Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Moze masz na mysli wartosc nad poziomem morza ? Rangeman nie mierzy wartsci od poziomu morza, tylko od wartosci zerowanej przez uzytkownika.

W tym przypadku wartosc 0 to powierzchnia i juz byl wynik zawyzony o +209 m. Zjezdzajac w dol, po 209 m u kolegi wskoczylo 0, a na dole pokazalo  -776.

Chyba, ze ja zle zrozumialem post kolegi rallykozi. Niedawno wzywalem tu fizyka, moze chociaz matematyk jest na sali ? :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman mierzy wysokość na podstawie ciśnienia.

To co było na wyświetlaczu to nie ma znaczenia.

Mogło być zero, było 200coś tam i od tej wartości zaczął mierzyć -Rachunek prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman mierzy wysokość na podstawie ciśnienia.

... zmiany cisnienia.   :) W sposob wzgledny, a nie bezwzgledny wzgledem poziomu morza. To robi duza roznice. O tym tez juz tu bylo. Biorac pod uwage rotacje tematow w tym watku to pewnie kilka dni temu :)

 

edit

 

No jest, 5 dni temu . Nieskromnie zacytuje wlasny post :)

Nikt nie protestowal, bo wydawalo sie to oczywiste

 

Na dobra sprawe nalezaloby go kalibrowac przed kazdym uzyciem. Poniewaz roznica wysokosci obliczana jest na podstawie roznicy cisnienia. Tym sposobem nie ruszajac sie z miejsca nawet kilka razy dziennie mozna znalezc sie na roznej wysokosci w zaleznosci od pogody  :)

 

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdżamy na poziom 900 ale miejsce docelowe jest na upadowej a tam ślepe wyrobisko podchodzi pod 1000 metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzy ciśnienie tu i teraz.

Jak wchodził do windy miał takie ciśnienie/wysokość jak był już na dole miał takie wartości i nie inne.

Roman mierzy co jeden metr.

Wyznacz sobie metr, na szczycie tego metra wyzeruj mu wysokościomierz i opuść zegarek na podłogę czy gdzie tam mierzysz-zapewne będzie -1.

Przynajmniej tak to działa u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdżamy na poziom 900 ale miejsce docelowe jest na upadowej a tam ślepe wyrobisko podchodzi pod 1000 metrów

Czyli pokonales roznice poziomow ok 1000 m, a nie 560 m ? 

Nie wiem jak w gornictwie podaje sie glebokos na jaka sie zjezdza. Jest to mierzone od powierzchni (tak mi sie wydawalo) czy wzgledem pozimu morza ?

 

edit

 

Mierzy ciśnienie tu i teraz.

Jak wchodził do windy miał takie ciśnienie/wysokość jak był już na dole miał takie wartości i nie inne.

Roman mierzy co jeden metr.

Wyznacz sobie metr, na szczycie tego metra wyzeruj mu wysokościomierz i opuść zegarek na podłogę czy gdzie tam mierzysz-zapewne będzie -1.

Przynajmniej tak to działa u mnie .

 

Zegarek dziala Ci prawidlowo, a tym doswiadczeniem wykazales, ze rozumiesz o co chodzi od strony fizyki.

W takim razie nie wiem co Ci idzie nie tak z matematyka i logika, ze wyszlo Ci 560 a nie okolo 1000, tak jak to potwierdzil kolega.

Ja sie dalszego tlumaczenia nie podejmuje :)

 

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czy tam na dole nie macie dodatkowej wentylacji? Może być też tak, że ciśnienie w kopalnianym szybie jest wyższe od takiego, jakiego możnaby się spodziewać ze względu na faktyczną różnicę poziomów, bo pompy doprowadzające świeże powietrze z powierzchni podwyższają je - nie wiem, tylko sobie teoretyzuję, bo w kopalni byłem tylko raz, w Wieliczce, z wycieczką szkolną. ;)

 

Tak czy inaczej, jeśli Kolega zszedł na 1000m licząc od powierzchni, a Roman wskazał prawie tyle, to chyba wszystko ok?..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor:) nie zauważyłem że te 200 to było na +

Oczywiście wszystko się zgadza tak jak pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

wyedytowalem :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,że się zgadza tylko jak się + nie przeoczy :)

Dobra już się nie kompromituje :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz na mysli wartosc nad poziomem morza ? Rangeman nie mierzy wartsci od poziomu morza, tylko od wartosci zerowanej przez uzytkownika.

 

W tym przypadku wartosc 0 to powierzchnia i juz byl wynik zawyzony o +209 m. Zjezdzajac w dol, po 209 m u kolegi

wskoczylo 0, a na dole pokazalo -776.

Chyba, ze ja zle zrozumialem post kolegi rallykozi. Niedawno wzywalem tu fizyka, moze chociaz matematyk jest na sali ? :)

Dokładnie tak jak mówisz

Od powierzchni gdyż kopalnia nie jest na poziomie 0npm

Btw nie chciałem go zerowac na nadszybiu bo podobno jest do -700 a tu taka niespodzianka

Edytowane przez rallykozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor:) nie zauważyłem że te 200 to było na +

Oczywiście wszystko się zgadza tak jak pisałeś.

No, to duzy szacunek mam do Ciebie kolego :) Bo ostatnio jest na forum spory problem, zeby przyznac sie do pomylki. To przeciez moze zdarzyc sie kazdemu, trzeba tylko umiec po mesku wziac to na klate :)

 

rallykozi

Dziekuje :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Z takimi rzeczami to nie mam problemu.

Popełniłem błąd to mówię.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację X-Ray, ładnie zeszło zmywaczem :)

Czasem coś mi się uda ;)

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tam na dole nie macie dodatkowej wentylacji? Może być też tak, że ciśnienie w kopalnianym szybie jest wyższe od takiego, jakiego możnaby się spodziewać ze względu na faktyczną różnicę poziomów, bo pompy doprowadzające świeże powietrze z powierzchni podwyższają je - nie wiem, tylko sobie teoretyzuję, bo w kopalni byłem tylko raz, w Wieliczce, z wycieczką szkolną. ;)

 

Tak czy inaczej, jeśli Kolega zszedł na 1000m licząc od powierzchni, a Roman wskazał prawie tyle, to chyba wszystko ok?..

Sorki , że tak późno Ci odpisuje ale teraz doczytałem ... 

Tak mamy . Powietrze jest doprowadzane paroma szybami , są to wdechowe "swieże powietrze i wydechowe "zużyte" . Do dalekich rejonów bądź przodków tj."ślepe wyrobisko" powietrze dociera za pomocą wentylatorów .

Wedle wskazań ciśnienia na romanie to było o 100hpa wieksze niż na powierzchni !!!! pomiary roman zrobił prawie dokładne gdyż na metanomierzu też jest pomiar ciśnienia i wskazywał on tak samo jak zegarek czyli :

przed zjazdem 996hpa . 

przodek 1996 hpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@rallykozi, dzięki za wyjaśnienie. :)

 

Na pewno można tak powiedzieć. Już kiedyś wstawiałem to zdjęcie, ale pojawiło się kilku nowych w tym wątku, to wstawię raz jeszcze. Kiedyś sprawdzałem dokładność termometru. Był bardzo dokładny, przynajmniej w okolicach temperatury pokojowej.

 

gallery_69574_2122_62282.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że sensory to Roman ma dokładne i dobre :)

Tego się trzymajmy . Pozdrowienia z rajdu Barbórki Cieszyńskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można powiedzieć, że sensory to Roman ma dokładne i dobre :)

To było już udowadniane kilkukrotnie ;) Sensory w Range mają najczęściej tylko jeden problem - niewiedze co do ich obsługi i interpretacji przez nowych użytkowników ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.