Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem o zobiaku z czasów gdzie wyglądały a'la lata 70.Autavia ok ale pozostał bym przy kwadratowych totalizatorach w odcieniu koloru.błekit lub może zieleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory w Tudorze są naprawdę super. Proponuję przeszczepić z Heuer'a bezel z tachymetrem.


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię kwarców, ale za 400 zł, to myślę, że sam udział w projekcie może być super zabawą. Podoba mi się pomysł chrono z lat 70tych. A może koperta w stylu Zenitha El Primero Vintage 1969? Moim zdaniem, najpiękniejszy chronograf w ogóle.

 

BTW,

 

 

Zgadzam się. Zwłaszcza, jeśli ma silnie zarośniętą klatę i pachnie whisky :lol:

 

:D :D :D

 

edit:

 

Zapomniałem, koniecznie kolorowe nato np. 20 mm!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadratowe subtarcze do kwadratowej koperty!!!

Do zaokrąglonych, które prezentujecie jako wzór, jakoś tego nie widzę. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bezel niebieski!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie ten kierunek :)

 

QV, taka mala sugestia. Jezeli bylby problem ze znalezieniem odpowiedniej ilosci chetnych tutaj moze rozwazylbys przeniesienie projektu na WUS? Mysle, ze wtedy lista zapelnilaby sie w mgnieniu oka :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka jest jasna, będzie taka jak w Tudorku, zastanawiamy się tylko nad formą :-)

 

A tutaj dla przypomnienia te fajne Zodiaki po których dziś już tylko wspomnienie pozostało:

 

zodiac-zo2212.jpg

 

Totalizatory kwadratowe są super ale zobaczcie jak masakrycznie źle stykają się z indeksami nakładanymi.

 

Czyli wiemy, że można coś poprawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zaproponował kopertę ala Zenith ( moja ulubiona manufaktura )

 

Zenith_TonnChrono3.jpg

 

slideshowimage-Zenith-El-Primero-New-Vintage-1969-rechts.jpg

 

 

No cóż....jest świetna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel jest najmniej podobającą mi się rzeczą w Tudorze. Najlepiej wygląda typowy, z podziałką minutową. Tachymetry i inne zbędne podziałki tylko szpecą tarczę zegarka. Indeksów godzinowych może nie być wcale tak jak w Heurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś wydaje że te prezentowane powyżej wzory kopert, mają "w uszach" 20mm - czy to oznacza że projekt też idzie w tą stronę? Pasek NATO raczej gruby nie jest, więc jak dołoży się do niego szerokość 20mm i zespoli z kopertą o średnicy 42mm to może się stworzyć wrażenie "talerza na wstążeczce".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się coś wydaje że te prezentowane powyżej wzory kopert, mają "w uszach" 20mm - czy to oznacza że projekt też idzie w tą stronę? Pasek NATO raczej gruby nie jest, więc jak dołoży się do niego szerokość 20mm i zespoli z kopertą o średnicy 42mm to może się stworzyć wrażenie "talerza na wstążeczce".

 

Jeśli wybierzemy kopertę ala Heuer to pójdziemy w pasek skórzany.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby w naszych zrobić w uszach 22mm chodź jesli chcecie znać moją opinię to moim zdaniem do zegarka 42mm pasuje rozmiar w uszach 20mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autavia to słuszny kierunek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takiego zodiaka mi chodziło,tylko kolorystyka inna.Zenit fajny ale wydaje mi się że 3tarczki to troche za dużo.Natomiast ąutavia z pomarańczowymi elementami miodzio.Bardzo dobry kierunek został wybrany.A co myślicie o kopercie?polerowana czy szczotkowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzemy kopertę ala Heuer to pójdziemy w pasek skórzany.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby w naszych zrobić w uszach 22mm chodź jesli chcecie znać moją opinię to moim zdaniem do zegarka 42mm pasuje rozmiar w uszach 20mm.

 

Ten rozmiar w uszach moim skromnym zdaniem warto było by przemyśleć - 22mm daje nieco większą "zauważalność", na tarczy ma być kilka kolorów (tak przynajmniej zrozumiałem czytając wątek) więc szerszy pasek daje nieco większe możliwości "pomieszczenia" kolorów bez efektu "przesycenia" - poza tym w założeniach ma to być zegarek "do tyrania" czyli raczej dla aktywnych - tak że tutaj skórzany pasek jakoś tak nie teges... mnie np cholernie źle się jeździ rowerem z zegarkiem "na skórze" na łapie (ale może to wrażenie subiektywne).

 

A co myślicie o kopercie?polerowana czy szczotkowana?

 

Ja bym głosował za szczotkowaną - bo teoretycznie mniej widać na niej rysy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zegarka 42mm pasuje rozmiar w uszach 20mm.

potwierdzam

22 dla 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mockup w paincie:

 

 

watchr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

:P

 

Na bezelu moglaby byc skala tachymetru nadrukowana pomaranczowa czcionka :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem też szczotkowana.mało rysy łapie a co do paska jak dla mnie 22mm.Może dlatego że mam kilka ubranek w tym rozmiarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
70S_SEIKO_4.jpgna myśli mam tego bulheda choc rozmieszczenie koronki może byś z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. Wstępnie się piszę, szczególnie gdyby zegarek był zbliżony stylistycznie to prezentowanego Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zaproponował kopertę ala Zenith ( moja ulubiona manufaktura )

 

Zenith_TonnChrono3.jpg

 

slideshowimage-Zenith-El-Primero-New-Vintage-1969-rechts.jpg

 

 

No cóż....jest świetna :-)

 

Dla mnie to zegarek idealny... Uderza prostota i solidność/masywność.

 

Natomiast, zgadzam się, że w ramach tego projektu warto zaczerpnąć inspirację co do koperty, zaś w kwestii tarczy, w tym ilości totalizatorów, raczej nawiązać do Zodiaca, czy Tudora. Zgadzam się też, że koperta powinna być szczotkowana, a pasek skórzany nie nadaje się do zegarka dla aktywnych - ja też nigdy nie jeżdżę w skórzanych paskach na rowerze.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna inicjatywa:)

Czy w tej kwocie możemy sobie pozwolić na datę, nakładane indeksy i lume?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna inicjatywa:)

Czy w tej kwocie możemy sobie pozwolić na datę, nakładane indeksy i lume?

 

Jasne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tryt obok lumy i będzie bestseller :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł :) Jestem jak najbardziej za. Jedyne co do mnie nie przemawia to nazwa, brzmi obco, jest przydługa, poza tym nazwa Wrocław do zegarka również mi w żaden sposób nie pasuje. Jeśli coś miałoby się w tej kwestii zmienić, byłbym zainteresowany zakupem takiej zabawki i być może jeszcze sprezentowaniem kilku sztuk w ramach drobnych prezentów dla znajomych :)


"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.