Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uniwersalny to Sub jest dużo lepszy (ewentualnie jak był czarny GMT). Pepsi właśnie taki wakacyjniak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tbn napisał(-a):

Jak uniwersalny to Sub jest dużo lepszy (ewentualnie jak był czarny GMT). Pepsi właśnie taki wakacyjniak. 

Obecny sub lepszy, w czym, oprócz WR?

Co innego starsze ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, sanik napisał(-a):

To może my się tu pobawimy w głosowanie, który z tych GMT jest ciut "fajniejszy"?

 

Mój głos na Batmana 👍

IMG_20220218_154120.jpg

 

Ale o co chodzi? Przecież to ten sam zegarek, tylko bezel w różnych kolorach i jedna wskazówka 🙉


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że starsze lepsze to wiadomo, to się tyczy w sumie wszystkich Rolków jak dla mnie. W czym nowy bardziej uniwersalny pytasz jak rozumiem? Jednak czarny bezel mniej się rzuca w oczy, do tego brak PCL, co jest dla mnie duża zaletą. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mirosuaw napisał(-a):

 

Ale o co chodzi? Przecież to ten sam zegarek, tylko bezel w różnych kolorach i jedna wskazówka 🙉

I o to chodzi 🤣

Problemy pierwszego świata 😀

Teraz, tbn napisał(-a):

Że starsze lepsze to wiadomo, to się tyczy w sumie wszystkich Rolków jak dla mnie. W czym nowy bardziej uniwersalny pytasz jak rozumiem? Jednak czarny bezel mniej się rzuca w oczy, do tego brak PCL, który jest dla mnie duża zaletą. 

PCL jest do zrobienia 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

I o to chodzi 🤣

Problemy pierwszego świata 😀

 

@mario1971 rozwiązał ten problem najlepiej ;)

Ale i tak ma problem 😆

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może my się tu pobawimy w głosowanie, który z tych GMT jest ciut "fajniejszy"?
 
Mój głos na Batmana
IMG_20220218_154120.thumb.jpg.de2982899da9bc2c6397c2d761cab0d9.jpg

Ciut fajniejszy jest ten

a0639ca9b3b9447535344eee6a9bb208.jpg

@a_team nie złoty zegarek nie ma złotego mechanizmu
Stalowego też nie ma. 
Wskazówki i indeksy są ze złota we wszystkich rolexach



Spoko, jestem miłośnikiem, ale takiej wiedzy jak Ty nie posiadam Z jakiego stopu są robione elementy mechanizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ankietę. Możecie wrzucać swoje głosy. 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

PCL jest do zrobienia 😜

 

Ja mam plan (dość odległy, gdy pojawią się widoczne rysy) pozbycia się PCL-a.

 

Ja zwróciłem uwagę na taki szczegół: zarówno na zdjęciu @sanik jak i @mario1971 tak obiektywnie (czyli subiektywnie) najciekawszym, najfajniejszym kolorem z tej palety czterech wydaje mi się ten niebieski w batmanie. Obie połówki pepsi takie jakieś wyblakłe. Właśnie sprawdziłem na czterech różnych monitorach i to nie przekłamanie matrycy. Kwestia światła ?

Edytowane przez mroova
Uzupełniam: cała ta nasza dyskusja to tak w sumie na poziomie wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

Ja mam plan (dość odległy, gdy pojawią się widoczne rysy) pozbycia się PCL-a.

 

Ja zwróciłem uwagę na taki szczegół: zarówno na zdjęciu @sanik jak i @mario1971 tak obiektywnie (czyli subiektywnie) najciekawszym, najfajniejszym kolorem z tej palety czterech wydaje mi się ten niebieski w batmanie. Obie połówki pepsi takie jakieś wyblakłe. Właśnie sprawdziłem na czterech różnych monitorach i to nie przekłamanie matrycy. Kwestia światła ?

Tak jest, batmanowy niebieski bije tego z pepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mroova napisał(-a):

 

Ja mam plan (dość odległy, gdy pojawią się widoczne rysy) pozbycia się PCL-a.

 

Ja zwróciłem uwagę na taki szczegół: zarówno na zdjęciu @sanik jak i @mario1971 tak obiektywnie (czyli subiektywnie) najciekawszym, najfajniejszym kolorem z tej palety czterech wydaje mi się ten niebieski w batmanie. Obie połówki pepsi takie jakieś wyblakłe. Właśnie sprawdziłem na czterech różnych monitorach i to nie przekłamanie matrycy. Kwestia światła ?


Chyba nie niestety, może kwestia wypustu. Pepsi który widziałem w dziennym świetle to była taka malina i fuksja, zwyczajnie brzydki był. Kiedyś widziałem zdjęcia na watchuseek chyba, były porównania bezeli, niektóre miały ładnie nasycone kolory.

 

Coś takiego. Ten po lewej kiepsko wyglada. 

image.thumb.jpeg.4271f54a157d3387c799c6bf9efc26e8.jpeg

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

To może my się tu pobawimy w głosowanie, który z tych GMT jest ciut "fajniejszy"?

 

Mój głos na Batmana 👍

IMG_20220218_154120.jpg

Jak potrzebuję dyskretnego GMT,  biorę Batmana, jak chcę zwrócić uwagę, zakładam Pepsi a jak nie przeszkadza mi  wytykanie palcami, zakładam Pepsi na jubilee 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):


Chyba nie niestety, może kwestia wypustu. Pepsi który widziałem w dziennym świetle to była taka malina i fuksja, zwyczajnie brzydki był. Kiedyś widziałem zdjęcia na watchuseek chyba, były porównania bezeli, niektóre miały ładnie nasycone kolory.

Te lepsze kolory w pepsi, w przypadku niebieskiego i tak w batmanie jest bardziej oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

niektóre miały ładnie nasycone kolory

 

A nie przesterowane suwakami ? Przy odbiorze batmana przystawiłem w salonie do pepsi i upewniłem się w prawidłowości dokonanego wcześniej wyboru.

 

2 minuty temu, desmo napisał(-a):

jak chcę zwrócić uwagę, zakładam Pepsi

 

Tego właśnie chciałem uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

Jak potrzebuję dyskretnego GMT,  biorę Batmana, jak chcę zwrócić uwagę, zakładam Pepsi a jak nie przeszkadza mi  wytykanie palcami, zakładam Pepsi na jubilee 😎

Każdy wybiera (lub nie 😀) co mu się podoba. Co by nie było to GMT to świetny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

A nie przesterowane suwakami ? Przy odbiorze batmana przystawiłem w salonie do pepsi i upewniłem się w prawidłowości dokonanego wcześniej wyboru.

 

 

Tego właśnie chciałem uniknąć.


Tego nie wiem, ale na jednym zdjęciu są różnice, chyba kwestia jednak wypustu. Poniżej też ciekawe zdjęcie. 

 

image.jpeg.ce4e9f218f44f6ae5826c2a37e1c6c6b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, a_team napisał(-a):


Ciut fajniejszy jest ten emoji23.png

a0639ca9b3b9447535344eee6a9bb208.jpg


Spoko, jestem miłośnikiem, ale takiej wiedzy jak Ty nie posiadam emoji6.png Z jakiego stopu są robione elementy mechanizmu ? emoji6.png

Płyty mechanizmu oraz mostki wykonane są z mosiądzu (lub troszkę innego w składzie stopu np. german silver w Lange). Oczywiście jak ktoś chce to zrobi w złocie (np. FPJ CHB) lub stali (Gronefeld) ale to ciekawostki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mroova napisał(-a):

 

A nie przesterowane suwakami ? Przy odbiorze batmana przystawiłem w salonie do pepsi i upewniłem się w prawidłowości dokonanego wcześniej wyboru.

 

 

Tego właśnie chciałem uniknąć.

To „chcę” jest przysłowiowe …te zegarki ( częściej niż jeszcze 5 lat temu) generują określony odbiór i trzeba mieć tego świadomość …ja mam, odkąd przypadkowy współuczestnik  kolejki do osiedlowej apteki,   zapytał mnie  „czy ten Hulk jest prawdziwy”😳 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi ma różne nasycenie bezela w zależności od okresu, w którym był produkowany. Mój jest całkiem niezły. 

3e8b3eff31ef062dcaf1a8f06b4945ed.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na odcień bezela Pepsi ma nie data produkcji ( powtarzalność kolorów ma pewną tolerancję) a kąt padania światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też, bo w słońcu odbiór jest bardziej "plastikowy". 

90f222910882cc1690beb61dd9f95283.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desmo napisał(-a):

To „chcę” jest przysłowiowe …te zegarki ( częściej niż jeszcze 5 lat temu) generują określony odbiór i trzeba mieć tego świadomość …ja mam, odkąd przypadkowy współuczestnik  kolejki do osiedlowej apteki,   zapytał mnie  „czy ten Hulk jest prawdziwy”😳 

I co mu powiedziałeś? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sanik napisał(-a):

I co mu powiedziałeś? 😀

Dyplomatycznie … „ a jak myślisz?”😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał(-a):

Dyplomatycznie … „ a jak myślisz?”😬

Że to oryginalny homar😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sanik napisał(-a):

Że to oryginalny homar😀

To cytat był…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.