Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Godzinę temu, piotrek39 napisał:

Oj tak , ten TT ze złotą tarczą jest naprawdę świetny. To 36mm , i prawdę mówiąc , miałem ochotę 41 nabyć do pary emoji57.png ale na żywo ten YM wygrał.

Ten YM również jest świetny.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad ExpI i ostatecznie przeważył jeden czynnik.

Dość dziwne, że nikt nie zwraca uwagi na jeden aspekt zapięć w bransoletach Rolexa - są straszliwie długie. Na przykład w bransolecie DJ36 zapięcie ma długość 4,5 cm (liczę razem zapięcie i jedno ogniwo, które jest na sztywno zamontowane z zapięciem).

Skutek tego taki, że strasznie ciężko dopasować bransoletę tak, aby dobrze układała się dookoła nadgarstka i zapięcie nie wypychało bransolety na zewnątrz. W moim przypadku to jest na styk - ciężko mi wyobrazić jak ta bransoleta może dobrze układać się na nadgarstku poniżej 17 cm.

Akurat w DJ36 jest stosunkowo krótkie - poniżej zdjęcia z WUS zapięć SubC (po lewej i górne na drugim zdjęciu) i ExpI:
D40F5CB7-4480-4F0A-8508-516351A770A5_zpsllx4ch7e.jpg

14B61E1D-AE71-45E4-8D16-965F87071C6A_zpsy9myy6ip.jpg

Według autora z WUS sama obudowa zewnętrzna zapięcia SubC ma 45 mm, a do tego trzeba doliczyć parę milimetrów ogniwa przy zapięciu, które zapewne jest nieruchome. Natomiast w ExpI jest jeszcze więcej - na oko z 1 cm.
Ja się pytam, jak może to dobrze leżeć na nadgarstkach poniżej 17-18 cm? Skąd te zachwyty nad bransoletą, że niby taka wygodna, skoro na mniejszym nadgarstku to nie ma prawa przylegać do ręki - płaskie zapięcie musi wypychać bransoletę. Rozumiem, że problem nie istnieje, jak się ma łapę pudziana, ale większość ludzi takiej raczej nie ma. ;)

Oczywiście o wycentrowaniu zapięcia też nie może być mowy (może poza tym z SubC).

Czy są tu może posiadacze np. ExpI (214270), nadgarstka <17 cm i zechcą wyprowadzić mnie z błędu? ;)

1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał:

Ja mam Exa i nadgarstek 17,5-18 cm i nic nie wypycha bransolety. Skąd jesteś? Jeśli W-wa lub okolice to może zobaczyłbyś na żywo zanim nas pozamykają w domach :)

Też Wwa. Ja akurat mam z 0,5 cm mniej.

Na żywo byłoby najlepiej, ale to przy okazji jakoś. Chyba, że to gdzieś w okolicy i nie byłoby trzeba tarabanić się na drugi koniec miasta. ;)
Ja bywam w okolicach pl. Unii.

7 minut temu, machlo napisał:

Też Wwa. Ja akurat mam z 0,5 cm mniej.

Na żywo byłoby najlepiej, ale to przy okazji jakoś. Chyba, że to gdzieś w okolicy i nie byłoby trzeba tarabanić się na drugi koniec miasta. ;)
Ja bywam w okolicach pl. Unii.

Ile masz płaskiej części nadgarstka?

1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał:

Ile masz płaskiej części nadgarstka?

Od spodu, takiej praktycznie płaskiej to z ~45 mm, a od krawędzi do krawędzi nadgarstka to ~55 mm.

3 minuty temu, machlo napisał:

Od spodu, takiej praktycznie płaskiej to z ~45 mm, a od krawędzi do krawędzi nadgarstka to ~55 mm.

U mnie od krawędzi do krawędzi jest ok. 60mm. IMO nie będziesz miał żadnego problemu. Jakby co to wysyłam PW.

1 godzinę temu, machlo napisał:

Przez jakiś czas zastanawiałem się nad ExpI i ostatecznie przeważył jeden czynnik.

Dość dziwne, że nikt nie zwraca uwagi na jeden aspekt zapięć w bransoletach Rolexa - są straszliwie długie. Na przykład w bransolecie DJ36 zapięcie ma długość 4,5 cm (liczę razem zapięcie i jedno ogniwo, które jest na sztywno zamontowane z zapięciem).

Skutek tego taki, że strasznie ciężko dopasować bransoletę tak, aby dobrze układała się dookoła nadgarstka i zapięcie nie wypychało bransolety na zewnątrz. W moim przypadku to jest na styk - ciężko mi wyobrazić jak ta bransoleta może dobrze układać się na nadgarstku poniżej 17 cm.

Akurat w DJ36 jest stosunkowo krótkie - poniżej zdjęcia z WUS zapięć SubC (po lewej i górne na drugim zdjęciu) i ExpI:

Według autora z WUS sama obudowa zewnętrzna zapięcia SubC ma 45 mm, a do tego trzeba doliczyć parę milimetrów ogniwa przy zapięciu, które zapewne jest nieruchome. Natomiast w ExpI jest jeszcze więcej - na oko z 1 cm.
Ja się pytam, jak może to dobrze leżeć na nadgarstkach poniżej 17-18 cm? Skąd te zachwyty nad bransoletą, że niby taka wygodna, skoro na mniejszym nadgarstku to nie ma prawa przylegać do ręki - płaskie zapięcie musi wypychać bransoletę. Rozumiem, że problem nie istnieje, jak się ma łapę pudziana, ale większość ludzi takiej raczej nie ma. ;)

Oczywiście o wycentrowaniu zapięcia też nie może być mowy (może poza tym z SubC).

Czy są tu może posiadacze np. ExpI (214270), nadgarstka <17 cm i zechcą wyprowadzić mnie z błędu? ;)

Pełna zgoda z tym że długość zapięć w bransoletach modeli sportowych, szczególnie Submarynerach i innych diverach to temat kontrowersyjny. Natomiast był już wielokrotnie poruszany w wątku, proszę użyć wyszukiwarki, zamykam.

comment_15900666703Xw1qATZVxq1T9lZoRje27

Edited by nicon

1dFQTya.png

Mam 16,8cm nadgarstek i zapięcie Ex1 w ogóle mi nie przeszkadza. Wawa, jakby co, to bywam w okolicach BlueCity.

Guest hubex

Dziwne to zapięcie w dolnej części zdjęcia. Wygląda jak franken. Jeżeli tak jest w rzeczywistości w ex1, to sporo stali się marnuje - dolna część zapięcia powinna odpowiadać górnej, mniej więcej, bo tam nie ma żadnej regulacji - tylko bransoleta wysuwa się z zapięcia. Po co co więc to, co styka się z nadgarstkiem jest takie długie?

Oczywiście chodzi o rozmiar po otwarciu zapięcia i o możliwość założenia zegarka na rękę😔

Edited by hubex

Z tym zapięciem wszystko jest ok. W GMT II jest to samo zapięcie - bardzo zresztą wygodne.

20201027_182212-01.jpeg

20201027_182526-01.jpeg

20201027_182311-01.jpeg

20201027_182446-01.jpeg

8 godzin temu, machlo napisał:

D40F5CB7-4480-4F0A-8508-516351A770A5_zpsllx4ch7e.jpg

Jak wiesz mamy bardzo podobne nadgarstki i mogę Ci powiedzieć, że bransa w Exie leży idealnie i nigdy jej nie czułem na przymiarkach i przy noszeniu.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

A tak u mnie. Ciężko zdjęcie zrobić przy tak wygiętej ręce, stąd na foto wydaje się, jakby odstawała, ale w rzeczywistości jest świetnie.  🙂

20201027_194050.jpg

Dzięki takiej konstrukcji zapięcie otwiera się bardzo szeroko ułatwiając zakładnie zegarka.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Jaki wysyp zdjęć. ;)
Nie no spoko, na większych nadgarstkach to jest raczej dobrze.

Pytanie jak na mniejszych - czy dobrze jest zarówno, gdy zegarek jest przed i za przegubem? No i oczywiście, gdy zegarek po drugiej stronie jest wycentrowany na nadgarstku.

Może pokażę, o co mi chodzi.
50537071928_a1c7c20f69_c.jpg

Z jednej strony fajnie byłoby zdjąć ogniwo z "6", żeby w punkcie nie było takiego zagięcia, ale wtedy, jak zegarek jest bliżej dłoni, to koperta nie jest centralnie na nadgarstku i bransoleta ciągnie w kierunku "6".
Odnośnie długości zapięcia, to w punkcie 2 jest teraz na styk - na mniejszym nadgarstku zapięcie wypychałoby bransoletę i byłoby kanciaste zagięcie.
No i mniej istotna sprawa wypośrodkowanie zapięcia - mam teraz tak i nie ma lepszego ustawienia. ;)

50537100958_4be482f4b5_c.jpg

Panowie, jest na rynku sporo bransolet, w których ryzyko niedopasowania jest znacznie większe niż w Rolexie. Jak żyć?

Ale nie martwcie się , wraz  z OCD dostaliście na pewno jakiś wybitny talent. 😉 

12 minut temu, desmo napisał:

Panowie, jest na rynku sporo bransolet, w których ryzyko niedopasowania jest znacznie większe niż w Rolexie. Jak żyć?

Ale nie martwcie się , wraz  z OCD dostaliście na pewno jakiś wybitny talent. 😉 

Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna. ;)

5 minut temu, machlo napisał:

Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna. ;)

Kwestia kilku prób. Przy kombinacji ogniwo+ punkty mocowania w zapince+ easy link da się coś zrobić. Spróbuj idealnie dopasować Cartiera Santosa 😉  A dla miłośników z natręctwami Rolex robi Tudora Pelagosa z dynamicznym dopasowaniem 😉

24 minuty temu, desmo napisał:

Kwestia kilku prób. Przy kombinacji ogniwo+ punkty mocowania w zapince+ easy link da się coś zrobić. Spróbuj idealnie dopasować Cartiera Santosa 😉  A dla miłośników z natręctwami Rolex robi Tudora Pelagosa z dynamicznym dopasowaniem 😉

Próbowałem wszelkich kombinacji (mikroregulacja co 3,5 mm, a ogniwo 6 mm) - spisałem sobie na kartce wszystkie możliwości i wydaje mi się, że była gdzieś luka i nie da się co do 1 mm wyregulować, przydałoby się ogniwo o długości 1.5. Nadal pozostaje problem z długością tej części zapięcia między ogniwami a nadgarstkiem.
Cartier to wiadomka - pasuje albo nie. Koń, jaki jest, każdy widzi. Ja mam farta i pasuje - to chyba najwygodniejsza bransoleta jaką miałem dotąd.

Odnośnie regulacji to IMO ostatnia Manta ma najlepiej to rozwiązane:

- małe zapięcie z opcją wydłużenia o 3 mm
- pół ogniwa

Nie ma takiej opcji, żeby komuś nie udało się idealnie dopasować.

W GSach w sumie też jest ok, bo też są pół ogniwa i minimalistyczne zapięcie, tylko brak opcji wydłużania o 2-3 mm na szybko.

Zapięcie Omegi z 3-stopniową regulacją też jest raczej krótsze i daje wystarczającą regulację.

Mi chodzi o to, że powtarzane zachwyty nad bransoletami Rolexa, a przemilcza się ten istotny z punktu widzenia użytkowania szkopuł. Wykończenie i spasowanie - ok, jest bardzo dobrze. Natomiast zapięcie - są lepsi. :)

Zaczynałem się napalać na ExpI, no i mi przeszło z tego powodu. Może to i dobrze, ale dam szansę jeszcze przy okazji na żywo.

Przecież to brasoleta Rolexa, a nie jakaś każda inna.

Machlo - miałem z zamieciami i bransoletami podobne dylematy. Moja rada wg zdjęć - przełóż jedno ogniwo z 6 na 12 i IMO powinno być znacznie lepiej- generalnie symetryczne zapięcie względem koperty tak jak pokazałeś na zdjęciu drugim np u mnie nigdy nie jest właściwe - weź pod uwagę, że mało kto ma symetryczny nadgarstek - kości przedramienia zmieniają swoje położenie względem siebie - gdy podziwiasz zapięcie są ułożone równolegle, podczas sprawdzania czasu krzyżują się , dlatego to tak trudne aby uzyskać dobry kompromis.
Powodzenia!

56 minut temu, nomysz4 napisał:

Machlo - miałem z zamieciami i bransoletami podobne dylematy. Moja rada wg zdjęć - przełóż jedno ogniwo z 6 na 12 i IMO powinno być znacznie lepiej- generalnie symetryczne zapięcie względem koperty tak jak pokazałeś na zdjęciu drugim np u mnie nigdy nie jest właściwe - weź pod uwagę, że mało kto ma symetryczny nadgarstek - kości przedramienia zmieniają swoje położenie względem siebie - gdy podziwiasz zapięcie są ułożone równolegle, podczas sprawdzania czasu krzyżują się , dlatego to tak trudne aby uzyskać dobry kompromis.
Powodzenia!

Nie mam R, ale problem znam i tak jak napisałeś, u mnie także zawsze od szóstej musi być krócej, wtedy zapięcie ciągnie kopertę do wewnętrznej strony ręki i rzadko kiedy zegarek w ciągu dnia opiera się na zewnętrznej stronie - "nie ucieka" w kierunku kości łokciowej (sprawdziłem w google :D). Dodatkowo takie przesunięcie powoduje, że od spodu to długie zapięcie nie będzie Ci wystawać i wypychać bransolety. No ale to wszystko zależne od budowy nadgarstka. Ja mam zawsze ten problem z tudorami

10 godzin temu, machlo napisał:

Próbowałem wszelkich kombinacji (mikroregulacja co 3,5 mm, a ogniwo 6 mm) - spisałem sobie na kartce wszystkie możliwości i wydaje mi się, że była gdzieś luka i nie da się co do 1 mm wyregulować, przydałoby się ogniwo o długości 1.5. Nadal pozostaje problem z długością tej części zapięcia między ogniwami a nadgarstkiem.
Cartier to wiadomka - pasuje albo nie. Koń, jaki jest, każdy widzi. Ja mam farta i pasuje - to chyba najwygodniejsza bransoleta jaką miałem dotąd.

Odnośnie regulacji to IMO ostatnia Manta ma najlepiej to rozwiązane:

- małe zapięcie z opcją wydłużenia o 3 mm
- pół ogniwa

Nie ma takiej opcji, żeby komuś nie udało się idealnie dopasować.

W GSach w sumie też jest ok, bo też są pół ogniwa i minimalistyczne zapięcie, tylko brak opcji wydłużania o 2-3 mm na szybko.

Zapięcie Omegi z 3-stopniową regulacją też jest raczej krótsze i daje wystarczającą regulację.

Mi chodzi o to, że powtarzane zachwyty nad bransoletami Rolexa, a przemilcza się ten istotny z punktu widzenia użytkowania szkopuł. Wykończenie i spasowanie - ok, jest bardzo dobrze. Natomiast zapięcie - są lepsi. :)

Zaczynałem się napalać na ExpI, no i mi przeszło z tego powodu. Może to i dobrze, ale dam szansę jeszcze przy okazji na żywo.

Na zdjęciach, które wrzuciłeś jest chyba nieprodukowany już DJ II? W obecnych modelach OP, DJ36/41, EX I/II itp. ma się do dyspozycji:

- ogniwo 6/10 mm (jubilee/oyster)

- easy link 5 mm

- mikroregulacja (te 3 otwory mają rozstaw 2-2.5 mm chyba, a nie 3.5?)

Co pozwala na idealne dopasowanie, które nie wymaga nawet skoku co 1 mm, ponieważ 2 mm jest w zupełności wystarczające.

Poniżej ciekawostka w postaci podkładki na dekiel i gumowej kropki dla starszych referencji 😄

https://www.minus4plus6.com/bracelet.php