Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz

Vienna regulators "REMEMBER"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można pokazać mechanizm z boku? To sprężynowy Resch jest.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, widzialem toto forum chce panstwa zapytacz o to ten zegar na zdienczach.Zegar jest muj.Jest možliwe ustalenie data produkciji tego zegara,weglug numeru 173 389 wybiteho na plyte zegara?Bylo dužo vyprodukowano tego typu zegara,czy jest to zwykly zegar,albo jakiš rarytas?Preprzsam za jezyk polski jestem ze slowaciji.Dzienkuje.

Wysłałem Ci Prywatna wiadomość,odbierz,wygląda  na sprężynowy.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To składak złożony z przynajmniej trzech różnych zegarów. Mechanizm, tarcza i wskazówki- od sprężynowego chodzika Rescha.

Pokaż proszę wieszak, zawieszenie wahadła, kotwicę wewnątrz mechanizmu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To składak złożony z przynajmniej trzech różnych zegarów. Mechanizm, tarcza i wskazówki- od sprężynowego chodzika Rescha.

Pokaż proszę wieszak, zawieszenie wahadła, kotwicę wewnątrz mechanizmu etc.

tak jest to sprežynowy chodzik resch jak se dočitalem na fore v kolejce treti znany,vie pan powiedzedz s jakich trezch roznych zegarow zložony?dzienkuje

post-88777-0-28656300-1456681934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wahadło nie pochodzi od Rescha. Wahadła Rescha miały pełną mosiężną soczewkę

2. Skrzynia nie jest oryginalnym wyrobem, prawdopodobnie ktoś wzorował się na tej:

    

post-6402-0-81870400-1456684202_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka , którą pokazałeś Piotrze wydaje się być sporo wcześniejsza, niepasująca do numeru mechanizmu, który został przedstawiony, ale być może masz rację - mógł się ktoś na tym wzorować

 

Skrzynka w której się znajduje obecnie mechanizm wydaje się być współczesna - czy ma jakieś stare fragmenty   trudno powiedzieć.

Nie są w niej zachowane podstawowe formy jakie  stosował Resch. Drzwiczki zupełnie nie z tamtej epoki.

 

Niestety wahadło - jak zauważyłeś - też jest nie od Rescha - zgadzam się .

Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku było stosowane wahadło rusztowe, tyle, że Resch robił jedyne w swoim rodzaju i szanse na znalezienie takiego są bliskie "0".

 

Ze względu na rzadkość spotykania tego mechanizmu pewnie warto by to było spróbować podnieść.

W samym mechanizmie wskazówka minutowa do wymiany, brak  tulejki zabezpieczającej otwór do nakręcania...

 

Wzór skrzynki  jest w tym wątku gdzieś wcześniej - nie będę po raz kolejny wklejał.

 

Niemniej wielkie dzięki dla Ciebie Marian72 za pokazanie kolejnej pojedynczej sprężyny Rescha .

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka , którą pokazałeś Piotrze wydaje się być sporo wcześniejsza, niepasująca do numeru mechanizmu, który został przedstawiony, ale być może masz rację - mógł się ktoś na tym wzorować

 

Skrzynka w której się znajduje obecnie mechanizm wydaje się być współczesna - czy ma jakieś stare fragmenty   trudno powiedzieć.

Nie są w niej zachowane podstawowe formy jakie  stosował Resch. Drzwiczki zupełnie nie z tamtej epoki.

 

Niestety wahadło - jak zauważyłeś - też jest nie od Rescha - zgadzam się .

Nie ulega wątpliwości, że w tym wypadku było stosowane wahadło rusztowe, tyle, że Resch robił jedyne w swoim rodzaju i szanse na znalezienie takiego są bliskie "0".

 

Ze względu na rzadkość spotykania tego mechanizmu pewnie warto by to było spróbować podnieść.

W samym mechanizmie wskazówka minutowa do wymiany, brak  tulejki zabezpieczającej otwór do nakręcania...

 

Wzór skrzynki  jest w tym wątku gdzieś wcześniej - nie będę po raz kolejny wklejał.

 

Niemniej wielkie dzięki za pokazanie kolejnej pojedynczej sprężyny Rescha dla Ciebie Marian72.

Dzienkuje za odpowiedzi,ja by chcialem powiedieč k tej skrzynke,že wedlug mne nie jest na pewno wspolczesna,ja pamientam jako mlody chlopak asi tak mialem 10 lat byla odnawiana a wspolczesne jest tylko to,naklejona dyha mahagonova.Niestety brak tralek i elementow korony.A možna jest to obudowa do Rescha?Posiadem ješče plyty a  plyty 2 sprežyny Rescha.Wahadlo može byť,ktoš zamienil.Jaki brak tulejki,tulejka tam jest?Dlaczego wskazowka minutowa do wymiany?Panstwo nepowiedzalo rok produkciji mojego zegara.Dzienki

post-88777-0-91842800-1456761642_thumb.jpg

post-88777-0-22362000-1456761734_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec lat 80, najpewniej 1889 rok.

Wskazówka minutowa ma odłamaną "przeciwwagę".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez współczesną rozumiemy przeważnie okres "po II Wojnie Światowej".

Hmmm - może czas skończyć z takim nazewnictwem - czas leci   :D

 

Obudowa nie jest od Rescha  - to nie jest ta konstrukcja skrzynki. Nie tak wykonywano poszczególne elementy, nie tak składano.

Nie takich frezów używano do dolnej półki. Różnic jest mnóstwo.

Wg mnie nie da się tego obronić.

Zrób zdjęcie skrzynki od tyłu - może coś jeszcze się wyjaśni

 

Co do tulejki - to chyba nie jest tulejka od Rescha. Mówiąc szczerze na tamtym zdjęciu nie  zauważyłem jej obecności. Resch miał bardzo charakterystyczne, wysokie tulejki.

Sprawdziłem - w pojedynczej sprężynie była trochę inna - może być OK.

By rozwiać wątpliwości potrzeba dobrego zdjęcia.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest o obudowa przed IIWW,Možna Resch tym časem zamienill stolarza,ale pan jest znawcom w tej dzedzine ja jestem tylko obserwujucim,jak aj ne jest orginalna,mne bardzo pasuje to tego zegara.Ne wszystko w žiciu jest OK.Mam zapytanie,pan widzial komplet orginalni chodzik sprezyne ma pan zdjecia a kde oni sa nachadzaju "lokalizacia"?Dzienkuje Marián.

post-88777-0-54607100-1456860226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jestem pewien, czy o to chodzi .

Proponuje przejrzeć cały wątek i nie będzie wątpliwości w temacie skrzynki.

 

post-32-0-80015200-1403618375.jpg

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma 53 strony... Chodzików sprężynowych nie pokazano tu wiele, bodajże 3-4. Nie wszystkie kompletne. 184444:

post-6402-0-16108900-1456862497.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,posiadam podobne obudowe jak chodzik 184444 brak korony,Bardzo fajne chodziki,wszystke su w panskim kraju w Polsce?Dzienkuje Marian.

post-88777-0-38376900-1456940798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To bardzo ciekawa skrzynka - ciekawy przypadek.

Na pierwszy rzut oka to skrzynka Rescha.

Trochę  "solidniejsze" rzeźbienia na dole, trochę inny wzór tralek na drzwiach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że był jeden, identyczny wzór obowiązujący we wszystkich przypadkach.

Wg mnie szczególnie skrzynki powstałe po  " okresie świetności", czyli od roku c.a. 1890 miały pewne odstępstwa.

Fornirowanie drzwi w pionie " na wprost" też wskazuje na pewne uproszczenia, ale pewnie i to można by przełknąć.

Skrzynka posiada bardzo wiele wspólnych cech z typowymi skrzynkami  Rescha.

 

Gdyby nie fakt, że był tam prawdopodobnie zamontowany mechanizm niemiecki... a może to tylko odblaski na szybie, albo ułożenie słoi forniru, a nie ślad po wieszaku ;)

Cóż - zawsze mógł tam być zamontowany  wtórnie.

Przydałyby się przynajmniej jeszcze dwa zdjęcia ze środka skrzyni.

Wychylnika ( to białe na dole ) i drugie - miejsca montowania mechanizmów tak, by było widać rozkład otworów pod śruby.

 

Bez względu na wszystko wydaje mi się, że jest spore prawdopodobieństwo, że skrzynka pochodzi z Ebensee.

Jeszcze jeżeli można prosić o wymiary  skrzynki od środka - wysokość i szerokość.

I trzecie zdjęcie skrzynki od tyłu też być może coś by wyjaśniło.

 

Co do miejsca przebywania  zegarów sprężynowych Rescha- sporo ( większość  ? ) jest w Polsce, ale nie wszystkie.

Z tego co wiem wszystkie, które są obecnie w Polsce nie były tu sprowadzane jako nowe w XIX w.- przyjechały tu z  zagranicy później.

Ten pierwszy pokazany powyżej to akurat  wersja węgierska ( zegarmistrz z Budapesztu ) została sprowadzona z Niemiec.

Drugi - jeżeli mnie pamięć nie myli  - jest w  Chorwacji.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian72. A ten Resch pokazany na NAWCC w temacie "Post Your..." jest Twój?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar obudowy 19,5cm a 52cm,tak ten resch na nawcc jest moj.

post-88777-0-00841900-1457110185_thumb.jpg

post-88777-0-09480800-1457110221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo ciekawe  - wychylnik  zdecydowanie wiedeński.

Był zamontowany mechanizm niemiecki  z sankami, ale odnoszę wrażenie, że ślady po wieszaku wiedeńskim tez są.

Nie szukałbym lepszej skrzynki - ta i tak wymaga solidnej renowacji, więc można połatać dziury po  wieszaku z sankami.

Można  chyba uznać, że to komplet. Wymiary +/- 1 cm pasują.  Jeszcze tylko wahadło trzeba zrobić - jak pisałem - na zdobycie oryginału raczej szans nie ma.

 

Tylko wg mnie warto to zrobić bardzo dobrze - wyjdzie z tego dosyć poszukiwany zegar - żal by było to zepsuć.

 

 

EDIT

 

Marian - czy sam robisz renowację ?

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zapytanie jest w Polsce ktosz by zrobil replike wahadla?A jaki by bol koszt?A jest to bardzo poszukiwany zegar,čemu by sa dal zrownač ?Renowacje  nerobie.Dzienkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Polsce i pewnie jest na Słowacji - koszt zależy zapewne od wierności wykonanej kopii.

Oryginał ma cynkowy tył robiony na wyoblarce.

 

Marian -  nie wyceniamy na forum ani zegarów, ani usług.

Takie mamy tu zasady.

Czy jest bardzo poszukiwany ? - nie ma ich na rynku w sprzedaży - nie ma ustalonych cen i stałego obrotu nimi.

Sprzedać można za tyle , za ile ktoś go zechce kupić.

Nie znam osób,które mają i chciałyby sprzedać.

Z doświadczenia wiem, że dobra konserwacja jest droga i właściwie się nie zwraca, gdyby się chciało potem sprzedawać

Jeżeli robić renowację to tylko w momencie gdy się go chce zachować dla siebie.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Polsce i pewnie jest na Słowacji - koszt zależy zapewne od wierności wykonanej kopii.

Oryginał ma cynkowy tył robiony na wyoblarce.

 

Marian -  nie wyceniamy na forum ani zegarów, ani usług.

Takie mamy tu zasady.

Czy jest bardzo poszukiwany ? - nie ma ich na rynku w sprzedaży - nie ma ustalonych cen i stałego obrotu nimi.

Sprzedać można za tyle , za ile ktoś go zechce kupić.

Nie znam osób,które mają i chciałyby sprzedać.

Z doświadczenia wiem, że dobra konserwacja jest droga i właściwie się nie zwraca, gdyby się chciało potem sprzedawać

Jeżeli robić renowację to tylko w momencie gdy się go chce zachować dla siebie.

prepraszam za zapytanie,ja nemialem na mysli  kwote w eurach,zlotowkach,ale na porownanie napriklad s dajakim tam GB.Ja nechce sprzedawač.Mam dajake tam zegary i zegarky a nezarobile na tym ani euro.To tylko jest pasja.A to najlepsze forum o zegarach Resch,jake jest.Ja dwa mesiace temu o Resche newiedzialem absolutne nič.Ja chcialem od pana miano fachowca albo rade na wykonanie tego wahadla,lub dajake čenszči na zamiane.A wie pan rozmiary tego wahadla?W tej dzedzine nejestem fachowcem.Dzienkuje Marian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z pytaniami o wycenę - pytałeś , odpowiedziałem i po sprawie  ;)

Trudno porównywać zegary / producentów pomiędzy sobą.

 

Każdy ma swoją opinię i na czymś ją opiera.

Jeżeli z zegarów popularnych np GB ceni się te  nawiązujące do stylu wiedeńskiego, to wg mnie  fajniej mieć oryginały, czyli  np  Suchego, Rescha, Gronemanna.

Ale należy pamiętać, że Becker robił tez zegary wyższej klasy i w tym momencie  ogólne porównywanie dwóch firm jest bez sensu.

 

W wypadku mechanizmów sprężynowych Rescha jest  sprawa jeszcze bardziej skomplikowana.

Teoretycznie były to zegary o niższej klasie jakości niż zegary  wagowe.

Napęd zmieniono na tańszy, ale  mechanikę pozostawiono na wyższym poziomie (zegarów  wagowych).

Nie wiem, czy to był błąd w wykonaniu Rescha, ale najwyraźniej ten kierunek rozwoju nie wyszedł firmie.

Podchodząc od strony mechanizmu zegary sprężynowe są tańsze od zegarów wagowych.

Z drugiej strony mamy fakt, że zegarów sprężynowych Rescha jest  znalezionych kilkanaście na świecie i nie chce ich jakoś przybywać  - Twój jest pierwszym chyba  po półtora roku albo dłużej.

Dlatego  nie ma wyceny rynkowej wyrażonej w jakiejś walucie, ale też nie ma wyceny "kolekcjonerskiej", czyli porównania na co by to można wymienić.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć tak - tego się nie oddaje, nie wymienia czy sprzedaje, jeżeli jest kompletne.

Tym , którzy mają taki zegar daje chyba radość z faktu posiadania nie przeliczalną na wartości materialne.

Przy okazji jest sporo zabawy, bo polowanie na kolejne sztuki budzi emocje, daje pole do konkurowania, a o to chyba w tym wszystkim chodzi.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się sami chwalili.
post-6402-0-47333000-1457207266_thumb.jpg
Równie wysokiej jakości wykonania i w wykończeniu jak nasze zegary wagowe.

 

Aż do samego końca. Ostatnie ogłoszenie fabryki z roku 1900.
post-6402-0-76136300-1457207474_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.