Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Seven

GW-9400 Rangeman

Recommended Posts

Dla szukających czarnych śrubek,

czy próbował ktoś tego patentu

pełno tego na znanym portalu aukcyjnym pod hasłem "oksyda na zimno"

można tym sobie poczernić nie tylko śrubki, ale klamrę, szlufkę, a jak  ktoś jest odważny to przyciski i dekiel :)

Tyle tylko że ta "oksyda" się ściera z czasem i na śrubkach rękawem wytrzesz - będzie wyglądało gorzej niż jakby "srebrne" było - próbowałem przy śrubkach od 7900 i ... w efekcie kupiłem "czarne" które w sumie nie są czarne tylko ciemno-srebrne, ale i tak lepiej niż "oksydowane" starte...

:)

Coś mi się zdaje, że większość użytkowników Rangemanów (nie mówię, że wszyscy) używa swoich zegarków tak, jak większość właścicieli firm, prawników czy lekarzy używa swoich BMW X5, Porsche Cayenne czy Audi Q7...

Ja np. swojego Romana używam codziennie - chodzenie po mieście, jazdy na rowerze itp, gdzie właściwie na nic nie jest narażony, a czujniki wykorzystywane są sporadycznie. Paradoksalnie zegar najbardziej jest używany zgodnie z przeznaczeniem, gdy dorwą się doń moja lub siostry córki... :)

Powiedzcie, znajdują zastosowanie w życiu codziennym u Was te czujniki?

To zależy jaki tryb życia prowadzisz ;) jeśli taki w którym znajdują zastosowanie czujniki które są w zegarku to owszem znajdą zastosowanie, a jeśli głównym ekstremalnym doznaniem jest u Ciebie poszukiwanie pilota do TV to raczej sobie możesz odpuścić - choć i tutaj czujnik ciśnienia może Ci się przydać żeby sprawdzić czy rano wypić expresso czy tylko cappuccino, a łatwy dostęp do stopera żeby jajo na miękko ugotować albo sprawdzić jak dużo czasu jeszcze daje Ci wykupiony bilet parkingowy dla Q7, czy X5 :)

Roman to, moim zdaniem kwintesencja "G" i każdy jakieś zastosowanie do czujników i funkcji znajdzie - jeśli tylko będzie chciał.... B)

Edit: Widzę że 500-tną stronę zacząłem w temacie :D

Edited by Daito

:)

Powiedzcie, znajdują zastosowanie w życiu codziennym u Was te czujniki?

A czy na co dzień używasz klimy w aucie, usb, tempomatu itp. pewnie nie, ale jak masz, to możesz w każdej chwili tego użyć, to podobnie jak z ostatnio modnym tematem abonamentu/haraczu za TV, płacisz za możliwość użycia :D

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Ma ktoś może więcej zdjęć takiego setapu?

post-95535-1497784815,6243_thumb.jpeg

Edited by GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

Mistrzu edycji, a więcej takich samych fotek, to nie dało się wkleić? :D

Edyta: noo i od razu lepiej ;)

Edited by tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Tt takie psikusy mi robi (+_+)

Na tt jak wciskam wyślij to nie pokazuje mi się powiadamianie o pomyślnym wysłaniu.

G-Life

Edited by GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

Podobnie, jak do timera w GD-350. Ale nie można mieć wszystkiego na raz... :(

A czy na co dzień używasz klimy w aucie, usb, tempomatu itp. pewnie nie, ale jak masz, to możesz w każdej chwili tego użyć, to podobnie jak z ostatnio modnym tematem abonamentu/haraczu za TV, płacisz za możliwość użycia :D

Panowie, chyba się nie zrozumieliśmy. Nie pytałem, gdzie ja mogę sobie użyć tych funkcji, tylko gdzie WY w codziennym funkcjonowaniu znajdujecie dla nich zastosowanie? Jeśli w ogóle. .

Guest mrovka

Panowie, chyba się nie zrozumieliśmy. Nie pytałem, gdzie ja mogę sobie użyć tych funkcji, tylko gdzie WY w codziennym funkcjonowaniu znajdujecie dla nich zastosowanie? Jeśli w ogóle. .

u mnie Roman byl wiekszasc czasu stal na polce i robil za prowizoryczna stacja meterologiczna :)

W moim przypadku to stoper na rowerze, a wysokościomierz w górach.

Bardzo fajną funkcją, a często pomijaną jest "REC" uruchamiana przez naciśnięcie REVERSE w podstawowym trybie.

Użyteczność moim zdaniem jest nieograniczona, można zapisywać cyklicznie powtarzające się zdarzenia i odtworzyć je w trybie RECALL.

Coś na zasadzie bardzo ograniczonego dziennika  zdarzeń, który można już później na spokojnie przepisać do komputera albo do pamięci telefonu. 

Np daty i godziny kiedy wk...wiła Cię Żona ;) albo dla ludzi mających problemy ze zdrowiem np. kiedy bierzemy leki itp. itp.

Dodatkowo mój patent dla tej funkcji: mniej dokładny stoper, ale z możliwością zanotowania wielu okrążeń "splitów".

A ja ostatnio przy funkcji wschodu i zachodu słońca zorientowałem się, że można sprawdzać dni na przód i do tyłu. Może jest o tym w instrukcji, ale jakoś mi to umknęło.

Mam dokładnie tak samo.

Nad morzem sprawdziło się rewelacyjnie i warto było wstawać wcześniej

Mnie osobiście Roman by się podobał nawet gdyby nie miał czujników i bardziej traktuję je jako dodatki.

Wschody i zachody się przydają, czasem czujnik baro, ale zwykle korzystam z bardzo dobrej prognozy, która ma to wszystko.

Dwa razy w roku kompas, a altimetr jedynie orientacyjnie.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/