Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Ja tam nie potrzebuję okazji żeby dobrze bawić się z alkoholem.

1dFQTya.png

12 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

@mario1971,[mention=64406]rmak[/mention],[mention=47341]szuwi[/mention] gratulacje dla dzieci zatem i milego sączenia. emoji6.pngemoji16.png

Dziękuję w imieniu córki, a sączenie było oczywiście miłe 😁

14 godzin temu, nicon napisał(-a):

Ja tam nie potrzebuję okazji żeby dobrze bawić się z alkoholem.

Kwestia wieku - male psiaki też biegają za byle czym... 😉 Oczywiście bez urazy - kiedyś miałem podobnie 🙂

Posted (edited)

DD na prawie wakacjach, bo jednak online praca dogania człowieka.

6D046C64-2139-44F0-B256-0C293BFC859D.jpeg

Edited by beniowski

Cermit to bardzo porządnie wykonany zegarek. Praktycznie nie ma się do czego przyczepić. I ta osławiona już precyzja chodu. Owszem, i tej marce zdarzają się wpadki, niemniej to już czwarty użytkowany przeze mnie zegarek z koroną w logo, który potwierdza regułę doskonałe wyregulowanego werku. 5b7c31d6215512558952e386b5310f2d.jpg

I za to uwielbiam Rolexy. Sa mega precyzyjne. Sa inne marki, ktore takze maja dokladne mechanizmy. Ale jednak werki Rolexa sa swietne pod tym wzgledem.

Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

+4s/dobę, dla mnie dramat...:(

Dramat to by był, gdyby było razb+0, a raz +8. Ale od ponad roku jest równo +4, więc ustawiony pewnie chodziłby w punkt 🙂

Waham się, czy go otwierać

9 minut temu, szuwi napisał(-a):

Dramat to by był, gdyby było razb+0, a raz +8. Ale od ponad roku jest równo +4, więc ustawiony pewnie chodziłby w punkt 🙂

Waham się, czy go otwierać

Wiesz, że żartowałem. Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to odeślij na koniec roku z prośbą o regulację. ;)   

Wg Roleksa serwis robi się raz na 10 lat, jeżeli w trakcie użytkowania nie było jakiś szczególnych zdarzeń. 

Posted (edited)
23 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

Zapytaj tu:

https://kwestiaczasu.pl

lub tu:

https://www.chronostore.eu

i dostaniesz konkretne odpowiedzi od fachowców. Znają współczesne smary syntetyczne, znają smary Rolexa, znają też marketing firm co do interwałów serwisowych. W pierwszej kolejności zaufałbym dobrym zegarmistrzom, którzy serwisują te konktretne werki na codzień 😉 

Edited by memento mori

Teraz, mario1971 napisał(-a):

Wiesz, że żartowałem. Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to odeślij na koniec roku z prośbą o regulację. ;)   

Wg Roleksa serwis robi się raz na 10 lat, jeżeli w trakcie użytkowania nie było jakiś szczególnych zdarzeń. 

Chyba jest na gwarancji (muszę looknąć w kwity). 

1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

Zapytaj tu:

https://kwestiaczasu.pl

lub tu:

https://www.chronostore.eu

i dostaniesz konkretne odpowiedzi od fachowców. Znają współczesne smary syntetyczne, znają smary Rolexa. To im bym zaufał w pierwszej kolejności 😉 

Dzięki. 

6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja mam tak samo z GMT II - kupiony w 2017. Poczekam jeszcze rok z serwisem.

Też niby mogę poczekać, ale (wiem, ze to brzmi śmesznie) wkurzają mnie te 4s 🙂 Zegarek noszę codziennie i nawet jak inny wskakuje na nadgarstek, to przed końcem rezerwy Ex wraca na nadgarstek, więc nie zatrzymuje się. Czyli tygodniowo jest +28s, a miesięcznie ok +2minuty... tym samym średnio co 2 tyg zatrzymuję go na chwilę odkręcając koronkę. Problemy pierwszego świata... ;-))

Mój DJ 1603, ma 49 lat, serwis miał co najmniej 3 lata temu albo wcześniej (właściciel przede mną nie robił). Sprawdzałem jakoś rok temu i miesiąc temu tak około 10 dni, cały czas robi średnio 2,1 sekundy na dobę na plus, co jak na takiego dziadka, może robić wrażenie :)

Jeśli jest na gwarancji to nie wiem czy w takim przypadku autoryzowany serwis zrobi tylko regulację czy pełen serwis (co by było korzystne dla Ciebie). Jeśli tylko regulację, a nie boli Cię otwarcie zegarka to oddałbym go już teraz. Jeśli pełen serwis to warto obserwować czy nie zmienia się odchyłka i rezerwa chodu i oddać pod koniec gwarancji.

Daj na serwis, co to za różnica czy otwierany czy nie. Mój ma podobnie, od nowości +3s na dobę, wszystkie Omegi jakie miałem były dokładniejsze. ;) pewnie przed końcem gwarancji się zbiorę i tez oddam, dla zasady bo jak deklarują -2/+2 to tak ma być. W końcu to Rolex. ;)

Jedni wolą nieotwierany, który robi +4s a drudzy następnego dnia po tym jak zrobi +2.1s są z nim w Kruku i składają reklamację 😛 

Posted (edited)
47 minut temu, szuwi napisał(-a):

Chyba jest na gwarancji (muszę looknąć w kwity). 

Dzięki. 

Też niby mogę poczekać, ale (wiem, ze to brzmi śmesznie) wkurzają mnie te 4s 🙂 Zegarek noszę codziennie i nawet jak inny wskakuje na nadgarstek, to przed końcem rezerwy Ex wraca na nadgarstek, więc nie zatrzymuje się. Czyli tygodniowo jest +28s, a miesięcznie ok +2minuty... tym samym średnio co 2 tyg zatrzymuję go na chwilę odkręcając koronkę. Problemy pierwszego świata... ;-))

A jak go odkładasz na noc? Moje Rolki śpiąc w pozycji tarczą do góry, przyspieszają średniodobowo +1s, na boku z koronką do góry (na godzinie 3-ciej) - chodzą w punkt, a w pionie godziną 12-tą do góry tracą średniodobowo blisko 2 sekundy. W ten oto sposób w łatwy sposób i bez odkręcania koronki reguluję sobie precyzję chodu. 

W rotomacie wygląda to różnie, to zależy jak akurat zegarek zatrzyma się na przerwę ;) 

Edited by mario1971

48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

No to oddam w okolicach 2027. Mnie nie interesuje właściwie jaki odchyłki ma mój egzemplarz, raz sobie noszę GMT, raz coś innego (wszystkie praktycznie zegarki mam na chodzie, żeby móc sobie po dany sięgnąć kiedy mam ochotę). Ważne dla mnie jedynie jest aby był w miarę precyzyjny - a jeśli to jest +5 czy - 4 sekundy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Oszalałbym sprawdzając bez przerwy odchyłki, porównując, wyrównując, testując różne pozycje na noc itp.

Teraz, beniowski napisał(-a):

No to oddam w okolicach 2027. Mnie nie interesuje właściwie jaki odchyłki ma mój egzemplarz, raz sobie noszę GMT, raz coś innego (wszystkie praktycznie zegarki mam na chodzie, żeby móc sobie po dany sięgnąć kiedy mam ochotę). Ważne dla mnie jedynie jest aby był w miarę precyzyjny - a jeśli to jest +5 czy - 4 sekundy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Oszalałbym sprawdzając bez przerwy odchyłki, porównując, wyrównując, testując różne pozycje na noc itp.

Ja sprawdzam odchyłki średnio raz na tydzień. 

Zainspirowany twoim wpisem kilka tygodni temu zainstalowałem sobie nawet tę aplikację do mierzenia odchyłek, ale.... permanentnie zapominam jej używać😂.

@szuwi miesięcznie ok +2minuty - to pierwszego dnia miesiąca ustawiaj "- 1", na ostatniego będzie "+ 1". Różnicy praktycznie nie zauważysz, a i tak (gdzieś o tym czytałem) raz w m-cu trzeba automatika nakręcić na full żeby się smary / sprężyny prawidłowo zużywały (czy coś tam). Nie robiłbym sobie kłopotu, otwierał etc.