Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie Speedmasterów to ciekawe, bolączką Rolków vintage jest też ich prostota, 3 wskazówki, czasem data. Jak trzeba zrobić chrono z kołem kolumnowym to się trochę komplikacje piętrzą i już się tak bardzo nie opłaca.

 

No to właśnie m.in. próbowałem sugerować powyżej ( pewnie niezrozumiałym, średniowiecznym językiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale stare SM też chodzą po ok PLN 55-60k...to się nie opłaca?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare samochody też potrafią mieć „prostą” technikę a ceny wzrosły znacznie. To przecież, akurat przy staroci, nie ma sensu mówić o prostocie zegarków / mechanizmu i związane z tym wyjątkowość....hmmm

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szkoda czasu na donkiszoterię kolegi lmeda. Jemu chyba każdy Rolex kojarzy się z wiatrakiem ;-) .

Wartość rynkowa nie ma nic wspólnego z poziomem skomplikowania dzieła a to że na rynku mniej kombinowania z Omegami wynika z mniejszej ilości grubo wycenianych egzemplarzy, choć niektóre pre Moony i Moonwatche doczekały się kombinowania . Poza tym Omega w przeciwieństwie do Rolexa udostępnia ( zarówno w oficjalnych jak i miłośników kanałach ) w znacznie większym stopniu wgląd we własną historię. Każdy może sprawdzić czy był taki model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi przez ręce ok 80-100 vintage Omeg i nie widziałem nigdy dobrej podróbki Genevy, Seamastera lub Konstelacji. O Speedmasterze nie mówię, bo za mało ich widziałem na żywo.

Natomiast składaków i frankenów naoglądałem się co nie miara. Najlepsza jaką widziałem była Geneva od miłego pana z Koła w spolerowanej do "odpowiedniego" profilu kopercie od Seiko :) Dekiel dla niepoznaki przeszklili i również odpowiednio podpolerowali.

 

Wydaje mi się, że ciężko naciąć się na naprawdę dobrą podróbkę zegarka vintage o wartości rynkowej poniżej powiedzmy 15k pln. Taka gra musi być warta świeczki dla zainteresowanego.

Edytowane przez Vintage_Watches_Collector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stare SM też chodzą po ok PLN 55-60k...to się nie opłaca?

 

 

Nie no kolego , praktycznie każdy chce mieć Rolka , bo to najlepszy zegarek jest.

Dlatego się go podrabia . A że prosty i swoje kosztuje to tym bardziej .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej poza tematem, ale "honor" wżeniony w działalność komisową/lombardową to się z definicji chyba wyklucza ;) Pewnie masz na myśli, że są max fair na ile można w takiej branży (?)

A jeśli wolno spytać - dlaczego byś nie kupił od nich zegarka, który nosi wszelkie znamiona oryginalności??

Mialem na mysli tylko to, ze tutaj moim sprawdzonym dostawca i jednoczesnie dobrym kolega jest Darek Schott czyli watchlux z forum i lemoniadowy1 z allegro i po prostu jestem lojalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie no kolego , praktycznie każdy chce mieć Rolka , bo to najlepszy zegarek jest.

Dlatego się go podrabia . A że prosty i swoje kosztuje to tym bardziej .

Ok - teraz rozumiem @desmo

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna niespodzianka. I również przyjemna niespodzianka jak leży jubilee na przegubie - bardzo wygodna!

post-5515-0-96665300-1539957254_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szczęśliwy posiadacz stalowej Pepsi? Gratulacje!!! Jakie wrażenia na żywo?

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szczęśliwy posiadacz stalowej Pepsi? Gratulacje!!! Jakie wrażenia na żywo?

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

 

Dziękuję :) z ekscytacji zrobione jeszcze przez ustawieniem poprawnej godziny ;)

Po 10 minutach czerwień jest już czerwona - na początku trochę się wydawała za mało "krwista"

Jubilee idealnie się komponuje - i jest mega wygodna.

Może mniej elegancki od Batmana, ale przecież to sport miał być i tak też wygląda :)

 

P.S. Dla ciekawskich - w Kruku już nie działają rabaty, ani nie naliczają się punkty za Rolki.

Edytowane przez stork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) z ekscytacji zrobione jeszcze przez ustawieniem poprawnej godziny ;)

Po 10 minutach czerwień jest już czerwona - na początku trochę się wydawała za mało "krwista"

Jubilee idealnie się komponuje - i jest mega wygodna.

Może mniej elegancki od Batmana, ale przecież to sport miał być i tak też wygląda :)

 

P.S. Dla ciekawskich - w Kruku już nie działają rabaty, ani nie naliczają się punkty za Rolki.

Poproszę o kolejne fotki. Koniecznie! Rozumiem, że zamawiałeś w przedsprzedaży? Ps. Trzymam rękę na pulsie - o rabatach i punktach też już zostałem poinformowany. Przykre to ale prawdziwe. Od teraz każdy może liczyć tylko na siebie...

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda jeżeli chodzi o mechanizmy w tych über-fake'ach? Też można zamówić fake mechanizm do np. 5513 który trudno odróżnić od oryginału? Bo jak rozumiem jest problem ze stworzeniem takiego chrono żeby dobrze odwzorować rozmieszczenie totalizatorów na tarczy Speedmastera, no i ten mechanizm żeby dobrze udawać musiałby być też podobny do cal. 123 a to nie jest proste żeby taki mechanizm podrobić.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie - nie - Chińczycy nie produkują podrabianych 15xx. Jeżeli ktoś konstruuje uber-frankena, to kupuje używany oryginalny mechanizm na ebay itd. Natomiast jeżeli ktoś konstruuje dla siebie, by ew. dać komuś do ręki i nie wpaść od razu, to pakuje do wewnątrz np. ETA 2846 która bije z mniejszą częstotliwością (zbliżoną do oryginalnego werku) i w której w przypadku podróbki 1680, datę ustawia się tak samo jak w oryginale.

 

Póki co Chińczycy sklonowali z powodzeniem 3135, zaczynają kopiować 3255, wątpię by kiedykolwiek wzięli się za starsze werki.

 

Poniżej fake 3135

 

Submariner-116610-LN-Black-Ceramic-V8-1-

3135-Movement.jpg

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jak ktoś Ci prześle zdjęcia mechanizmu to nie powinno być problem aby go rozpoznać jako Fake.....znajdź błędy

 

Fake:

 

3c126bc0c30548293a6ef98397a0f1c4.jpg

 

Oryginał:

 

69a8c2bc10a96c14e1db9851c45c8b0b.jpg

 

Inna perspektywa:

 

 

fb4d898d58c336e201a8183c5a14e108.jpg

 

@ Stork - Gratuluje! Piękny zegarek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Póki co Chińczycy sklonowali z powodzeniem 3135, zaczynają kopiować 3255, wątpię by kiedykolwiek wzięli się za starsze

I dlatego, tak jak kiedyś wspominałem, dajcie sobie przesłać zawsze zdjęcia mechanizmu, kiedy brzuch wam burczy.

 

Sprzedawcy wtedy, jak cokolwiek, przęsła, zawsze przykrywają widoczne części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon  :D

 

Ano to są w pewnym sensie pasjonaci. Składają dla siebie, dla sportu, dla jakiejś tam satysfakcji z dogonienia oryginału, niejednokrotnie mają w kolekcji zegarki takiej klasy, że ich na oczy pewnie nigdy nie zobaczysz, a co najwyżej na jakimś zlocie ktoś Ci da pomacać :D Wielu z nich ma kolekcje mieszane Rolexów, ori i fake.

 

@awi

 

Chociażby rubiny zdradzają, ale jak zawsze trzeba mieć albo wiedzę albo porównanie z oryginałem. Gdy ktoś kupuje Rolexa z drugiej ręki i zamiast zanieść na otwieranie do jakiegoś zegarmistrza z głową, zaniesie do pierwszego z brzegu "pana Czesia" (z góry przepraszam urażonych Czesiów) który otworzy, zerknie że werk znaczony i inny niż widuje na co dzień (kwarcowe bateryjki) to już jest szansa na szałowy zakup :D

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@mastermind - to niestety prawda

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Swoją drogą co trzeba mieć w głowie żeby składać jakiegoś fejka z części z Wietnamu którego cena końcowa wyniesie kilka tysięcy podczas gdy można mieć za to zegarek który niczego nie udaje. Jeszcze rozumiem jak ktoś to składa na sprzedaż bo jest oszustem, ale oszukiwać samego siebie to trzeba być już niezłym młotem.

Problem się zaczyna wtedy, jak włożą oryginalny mechanizm a tarcza jest fejk...lub odwrotnie, włożą fałszywą tarcze do oryginalnej reszty

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam do niego pudła papiery, papiery z servisu i kopie rachunku zakupu na $1850.005e112fec55f50355991058cc5f34728c.jpg

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jest piękny Irek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Na szczęście mam do niego pudła papiery, papiery z servisu i kopie rachunku zakupu na $1850.00

 

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

 

Irek, ponawiam swoją ofertę i za ten mocno używany zegarek jestem w stanie zapłacić nawet okrągłe $2000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy w życiu,

...

:(

 

zielony, szmycel super strzały. DJ oczywiście również.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny Irek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trochę młody, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

 

Irek, ponawiam swoją ofertę i za ten mocno używany zegarek jestem w stanie zapłacić nawet okrągłe $2000 ;)

:D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.