Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie czas, żebym musiał się z nim rozstać. Na ten moment mam kilka innych zegarków innych marek, ale ten Rolex na ręku robi wow :)

Posted (edited)

Jestem fanem reguły że Rolexy się kupuje ale nie powinno się ich sprzedawać (chyba że finansowo nie ma wyjścia). 
Poza tym są takie modele jak Twój , gdzie właściwie w kolekcji wyżej już nie ma i nie potrzeby przebijania w górę.

Co do dyskusji o rozmiarach , wersja 36mm dobrze pasuje również na nieco tłustszych nadgarstkach. To jest jeden z nielicznych modeli i konfiguracji że właściciel pytań nie musi zadawać, niezależnie od sylwetki.

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Tak, teraz z nowych marzy mi się srebrny OP41, sub z data i pepsi lub batgirl. Zobaczymy co pokażą po świętach, ale to będzie decydowało na co się zapiszę :)

Biada Panom Prezydentom - nie wiedzą, że „pomylili” rozmiar i konfigurację swoich DJów. 😂 Dobrze, że choć z kolorem tarczy trafili.

B063FEC7-19E3-4233-BF4A-4EB7E017822F.jpeg

BFF9E477-C88E-4FD6-BB1F-E5B2708FCD01.jpeg

Rozmiar chyba dobry wybrali :D Przy zamówieniu na żywo mogłem wziąć z półki gładki bezel niebieski na jubilee albo siwy karbowany z oyster. Ile razy nie przymierzałem, tyle no niestety nie grało mi to w żaden sposób. Ale fajnie ze jest aż tyle możliwości konfiguracji tego zegarka. Każdy wybierze to, co mu odpowiada :)

Michał a pytałeś coś o OP 41 silver ? Jaki czas itp podają w Rafflesie? Srebrny to jeden z ostatnich kolorów na które można się zapisać, na Placu 3 Krzyży 2 lata mi powiedział.. ściema czy realny czas wg was ?

Dawno tu nie zaglądałem, na początku marca odebrałem EXII, równo pół roku czekałem :) jest kozak, na żywo zupełnie inne wrażenie, ale rozmiar absolutnie maksymalny na moją witkę...

IDh4pvv.jpg

J6FnwdY.jpg

2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Biada Panom Prezydentom - nie wiedzą, że „pomylili” rozmiar i konfigurację swoich DJów. 😂 Dobrze, że choć z kolorem tarczy trafili.

Nie byłbym w tym przypadku taki surowy. Jeden pomylił przez demencję, a drugi przez chorobę filipińską 🙃

1dFQTya.png

5 godzin temu, KamilD napisał(-a):

Dawno tu nie zaglądałem, na początku marca odebrałem EXII, równo pół roku czekałem :) jest kozak, na żywo zupełnie inne wrażenie, ale rozmiar absolutnie maksymalny na moją witkę...

IDh4pvv.jpg

J6FnwdY.jpg

fakt,dośc chudy przegub masz.Rozmiar max.Świetny zegarek.Marzenie

Polećcie koledzy jakiegoś kwarcowego Rolexa co by wskazówek nie przestawać przy rotowaniu zegarkami.

Polećcie koledzy jakiegoś kwarcowego Rolexa co by wskazówek nie przestawać przy rotowaniu zegarkami.

Nie ma chyba czegoś takiego w aktualnej ofercie.

KamilD, tylko nie oglądaj wskazówek w makro....

Albo może właśnie obejrzyj i pokaż czy są takie same jak w moim.

8 minut temu, Bugs napisał(-a):

Nie ma chyba czegoś takiego w aktualnej ofercie.

W tym jest problem. Przy kilku zegarkach przeważnie kwarc ląduje na nadgarstku. Wiele marek nie oferuje kwarców, zakładają chyba że to jedyny zegarek który nośi klient lub posiada rotomat.

To zostaje Ci tylko jakiś vintage Oysterquartz

Posted (edited)
2 godziny temu, bazant napisał(-a):

Tylko jakiś fajny oysterquartz ale ze starych modeli- albo DJ albo DD

Edited by dariusz chlastawa

9 godzin temu, KamilD napisał(-a):

Ja wiem, że zdjęcia na ogół przekłamują, ale jak przesuniesz go za kostkę (w stronę łokcia), to będzie widać, że jest lekko za duży. 

2 godziny temu, bazant napisał(-a):

W tym jest problem. Przy kilku zegarkach przeważnie kwarc ląduje na nadgarstku. Wiele marek nie oferuje kwarców, zakładają chyba że to jedyny zegarek który nośi klient lub posiada rotomat.

Trudno wołać za kwarca 30-50k, to jedna z przyczyn ich wycofania, teraz rządzą inhausy.

10 godzin temu, KamilD napisał(-a):

Na mój nadgarstek za duży wizualnie (przynajmniej ja tak go odbieram).

Natomiast nowy SUB idealny pod tym względem.

Też uważam, że trochę za duży na mnie ale zawsze mi się podobał i nie będę się ograniczał przez rozmiar nadgarstka póki wszystko jest w granicach dobrego smaku. Mam w swojej kolekcji zegarki od 34 do 44mm średnicy i każdy nosi się dobrze :)

Dzwoniłem dzisiaj do Kruka w sprawie teleskopów i po 3 przekierowaniach jakiś niemiły gbur z serwisu powiedział żebym oddał do sklepu, a oni wyślą do Warszawy na wymianę. Rolex mu powiedział że ma nie handlować częściami i nie mówił jakimi może więc on żadnymi nie handluje, nie ma nadziei xD. Zna ktoś jakiś legitny zagraniczny sklep gdzie można kupić takie drobne rzeczy jak teleskopy do Rolexa?

1dFQTya.png

11 godzin temu, KamilD napisał(-a):

...

na początku marca odebrałem EXII ...

Gratuluję. 

26 minut temu, KamilD napisał(-a):

...

Mam w swojej kolekcji zegarki od 34 do 44mm średnicy i każdy nosi się dobrze :)

Jeśli możesz pokaż to 44 na Twoim nadgarstku. 

Jaki masz obwód w nadgarstku

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

A ja tam wolę mniejsze zegarki sportowe. GMT II uważam za rozmiar idealny na mój nadgarstek.6c15194120aaa5d9764249032e70268d.jpg

Wczoraj otrzymałem wiadomość z AD , że Daytona przyszła i jest gotowa do odbioru. Proszę panią , żeby przytrzymała zegarek do przyszłego czwartku , bo jestem na urlopie i nie mam jak odebrać. Powiedziała , że niema sprawy tylko muszę zapłacić do dwóch dni. Dodam , że jestem ich bardzo dobrym klientem nie tylko na zegarki. Oczywiście zapłaciłem kartą , to nie problem. Zegarek odbiorę po świętach. Pytanie , jak to wyglada w Polsce czy w innych krajach Europejskich ? Podobnie to wyglada ? W sumie nie wiesz kiedy dokładnie przyjdzie. Jak jesteś na wakacjach zegarek przepada ? Wędruje do następnego w kolejce ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

27 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

Wczoraj otrzymałem wiadomość z AD , że Daytona przyszła i jest gotowa do odbioru. Proszę panią , żeby przytrzymała zegarek do przyszłego czwartku , bo jestem na urlopie i nie mam jak odebrać. Powiedziała , że niema sprawy tylko muszę zapłacić do dwóch dni. Dodam , że jestem ich bardzo dobrym klientem emoji3.png nie tylko na zegarki. Oczywiście zapłaciłem kartą , to nie problem. Zegarek odbiorę po świętach. Pytanie , jak to wyglada w Polsce czy w innych krajach Europejskich ? Podobnie to wyglada ? W sumie nie wiesz kiedy dokładnie przyjdzie. Jak jesteś na wakacjach zegarek przepada ? Wędruje do następnego w kolejce ?

Jeżeli jesteś na nowych formularzach - czyli. bezzaliczkowych to masz tydzień na odebranie.

Na starych z zaliczką kwestia zależna od danego oddziału Kruka. Widziałem zegarki z rezerwacją za witryną i miesiąc czekające na właściciela.

Jeżeli jesteś na nowych formularzach - czyli. bezzaliczkowych to masz tydzień na odebranie.
Na starych z zaliczką kwestia zależna od danego oddziału Kruka. Widziałem zegarki z rezerwacją za witryną i miesiąc czekające na właściciela.

Tak , jestem na formularzu , czekałem na nią troszkę ponad pół roku. Jeszcze jedna ma być , tylko trochę później zamówiona , podejrzewam , że już będzie z nowego wypustu ( ponoć ma być troszkę zmieniona ).
Słabe podejście do klienta. Mały niesmak jest 29590a7636491bece4abd9133d09f19c.jpg