zegarmistrza :)

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze taka wariacja bransoletowa :)de9bce2e00b32e117ae1d99dc09e2859.jpg2eeccc35892a02bfcebf38ed042feed5.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to moeltowanie może sugerować, że bezel jest obracany ale to tylko design w dodatku inspirowany Heuerem Autavia który także miał nie obracany bezel.

 

20130705_000017.jpg

Co to za autavia?

z którego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mam dwa paski dla limitki, brazowe rally z duzymi dziurami oraz niebieskie isofrane, ktore kiedys kupilem do Seiko Sumo. Na iso limitka wyglada jak milion dolcow :) zdjecia wrzuce po swietach :)

Wrzuć koniecznie, bardzo ciekawy jestem jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie z andygp1

gość wie co robi jeśli chodzi o paski w przystępnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na zywo nie mialem przyjemnosci zobaczyc, ale na zdjeciach, ktore dotychczas widzialem, to moim zdaniem chrono najlepiej prezentuje sie na meshu. :)

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zywo nie mialem przyjemnosci zobaczyc, ale na zdjeciach, ktore dotychczas widzialem, to moim zdaniem chrono najlepiej prezentuje sie na meshu. :)

 

 

Na mesh'u jest moim zdaniem za bardzo "błyszczący" - taki trochę przekombinowany i rzucający się w oczy... Poza tym limitka zdecydowanie lepiej się prezentuje na żywo niż na zdjęciach - nie wiem dlaczego ale strasznie trudno jest uchwycić faktyczny kolor "niebieski" zastosowany w tym zegarku...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba od światła zależy i właściwego balansu bieli w aparacie. A poza tym bardzo dużo zależy także od pstrykającego i jego sprzętu. Ja nawet nie mam złudzeń co do tego, że potrafię robić zdjęcia i wychodzi mi to różnie. Zauważyłem nawet, że przy takim samym świetle i ustawieniach w aparacie wystarczy nieznacznie zmienić kąt robionego zdjęcia i kolory na zdjęciu mogą być już inne. Ale poza niskimi umiejętnościami focenia dochodzi jeszcze mój sprzęcik tzn. kompakcik cyfrowy a nie lustrzanka i porządny obiektyw. A może pomógłby tu statyw i użycie samowyzwalacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barwa niebieska jest wyjątkowo wrażliwa na zmiany oświetlenia i sprzęt jakiego używamy do fotografowania. Ten zegarek naprawdę jest granatowo- szary, ale na zdjęciach wychodzi na beżowo-niebieski, czasem nawet beżowo-fioletowawy. Szczególnie zdjęcia z komórek są psu na budę bo tam elektronika nadrabia najbardziej niedostatki optyki i podkręca nienaturalnie kolory według różnych dziwnych algorytmów tak aby ludzkie oko nie skupiało się na szumach tylko na "efektach" . Ale i lustrzanką można bez problemu machnąć przekłamane zdjęcie, wystarczy nie dostosować balansu bieli do warunków oświetleniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinku jutro będziesz wysyłał resztę...te niedobitki ?

Byłbym wdzięczny :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinku jutro będziesz wysyłał resztę...te niedobitki ?

Byłbym wdzięczny :)

 

Tak. Przesyłek nie dostanie tylko Cieslut, Adams99 oraz qubek_76.

Te osoby dostaną zegarki na początku stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czy ktoś ma problem z wyciągnięciem koronki do pozycji 2?

Do pozycji 1 wyciąga się bardzo ciężko do pozycji 2 jeszcze mi się odciągnąć nie udało O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w obu zegarkach jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było tłumaczone zarówno w temacie jak i na pw tym którzy wiedzą do kogo pisać w razie problemów.

Należy na wciśniętej koronce wykonac nią parenaście obrotów. To zastany smar. Trzeba go rozruszać. Nie należy natomiast kręcić na siłę szczególnie w pozycji ustawiania daty bo można skrzywić albo wałek albo wykręcić sobie ten wałek z koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

było tłumaczone zarówno w temacie jak i na pw tym którzy wiedzą do kogo pisać w razie problemów.

Należy na wciśniętej koronce wykonac nią parenaście obrotów. To zastany smar. Trzeba go rozruszać. Nie należy natomiast kręcić na siłę szczególnie w pozycji ustawiania daty bo można skrzywić albo wałek albo wykręcić sobie ten wałek z koronki.

Ja te paręnaście obrotów zrobiłem (nawet więcej)  - szukajki umiem używać ;)

Nie chodzi mi o obracanie koronki, bo z tym jest wszystko ok. Nie moge jej odciągnąć do pozycji nastawczej 2. Do pozycji 1 odciąga się bardzo trudno - prawie sobie paznokieć ułamałem - mimo ze krótki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.