Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

destro mi to nie ujmuje... ale jesteś pierwszy który to złapał :)

To Ty nie łapiesz z powodu że nie łapiesz :)

I przestan pisać w temacie obcym dla Ciebie ( nie popartym elementarną wiedzą)

Zadaleś pytanie, padly odpowiedzi.

Co jeszcze chcesz wiedzieć nic nie wiedząc?

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook James nie czytasz ze zrozumieniem, destro napisał (dnia 24.10) ,że "kiedyś robił regulacje na ptasiej" (co ja zacytowałem wcześniej) znaczy to już przeszłość...a mnie tylko zdziwił fakt ,że Rolex wypuścił nie do końca sprawdzony egzemplarz.

Z całym szacunkiem, nie jesteś właścicielem tego tematu i nie będę się stosował do Twojego zakazu do wypowiadani się w tym temacie.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook James nie czytasz ze zrozumieniem, destro napisał (dnia 24.10) ,że "kiedyś robił regulacje na ptasiej" (co ja zacytowałem wcześniej) znaczy to już przeszłość...a mnie tylko zdziwił fakt ,że Rolex wypuścił nie do końca sprawdzony egzemplarz.

Z całym szacunkiem, nie jesteś właścicielem tego tematu i nie będę się stosował do Twojego zakazu do wypowiadani się w tym temacie.

 

 

 

Ale o co chodzi?

Pracujesz w Urzędzie Skarbowym i jesteś jasnowidzem?

Spokojnie panowie :)

Chcę tylko powiedzieć ze zabieracie glos w obcym sobie temacie ;)

Piszcie proszę ile chcecie.

Pozdrawiam serdecznie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten DJ z jasną tarczą, gratuluję. Co do chodu zegara, podejdź jeszcze raz bo ewidentnie dali ciała. Z mojego doświadczenia te zegary powinny chodzić w granicach +- 2sek/doba i nie ma znaczenia jak odkładasz go na noc (no może minimalnie zwolni jak jest koronką do góry - max 0,5sek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

...a mnie tylko zdziwił fakt ,że Rolex wypuścił nie do końca sprawdzony egzemplarz.

Mnie to w ogóle nie dziwi. Już dawno temu wyraziłem pogląd na temat precyzji chodu zegarków mechanicznych i zostałem tu niemalże zakrzyczany. Tak jakby niektórych fanów zegarków oderwało od faktów i rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... +- 2sek/doba i nie ma znaczenia jak odkładasz go na noc (no może minimalnie zwolni jak jest koronką do góry - max 0,5sek).

Z mojego ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na test;-)

U mnie w Subach i SD minimalnie zwalnial koronka do gory a przyspieszal koronka do dolu ale tak jak pisalem to nie byla nawet sekunda ta odchylka byla zazwyczaj niwelowana w ciagu dnia. Tak bylo w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli odkładam koronką do góry mojego GMT MII to odchyłki są niezauważalne, natomiast jeśli odłożę na noc koronką do dołu potrafi zrobić 1,5 - 2 s.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten DJ z jasną tarczą, gratuluję. Co do chodu zegara, podejdź jeszcze raz bo ewidentnie dali ciała.

 

Dzięki :)

 

Niestety zegarek był wysyłany przez salon Kruka z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Niestety zegarek był wysyłany przez salon Kruka z Wrocławia

Jeżeli jesteś z Wrocławia to może regulacja u Dolińskich? Co prawda 80zl ale mniej nerwów i zaoszczędzony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ni w 5., ni w 9, ale spodobał mi się ten Miluś... ;)

 

Wyszło bardzo fajnie Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ni w 5., ni w 9, ale spodobał mi się ten Miluś... ;)

[/img]

Wyszło bardzo fajnie

Ciekawy kształt sekundnika.https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.jfjco.com/rolex-milgauss-rocket-science/&ved=0CCAQFjAAahUKEwippYywtu3IAhUhLHIKHfu5AE8&usg=AFQjCNGtIgWB3rtplGsvW7UTtXGXce8lJA Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ni w 5., ni w 9, ale spodobał mi się ten Miluś... ;)

 

 

Świetne połączenie. Nie sądziłem, że taki pasek podoba mi się w jakimkolwiek połączeniu, a tu pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez ten 'piorun" pasuje ;)

Bo zarówno zegarek jak i pasek wyglądają jakby je piorun strzelił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z nielicznych Rolexow ktory kilka lat temu po wyjsciu z salonu zyskiwal od ręki 25% wartosci.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony szafir i w pierwszym okresie produkcji ponoc problemy z jego wytwarzaniem, choc moim zdaniem to byla ściema ale tak bylo !


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połączenie niebieskiej tarczy z zielonym szafirem jest tak paskudne, że aż mi się podoba :)

Gdyby miał milimetr mniej i datę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bardziej interesowałem się gv, ale teraz gdybym miał wybierać wybrałbym jednak wersję bez zielonego szafiru.

Ogólnie to trochę mi przeszła chęć na Milgaussa i jest już dużo dalej na liście życzeń niż kiedyś.

Nowa wersja jest dla mnie przekolorowana, a już sama antymagnetyczność nie robi wrażenia przy Omegach.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to w ogóle nie dziwi. Już dawno temu wyraziłem pogląd na temat precyzji chodu zegarków mechanicznych i zostałem tu niemalże zakrzyczany. Tak jakby niektórych fanów zegarków oderwało od faktów i rzeczywistości.

  

Wyjaśniam jeżeli było nie zrozumiałe;

Destro napisał ,że fabrycznie nowy sub przyspieszał 14 sekund na dobę.

 

Czy z Waszego doświadczenia (2 lat na forum) możecie powiedzieć ,że był to dziwny przypadek czy zdarza się wypuszczenie tak nie precyzyjnego zegarka w rynek ? 

 

----EDIT---

nie mówimy o zegarku który się zepsuł tylko o fabrycznie nowym...a to wielka różnica Panowie.

  

Rolex znany jest z precyzyjnosci,rzeczony przypadek wymaga profesjonalnej regulacji i tyle, , a nazywanie bublem takiej przypadłosci jest wielce na wyrost.

Regulacja była nieprawidłowa, lub pomiar :)

  

Czasami oczekiwania są zbyt duże .

  

Wielu myśli ze zegarki mechaniczne niczym się nie róznią ( wskazania) od tych z wavecptorem...

  

I to są właśnie czasami zbyt duże oczekiwania w stosunku do zegarków mechanicznych.

  

To przez mądrości ludowe...np "chodzić jak szwjacarski zegarek"... i później takie ludzkie dramaty się zdarzają.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.