Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, gdzie w wawie można przymierzyć DJ 36 i 41? Nie wiem jaki rozważać rozmiar na moje 17cm w nadgarstku :)

 

 

36, ja mam 18cm i noszę 36 i jest idealny


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36, ja mam 18cm i noszę 36 i jest idealny

Strassen diagnose ;-) ...ja mam 18,5 i nie wyobrażam sobie współczesnego DJa mniejszego niż 40 mm ...vintydż to co innego. Trzeba mierzyć ale wizualne odczucia będą się zmieniać w zależności od kombinacji bezel, tarcza, bransoleta. Robota na kilka przymiarek.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Strassen diagnose ;-) ...ja mam 18,5 i nie wyobrażam sobie współczesnego DJa mniejszego niż 40 mm ...vintydż to co innego. Trzeba mierzyć ale wizualne odczucia będą się zmieniać w zależności od kombinacji bezel, tarcza, bransoleta. Robota na kilka przymiarek.

 

Robert, tu nie ma co przymierzać, 36mm na nadgarstek powyżej 18cm jest po prostu za mały. Co innego jakiś płaski garniturowiec, ale DJ to sportowy zegarek.

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ceny jest wzmianka gdy się zapisuje człowiek w kolejce, ale odnośnie zmiany bransolety? BTW, czy nowy Batman na Jubilee będzie mieć inny nr referencji niż ten na Oyster?

Jest nowy numer ref 126710 blrn  zamiast 116, jest nowy mechanizm, nie tylko inna branzoleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, tu nie ma co przymierzać, 36mm na nadgarstek powyżej 18cm jest po prostu za mały. Co innego jakiś płaski garniturowiec, ale DJ to sportowy zegarek.

Taki doświadczony użytkownik a nie wie że obwód to nie wszystko ;-). Kolega chce porównać większego z mniejszym ale ja zwracam uwagę że po pierwsze DJ41 ma mniej niż 40 a po drugie różne konfiguracje optycznie zmieniają zegar. Dodam że zniknięcie railtracka też zmieni odbiór wielkości. Takie mamy niedoskonałe zmysły. Inżynierowie też ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, tu nie ma co przymierzać, 36mm na nadgarstek powyżej 18cm jest po prostu za mały. Co innego jakiś płaski garniturowiec, ale DJ to sportowy zegarek.

 

Eeee tam , moim zdaniem jest idealnie;)

post-90856-0-90107000-1553092173_thumb.png


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Taki doświadczony użytkownik a nie wie że obwód to nie wszystko ;-). Kolega chce porównać większego z mniejszym ale ja zwracam uwagę że po pierwsze DJ41 ma mniej niż 40 a po drugie różne konfiguracje optycznie zmieniają zegar. Dodam że zniknięcie railtracka też zmieni odbiór wielkości. Takie mamy niedoskonałe zmysły. Inżynierowie też ;-)

 

Może jednak zbyt mało doświadczony, ale moim zdaniem poza obwodem i szerokością nadgarstka równie istotne znaczenie ma cała sylwetka. Jakiej konfiguracji bym nie przymierzył, to żadne railtracki i optyczne złudzenia nie zmienią faktu, że przy moich 186cm wzrostu i 90kg wagi, DJ 36mm wyglada na moim 18,5cm nadgarstku jakbym go 'buchnął" swojej 10 letnie córce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, nie ma railtracka i nie ma czrnego GMT... czyli mam zrozumieć, że po Basel 2019 zamiast wydawać hajs to zarobię? :DDD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zbyt mało doświadczony, ale moim zdaniem poza obwodem i szerokością nadgarstka równie istotne znaczenie ma cała sylwetka. Jakiej konfiguracji bym nie przymierzył, to żadne railtracki i optyczne złudzenia nie zmienią faktu, że przy moich 186cm wzrostu i 90kg wagi, DJ 36mm wyglada na moim 18,5cm nadgarstku jakbym go 'buchnął" swojej 10 letnie córce ;)

Doskonale Cię rozumiem mimo że chodzę w innej wadze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

post-90856-0-68205100-1553092363_thumb.png


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, nie ma railtracka i nie ma czrnego GMT... czyli mam zrozumieć, że po Basel 2019 zamiast wydawać hajs to zarobię? :DDD

Nie bardzo. Kto by chciał pomniejszający tarczę railtrack i SUBa z brzydszym bezelem i dodatkową wskazówką zasłaniającą logo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zbyt mało doświadczony, ale moim zdaniem poza obwodem i szerokością nadgarstka równie istotne znaczenie ma cała sylwetka. Jakiej konfiguracji bym nie przymierzył, to żadne railtracki i optyczne złudzenia nie zmienią faktu, że przy moich 186cm wzrostu i 90kg wagi, DJ 36mm wyglada na moim 18,5cm nadgarstku jakbym go 'buchnął" swojej 10 letnie córce ;)

 

 

Za mały!

 

To właśnie moja kategoria wagowa i dalej podtrzymuję wersję, że 36mm jest ok. 

54372059_548443935649729_987460101436604

 i SUBa z brzydszym bezelem i dodatkową wskazówką zasłaniającą logo ;-)

 

pamiętaj, że to rolex i tutaj zdrowy rozsądek nie działa;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będą dwa Batmany do wyboru. ;)

Cena na "czarnym rynku" czarnego GMT wzrośnie już jutro. ;)

A co prognozujesz dla posiadaczy obecnej wersji Batmana?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie moja kategoria wagowa i dalej podtrzymuję wersję, że 36mm jest ok.

 

Ale co mówi córka?

A co prognozujesz dla posiadaczy obecnej wersji Batmana?

Dalszy wzrost cen. Jedyny kolorowy współczesny stalowy GMT na oysterze. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, chyba lekko za mały dla Ciebie ten DJ;)

Ale co mówi córka?

Dalszy wzrost cen. Jedyny kolorowy współczesny stalowy GMT na oysterze.

Lololololoooo, zaśpiewałem niczym mleczarz Tewje

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrahujac od tego czy batman na jubilee jest fajny cze nie to jakby wyszedl na oysterze to mozliwa bylaby przekladka bransolety miedzy batmanem a pepsi, a tak dalej pozostaje problem z teleskopami. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrahujac od tego czy batman na jubilee jest fajny cze nie to jakby wyszedl na oysterze to mozliwa bylaby przekladka bransolety miedzy batmanem a pepsi, a tak dalej pozostaje problem z teleskopami.

 

Dlatego w lepszej sytuacji są posiadacze klasycznego Batmana - mają i oystera i jubilee. Jedyną wartością dodaną może być mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za rok znowu nowe GMT sie pojawia  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To właśnie moja kategoria wagowa i dalej podtrzymuję wersję, że 36mm jest ok. 

 

 

 

 

A ja dalej utrzymuję, że jest za mały ;)

Moim zdaniem bransoleta jubilee nie pasuje do tych przerośniętych, ceramicznych maksikejsów, dlatego Batman na oysterze jest bardziej spójny stylistycznie i generalnie bardziej profesional ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Leży idealnie, moim zdaniem szczególnie w takiej konfiguracji jubilee+karbowany bezel z DJ41 robi się trochę cyganeria.

W ogóle się z Tobą nie zgadzam. Jubilee oraz karbowana luneta to jest stuprocentowy Datejust. W końcu bransoleta jubilee została zaprojektowana specjalnie dla Datejusta w 1945 roku. Dwight Eisenhower i Martin Luther King nosili rzeczony model zegarka. Oczywiście wzornictwo koperty oraz tarczy było dostosowane do czasów, w których dzieła Roleksa powstały, tak samo jak ma to miejsce obecnie. Uważam, że Datejust 41 to jeden z najlepszych zegarków na rynku w cenie do 50000 zł, a przy kwocie 36000 zł to niemalże ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej utrzymuję, że jest za mały ;)

 

Moim zdaniem bransoleta jubilee nie pasuje do tych przerośniętych, ceramicznych maksikejsów, dlatego Batman na oysterze jest bardziej spójny stylistycznie i generalnie bardziej profesional ;)

Może jak zacznę nosić pamy 47mm zmienię zdanie:p c78b9b8a14a3fb765c29a55c283d7d43.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Datejust 41 to jeden z najlepszych zegarków na rynku w cenie do 50000 zł, a przy kwocie 36000 zł to niemalże ideał.

 

Patrz - a ja to samo uwazam o submarinerze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub w 36mm wygladalby slabo, ale DJ dla mnie najlepiej prezentuje sie w 36

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Patrz - a ja to samo uwazam o submarinerze  :)

No i super.  :) W końcu użytkowanie zegarka, który cieszy wzrok, to sama radość dla kogoś, kto pasjonuje się zegarkami. Ja też doceniam wzornictwo Submarinera tylko mechanizm mi średnio pasuje w przeciwieństwie do nowego werku, który jest znakomity. Gdyby tak jeszcze Parachrom zastąpić Syloxi i bardziej uwydatnić fazowanie oraz polerowanie krawędzi mostków (jak w nowej Daytonie), to byłoby lepiej. A gdyby tak dorzucić pasy genewskie oraz złoty, dekorowany wahnik, to już w ogóle byłby ideał. Bo konstrukcyjnie 3235 jest mechanizmem bez zarzutu, wszystko solidne, przemyślane, a rozwiązania ponadprzeciętne tylko przydałoby się odrobinę więcej finezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.