Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Białe wskazówki na czarnym tle wyglądają na większe - na to nie ma rady.

Dlatego powinny zostać nieco odchudzone by nie były tak "klockowate".

 

Myślę, że jeszcze nie jest za późno.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe wskazówki na czarnym tle wyglądają na większe - na to nie ma rady.

Dlatego powinny zostać nieco odchudzone by nie były tak "klockowate".

 

Myślę, że jeszcze nie jest za późno.

 

Zmniejsz sobie zdjęcie do realnego wymiaru tarczy. Magia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna. Proporcje niestety nie ulegają zmianie :)

Nie dasz rady - trudno

 

Jest jeszcze szansa, że na gotowym w kopercie będzie dobrze.

Na to liczę :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz sobie zdjęcie do realnego wymiaru tarczy. Magia ?

No właśnie nie bardzo "magia" - jak zmniejszysz foto żeby tarcza była normalnych rozmiarów to dopiero się robi bangladesz bo szerokie wskazówki dominują wszystko co jest na tarczy... Miałem kiedyś Amfibię z takimi wskazówkami (szerokimi) - podobała mi się tak długo aż jej na żywo nie zobaczyłem - do tego rozmiar ten sam co VC a mniej na tarczy "nadziubdziane" wiec i efekt przytłoczenia mniejszy i czytelność tarczy w przypadku Amfibii zdecydowanie większa bo inny układ i pomysł na indeksy

 

21mi2za.jpg

 

 

Edit:

 

W Amfibii czytelność czasu poprawiają dodatkowo groty na wskazówkach które pozwalają na dokładne odczytanie godziny, a VC takich grotów nie ma i ktoś będzie się musiał nieźle zastanawiać czy jest 10:10 czy może 10:12, a jak ktoś ma jeszcze jakieś problemy z ostrością widzenia to bez lupy będzie zgadywał - zastanawiam się też czy jest sens "walenia" tak szerokiego paska lumy na wskazówkach skoro ona i tylko będzie - a nie będzie "świecić".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Amfibia i bardzo fajne wskazówki :-)

A Ty znowu z tym świeceniem...co wy ludzie z tymi zegarkami tylko pod kołdrą i z latarką w ręku siedzicie ? :D

w 90% zegarków świecenie jest kiepskie, a jeden Monster czy Ecozilla gdzie lume wylewano z wiaderka tego nie zmieni.

Standard rynkowy jest taki że w zegarkach luma jest symboliczna i raczej z obowiązku aby zaświeciła i tak trzeba jej dopomóc naświetlając.

Będzie dobrze, nie siej Paniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A Ty znowu z tym świeceniem...co wy ludzie z tymi zegarkami tylko pod kołdrą i z latarką w ręku siedzicie ? :D

w 90% zegarków świecenie jest kiepskie, a jeden Monster czy Ecozilla gdzie lume wylewano z wiaderka tego nie zmieni.

Standard rynkowy jest taki że w zegarkach luma jest symboliczna i raczej z obowiązku aby zaświeciła i tak trzeba jej dopomóc naświetlając.

 

No cóż poradzę że taki fetysz mam że jak już coś jest to ma działać - bo jak nie działa to po co sobie tym głowę zawracać. Co do zegarków z dobrą lumą to nie tylko Monster i Ecozilla dobrze świecą ;) 

Nie mogę po prostu pojąć jak to jest że ręczne relumowanie jednej chińskiej "maryśki" może kosztować około stówy i zegar świeci przez całą noc, Pro Sun który "w automacie" kosztuje około 1000PLN i ma indeksy malowane, podobnie jak SKX który jest zegarkiem tańszym od DB, Orient też ma sporo modeli z dobrą lumą w cenie ponizej 1k PLN a też świeca świetnie i pod woda jest to efekt rewelacyjny - a robiąc kilkaset zegarków nie da się tego efektu osiągnąć.

Nie mogę też przeboleć że w Vis'ie który ma tarczę stworzoną właśnie po to (bo tak w tym celu powstała tarcza tzw "kanapka") aby można było dobrą lume zastosować, "zmarnowano" te możliwości.

 

Jedni maja fetysz "przesadnej dokładności", który pozwala nam się cieszyć świetnymi zegarkami pod marką VC - a innych fetysz to "dobra luma"... ot co I dlatego "ja znowu z tym świeceniem". :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...cała szerokość wskazówki która wynosi 5sek... "

Na zdjęciu wskazówy wyglądają jak ponad 6 sekund. Może to ta, no jak jej tam... Pola Raksa?

Ale może by Kierownik chociaż spróbował przymierzyć do Kosmosa wskazówki z Falcona albo ze Sporta (może być ciekawy, kosmiczny efekt)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wskazówki w Kosmosie, Youngtimerze i Sporcie mają taką samą szerokość, są faktycznie szerokie ale takie same były na wizualizacjach więc nie wiem skąd to zaskoczenie.

............

Zmian żadnych projektowych nie będzie w wyglądzie zegarków, projekty się finalizują, większość zegarków jest zaliczkowana i nie można wprowadzać zmian.

Zaskoczenia nie ma, już w fazie projektowania i ujawniania kolejnych szczegółów grubość wskazówek była podnoszona ale się nie dałeś przekonać.

Nie chodzi tu o robienie kopii omegi ale o zgrabne wskazówki.

Zwłaszcza, że i tak nie mają dobrze lumić :)

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz oceniamy nie w trackie malowania a budynek nie w trakcie budowy a po jej zakończeniu :-) . Tak samo jest z zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten brąz jest suuuuupcio. Szkoda ,że z kaską u mnie nie supcio.

Lumą się nie przejmować

Przecież można dać wskazówki a nawet cały zegarek do wysmarowania lumą.

Budżetu to nie nadwyręży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz oceniamy nie w trackie malowania a budynek nie w trakcie budowy a po jej zakończeniu :-) . Tak samo jest z zegarkami.

 

Ale wcześniej na etapie projektowania uwzględnia się np. wielkość balkonu, czy okien, co nie? :P

 

Co do obrazu - jeżeli nie jesteś Bardzo Uznanym Artystą, to musisz się liczyć z tym, że zamawiający portret będzie wybrzydzał i marudził - o takiej analogii tutaj mówimy.

W przypadku sprzedaży obrazu autorskiego musisz brać pod uwagę, że zostaniesz doceniony dopiero po śmierci :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz oceniamy nie w trackie malowania a budynek nie w trakcie budowy a po jej zakończeniu :-) . Tak samo jest z zegarkami.

 

Fakt, ale zamawiający obraz może zmienić koncepcję "dzieła" w trakcie pracy malarza i ten zmieniona koncepcje wdraża w życie swoim "pędzelkiem"- z budynkami jest dokładnie tak samo, koncepcja może się w trakcie budowy zmieniać wielokrotnie - ogólnie zasada przy tego typu "pracach komercyjnych" jest taka że decyduje ten który płaci, bo to jemu ma się podobać - no chyba że jesteś wybitnym artystą ze znanym nazwiskiem; ala Picasso, wtedy nawet szlaczek guanem malowany na papierze "do demakijażu" ukradkiem zajumanym z kibla sąsiada sprzedasz za kupę kasy ;)  :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale zamawiający obraz może zmienić koncepcję "dzieła" w trakcie pracy malarza i ten zmieniona koncepcje wdraża w życie swoim "pędzelkiem"-

 

Wtedy to malarz nie bierze już odpowiedzialności za efekt końcowy :D

Dlatego właśnie w Polsce tyle brzydkich budynków, bo jak Pani Henia i Pan Stasio zacznie się projektantowi wtrącać to nic dobrego z tego wyjść nie może.

 

12919631_1017488661622276_36750243865752

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to malarz nie bierze już odpowiedzialności za efekt końcowy :D

 

Marcin wydaje mi się że mylisz "Bitwę pod Grunwaldem" z jeleniem na rykowisku ;):D Matejko malował bo chciał... a Stach leśniczy malował bo ktoś chciał mieć jelenia na ścianie ;)

 

Edit: "nie to ładne co ładne ale to co się komu podoba" ;)

 

Ale wracając do tematu - zobaczymy jak wyjdzie gdy wyjdzie :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski w sporcie będzie miał finalnie taki ciemniejszy odcień jak na najnowszych zdjęciach, czy bardziej turkusowy jak na wizce i pierwszym samplu? Imo ciemniejszy lepszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieśmiałe pytanko skąd wziął się taki rozjazd wkładki tacho względem tarczy? Wiem, że to tylko taka przymiarka, ale widać na pierwszy rzut oka, że nierówno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieśmiałe pytanko skąd wziął się taki rozjazd wkładki tacho względem tarczy? Wiem, że to tylko taka przymiarka, ale widać na pierwszy rzut oka, że nierówno ;)

 

Tzn ? Chcesz oceniać rozjazdy na podstawie wkładki ułożonej obok tarczy luzem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie nie tyle ocena co wątpliwość. Zastanawiam się bo różnica jest bardzo duża i mnie osobiście zdziwiła (mimo, że luzem...), that's all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie białej tarczy sprzed 2 stron 60 na tachymetrze jest wycentrowana względem godziny 12, a m.in. 120 ucieka na bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje zdjęcie białej tarczy sprzed 2 stron 60 na tachymetrze jest wycentrowana względem godziny 12, a m.in. 120 ucieka na bok.

Może masz uszkodzony monitor, bo na moim jest ok.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz uszkodzony monitor, bo na moim jest ok.

 

Aurclut.png

 

Poważnie mówisz czy sobie ze mnie żartujesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie, przecież ten wkład bezela Heniek, tak tylko położył sobie luźno na tarczy do zdjęcia dla porównania kolorów. 

Poza tym wkład mocowany jest przecież do bezela koperty a nie do tarczy, więc co tu mierzyć?


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.