Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie, nie miałem okazji. Ja jednak wolę jak ktoś do mnie mówi, a nie wykrzykuje z jakąś dziwną ekscytacją. W końcu chodzi tylko o zegarki. Jak idziesz do sklepu coś pooglądać to też byś chciał żeby ktoś do ciebie krzyczał i się tak podniecał?

 

Ja kiedy oglądam rozrywkę - a czymś takim jest YouTube - zdecydowanie wolę sposób prezentacji Nico. Na przykład mecze piłkarskie oglądam z hiszpańskim komentarzem, boks również w obcojęzycznym, bo zdecydowanie wolę ten styl wyrażania emocji. Porównanie do sklepu całkowicie nietrafione niestety, do sklepu idę coś kupić, tutaj mówimy o filmiku na YouTube czy meczu w telewizji.. Ekscytacja, temperamentność > nuda i spokój. Sądząc po jego ogromnym i miażdżącym sukcesie nie ja jeden go lubię. Każdy jest inny, ty możesz preferować inny styl komunikacji/wypowiedzi, więc po co podszczypujesz dziwnymi pytaniami "po co ten chłop krzyczy?", "lubisz jak krzyczą na ciebie w sklepie"? Niezwiązane z tematem. 

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nie, nie miałem okazji. Ja jednak wolę jak ktoś do mnie mówi, a nie wykrzykuje z jakąś dziwną ekscytacją. W końcu chodzi tylko o zegarki. Jak idziesz do sklepu coś pooglądać to też byś chciał żeby ktoś do ciebie krzyczał i się tak podniecał?

Dla mnie ten filmik to rodzaj specyficznej reklamy, talk show bądź koncertu, stąd takie a nie inne ekspresyjne wyrażanie uczuć prowadzącego.   

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nomateus napisał(-a):

 

Ja kiedy oglądam rozrywkę - a czymś takim jest YouTube - zdecydowanie wolę sposób prezentacji Nico. Na przykład mecze piłkarskie oglądam z hiszpańskim komentarzem, boks również w obcojęzycznym, bo zdecydowanie wolę ten styl wyrażania emocji. Porównanie do sklepu całkowicie nietrafione niestety, do sklepu idę coś kupić, tutaj mówimy o filmiku na YouTube czy meczu w telewizji.. Ekscytacja, temperamentność > nuda i spokój. Sądząc po jego ogromnym i miażdżącym sukcesie nie ja jeden go lubię. Każdy jest inny, ty możesz preferować inny styl komunikacji/wypowiedzi, więc po co podszczypujesz dziwnymi pytaniami "po co ten chłop krzyczy?", "lubisz jak krzyczą na ciebie w sklepie"? Niezwiązane z tematem. 

Przecież ja nie mówię żeby go nie oglądać, piszę że mnie osobiście ta forma ekspresji artystycznej odrzuca. Niemniej, porównywanie sportu, gdzie niejako emocje są wpisane w relację, do wykrzykiwania entuzjastycznych okrzyków na temat zegarków, wydaje mi się trochę nie na miejscu.

I już jako też niezwiązane z tematem: podawanie że ktoś kto odniósł miażdżący sukces bo oglądają go miliony na YT dla mnie (podkreślam, dla mnie) nie jest żadnym wyróżnikiem jakości. Niektóre dziwadła, patostreamy, wątpliwej jakości trenerzy czy inni guru na YT też mają miliony wyświetleń i zarabiają ogromne kwoty. To i wyłącznie to jest wyznacznikiem wysokiej jakości ich treści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Przecież ja nie mówię żeby go nie oglądać, piszę że mnie osobiście ta forma ekspresji artystycznej odrzuca. Niemniej, porównywanie sportu, gdzie niejako emocje są wpisane w relację, do wykrzykiwania entuzjastycznych okrzyków na temat zegarków, wydaje mi się trochę nie na miejscu.

I już jako też niezwiązane z tematem: podawanie że ktoś kto odniósł miażdżący sukces bo oglądają go miliony na YT dla mnie (podkreślam, dla mnie) nie jest żadnym wyróżnikiem jakości. Niektóre dziwadła, patostreamy, wątpliwej jakości trenerzy czy inni guru na YT też mają miliony wyświetleń i zarabiają ogromne kwoty. To i wyłącznie to jest wyznacznikiem wysokiej jakości ich treści?

 

No ale widzisz, jego tak ekscytują te zegarki jak Ciebie czy mnie może ekscytować futbol, bo wszystko opiera się na tym samym - każdy jest inny i inaczej odbiera świat. Albo po prostu on wiedział/przeczuwał, że to się sprzeda i dlatego wybrał tę drogę, tego się nie dowiemy. Wiem jedynie, że mi to bardzo odpowiada i absolutnie nie zgadzam się z porównaniem do sklepu - tam lubię ciszę. 

 

Co do drugiej części: oczywiście, częściowo masz rację, licznik wyświetleń nie jest wyznacznikiem sukcesu.. ALE, niestety (tak a propos patrostreamów czy "trenerów") nie do końca chyba tak możemy powiedzieć. Bo widzisz, dzięki tym wyświetleniom gość zaczął zatrudniać dziesiątki osób (wcześniej pracował sam), ogromnie swój rozbudował sklep z zegarkami, stał się bardzo popularny, za czym poszła kasa z reklam, zarobił potężne pieniądze, które przeznacza na spełnianie swoich marzeń i zapewnienie przyszłości swojemu nowonarodzonemu dziecku - często o tym wspomina. Wszyscy szanowani twórcy zegarkowi na Youtube (bliżsi temu, co preferujesz, mówiący spokojnie, inny rodzaj rozrywki) zapraszają go do siebie i to na epizodach z nim robią u siebie również najlepsze wyniki. To nie jest przypadek.

 

Czy to nie jest sukces? W moim słowniku to ogromny sukces. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nomateus napisał(-a):

 

No ale widzisz, jego tak ekscytują te zegarki jak Ciebie czy mnie może ekscytować futbol, bo wszystko opiera się na tym samym - każdy jest inny i inaczej odbiera świat. Albo po prostu on wiedział/przeczuwał, że to się sprzeda i dlatego wybrał tę drogę, tego się nie dowiemy. Wiem jedynie, że mi to bardzo odpowiada i absolutnie nie zgadzam się z porównaniem do sklepu - tam lubię ciszę. 

 

Co do drugiej części: oczywiście, częściowo masz rację, licznik wyświetleń nie jest wyznacznikiem sukcesu.. ALE, niestety (tak a propos patrostreamów czy "trenerów") nie do końca chyba tak możemy powiedzieć. Bo widzisz, dzięki tym wyświetleniom gość zaczął zatrudniać dziesiątki osób (wcześniej pracował sam), ogromnie swój rozbudował sklep z zegarkami, stał się bardzo popularny, za czym poszła kasa z reklam, zarobił potężne pieniądze, które przeznacza na spełnianie swoich marzeń i zapewnienie przyszłości swojemu nowonarodzonemu dziecku - często o tym wspomina. Wszyscy szanowani twórcy zegarkowi na Youtube (bliżsi temu, co preferujesz, mówiący spokojnie, inny rodzaj rozrywki) zapraszają go do siebie i to na epizodach z nim robią u siebie również najlepsze wyniki. To nie jest przypadek.

 

Czy to nie jest sukces? W moim słowniku to ogromny sukces. 

Pooglądam zatem te występy i zobaczę co on tam wyprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Pooglądam zatem te występy i zobaczę co on tam wyprawia.

Ja bym to jednak przemyślał.

 

1. Rozwarta morda na 80% miniaturek.

2. Clickbaitowe tytuły.

3. Reaction videos.

4. "New Multi-Million Dollar MEGA MANSION House Tour".

5. Tytułowanie się "Watch Expert".

 

 

image.thumb.png.46aa75261a14cf1792603d18d963ecc8.png

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co ten model jest nic nie wart zycze milego dnia 😎

74A1D41B-E3F8-4EF1-9944-46ACF71DA821.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, artme napisał(-a):

Dla tych, co ten model jest nic nie wart zycze milego dnia 😎

74A1D41B-E3F8-4EF1-9944-46ACF71DA821.jpeg

 

Na tym zdjęciu ta tarcza jakoś tak biednie płasko wygląda, niemal jak z drukarki. 😁
Eee, nie ma czym się podniecać. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nicon napisał(-a):

Ja bym to jednak przemyślał.

 

1. Rozwarta morda na 80% miniaturek.

2. Clickbaitowe tytuły.

3. Reaction videos.

4. "New Multi-Million Dollar MEGA MANSION House Tour".

5. Tytułowanie się "Watch Expert".

 

Nie rozumiem dlaczego multi-milion watch expert nie sprzeda jednego ze swoich zegarków i nie zainwestuje w dietetyka.

 

image.thumb.png.46aa75261a14cf1792603d18d963ecc8.png

 

Jaki związek ma jego wygląd do tego o czym nagrywa? 🤯 Pomijając w ogóle to, że sam śmieje się ze swojej otyłości i ogromnie ją krytykuje. A wiesz jak to tłumaczy? A no tak, że za***rdala/HARUJE i śpi po 4 godziny dziennie. I na pewno przejmuje się opinią innych! Niesamowite jest to forum czasami, a właściwie jego niektórzy użytkownicy... 🥶 Zero uśmiechu, luzu, pozytywnego podejścia, otwartości na nowe rzeczy, wszystko * po polsku: każdy (i wszystko) jest zły, głupi, brzydki, gruby, chudy, biedny, bogaty, przereklamowany itd. Powtórzę, niesamowite! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to Polska właśnie i witamy w Europie wschodniej.

Zero luzu i krytyka na każdym kroku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

 

Jaki związek ma jego wygląd do tego o czym nagrywa? 🤯 Pomijając w ogóle to, że sam śmieje się ze swojej otyłości i ogromnie ją krytykuje. A wiesz jak to tłumaczy? A no tak, że za***rdala/HARUJE i śpi po 4 godziny dziennie. I na pewno przejmuje się opinią innych! Niesamowite jest to forum czasami, a właściwie jego niektórzy użytkownicy... 🥶 Zero uśmiechu, luzu, pozytywnego podejścia, otwartości na nowe rzeczy, wszystko * po polsku: każdy (i wszystko) jest zły, głupi, brzydki, gruby, chudy, biedny, bogaty, przereklamowany itd. Powtórzę, niesamowite! 

Obejrzałem 5 filmów; niestety, to nie dla mnie.

 

Natomiast co to znaczy że za***rdala i haruje? Że z automatu treści jakie publikuje muszą być wartościowe? Już tu kiedyś pisałem że we współczesnym internecie coś jak krytyka nie istnieje, bo ktokolwiek ośmieli się wypowiedzieć krytycznie, od razu nazywany jest hejterem. No tak to daleko nie zajdziemy. Wyrażenie swojej opinii chyba jest jeszcze dozwolone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nomateus napisał(-a):

 

Jaki związek ma jego wygląd do tego o czym nagrywa? 🤯 Pomijając w ogóle to, że sam śmieje się ze swojej otyłości i ogromnie ją krytykuje. A wiesz jak to tłumaczy? A no tak, że za***rdala/HARUJE i śpi po 4 godziny dziennie. I na pewno przejmuje się opinią innych! Niesamowite jest to forum czasami, a właściwie jego niektórzy użytkownicy... 🥶 Zero uśmiechu, luzu, pozytywnego podejścia, otwartości na nowe rzeczy, wszystko * po polsku: każdy (i wszystko) jest zły, głupi, brzydki, gruby, chudy, biedny, bogaty, przereklamowany itd. Powtórzę, niesamowite! 

Fakty może się czepiam, anyway to nie jest w nim najgorsze, zostańmy przy tych wszystkich punktach które wypisałem dla których warto moim zdaniem jednak odpuścić.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krystian napisał(-a):

B82-F3-C78-CF8-E-4548-8765-F309-DA3-E2-C72.jpg

Bo zegarkami trzeba się cieszyć. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też jestem zbyt polski, bo mnie ci youtuberzy męczą. 🤣 Lubię czasem pooglądać Adriana Barkera czy jakies bardziej niszowe kanaly ale z dobrą produkcją, bo po prostu lubię sobie popatrzeć na zegarki. Ale wielkiej treści w tym nie ma. A ci jak ten wyżej bogactwo, luksus, zegarki... sorry ale nawet jak to robi z jajem to dalej papka. Ja ogólnie marudzę, Hodinkee się stoczyło do lifestylu, Fratello co chwila robi wierszówkę dla Omegi... jak tu nie narzekać. 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się jakiś film, program lub puszczana muzyka nie podoba, zmieniam kanał. Na siłę nie ma co się uszczęśliwiać. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielenina z wzorkiem.

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tbn napisał(-a):

pooglądać Adriana Barkera

 

ten to czasem takie teksty wali ze nic tylko memy pisac :) ale nagrywa przyjemnie dla oka podobnie jak kanał watchfinder. Merytoryke ma fajną Andrew (talking hands z watchfindera) na swoim prywatnym kanale. Dodatkowo jest też Roman Sharf i jego "reality show" pokazujące jak działa wielki rynek w USA.

 

Nico to gość który używając:

 

4 godziny temu, nicon napisał(-a):

1. Rozwarta morda na 80% miniaturek.

2. Clickbaitowe tytuły.

3. Reaction videos.

4. "New Multi-Million Dollar MEGA MANSION House Tour".

5. Tytułowanie się "Watch Expert".

 

czyli tego co się sprzedaje na YT najlepiej dotarł do ludzi z poza świata zegarków i stąd jego sukces. Czy to jest mój styl ? Nie. Czy z przymrużeniem oka można to oglądnąć ? jasne, a nawet można się uśmiać od czasu do czasu bo mimo krzykliwego charakteru to nie jest kanał w stylu "stop making stupid people famous"


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten Nico Leonard to zwykły klaun jest, a nie żaden specjalista od zegarków mechanicznych. 

Kolega Nomateus pisze, że traktuje Youtube jako rozrywkę. Ja też czasami lubię tam na przykład pooglądać pokazy dziewczyn w bikini, ale Youtube to także niezłe źródło wiedzy. 

Z zakresu naszego hobby polecam WatchBoxStudios. Tam nikt nie musi krzyczeć jak małpa, tam się prowadzi merytoryczne dyskusje. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nico jest fajny... ja tam lubię jego filmy, choć nie wszystkie, ale sporo zabawnych rozrywkowych materiałów tam jest... to taki troche

Jeremy Clarkson świata zegarkowoego. Najbardziej bawi mnie seria "What your watch says about you?", gdzie czasem zabawnie

a i jednocześnie celnie są wypunktowane stereotypy, którymi ludzie się kierując wybierając poszczególne marki lub ich modele.

 

To jest facet, który taki a nie inny wybrał sobie sposób promocji, jednemu się podoba drugiemu nie, wiadomo. Natomiast

prawdziwa twarz i jego kolekcja zegarków pokazana jest tutaj. To jest wywiad, który z nim przeprowadził inny youtuber

Swiss Watch Gang na wzór czego w stylu Hodinkee - Talking Watches, gdzie można obejrzeć prawdziwą twarz tego Pana.

Normalny wywiad, gdzie siedzą na kanapie dwie gadające głowy i omawiają po kolei zegarki z kolekcji... co, po co, dlaczego

itd.

 

 

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

Ja bym to jednak przemyślał.

 

1. Rozwarta morda na 80% miniaturek.

2. Clickbaitowe tytuły.

3. Reaction videos.

4. "New Multi-Million Dollar MEGA MANSION House Tour".

5. Tytułowanie się "Watch Expert".

 

Nie rozumiem dlaczego multi-milion watch expert nie sprzeda jednego ze swoich zegarków i nie zainwestuje w dietetyka.

 

image.thumb.png.46aa75261a14cf1792603d18d963ecc8.png

Znak czasów - ludzie (pod) oglądają gościa który nie tworzy swojej treści tylko komentuje/plotkuje o innych. Byłbym w szoku ale odkąd dowiedziałem się, że dzieciaki marnują czas na oglądanie kolesi grających w gry … już nic mnie nie zdziwi.

O patostreamerach nawet nie chcę myśleć. Format zerżnięty z Archie Luxury . Co się stało, że tacy goście mają takie zasięgi. Lepiej w tym czasie spotkać się w realu z kolegami z forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, desmo napisał(-a):

Znak czasów - ludzie (pod) oglądają gościa który nie tworzy swojej treści tylko komentuje/plotkuje o innych. Byłbym w szoku ale odkąd dowiedziałem się, że dzieciaki marnują czas na oglądanie kolesi grających w gry … już nic mnie nie zdziwi.

O patostreamerach nawet nie chcę myśleć. Format zerżnięty z Archie Luxury . Co się stało, że tacy goście mają takie zasięgi. Lepiej w tym czasie spotkać się w realu z kolegami z forum. 

 
„Znak czasów” to najczęstszy tekst starych ludzi, ale niekoniecznie starych wiekiem. „Kiedyś to było” na drugim miejscu. Czy ja dobrze zrozumiałem, że nazwałeś „podludźmi” osoby oglądające kanał taki o którym tu rozmawiamy? A wiesz, że można oglądać YT oraz spotykać się z kolegami z forum? To się nie wyklucza..
 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Obejrzałem 5 filmów; niestety, to nie dla mnie.

 

Natomiast co to znaczy że za***rdala i haruje? Że z automatu treści jakie publikuje muszą być wartościowe? Już tu kiedyś pisałem że we współczesnym internecie coś jak krytyka nie istnieje, bo ktokolwiek ośmieli się wypowiedzieć krytycznie, od razu nazywany jest hejterem. No tak to daleko nie zajdziemy. Wyrażenie swojej opinii chyba jest jeszcze dozwolone?


Obejrzałeś pięć, nie dla Ciebie - to szanuje. Mój komentarz odnosił się do tego, że gość nie ma czasu dbać o figurę, bo haruje. I do tego, że to absurdalnym jest komentować jego wygląd fizyczny pod katem oceny treści na kanale, tylko tyle. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nomateus napisał(-a):

 
Mój komentarz odnosił się do tego, że gość nie ma czasu dbać o figurę, bo haruje. I do tego, że to absurdalnym jest komentować jego wygląd fizyczny pod katem oceny treści na kanale, tylko tyle. 

Tego typu komentarze są faktycznie słabe, a Tych, którzy to robią, zapraszam do wątku "Jak wyglądamy". 

Nie po to, by komentować wygląd innych, a pokazać swoją piękną facjatę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Obejrzałeś pięć, nie dla Ciebie - to szanuje. Mój komentarz odnosił się do tego, że gość nie ma czasu dbać o figurę, bo haruje. I do tego, że to absurdalnym jest komentować jego wygląd fizyczny pod katem oceny treści na kanale, tylko tyle. 

Mnie ten gość nie przekonuje treścią swoich filmów. A to jak wyglada mnie nie interesuje.

Niemniej, poczekaj aż np. gościu schudnie i zrobi z tego całą serię filmów na YT - wtedy będzie mieć na to czas. Mnie jego wygląd fizyczny nic a nic nie obchodzi, niemniej nie nabieraj się proszę na gadki że jest zaharowany i nie ma czasu na przykład mniej jeść. Jeśli ma to być kanał o zegarkach, to po co on komentuje swój wygląd? Czemu mnie, jako widzowi który chciałby dowiedzieć się czegoś o zegarkach, twórca kanału ma mówić że ciężko pracuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Mnie ten gość nie przekonuje treścią swoich filmów. A to jak wyglada mnie nie interesuje.

Niemniej, poczekaj aż np. gościu schudnie i zrobi z tego całą serię filmów na YT - wtedy będzie mieć na to czas. Mnie jego wygląd fizyczny nic a nic nie obchodzi, niemniej nie nabieraj się proszę na gadki że jest zaharowany i nie ma czasu na przykład mniej jeść. Jeśli ma to być kanał o zegarkach, to po co on komentuje swój wygląd? Czemu mnie, jako widzowi który chciałby dowiedzieć się czegoś o zegarkach, twórca kanału ma mówić że ciężko pracuje? 

Wygląd skomentował inny użytkownik, nie Ty.
 

Co do „harówki” - wiem to z wywiadów, które przeprowadzają z nim inne kanały. A śmieje się ze swojego wyglądu, bo to częsty przytyk w jego stronę. Z resztą.. nie jestem jego adwokatem, ani największym fanem, po prostu nie lubię generalizowania i spłycania. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.