Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

18 minut temu, memento mori napisał:

Na zdjęciach, które wrzuciłeś jest chyba nieprodukowany już DJ II? W obecnych modelach OP, DJ36/41, EX I/II itp. ma się do dyspozycji:

- ogniwo 6/10 mm (jubilee/oyster)

- easy link 5 mm

- mikroregulacja (te 3 otwory mają rozstaw 2-2.5 mm chyba, a nie 3.5?)

Co pozwala na idealne dopasowanie, które nie wymaga nawet skoku co 1 mm, ponieważ 2 mm jest w zupełności wystarczające.

Poniżej ciekawostka w postaci podkładki na dekiel i gumowej kropki dla starszych referencji 😄

https://www.minus4plus6.com/bracelet.php

U mnie jest 126234. Te wymiary to podawałem z pamięci. Niemal jestem pewien, że wielokrotność mikroregulacji nie pokrywa się z easylinkiem i długością ogniwa, więc daje sporo kombinacji. Stąd ta mikroregulacja to +/- 3.5 mm.

Ogólnie wolałbym nieco ciaśniej mieć, ale po wielu próbach i kombinacjach zostałem przy tym ustawieniu, bo przy tym najlepiej układał mi się wokół nadgarstka.

Kombinacje wyglądają tak:
image.png.db56145c45ee9fc86260026e81270ff3.png

Komfort poprawiłoby na pewno krótsze zapięcie. Tu właśnie widzę potencjalny problem w ExpI.

15 minut temu, machlo napisał:

U mnie jest 126234. Te wymiary to podawałem z pamięci. Niemal jestem pewien, że wielokrotność mikroregulacji nie pokrywa się z easylinkiem i długością ogniwa, więc daje sporo kombinacji. Stąd ta mikroregulacja to +/- 3.5 mm.

Wyszedł na zdjęciu nienaturalnie grubo jak na DJ41, stąd też pytanie o DJ II.

Wystarczy przyłożyć bransoletę to rozstawu otworów i na oko porównać czy jedno ogniwo (6 mm) jest dłuższe, równe czy krótsze i będzie wiadomo, czy są rozstawione co 3.5mm czy co 2/3 mm. Być może ja błędnie zapamiętałem tę wartość, ale 3.5 mm wydaje mi się bardzo dużą wartością jak na mikroregulację w nowych zapięciach (w starszych blaszkowych prędzej tak było).

Edited by memento mori

32 minuty temu, memento mori napisał:

Wyszedł na zdjęciu nienaturalnie grubo jak na DJ41, stąd też pytanie o DJ II.

Wystarczy przyłożyć bransoletę to rozstawu otworów i na oko porównać czy jedno ogniwo (6 mm) jest dłuższe, równe czy krótsze i będzie wiadomo, czy są rozstawione co 3.5mm czy co 2/3 mm. Być może ja błędnie zapamiętałem tę wartość, ale 3.5 mm wydaje mi się bardzo dużą wartością jak na mikroregulację w nowych zapięciach (w starszych blaszkowych prędzej tak było).

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=636541

w linii "inside + opened = - 1.5mm" machnął się - powinno być +1.5mm

d1696b286c343d56f22cc99cb17d06f9.jpg

Fajnie, że udało Ci się znaleźć informację, ponieważ też szukałem, ale bezskutecznie. Niemniej jak będę miał okazję to sam zmierzę ten rozstaw suwmiarką/linijką, gdyż nadal mi to nie daje spokoju 😛 

Edited by memento mori

Rozumiem oczywiście, że standardowe ( bez glidelocka) rozwiązanie Rolexa jest gdzie po środku bransoletowej doskonałości bo nie umożliwia skoku co 1 mm. Mój komentarz odnosił się raczej do tego, że nie przeszkadzają mi drobne asymetrie w układaniu się  zegarka, szczególnie położenie klamry tak długo jak zegarek nie zsuwa mi się na bok ( aż mi się nie chce wierzyć że to ten 1 mm różnicy nawet przy nietypowych nadgarstkach ) Na drugim końcu skali „szaleństwa” jest na przykład pan Pieśkiewicz , którego DJ lata swobodnie po nadgarstku w górę, w dół i w bok 😉 

Edited by desmo

Pieśkiewicz? IMO na drugim końcu skali w luźnym noszeniu zegarków są nasze matki, żony, kochanki i córki, czyli kobiety. Najważniejsze, że producent nas nie zmusza, ale daje wybór i każdy MOŻE nosić tak jak chce.

Edited by memento mori

Podziwiam Panowie za poziom zaawansowania rozkminy na temat bransolety, głowa pęka i szacun!

Eliminowanie zakupu super zegarka ze względu na 1 czy 2mm luzu na bransolecie to dla mnie temat, którego mój mózg już dziś nie ogarnia ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Mój też, tym bardziej, że miałem trochę tych Rolków z Easylink, bez niego, Gidelock etc i zawsze bez problemu dopasowywałem bransoletę, zapięcie było wycentrowane a nadgarstek mam 16,5cm.

Toć to ważne sprawy. ;)
Osobiście lubię jak bransoleta jest możliwie jak najbardziej dopasowana dookoła do nadgarstka, żeby zegarek nie przesuwał się za mocno, ale z drugiej strony w ogóle nie uciskał - ciężko pogodzić te sprzeczne ze sobą wymagania.

1 godzinę temu, pisar napisał:

Podziwiam Panowie za poziom zaawansowania rozkminy na temat bransolety, głowa pęka i szacun!

Eliminowanie zakupu super zegarka ze względu na 1 czy 2mm luzu na bransolecie to dla mnie temat, którego mój mózg już dziś nie ogarnia ;) 

Godzinę temu, Bartek79 napisał:

Mój też, tym bardziej, że miałem trochę tych Rolków z Easylink, bez niego, Gidelock etc i zawsze bez problemu dopasowywałem bransoletę, zapięcie było wycentrowane a nadgarstek mam 16,5cm.

Podzielam Wasze zdanie, pomimo trochę większej łapy. W omegowym obozie rozkminiają podobny problem :lol:

Zgadza się. Od "szóstej" powinno być o jedno ogniwo mniej niż od "dwunastej", wtedy dla 95% nadgarstków jest ok.

W dniu 28.10.2020 o 09:02, denver47 napisał:

Nie mam R, ale problem znam i tak jak napisałeś, u mnie także zawsze od szóstej musi być krócej, wtedy zapięcie ciągnie kopertę do wewnętrznej strony ręki i rzadko kiedy zegarek w ciągu dnia opiera się na zewnętrznej stronie - "nie ucieka" w kierunku kości łokciowej (sprawdziłem w google :D). Dodatkowo takie przesunięcie powoduje, że od spodu to długie zapięcie nie będzie Ci wystawać i wypychać bransolety. No ale to wszystko zależne od budowy nadgarstka. Ja mam zawsze ten problem z tudorami

Zgadza się, w kierunku od "6-ej" powinno yć jedno lub czasem 2 ogniwa kródej niż od "12-ej".

Soda66

29 minut temu, Soda66 napisał:

Zgadza się. Od "szóstej" powinno być o jedno ogniwo mniej niż od "dwunastej", wtedy dla 95% nadgarstków jest ok.

Zgadza się, w kierunku od "6-ej" powinno yć jedno lub czasem 2 ogniwa kródej niż od "12-ej".

Sie wszystko zgadza 

IMG_20201029_093108.jpg

IMG_20201029_092853.jpg

IMG_20201029_092718.jpg

Takie "maluszki" były przymierzane
Nigdy nie byłem fanem bransolet, ale jubilee robi dobre wrażenie
414d4da398d1a2f1014fdd1dfbe2ae80.jpg3733aadafb54636f2fa860de07ed241b.jpg55edbc4c461e2840a0362fd08aeeb761.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Dla was miłośnicy i posiadacze Rolex’ów to pewnie nie będzie nowość, ale szedłem dzisiaj londyńską ulicą i zwróciłem uwagę na plakacie reklamującym markę ubrań (zawsze się przyglądam zegarkom na ogłoszeniach, plakatach bannerach, reklamach) na logo pizzeri na tarczy Rolexa. Ciekawa kolaboracja :)

3B379B1A-E07B-4A08-9B59-EB84A23EC9A8.thumb.jpeg.1c9252c4e38178b543d54d05e29a01d7.jpeg
BDA11925-C693-4B83-8219-083E8ECFC07A.thumb.jpeg.8afc8010157182e16e1baaf18d613996.jpeg

Tu cała historia:

https://uk.finance.yahoo.com/amphtml/news/story-behind-bizarre-dominos-pizza-rolex-thats-auction-153011605.html

Edited by 70soul

Jakby ktoś potrzebował/chciał kupić RubberB cała czarna pasującą do Rolexa 11670 to na pw zapraszam.

Edited by Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Cała czarna. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Powiedzcie mi jak to jest, jaka jest różnica : Air king i oyster perpetural, ten taki najprostszy (entry level) ?

1 godzinę temu, Grygos napisał:

Powiedzcie mi jak to jest, jaka jest różnica : Air king i oyster perpetural, ten taki najprostszy (entry level) ?

Z eksperckiego punktu widzenia podsumowałbym różnice następująco:

1. OP jest minimalistycznym modelem dla tych którzy preferują tradycyjny design Rolexa.

2. AK jest budzącym skrajne emocje , sportowym modelem z dosyć oryginalną jak na Rolexa tarczą. Ponieważ to model sportowy to ma trochę efektowniejszą prezencje na nadgarstku od dyskretnego  OP.

3. OP jest bardziej uniwersalny, idealny jako jedyny zegarek. AK jest bardziej interesujący , będzie ciekawym uzupełnieniem większych kolekcji.

4. AK nie cieszy się takim prestiżem jak OP, w zasadzie jest wyrośniętym EXP z historią która budzi sarkastyczne komentarze znawców. AK nie jest też dla każdego ale z drugiej strony kto chciałby być taki jak wszyscy?

5. Wybór uzależniłbym od posiadanych w kolekcji zegarków oraz od tego który z tych modeli wywołuje mój uśmiech na twarzy.

P.S

Nowy OP41 jest inny w odbiorze od pozostałych OP. Też klasyka ale ze sportowym duchem.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.