Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Czyli czas oczekiwania w normie. Cena prawie tyle co katalogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ale ma bransoletę więc jest za mało elegancki jak na gusta forumowych gentlemanów.

Zapomniałeś dodać emotikona. Jeszcze ktoś to opacznie zrozumie - w sensie, że gentlemanów... Starodawne zasady już nie obowiązują. Możecie być konserwatywni, ale trend jest taki, że obowiązuje dowolność. Elegancki zegarek na bransolecie, jakim jednak niewątpliwie jest DJ, pasuje do stroju formalnego. Zdjęcia powyżej pokazują, że już dawno ktoś to zrozumiał. A do smokingu lub fraka, to tylko zegarek kieszonkowy ;)

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(...) Starodawne zasady już nie obowiązują. Możecie być konserwatywni, ale trend jest taki, że obowiązuje dowolność. (...)

Dowolność nie może obowiązywać, ponieważ byłoby to sprzeczne z jej istotą. Dowolność = brak jakiegokolwiek obowiązku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę się ze swoim Rolexem prawie  :D idealnym.

Polecam wszystkim niezdecydowanym. ;)

Edyta: mój ma dożywocie.

post-89160-0-98874500-1564511521_thumb.jpg

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dowolność nie może obowiązywać, ponieważ byłoby to sprzeczne z jej istotą. Dowolność = brak jakiegokolwiek obowiązku:)

Miałem na myśli swobodę w pewnych określonych granicach, np. pękatego divera do garnituru nie bierzemy pod uwagę. Przypominam, mówiłem o zegarku Rolex DJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Zgadzam się z Tobą. DJ spokojnie pasuje do garnituru, podobnie jak np. Moonwatch, choć jest chronografem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny na żywo:4c2314c4398531d4717e1e5a534241d1.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Moonwatch, bardzo elegancki zegarek ze stoperem, ładniejszy od Daytony, skoro już jesteśmy na forum Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny na żywo:

 

Bardzo ładny, ale ciągle będę pytał, dlaczego Rolex nie chce / nie potrafi położyć podwójnego AR na szafirze, tak jak np Omega albo Brajtek. Uwielbiam zegarki, w których czasem jest wrażenie, że nie ma szkiełka ;)

 

Tak czy siak bez niepotrzebnych odbić wydaje mi się, że lepiej obserwuje się to co na tarczy.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, ale ciągle będę pytał, dlaczego Rolex nie chce / nie potrafi położyć podwójnego AR na szafirze, tak jak np Omega albo Brajtek. Uwielbiam zegarki, w których czasem jest wrażenie, że nie ma szkiełka ;)

 

Może chce żeby za pół wieku szkło wyglądało tak samo jak w dniu zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, ale ciągle będę pytał, dlaczego Rolex nie chce / nie potrafi położyć podwójnego AR na szafirze, tak jak np Omega albo Brajtek. Uwielbiam zegarki, w których czasem jest wrażenie, że nie ma szkiełka ;)

 

Tak czy siak bez niepotrzebnych odbić wydaje mi się, że lepiej obserwuje się to co na tarczy.

Mi się podoba szkło bez ar, nie czuję potrzeby posiadania ar w żadnym zegarku.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip mam tak samo, jednak w bezpośrednim porównaniu jest przepaść, pomimo że na fotce tego tak nie widać. :blink:

 

post-89160-0-65412600-1564515831_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to wygląda na żywo, ale po prostu lubię proste zegarki.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje jedyne zastrzeżenie do Rolexa (no oprocz wszechobecnych kolejek) - brak AR. To widać i to razi. 3e0332533288b6192eb98ba483c55901.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chce żeby za pół wieku szkło wyglądało tak samo jak w dniu zakupu?

Zewnętrzny AR faktycznie może się porysować, ale wewnętrzny już tylko przy otwarciu żeglarska. Więc przy serwisie u Rolexa, chyba nie byłoby ryzyka (a jeśli już to samej firmy) porysowania go, a jeżeli ktoś robiłby serwis poza Rolexem to na własną odpowiedzialność.

 

Zresztą pod lupkę w ceramicznych chyba już AR dają?

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą pod lupkę w ceramicznych chyba już AR dają?

AR jest tylko pod lupa. Ciekawe czy argumentuja obecna praktyke braku AR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w bezpośrednim porównaniu jest przepaść, pomimo że na fotce tego tak nie widać. :blink:

 

Tak, jak masz te dwa modele to doskonale widać co daje podwójny AR, i nie jest prawdą że nie można go zrobić tak żeby się nie rysował - patrz Citizen.

Dajcie Rolexowi jeszcze trochę czasu, dali pod lupkę to może prędzej czy później dadzą i na szkło. Ciekawe że Grand Seiko ma podobną politykę, AR tylko wewnętrzny.

 

Na Instagramie Rolexa jest informacja że ten lupkowy AR to jest double anti reflective coating, czyżby jednak był obustronny? 

 

post-40960-0-76741700-1564564929_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być dwustronny, ale to nie znaczy że jest na powierzchni lupki, on jest pod cyklopem na zewnętrznej i wewnętrznej części szkła. Dlatego nie bardzo się da ściągnąć lupkę z nowych modeli bo zostaje placek AR pod spodem, byli tacy co próbowali ;).

 

Tak, już znalazłem o co chodzi, AR jest na spodzie lupki i na dolnej powierzchni szkła pod nią. W sumie logiczne bo bez sensu kłaść szkło z AR na szkle bez AR. 

 

post-40960-0-41753300-1564568186_thumb.jpg

post-40960-0-81908300-1564568122_thumb.jpg

post-40960-0-93902300-1564568169_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

I pomyśleć, że chciałem to zrobić swojemu subowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że chciałem to zrobić swojemu subowi.

 

Chyba lepiej jest wymienić szkiełko, zdaje się że od wersji bez daty pasuje, są też zamienniki, no i w razie czego wracasz do stanu oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nicon ,ten na zdjęciu to Twój osobisty ? :D

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie trochę zdziwiło , co Ci się stało...... :)

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.