Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest? Wrzuć jakiś przykład

post-55792-0-08612900-1571383618_thumb.jpeg

post-55792-0-44510800-1571383744_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Co tam tarcza, co tam bezel, gdy koperta kwadratowa jak w TH Monaco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

W jasnym świetle też miałem wrażenie plastiku, nie rozumiem popularności tego modelu. :) Za to kermit jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem ceramika Rolexa broni się tylko w czarnym kolorze, reszta jest mniej lub jeszcze gorzej udana ;) Generalnie, od 6 cyfrowych referencji Rolex przeszedł z poziomu "tool" na poziom "jewelry"... nie mnie oceniać, czy to dobrze, czy źle. Ale jedno nie ulega wątpliwości, za 30-40 lat nowe modele nie będą tak pięknie stare, jak te 4 i 5 cyfrowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jasnym świetle też miałem wrażenie plastiku, nie rozumiem popularności tego modelu. :) Za to kermit jest świetny.

Kermit to franken - bezel ze starych , tarcza z nowych referencji - to jest dopiero efekt który kłuje w oko :-)

Moim zdaniem ceramika Rolexa broni się tylko w czarnym kolorze, reszta jest mniej lub jeszcze gorzej udana ;) Generalnie, od 6 cyfrowych referencji Rolex przeszedł z poziomu "tool" na poziom "jewelry"... nie mnie oceniać, czy to dobrze, czy źle. Ale jedno nie ulega wątpliwości, za 30-40 lat nowe modele nie będą tak pięknie stare, jak te 4 i 5 cyfrowe :(

czarna błyszczy więc „ biżuteryjna” , niebieska z Batmana jest najspokojniejsza

Z tym upływem czasu to zależy czy nasze dzieci docenią patynę czy wręcz przeciwnie - jej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrzydzacie strasznie a ja się ostatnio napaliłem na Suba, szczerze nawet nie zwracałbym uwagi na referencje - wiadomo 6 cyfrowe są lepsze ( zapięcie, większe rozmiar a przez to i czytelność ).

Każdy Sub jest fajny a czy on będzie z 2005 czy 2018 dla mnie nie jest to aż tak istotne, ważniejsze, żeby po prostu był.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego co innego ma kluczowe znaczenie, jeżeli masz poważną wadę wzroku to 6-cyfrowe są bezkonkurencyjne.

Zgoda, czytelność w 6-cyfrowych jest o niebo lepsza. Wzrok mam trochę słabszy niż kiedyś od komputera, ale jak się już zdecyduje na Suba to nie będę się tym akurat kierował, bardziej cena, stan zegarka, kiedy miał ostatni przegląd. Naoglądam się tych Waszych fotek i coraz więcej myślę o własnym Subie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już całkiem inna rzecz ;)

 

 

Duże indeksy i wskazówki nie kłują w starej kopercie, ten design był najpierw w Kermicie więc to 6-cyfrowe mają części od starej referencji ;).

 

Patrząc na sprawę z perspektywy myślenia linearnego tak było i wynika z tego że to co przyszło później jest lepsze :-)

proporcje !!!

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceramika Rolexa broni się tylko w czarnym kolorze, reszta jest mniej lub jeszcze gorzej udana ;) Generalnie, od 6 cyfrowych referencji Rolex przeszedł z poziomu "tool" na poziom "jewelry"... nie mnie oceniać, czy to dobrze, czy źle. Ale jedno nie ulega wątpliwości, za 30-40 lat nowe modele nie będą tak pięknie stare, jak te 4 i 5 cyfrowe :(

Nie broni się bo ją porysowałem:D

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie broni się bo ją porysowałem:D

Czym to zrobiłeś?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to zrobiłeś?

Nie mam pojęcia, nie kojarzę abym gdzieś uderzył, może na plaży w piachu.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, nie kojarzę abym gdzieś uderzył, może na plaży w piachu.

Pokaż na jakimś foto tę dziarę ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Que? Proporcje 6-cyfrowych kopert do starszych można porównać w ten sposób:

 

Proporcje jako relacja między poszczególnymi elementami - mniejsza koperta - mniejsze indeksy, maxi case - maxi dial ...także Kermit powstał w wyniku zarządzania magazynem części...a teoria o krótkiej produkcji uzasadnionej jubileuszem powstała ad hoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są fakty czy mity? B)

No ewidentnie był modelem testowym - pretekstem wprowadzenia innej tarczy ( mniejsza zmiana ) i koloru zielonego był jubileusz. Debiut w 2003 roku ze starą kopertą i nową tarczą ( Mark 1) Real life test... do 2005 drobne zmiany w tarczy ( do wersji Mark 3 ) , 2005 to debiut super case w GMT - kolejny Real life test , 2008 - 2010 super case w Submarinerach od złotych przez 2T do stalowych rok po roku. Od 2010 tylko super case i maxi dial we wszystkich sportowych modelach.

Rolex ma raczej wszystko policzone na wiele lat do przodu więc nic się nie zmarnuje ;-) A właściwie miał policzone do pewnego momentu bo ryzykując na wielką skalę, wprowadzając wszystkie zmiany na raz ( powiększone koperta i tarcza ) w DJ II przelicytował i musiał poprawić obydwa elementy w DJu 41.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie był modelem testowym - pretekstem wprowadzenia innej tarczy ( mniejsza zmiana ) i koloru zielonego był jubileusz. Debiut w 2003 roku ze starą kopertą i nową tarczą ( Mark 1) Real life test... do 2005 drobne zmiany w tarczy ( do wersji Mark 3 ) , 2005 to debiut super case w GMT - kolejny Real life test , 2008 - 2010 super case w Submarinerach od złotych przez 2T do stalowych rok po roku. Od 2010 tylko super case i maxi dial we wszystkich sportowych modelach.

Rolex ma raczej wszystko policzone na wiele lat do przodu więc nic się nie zmarnuje ;-) A właściwie miał policzone do pewnego momentu bo ryzykując na wielką skalę, wprowadzając wszystkie zmiany na raz ( powiększone koperta i tarcza ) w DJ II przelicytował i musiał poprawić obydwa elementy w DJu 41.

Dzięki Robert za wyczerpującą odpowiedź. Wynika z niej, że Kermit to taki "składak", lub inaczej to nazywając - przejściówka, z zalegających na magazynie Rolexa części.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to zrobiłeś?

Pewnie diamentowym sygnetem :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="nicon" post="2639819" timestamp="1571400572

 

U mnie teraz kawka, dla jasności łyżka oczywiście z czystego złota.

 

Gdzie dopadłeś złotą łyżeczkę?

Ja mam ich z 10 z tego 3 srebrne ale złotej jeszcze nie trafiłem!

]


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za wyczerpującą odpowiedź. Wynika z niej, że Kermit to taki "składak", lub inaczej to nazywając - przejściówka, z zalegających na magazynie Rolexa części.

Składak i tester a resztę zrobił rynek...windując ceny wersji Mark1 pod hasłem „ prawdziwe jubileuszowe” ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na składaka, ma dosyć wygórowana cenę (od 55k wzwyż) za komplet na rynku wtórnym :blink: 

 

Ps.

A może trzeba zaszeregować go do limitek  ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na składaka, ma dosyć wygórowana cenę (od 55k wzwyż) za komplet na rynku wtórnym :blink: 

 

Ps.

A może trzeba zaszeregować go do limitek  ;)

 

Zdecydowanie , ale tylko wersję Mark1 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Każdy Sub jest fajny a czy on będzie z 2005 czy 2018 dla mnie nie jest to aż tak istotne, ważniejsze, żeby po prostu był.

 

 Widać prawdziwego miłośnika marki, dla którego każdy detal ma znaczenie ;) ... ja poszedłbym jeszcze dalej- nieważne jaki Rolex, ważne, żeby był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.