Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Please note that this article is a figment of our imagination. These are just predictions. Nothing is official. It is based on our own expectations and analysis.

:)

To wszyscy wiemy. Ale warto czasami "odjechać" ;)

Please note that this article is a figment of our imagination. These are just predictions. Nothing is official. It is based on our own expectations and analysis.

:)

Przez karuzelę rozumiem właśnie zabawę w zgadywanie co tym razem...zresztą w przypadku tego portalu to już kilkuletnia tradycja. Biorąc jednak pod uwagę problemy z dostępnością obecnych , chyba nie ma co liczyć na kolejne hity. Edited by desmo

Guest McIntosh

To wszyscy wiemy. Ale warto czasami "odjechać" ;)

Zwłaszcza, że zmiany mogą być na lepsze. Ja czekam na Submarinera Date z mechanizmem 3235. Dla mnie byłby to zegarek idealny do codziennego użytkowania.

Tutaj zmiany mogą być podyktowane polityką firmy. Submariner to prawdopodobnie model o największym wolumenie sprzedaży w Rolexie, więc musi zapaść decyzja o przestawieniu produkcji w większości na nowy mechanizm, nie wiemy na ile będzie to kosztowne i problematyczne. No i pewnie zanim to się stanie, będą chcieli być pewni bezawaryjności.

Ja czekam na Submarinera Date z mechanizmem 3235. Dla mnie byłby to zegarek idealny do codziennego użytkowania.

No to sobie chyba poczekamy do 2023  :unsure:​ 

Jest jakas tam mozliwosc, ze te obecne problemy z dostepnoscia to pomijajac polityke firmy, moze byc kwestia przestawiania produkcji.

Mysle, ze jest realny Sub z nowym mechanizmem juz teraz lub za rok.

Ceramicznego Suba wprowadzili w 2010, czyli w zadna okragla rocznice.

Poza wszystkim mysle, zevdoczekamy jeszcze pelnych witryn w Roleksie ;)

A ja uwazam, ze maja tyle nowosci po ktore ustawily sie juz kolejki, ze maja jeszcze inne modele do wymiany mechanizmow takie jak YM czy GMT i spokojnie moga poczekac do okraglej rocznicy. Poza tym SD wprowadzili wlasnie w okragla rocznice, wiec... nic - za miesiac juz bedzie wszystko wiadomo :)  ;)  

Na Instagramie Rolexa ostatnie zdjęcia (11 na 12) dotyczą Milgaussa - może coś z nim pokombinują? 

i jakaś przełomowa zmiana typu nowy kolor wkładki czy czerwony druczek na tarczy dotknie modelu sportowego w stali, to spekulatorzy oraz klienci i tak dostaną orgazmu.

Co fakt, to fakt  :D  :lol:

Zwłaszcza, że zmiany mogą być na lepsze. Ja czekam na Submarinera Date z mechanizmem 3235. Dla mnie byłby to zegarek idealny do codziennego użytkowania.

Myślisz na serio o drugim Rolku? ;)

To chyba ma związek z tym proszonym grillem na który trzeba dojechać koniecznie VW w dieslu ;)

Guest McIntosh

Myślisz na serio o drugim Rolku? ;)

Jeżeli tylko Submariner Date dostałby kaliber 3235, to naprawdę miałbym o czym myśleć. Zachwyca mnie mechanizm Roleksa, a w połączeniu ze wzornictwem Suba taki zegarek, to byłaby petarda. Zwłaszcza w kontekście relacji jakości do ceny. Pod względem precyzji pomiaru czasu dla mnie Rolex to firma nr 1.

Jakby kupil drugiego, to swiat sie wali... Mariusz kupuje Rolexy  :blink:  :D  ;)

Wreszcie poszedłem po rozum do głowy. :D;)

Jeżeli tylko Submariner Date dostałby kaliber 3235, to naprawdę miałbym o czym myśleć. Zachwyca mnie mechanizm Roleksa, a w połączeniu ze wzornictwem Suba taki zegarek, to byłaby petarda. Zwłaszcza w kontekście relacji jakości do ceny. Pod względem precyzji pomiaru czasu dla mnie Rolex to firma nr 1.

Uważam czytając powyższe, że powinniśmy Cię wystawić jako "naszego zawodnika" do wszelkich potyczek słownych, jak już otworzą gorący "homage ...śliski temat" :rolleyes:    

Czy można gdzieś zobaczyć zasady/regulamin zaliczki, którą się wpłaca w Kruk ustawiając się w kolejce ?

Czy można gdzieś zobaczyć zasady/regulamin zaliczki, którą się wpłaca w Kruk ustawiając się w kolejce ?

Wpłacasz 10% wartości zegarka, dostajesz paragon i czekasz...

Ale Mariusz na serio odpisał. U mnie też tak to wygląda

Edited by Smycel

No to Panowie, już Wasze niedopatrzenie, że nie zapoznaliście sie z wewnętrznym regulaminem odnośnie zaliczkowania.

No to Panowie, już Wasze niedopatrzenie, że nie zapoznaliście sie z wewnętrznym regulaminem odnośnie zaliczkowania.

Przepraszam, ale nie wytrzymałem

Edited by mario1971

Przepraszam, ale nie wytrzymałem

jasne, gratuluje beztroski.

Może ktoś jednak pomoże:

1) Czy jest otwierane zlecenie imienne, czy paragon jest na okaziciela ?

- Co sie stanie jeśli paragon komuś zostanie skradziony, abo zniszczony?

- Kto wówczas może dokończyć transakcji i dokonać odbioru zegarka ? Czy dokończenie transakcji jest możliwe bez posiadania paragonu ?

2) Wpłacam zaliczke i umieram, kto może ją wycofać ?

3) Kiedy jest maksymalny termin na wycofanie zaliczki ? Czy sklep powiadamia np. miesiąc przed odbiorem zegarka i wtedy decydujemy czy chcemy zegarek odebrać ?

Guest Passero

Nikt nie pyta o regulamin, bo każdy chce być na liście :)  Już sama zaliczka i miejsce na liście to niezła nobilitacja, bo niektóre listy są już zamknięte... niedługo Rolex będzie pobierał zaliczki na miejsca na liście rezerwowej ;)

Boogie, Twoja dociekliwość jest w pełni uzasadniona.

Powiem Ci jak ja to robię. Załatwiam sprawę przelewem + mailowo. Ustalam szczegóły przez maila + ja wysyłam potwierdzenie przelewu + otrzymuję od Kruka rachunek w formie elektronicznej. Całą korespondencję archiwizuję. 

btw. jeśli Kruk zbankrutuje, to prawdopodobnie nie odzyskasz tych pieniędzy :) Rodzina powinna z kolei dać radę je wypłacić, w razie gdybyś nie doczekał się zegarka z powodów niezależnych od Rolex :), tak mówi polskie prawo.