Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz

Vienna regulators "REMEMBER"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję . Załączam zdjęcie nakrętki (jest chromowana/niklowana) . Jeszcze jedno . Czy ktoś z Was nie posiada katalogu Rescha albo podobnego zegara . Chodzi mi o ustalenie wyglądu korony bo bez korony to trochę łyso .

post-68176-0-88059900-1470568344_thumb.jpg

Edytowane przez bajmar

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogów Rescha  nie spotkano do tej pory.

Przykładów jest sporo nie będzie problemów ze znalezieniem ...  gorzej z ich pokazaniem ;)

Datowanie - jak napisał Tarant  - może być ze wskazaniem ciut wcześniej ( 140 tys to 85 rok, 57 tys to 71 rok kombinuj (my) ;) )

 

Co do  soczewki - pokaż tył - to podstawa.

Nie widać na zdjęciach dobrze - elementy tarczy też niklowane ?

Jeżeli nie to raczej bym zapomniał o oryginalności, tym bardziej, że jak chcieli na  " biało" to pokrywali srebrem.

 

post-32-0-50060800-1470599063.jpg

 

Jest trochę późniejsza, ale  "raczej na pewno" tam powinien być łuk.

Niestety wszystkie łuki były dosyć wypracowane  :(

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Numer seryjny to 149912.

Data widniejąca na plecach to 8.12.1889. Tabel datowania, poza orientacyjną w temacie o GR nie mamy, w przybliżeniu rok mógłby pasować. Data poprzedzona jest inicjałem F - więc może to "karta gwarancyjna" sprzedaży przez zakład Ferdinanda Dietingera. Tenze zegarmistrz z tego co znalazłem był odnotowany w prasie w roku 1883.

Sterczynki nie są identyczne - ale obie w takim samym "wykończeniu" kolorystyczno - lakierniczym a drewno obydwu wygląda na równie stare (może zegar był II jakości wink.gif ), jeśli któraś ma być jednak oryginalna - to ta mniejsza, z węższym "otokiem" )

 

Najstarsze ze znalezionych ogłoszeń o sprzedaży sprężynowych zegarów Resch. Listopad 1888.

post-86905-0-35628000-1470610435_thumb.jpg

 

Wygląda zatem, że jest całkiem prawdopodobne, iż zegar z numerem seryjnym 149912, najstarszy ze znanych nam jak dotąd sprężynowców powstał około 1888   - 89 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogów Rescha  nie spotkano do tej pory.

Przykładów jest sporo nie będzie problemów ze znalezieniem ...  gorzej z ich pokazaniem ;)

Datowanie - jak napisał Tarant  - może być ze wskazaniem ciut wcześniej ( 140 tys to 85 rok, 57 tys to 71 rok kombinuj (my) ;) )

 

Co do  soczewki - pokaż tył - to podstawa.

Nie widać na zdjęciach dobrze - elementy tarczy też niklowane ?

Jeżeli nie to raczej bym zapomniał o oryginalności, tym bardziej, że jak chcieli na  " biało" to pokrywali srebrem.

 

attachicon.gifkorona.jpg

 

Jest trochę późniejsza, ale  "raczej na pewno" tam powinien być łuk.

Niestety wszystkie łuki były dosyć wypracowane  :(

Dziękuję za odpowiedz . Tył soczewki wygląda tak :

post-68176-0-46008000-1470749579_thumb.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Według moich obserwacji zdarzają się komplety niklowanych elementów z 19 wieku,nawet z pierwszej połowy. Natomiast jednolite posrebrzane soczewki dopiero w wieku 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył soczewki moim zdaniem regulaminowo Reschowy. Jednak ciągle nie mam jasności, jeżeli o resztę chodzi. Zdjęcia (lub mój monitor) nie pokazują precyzyjnie kolorów, stąd pytanie: czy wagi, bloczki i ramki tarczy również są niklowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

post-86905-0-31510000-1470764390_thumb.jpgpost-86905-0-69446500-1470764407_thumb.jpgpost-86905-0-44606300-1470764420_thumb.jpg

 

Tu dodano gong prętowy GB, ale reszta wygląda na starszą.

post-86905-0-76668800-1470764623_thumb.jpgpost-86905-0-02234200-1470764641_thumb.jpg

Edytowane przez tarant3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak wszystko jest chromowane/niklowane . Wrócę jeszcze do tematu korony . Czy może być coś w stylu tej którą dodałem poniżej ?

post-68176-0-87593800-1470765410_thumb.jpg

post-68176-0-10445300-1470765416_thumb.jpg

post-68176-0-34137100-1470765422_thumb.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

A może coś w tym stylu?

post-86905-0-47063700-1470766552_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś w tym stylu?

attachicon.gifIMG_5085.JPG

Całkiem niezły pomysł . Podoba mi się . Będę musiał coś wybrać .


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeżeli coś jest chromowane, to nie jest oryginałem.

Niklowanie - nie wiem.

Można mieć problemy z rozpoznaniem chromu i niklu... nikiel jest bardziej w żółtym odcieniu.

Mnie się wydaje, że  chromy i nikle to próba zamiany srebra na coś bardziej trwałego .

 

Czy korona,która pokazałeś może być ?

Wg mnie stylem pasuje, ale jeszcze pozostaje dopasowanie wielkości.

To co pokazał Piotr - mały łuczek na jakiejś "płaszczyźnie" też pasuje - jak pisałem - wzorów jest sporo, tylko pokazywanie cudzych zdjęć publicznie...

 

Dziwne czasy nastały - nie chcę czepiania się


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tarant3

Jeśli chodzi o zamieszczone przeze mnie ostatnie zdjęcie, to uzyskałem zgodę autora ;)

Hofler to jeden z moich niedoszłych zakupów sprzed kilkunastu lat.

Zdjęcia z scnclocks zaś. Niech mi będzie wybaczone. To w imię wyższych celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Wydaje mi się, że skoro spójnie wszystkie widoczne elementy są pokryte niklem (też mam wrażenie, że na chrom za wcześnie), to mogło tak być od początku. Fajna ciekawostka. Może Waldek tu zajrzy i coś o historii niklowania wspomni, ale biorąc pod uwagę datowanie mechanizmu, to proces nie należał wtedy do popularnych, czy powszechnie stosowanych. Patenty na kąpiele się pojawiają dziesięć, piętnaście lat wcześniej. Taka powłoka by była więc nowatorska i pewnie ekscytująca w czasie powstania tego egzemplarza. Z jakichś powodów nie była kontynuowana.

Cóż, nie można również wykluczyć innych wersji, ale taki już urok grzebania w historii, bez posiadania dowodów.

Gratulacje, kolejny ciekawy zegar- pretekst do pogadania na Forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil - masz koronę od prawie identycznego, najprostszą jaką udało mi się znaleźć :

post-32-0-62151900-1471695723_thumb.jpg


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil - masz koronę od prawie identycznego, najprostszą jaką udało mi się znaleźć :

attachicon.gifRk.jpg

Dziękuję za propozycję , wezmę ją pod uwagę . :)

 

Dziękuję , to dla mnie bardzo ważne informacje . Dobrze że ujrzały światło dzienne , przydadzą się wszystkim  :D


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Здравствуйте уважаемые любители часов братьев Реш. Не давно приобрел подобные часы с серийным номером 200000 14601. Часы в нормальном состоянии утеряна корона один блок подвеса гирь и сами гири.Огромная просьба,подскажите нет ли у кого запчастей для этих часов.А ну, ну так же вес, диаметр и размер гирь, хочу изготовить пока не найду оригинал. Заранее благодарю.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

привет

в соответствии с принципами форума вы должны показать фото часов

размер и внешний вид гирь может отличаться в зависимости от модели.

Обычно диаметр 40 мм, вес 1250 -> 1270 г (если это не миниатюрный)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Благодарю Мариуш , что ответили.Высылаю фото.


Еще фото.

post-95431-0-23463300-1484645463_thumb.jpg

post-95431-0-77896400-1484645464_thumb.jpg

post-95431-0-02565900-1484645569_thumb.jpg

post-95431-0-39917700-1484645570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Извините, но я не знаком с этим сленгом.Ваше изображение очень напоминает мой экземпляр. Если у Вас есть какая либо информация,то пожалуйста расскажите.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Эта фотография - похожа на вашу ;)
Полная коробка

Я не знаю, является ли оригинал 100% ?

 

---------------------------------------------------------------------

 

No dobra - pisanie cyrylicą na  normalnej klawiaturze to niezła zabawa do pewnego momentu.

Strasznie trudno pisać poprawnie - w tłumaczu nie wszystko wychodzi jak trzeba, a nie bardzo jest jak poprawiać   :D

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No próbujesz, próbujesz... Czy kolega nasz nowy może stosować translator z "grażdanki" na "nasze"...?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, będę pisać przez tłumacza.Mieszkam w Rosji,w Sankt-Petersburgu i niestety nie znam języka Polskiego. Jeśli nie Masz nic przeciwko,opowiem trochę o moich zegarek. Przypadły mi się przypadkowo,podczas analizowania starego domu ich znaleźli robotnicy na strychu.Ja je kupiłem za całkiem małe pieniądze-10 dolarów. Sądząc po warstwie kurzu na nich leżał 30-40 lat.Najprawdopodobniej trafią do Rosji po ii wojnie światowej. Jak mógł wyprał obudowa,mechanizm jak mógł.Rozebrac aż się boję. Korpus brakuje kilku fragmentów. Na razie chcę spróbować uruchomić mechanizm,więc zadawał pytania na temat wzorców masy. I w ogóle chcę poznać opinię ekspertów w tej kwestii,dlatego zwrócił się do ciebie. Według danych opublikowanych na forum są 1893-1894 roku. tak-czy to.I co najważniejsze na temat wzorców masy.Mene ciekawe dokładne wymiary średnica i wysokość i z jakiego materiału są wykonane, ciężar ,aby wyprodukować. Dziękuję za wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.