Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm 3135 jest w tym DJ 116334 a nie lepiej jednak kupić DJ 41 z mechanizmem 3235. Rezerwa chodu około 70h, lepsza precyzja, dłuższe okresy pomiędzy przeglądami i zawsze łatwiej odsprzedać. A różnica w cenie pomiędzy tymi wersjami jest naprawdę niewielka. Te 116334 chodzą tak po około 30-33k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 3135 jest w tym DJ 116334 a nie lepiej jednak kupić DJ 41 z mechanizmem 3235. Rezerwa chodu około 70h, lepsza precyzja, dłuższe okresy pomiędzy przeglądami i zawsze łatwiej odsprzedać. A różnica w cenie pomiędzy tymi wersjami jest naprawdę niewielka. Te 116334 chodzą tak po około 30-33k.

Dzięki , odpowiedz satysfakcjonujaca.

Ja nie kupuje zegarków takich , z myślą o odsprzedaży. Raczej maja u mnie dożywocie. Nie znam cen w PL ale tutaj DJ41 to koszt około 11 K USD mowa oczywiście ze złotym bezel. A to sporo więcej jak podałeś. Na metce mają jak dobrze pamietam 11.400 $ plus podatek. Podatek jest do urwania. Stal sporo tańsza.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , odpowiedz satysfakcjonujaca.

Ja nie kupuje zegarków takich , z myślą o odsprzedaży. Raczej maja u mnie dożywocie. Nie znam cen w PL ale tutaj DJ41 to koszt około 11 K USD mowa oczywiście ze złotym bezel. A to sporo więcej jak podałeś. Na metce mają jak dobrze pamietam 11.400 $ plus podatek. Podatek jest do urwania. Stal sporo tańsza.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Złoty bezel to u nas w PL jakieś 8k do dopłaty. Problem jest taki, że właśnie w tym poprzednim modelu 116334 można było wybrać ząbkowany bezel ze stali a w tym najnowszym DJ 41, ząbkowany bezel tylko ze złota ( wersja ze stali jest niedostępna ) czyli 8k trzeba dopłacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to , że w PL macie lepsze ceny. Tu to około 2.5 $.

Jeszcze pytanie o kopertę. DJ 41 widziałem na żywo tego nie.

Jak się zdecyduje to ściągnie mi go Lokalny AD z innej lokalizacji. Mam tam zamówione dwa , z tym , że jak się zdecyduje na tego zostanie tylko sub do odebrania. Myślałem nad rhodium , po rozmowie z kolegą z forum , przemyślałem sprawę i udało mi się zobaczyć na żywo. Tarcza zbyt ciemna. Nie podeszła mi. Ten byłby w bardzo przybliżonej cenie do stalowego stalowego DJ 41. Wiec jest nad czym myśleć

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami to zależy po prostu od kursu $. Ja bym jednak wybrał DJ 41, ale jak Tobie bez różnicy i nie chcesz czekać, to jasna sprawa. Ten DJ 116334 też jest bardzo fajny i ma ząbkowany bezel bez dopłaty za kruszec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy DJ 41 mm powstał w wyniku krytyki z jaką spotkał siė DJ2 . Dotyczyła ona zaburzonych proporcji ( gruby bezel, uszy i indeksy ). Załączam zdjęcie z netu innych konfiguracji ale różnice widać. DJ w katalogu Rolexa to sportowa elegancja i te klockowate elementy psuły zdaniem wielu wizerunek interpretacji Rolexowej ikony. Po poprawce kwestii estetycznych DJ 41 dostał dodatkowo nowy mechanizm serii 32XX, 70 godzin rezerwy i jeszcze bardziej restrykcyjne normy precyzji chodu to praktyczna rzecz a deklaracja 10 lat okresów międzyprzeglądowych też brzmi fajnie. Wydaje mi się także że DJ2 nie był oferowany na jubilee, dopiero 41 dał tą możliwość. W kwestii bezela wydaje mi się że ząbkowany ( fluted) zawsze ( DJ2 i DJ 41 ) jest z białego złota a gładki smooth ze stali. Różnice estetyczne i praktyczne są moim zdaniem nie do pominięcia zwłaszcza że poprzednie wersje wcale nie są radykalnie tańsze.

post-55792-0-33176800-1571583451_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Ooo, prawie moje strony, zapraszam na kawę :)

Tłumy na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ceramiczny Rolnik to tylko na pasku gumowym wysokiej klasy..aa934ff114153c1c9bd21d15c3d6ddcd.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy DJ 41 mm powstał w wyniku krytyki z jaką spotkał siė DJ2 . Dotyczyła ona zaburzonych proporcji ( gruby bezel, uszy i indeksy ). Załączam zdjęcie z netu innych konfiguracji ale różnice widać. DJ w katalogu Rolexa to sportowa elegancja i te klockowate elementy psuły zdaniem wielu wizerunek interpretacji Rolexowej ikony. Po poprawce kwestii estetycznych DJ 41 dostał dodatkowo nowy mechanizm serii 32XX, 70 godzin rezerwy i jeszcze bardziej restrykcyjne normy precyzji chodu to praktyczna rzecz a deklaracja 10 lat okresów międzyprzeglądowych też brzmi fajnie. Wydaje mi się także że DJ2 nie był oferowany na jubilee, dopiero 41 dał tą możliwość. W kwestii bezela wydaje mi się że ząbkowany ( fluted) zawsze ( DJ2 i DJ 41 ) jest z białego złota a gładki smooth ze stali. Różnice estetyczne i praktyczne są moim zdaniem nie do pominięcia zwłaszcza że poprzednie wersje wcale nie są radykalnie tańsze.

Dokładnie na tej fotce widać tą subtelną różnicę pomiędzy dwoma modelami. Zdecydowanie DJ 41.

DJ II miał ząbkowany bezel ze stali, na 100%, ponieważ oglądałem w Galerii Mokotów. Różnica w cenie pomiędzy gładkim bezelem a ząbkowanym wynosiła około 1000 zł - napewno nie mniej a może troszkę więcej ( kilkaset zł ).

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , widać różnice. Indeksy rzucają się w oczy , ale myśle , że na tarczy ciemnej najbardziej. Jeśli chodzi o kopertę , to stara wersja ( jak dobrze widzę ) ma cieńsze uszy i jak dla mnie na plus. Serwisy , jakoś mnie to nie przekonuje , trzeba dać to się da. Rezerwa chodu ? No tak , 70 h , ale czy to ważne jak zegarek używasz co dzień ? Jeśli chodzi o dokładność chodu , to już w tym wątku było o tym. W DJ 41 jak widać tez różnie bywa. Nic nie jest doskonale.

Teraz tylko się zastanawiam , czy ( jak dla mnie ) oczywiście , warto przez indeksy i napis swiss made , wywalać około 2.5k więcej ? Kurde mam nad czym myśleć.

Dzięki za uwagi. Mam czas do jutra na odpowiedź.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie na tej fotce widać tą subtelną różnicę pomiędzy dwoma modelami. Zdecydowanie DJ 41.

DJ II miał ząbkowany bezel ze stali, na 100%, ponieważ oglądałem w Galerii Mokotów. Różnica w cenie pomiędzy gładkim bezelem a ząbkowanym wynosiła około 1000 zł - napewno nie mniej a może troszkę więcej ( kilkaset zł ).

Nie występował stalowy bezel fluted w DJ II.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na tej fotce widać tą subtelną różnicę pomiędzy dwoma modelami. Zdecydowanie DJ 41.

DJ II miał ząbkowany bezel ze stali, na 100%, ponieważ oglądałem w Galerii Mokotów. Różnica w cenie pomiędzy gładkim bezelem a ząbkowanym wynosiła około 1000 zł - napewno nie mniej a może troszkę więcej ( kilkaset zł ).

Hmm. Był taki stalowy bezel z fakturą lata temu w mniejszych wersjach ale we współczesnych to jestem zaskoczony bo cały sens tego dekoracyjnego elementu potrafi dać tylko odpowiednio cięte złoto.

Tu trochę bezelowej systematyki.

https://beckertime.com/blog/important-parts-of-a-rolex-watch-the-bezels/

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli jesteście pewni, to się nie upieram, coś mi się musiało pomylić - pamiętam oglądałem w Galerii Mokotów DJ II, kolor tarczy blue akwamaryn czy coś takiego. Pamiętam, że różnica w cenie pomiędzy DJ II z gładkim a ząbkowanym bezelem wynosiła coś niewiele ponad 1000 zł a teraz przy DJ 41 wynosi 8k.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że DJ 41 ma idiotyczne umieszczone teleskopy względem koperty i długości uch.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że DJ 41 ma idiotyczne umieszczone teleskopy względem koperty i długości uch.

Dzięki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kopertę , to stara wersja ( jak dobrze widzę ) ma cieńsze uszy i jak dla mnie na plus.

nie wiem czy szerokość uszu się zmieniła ale grubość koperty już tak. Stary po lewej , 41 mm po prawej stronie (na jubilee)

post-55792-0-44304900-1571587713_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , odpowiedz satysfakcjonujaca.

Ja nie kupuje zegarków takich , z myślą o odsprzedaży. Raczej maja u mnie dożywocie. Nie znam cen w PL ale tutaj DJ41 to koszt około 11 K USD mowa oczywiście ze złotym bezel. A to sporo więcej jak podałeś. Na metce mają jak dobrze pamietam 11.400 $ plus podatek. Podatek jest do urwania. Stal sporo tańsza.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cena w USA dj41mm z fluted bezel to 9350 a nie 11000 USD. Bez podatku.

 

post-63031-0-31493900-1571588831_thumb.png

Edytowane przez orlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w USA dj41mm z fluted bezel to 9350 a nie 11000 USD. Bez podatku.

 

attachicon.gif4754AEAF-3FA2-46A3-A3A2-395BBE56312C.png

Nie gadaj bzdur 4f81d9bb67b0316e1b297c7a761a1cf6.png

 

 

 

DJ 41 w sklepie , nie pamietam dokładnie , zbyt dużo ich oglądałem w dodatku rozglądałem się za stalowymi , nie skupiałem uwagi na złotych ale cena była z białym złotem 11.7xxx USD. Bez podatku.

 

Edit

Masz chyba racje , nie wiem czemu ale w sklepie oglądałem z żółtym złotem i czerwonym. W białym nie było. I ceny były jak pisałem , 11 K ponad. Teraz sprawdzam i z białego złota sporo tańsze Dlaczego ?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mylisz modele, ten co linkujesz ma bransolete stal/złoto dlatego cena jest wyższa.

 

Miałem DJ2 i mam DJ41 i nigdy bym nie wrócił do DJ2. Tak jak koledzy pisali ma strasznie skopane proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem bliski zakupu dj2, ale jak zobaczylem w realu, to odpuscilem z powodów wskazanych powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mylisz modele, ten co linkujesz ma bransolete stal/złoto dlatego cena jest wyższa.

 

Miałem DJ2 i mam DJ41 i nigdy bym nie wrócił do DJ2. Tak jak koledzy pisali ma strasznie skopane proporcje.

Teraz widzę. Masz racje , myślałem , że w białej jubile tez jest białe złoto.

 

A wtedy jak miałeś DJ 2 , miałeś takie same zdanie na jego temat ? Czy wyrobiłeś zdanie dopiero po DJ41 ? Tak z ciekawości pytam.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie było jeszcze wersji 41mm, ale nie pasowały mi właśnie te grube indeksy i bezel, dlatego go sprzedałem.

Teraz jakbym miał jeszcze raz wybierać tp chyba zdecydowałbym się własnie na tą referencje twotone co linkowałeś, świetnie prezentuje się na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie było jeszcze wersji 41mm, ale nie pasowały mi właśnie te grube indeksy i bezel, dlatego go sprzedałem.

Teraz jakbym miał jeszcze raz wybierać tp chyba zdecydowałbym się własnie na tą referencje twotone co linkowałeś, świetnie prezentuje się na żywo.

Wiem , miałem na ręce bf8838ab16e94dcf07e5f9313c5a93fe.jpg97634a9d2af5ed04f3150112eeff80fd.jpg

Daytona zresztą tez , ale właśnie cena mnie skutecznie odstraszyła

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.