Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Takiego z półki w 41 mm myśle będzie ciężko wyrwać. Mnie bardzo kusił, wahałem się między nim, a 126334. Na ten moment wygrał DJ, ale po OP tez chyba się ustawię :)

1 godzinę temu, Tom87 napisał(-a):

Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj :) Chciałem prosić o pomoc - czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem OP 36/41 w srebrnej tarczy ? Jak prezentują się na żywo złote indeksy ? Mocno kłują w oczy ? Póki co zapisy na niego jeszcze są (do tego czarny i żółty ) i już praktycznie się zdecydowałem, kolor tarczy mega mi pasuje ale boję się tego złota.. a może ktoś z was natknął się na jakąś sztukę czekająca na odbiór ? Pozdrawiam !

74769A0F-D73B-4B61-B1F4-C7591AA0182A.jpeg

Jak "boberki" mi się nie podobają to ten jest wyjątkiem. Wygląda rewelacyjnie i nie wali po oczach "ja jestem Rolex". Może być za EDC i na pasku jako elegancki dodatek na duże wyjście. Chyba go łyknę.

Posted (edited)
2 godziny temu, Tom87 napisał(-a):

Witam serdecznie, to mój pierwszy post tutaj :) Chciałem prosić o pomoc - czy ktoś jest może szczęśliwym posiadaczem OP 36/41 w srebrnej tarczy ? Jak prezentują się na żywo złote indeksy ? Mocno kłują w oczy ? Póki co zapisy na niego jeszcze są (do tego czarny i żółty ) i już praktycznie się zdecydowałem, kolor tarczy mega mi pasuje ale boję się tego złota.. a może ktoś z was natknął się na jakąś sztukę czekająca na odbiór ? Pozdrawiam !

74769A0F-D73B-4B61-B1F4-C7591AA0182A.jpeg

To jest bardzo neutralny model. 
Zloto żółte dodatki wcale się bardzo nie rzucają w oczy. 

Natomiast ten zestaw srebrnej koperty i z ze złotymi dodatkami trochę się gryzie. Ale to tylko moje zdanie. 

Edited by Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Wg mnie nic się nie gryzie, ale trzeba lubić takie trochę cieplejsze odcienie. Teoretycznie cyferblat jest silver, ale przy złotych wstawkach staje się raczej szampański. Ogólnie zegarek określiłbym jako stonowaną elegancję. Do "cygańskich" klimatów mu daleko, jeśli tego się obawiasz.

Pozdrawiam, Mirek

33 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Do "cygańskich" klimatów mu daleko, jeśli tego się obawiasz.

I o to właśnie chodzi - jest ciepły, żywy a nie cyganeria. Wygląd ma ponadczasowy - zawsze będzie dobrze widziany.

2 godziny temu, deviles napisał(-a):

Jak "boberki" mi się nie podobają to ten jest wyjątkiem. Wygląda rewelacyjnie i nie wali po oczach "ja jestem Rolex". Może być za EDC i na pasku jako elegancki dodatek na duże wyjście. Chyba go łyknę.

40 minut temu, deviles napisał(-a):

I o to właśnie chodzi - jest ciepły, żywy a nie cyganeria. Wygląd ma ponadczasowy - zawsze będzie dobrze widziany.

Nawet mnie się podoba.

Zamawiaj! :) 

Jedyny problem z tym OP jest dla mnie wtedy, kiedy złapie taki zimny srebrny kolor. Tarcza mogłaby być o jeden stopień cieplejsza, z tym złotem wyglądałaby świetnie :) Tutaj jest trafione to, o czym mówię:

45134540-3-E4-C-4331-A165-601001-CA2-A25

8223-CAA0-5132-472-B-80-D8-B378-C6143151

Wiadomo zależne od światła, od kąta i samego WB zdjęcia. Jednak na żywo można wychwycić o co mi dokładnie chodzi :) Niemniej, świetny model.

Dzięki bardzo :) właśnie tej „cyganerii” się obawiałem, nie wiedziałem jak to nazwać ;) ogólnie miał być niebieski, był moim faworytem ale z rożnych powodów odwlekłem zapis no i już niedostępne. Może kiedyś wznowią zapis jak rozładują kolejkę ale mało to prawdopodobne

109521B9-B997-46EA-A0B8-76365762A9DC.jpeg

5BB32D08-62DE-4BC1-BBDE-BDAA58713A8B.jpeg

15 minut temu, MasterMind napisał(-a):

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

Super, że kolejny cel zrealizowany 👍🏻👍🏻

37 minut temu, MasterMind napisał(-a):

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe :P Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

3-1.jpg

Sztos. Lubię twoje zdjęcia, a teraz będę mógł pooglądać mój ulubiony model Roleksa. ;)  36mm wyglada bardzo dobrze.

Dawno mnie tu nie było, ale zaległości nadrobiłem :D. Gratulacje nowych nabytków dla wszystkich.

Co do powyższego najnowszego zakupu EXP to nie wiem dlaczego, ale o ile w DJ 36mm dla mnie jest idealny, tak w przypadku EXP ten zegarek wydawał mi się za mały (a mam mały nadgarstek) i jednak obecną wersję uważam za zdecydowaną ewolucję względem powyższego (oczywiście po zmianie wskazówek i indeksów). Zauważyłem, że lubisz vintage, ale nie rozważałeś obecnej wersji tego modelu?  

Chyba coś się rusza w Rolecie, bo dostałem też telefon, że zapraszają. Niby nic wystrzałowego, ale miałem do upatrzonego od dobrych 2 lat :) 

To teraz czas na braciszka... hłe, hłe, hłe  Marzenia się spełniają... jak się człowiek mocno postara.

Gratulacje, idealnie wpasowuje się w Twoją kolekcję

Pozdrawiam, Mirek

2 godziny temu, Smycel napisał(-a):

Super, że kolejny cel zrealizowany 👍🏻👍🏻

Mission accomplished!

1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Sztos. Lubię twoje zdjęcia, a teraz będę mógł pooglądać mój ulubiony model Roleksa. ;)  36mm wyglada bardzo dobrze.

Metodą prób i błędów wypracowałem, że 36mm u mnie nosi się idealnie - mimo iż z powodzeniem mógłbym nosić 39mm.

Godzinę temu, Krystian napisał(-a):

Dawno mnie tu nie było, ale zaległości nadrobiłem :D. Gratulacje nowych nabytków dla wszystkich.

Co do powyższego najnowszego zakupu EXP to nie wiem dlaczego, ale o ile w DJ 36mm dla mnie jest idealny, tak w przypadku EXP ten zegarek wydawał mi się za mały (a mam mały nadgarstek) i jednak obecną wersję uważam za zdecydowaną ewolucję względem powyższego (oczywiście po zmianie wskazówek i indeksów). Zauważyłem, że lubisz vintage, ale nie rozważałeś obecnej wersji tego modelu?  

Wcześniej miałem na próbę 34mm oysterdate'a i 36mm jest dla mnie idealne. Nowszy Explorer ma dla mnie dziwne proporcje na tarczy, patrzę i wydaje mi się wszystko za bardzo rozstrzelone. Te 36-tki są już nieprodukowane i o ile nie przywrócą EX I w tym rozmiarze, będą tylko co raz bardziej "kolekcjonerskie", 39mm mogłem zamówić w Kruku (bo używki akurat w tym przypadku bym nie chciał), ale gdy podali mi realny czas oczekiwania to "śmiechłem". I tak wolę mniejsze, kompaktowe zegarki, lubię te starsze, dzyndzolące bransolety, blaszane zapięcia, a ten egzemplarz dodatkowo to przejściowa tarcza "Swiss only", produkowana tylko przez około rok, więc dodatkowy smaczek jest ;) 

23 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Gratulacje, idealnie wpasowuje się w Twoją kolekcję emoji106.png

Dokładnie! Długo mi zajęło dojście do tego momentu, ale było warto ;) 

ng6mnrm.png

8 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Nowszy Explorer ma dla mnie dziwne proporcje na tarczy, patrzę i wydaje mi się wszystko za bardzo rozstrzelone. Te 36-tki są już nieprodukowane i o ile nie przywrócą EX I w tym rozmiarze, będą tylko co raz bardziej "kolekcjonerskie", 39mm mogłem zamówić w Kruku (bo używki akurat w tym przypadku bym nie chciał), ale gdy podali mi realny czas oczekiwania to "śmiechłem". I tak wolę mniejsze, kompaktowe zegarki, lubię te starsze, dzyndzolące bransolety, blaszane zapięcia, a ten egzemplarz dodatkowo to przejściowa tarcza "Swiss only", produkowana tylko przez około rok, więc dodatkowy smaczek jest ;) 

Z ciekawości jaki czas oczekiwania Kruk podaje ? Tez uważam, że ta wersja to dobra inwestycja i będzie zyskiwał na wartości. 

Pytałem kilka miesięcy temu, to mi powiedziano, że od pół roku, do roku realnie trzeba czekać.

ng6mnrm.png

Sprzedawcy ściemniają z terminami i faktyczne terminy mogą być znacznie różne. W przypadku explorera prawie na pewno znacznie krótsze - realne są 2 miesiące.

Ja też nie mam żadnej historii zakupowej w Kruku, takie konsekwencje kupowania staruszków, a nie nówek ;)

W 2 miesiące dla EX I bym wątpił, znajomy ostatnio pół roku czekał na zwykłe OP, więc obstawiałbym te 6 miesięcy na dane realia.

ng6mnrm.png

32 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

W 2 miesiące dla EX I bym wątpił

To bardzo realny czas.

W ostatnich 6 miesiącach znam 3 przypadki zakupów Exa1 i wszystkie były w mniej niż 3 miesiące. najczęściej 2-2,5 miesiąca.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Łe, czyli nie jest źle! Czyli kity wciskają szaraczkom takim jak ja... Jak to dobrze, że mam lepsze relacje z handlarzami vintage :D

ng6mnrm.png

Z ciekawości jaki czas oczekiwania Kruk podaje ? Tez uważam, że ta wersja to dobra inwestycja i będzie zyskiwał na wartości. 
Mnie ostatnio informowano o 12 miesiącach

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Znajomy zamówił z czasem 2-3 miesiące :) Skoro DJ przychodzi szybko, to przy EXP jedynym problemem może być przewidywane odświeżenie 7.04 :)

Świetny ten Explorer, optymalny rozmiar dla tego typu zegarków z wąską lunetą.

1dFQTya.png