Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

I to w tej pasji jest piękne.

A i najważniejsze, rób takie foty Subowi jak robiłeś RO.

Dokladnie.

Fotki coz - postaram sie, ale RO byl fotogeniczny i budzil kreatywnosc w fotografie. Z subem latwo nie jest... a pobic forumowych wymiataczy, to nie jest latwo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boogie... fajne skojarzenie :lol:

 

Smycel - dzieki. Bycie z RO bylo chyba japiekniejszym momentem w mojej calej przygodzie zegarkowej - od zakupu do ostatniego dnia i czuje sie wielkim szczesliwcem, ze moglem sam nosic, testowac i swiadomie zdecydowac o rozstaniu. Jednak zycie nie konczy sie jednym zegarku . Gorsza jest stagnacja niz rozwoj i ja wybralem dalsze przygody czego kazdemu zycze B):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , ze do tej pory nie zwracałem uwagi na położenie korony na koronce , ale teraz jak juz wiem ze nie jest idealnie ustawiona względem tarczy to .... sprzedaje SUBa ! ;)))

A propo jak wyglada u was ta sprawa ? Ile osób ma idealnie wyśrodkowana ?

Czyli mój Batek to podróbka :(

 

Edit: teraz dopiero zauważyłem, że z lewej strony od koronki mam jeszcze folię przyklejoną ;) 

30c3e1fde26de6e356f0be1d0047b0b6.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

artme RO został na Forum?

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz - co jak co, to wiedzy na temat budowy mechanizmow nikt Ci tutaj nie odejmuje. Jednak jak juz koledzy wyzej zauwazyli - 3135 niczym nie ustepuje 3235 oprocz dluzszej rezerwy. Moze i dla Ciebie nowy mechanizm jest swietnie zbudowany a w dodatku chodzi jak kwarc, jednak coz...

 

Mariusz,

3135 konstrukcyjnie ustępuje w wielu elementach w porównaniu do kalibru 3235. Jestem teraz w pracy i nie mam czasu na obszerne pisanie, ale te werki są jak dzień do nocy. Wkrótce się o tym przekonasz, gdy opiszę mechanizm na Horologium. Myślę, że będziesz zaskoczony ilością zmian, jakie Rolex wprowadził.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa poszła w błoto

Nie martw się pójdziesz do pierwszego lepszego hydraulika to Ci prze-gwintuje i będzie OK :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się pójdziesz do pierwszego lepszego hydraulika to Ci prze-gwintuje i będzie OK :D

Lubię mój zegarek ale to już lekka przesada. Korona w dół i jeszcze przekrzywiona. Pójdzie król na bazarek

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię mój zegarek ale to już lekka przesada. Korona w dół i jeszcze przekrzywiona. Pójdzie król na bazarek

Bez przesady, jak się kocha to też dużo wybacza się :) U Ciebie wszystko jest perfekt?  :P  Masz niepowtarzalny, bo pewnie u wszystkich jest koronka w górę, u niektórych równo, ale w duł, Ty masz unikat  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Bez przesady, jak się kocha to też dużo wybacza się :) U Ciebie wszystko jest perfekt?  :P  Masz niepowtarzalny, bo pewnie u wszystkich jest koronka w górę, u niektórych równo, ale w duł, Ty masz unikat  :)

 

W duł, to rzeczywiście unikat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zaskoczony ilością zmian, jakie Rolex wprowadził.

Nie bede, bo o wiekszosci czytalem juz dawno B) i sa super, jednak chyba sie nie zrozumielismy :rolleyes:

Nikt nie mowi, ze nowy werk jest gorzej zbudowany czy nie ma w nim wiele lepszego od starszego brata B) Ale z punktu widzenia uzytkownika czyli wszystkich nas, ktorzy uzytkowali i nadal uzytkuja 3135, jest on werkiem stuprocentowym czyli: idealnie dokladnym, pewnym i wytrzymalym. Czy nowy go pobije w trwalosci i wieloletnim uzytkowaniu? Czas pokaze. Ja wierze, ze tak, choc juz pisalem - Twoja fascynacja w dokladnosc spotkala sie z nowym werkiem i takie postrzeganie, ze jest to wynikiem nowego mechanizmu niestety nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia, bo znamy to juz  od wieeeelu lat...  :)  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i czekałem na edytora..


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie bede, bo o wiekszosci czytalem juz dawno B) i sa super, jednak chyba sie nie zrozumielismy :rolleyes:

Nikt nie mowi, ze nowy werk jest gorzej zbudowany czy nie ma w nim wiele lepszego od starszego brata B) Ale z punktu widzenia uzytkownika czyli wszystkich nas, ktorzy uzytkowali i nadal uzytkuja 3135, jest on werkiem stuprocentowym czyli: idealnie dokladnym, pewnym i wytrzymalym. Czy nowy go pobije w trwalosci i wieloletnim uzytkowaniu? Czas pokaze. Ja wierze, ze tak, choc juz pisalem - Twoja fascynacja w dokladnosc spotkala sie z nowym werkiem i takie postrzeganie, ze jest to wynikiem nowego mechanizmu niestety nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia, bo znamy to juz  od wieeeelu lat...  :)  B)

 

Oczywiście rozumiem i przyjmuję Twoją argumentację. Ja po prostu pasjonuję się budową mechanizmów i moje zachwyty nie są wyłącznie podyktowane wyjątkową precyzją pomiaru czasu. Dla mnie zegarki to przede wszystkim mikromechanika, a nie tylko wygląd i wygoda użytkowania. Jednakże gdybym miał ograniczyć się wyłącznie do niedokładności chodu, to w ogóle nie zawracałbym sobie głowy zegarkami mechanicznymi. Pisałem już o tym dawno temu. BTW, gratuluję nowego zakupu.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ale jaki cel ma ta mechanika, jeśli nie to co jest praktyczne: rezerwa, dokładność, wytrzymałość. No ewentualnie komplikacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Oczywiście rozumiem i przyjmuję Twoją argumentację. Ja po prostu pasjonuję się budową mechanizmów i moje zachwyty nie są wyłącznie podyktowane wyjątkową precyzją pomiaru czasu. Dla mnie zegarki to przede wszystkim mikromechanika, a nie tylko wygląd i wygoda użytkowania. Jednakże gdybym miał ograniczyć się wyłącznie do niedokładności chodu, to w ogóle nie zawracałbym sobie głowy zegarkami mechanicznymi. Pisałem już o tym dawno temu. BTW, gratuluję nowego zakupu.

Dzieki :)

Rozumiem Twoje podejscie. Dla mnie liczy sie wszystko jako calosc. Dlatego nadal uwazam, ze nowy mechanizm dla uzytkownika (a to dla nich sa tworzone zegarki) rozni sie wylacznie dluzsza rezerwa, choc warto wiedziec oczywiscie z naszego punktu widzenia i hobby co zrobiono na lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak pepsiak wymiata w tym zestawieniu ;)

 

Gdybym miał z powyższych stworzyć hierarchię na swoje potrzeby to było by tak:

 

Nr1 - GMT Pepsi

Nr2 - DJ

Nr3 - Daytona

Nr4 - SUB vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

5513 łyka pozostałe bez popity;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak pepsiak wymiata w tym zestawieniu ;)

 

Gdybym miał z powyższych stworzyć hierarchię na swoje potrzeby to było by tak:

 

Nr1 - GMT Pepsi

Nr2 - DJ

Nr3 - Daytona

Nr4 - SUB vintage

Nr1 - GMT Pepsi 1

Nr2 - DJ 4

Nr3 - Daytona 2

Nr4 - SUB vintage 3


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhh, przypadkowo w necie znalazlem publikacje z otwarcia salonu Kruka z Rolexem z Gdansku z 2014 roku.

Na zdjeciach widoczne sa ceny np.: DJ z karbowanym bezelem - 31k zl, Batman-31k zl, proste najtansze Rolexu po 18-19k zl. Wow, az ciezko uwierzyc, ze w przeciągu 4-5lat tak podrozaly Rolexy.

A tu zrodlo: https://m.trojmiasto.pl/deluxe/Trojmiasto-ma-swojego-Rolexa-n85268.html

Edytowane przez maariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tylko GMT. :(


...

Wow, az ciezko uwierzyc, ze w przeciągu 4-5lat tak podrozaly Rolexy.
A tu zrodlo: https://m.trojmiasto.pl/deluxe/Trojmiasto-ma-swojego-Rolexa-n85268.html

Wówczas jeszcze były pewnie bez kolejek.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.