Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalne fotka zapowiadanej wersji Romka , na razie wersja japońska (GW-9400J-1BJF) z carbonowym paskiem - do nas ponoć ma trafić na standardowym.

 

post-109016-0-17500300-1577433201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne fotka zapowiadanej wersji Romka , na razie wersja japońska (GW-9400J-1BJF) z carbonowym paskiem - do nas ponoć ma trafić na standardowym.

 

TomG80 już pokazywał (nieoficjalnie).

Znowu negatyw.. Co oni tak je lubią.. Nie żebym miał coś przeciwko, bo dobry negatyw daje radę.. Ale gdyby wypuścili np. takie trzy wersje (moja wizja) to już by było (DLA MNIE) lepiej..

9767622bc41156b69f915c725021d3c2.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Też bym wolał, któryś z pozostałych.

Cały czarny wpływałby na mnie NEGATYWnie ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to będzie ten czytelniejszy negatyw, czyli taki, jak w GW-9400RD-4 i GW-9400NV-2, a nie jak w GW-9400-3 czy też GW-9400SRJ-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Chciałbym kupić adapter chronolinks do bransolety leatherman.

Jakiej szerokości jest mocowaniem w 9400-3er?

W internecie nie znajduję konkretnych informacji a nie chciałbym specjalnie rozkręcać zegarka.

Mi to wygląda na 24mm, chociaż gdzieś znalazłem pasek z informacją że jest 20mm, więc sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na real foto

Real foto nic nie da bo negatywy świetnie wychodzą na zdjęciach, takie fotki niejednego zmyliły i się obudził z 9400-3 na łapie  :D  - to by trzeba pomacać samemu własnym okiem... gołym najlepiej  B)

Mi to wygląda na 24mm.

Wygląda na to że właśnie tak ma wyglądać ;)

Ale gdyby wypuścili np. takie trzy wersje (moja wizja) to już by było (DLA MNIE) lepiej..

 

Ten środkowy rewelacja... :rolleyes:

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten środkowy rewelacja... :rolleyes:

Cieszę się, że moja wizja ci się spodobała. Będzie się modować najwyżej dziada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja wizja ci się spodobała. Będzie się modować najwyżej dziada..

 

No i tutaj problem może się pojawić - wiesz że ja mam zboczenie na punkcie czytelnych wyświetlaczy zwłaszcza pod kątem kąta :D a w pozytywach to loteria... Żółty pasował nie będzie bo to wprowadzenie trzeciego koloru a urok tej środkowej wersji polega na tym że kolory są dwa - jak w GW-5000 i to jest cały urok jak dla mnie :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj problem może się pojawić - wiesz że ja mam zboczenie na punkcie czytelnych wyświetlaczy zwłaszcza pod kątem kąta :D a w pozytywach to loteria... Żółty pasował nie będzie bo to wprowadzenie trzeciego koloru a urok tej środkowej wersji polega na tym że kolory są dwa - jak w GW-5000 i to jest cały urok jak dla mnie :)

Zawsze można spróbować wsadzić tam wersję LCD od Romana CMJ. Jest najczytelniejsza z wszystkich Romków. Ma tylko ten minus, że jest bardzo delikatnie wpadająca w odcień hmm.. oliwkowy? I kółko w bardzo delikatną pomarańczę. ALE czytelnością kładzie dla nie wszystkie romki. Ewentualnie można wsadzić tam LCD od Burtona. Też jest przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMJ miałem - pomarańczowy sekundnik odpada Burton mógłby podejść...

 

 

DSC06947.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa prawidłowość , ocen krytycznych negatywowych wyświetlaczy jest zdecydowanie więcej - czyżby zwolennicy nie zabierali głosu ? Katalogowo negatywy przeważają w ofercie co świadczyłoby o ich sporej popularności bo nie wierzę w to by Casio komponowało swoje modele wbrew preferencjom swoich klientów.

Owszem , jako EDC negatyw nie jest najlepszym rozwiązaniem ale obecnie zegarek na ręce dla sporej grupy osób (jak nie większości) to raczej dodatek/biżuteria/gadżet stąd może wynikać popularność tego typu wyświetlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GTB ja uważam, że nagatywy wyglądają zdecydowanie najładniej a ta nowość jest naprawdę czytelna.

Jednak chyba większość "starszych" użytkowników decyduje się na wyświetlacze pozytywowe z oczywistych względów ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa prawidłowość , ocen krytycznych negatywowych wyświetlaczy jest zdecydowanie więcej - czyżby zwolennicy nie zabierali głosu ?

To nie tak - jeśli chcesz zegarek "żeby mieć bo ładny" to negatyw świetnie spełni tą rolę, czarny wyświetlacz świetnie wygląda w zasadzie w każdej oprawie i pasuje do wszystkiego - czyli jest bardzo O.K. jak wyżej kolega Matej napisał. Ale jak ktoś jest przyzwyczajony do sprawdzania "która godzina" i jeszcze ten ktoś chce używać funkcji zegarka to pozytywny wyświetlacz jest tutaj zdecydowanie lepszy - znaczy czytelniejszy.

 

Jedynie co mnie wkurza to nazywanie zegarków z "negatywnym" wyświetlaczem jako tych; "military style watches"  większej bzdury chyba wymyślić nie można -  wartownik który co kilka minut "błyska" podświetleniem zegarka żeby sprawdzić ile jeszcze musi marznąć to jakby nie było działanie na korzyść strony przeciwnej - czyli prawie szpiegostwo... ale z drugiej strony niejako test na inteligencję i umiejętności  bo to kąt trzeba złapać żeby godzinę sprawdzić...  :D  :D  :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - jeśli chcesz zegarek "żeby mieć bo ładny" to negatyw świetnie spełni tą rolę, czarny wyświetlacz świetnie wygląda w zasadzie w każdej oprawie i pasuje do wszystkiego - czyli jest bardzo O.K. jak wyżej kolega Matej napisał.

Zatem mnogość takich modeli potwierdza tylko do jakiej grupy odbiorców w głównej mierze jest skierowana obecna oferta.

 

Ale jak ktoś jest przyzwyczajony do sprawdzania "która godzina" i jeszcze ten ktoś chce używać funkcji zegarka to pozytywny wyświetlacz jest tutaj zdecydowanie lepszy - znaczy czytelniejszy.

I takie też są w ofercie , aczkolwiek skoro ta grupa klientów jest w mniejszości to i oferta skromniejsza (wszak tu w głównej mierze liczą się aspekty praktyczne a stylistyczne odchodzą na drugi plan).

 

Jedynie co mnie wkurza to nazywanie zegarków z "negatywnym" wyświetlaczem jako tych; "military style watches" większej bzdury chyba wymyślić nie można

To nie bzdura - to marketing. "Cywilny" właściciel takiego modelu od razu czuje się , że "on także jest kimś wyjątkowym" (prawie jak reklama Werther's Original ;)). Prawdziwa armia i tak wybierze wersję praktyczną.

 

ta nowość jest naprawdę czytelna.

STN rzeczywiście robi robotę , gdyby wprowadzili go w tańszych modelach być może wiele osób zmieniłoby podejście do negatywa. Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdura - to marketing. "Cywilny" właściciel takiego modelu od razu czuje się , że "on także jest kimś wyjątkowym" (prawie jak reklama Werther's Original ;)). Prawdziwa armia i tak wybierze wersję praktyczną.

 

No właśnie nie do końca - prawdziwa armia, przynajmniej ta spod biało-czerwonego sztandaru, nie dostarcza czasomierzy swoim pracownikom - poza nielicznymi wyjątkami, ale tutaj też jest jakby średnio bo np Formoza, a raczej to co z niej zostało otrzymała ostatnio GWF-D1000, czyli zegarek "dla nurków" o którym w środowisku nurkowym mówi się że prawdziwego płetwonurka poznasz po tym że nie nosi "frogmana". ;)

Mieszkam koło jednostki - od czasu do czasu sąsiedzi mają "wojnę" - poznać to można po dwóch elementach; po pierwsze w okresie takiej zabawy agentów ochrony, którzy na co dzień chronią jednostkę, zastępują uzbrojeni po zęby i w pełni bojowo umundurowani i wyposażeni żołnierze co doskonale widać w dzień.

Drugi element - nocą, co jakiś czas z różnych miejsc jednostki widać błyski podświetleń zegarków i smartfonów które doskonale pokazują gdzie jest wartownik. Nie wiem czy ochroniarze maja stanowczy zakaz używania wszelkich urządzeń z podświetleniem, czy może ze względu że to przeważnie emeryci to takich urządzeń nie używają, a żołnierze jako mniej doświadczeni wiekiem są na bieżąco z nowinkami i modą również tą z zakresu military style .

W każdym bądź razie dodatkowe atrakcje w czasie spaceru z psem zapewniają mrugające "żaróweczki" - pozostaje nadzieja że nikt nas nie napadnie, albo że WP zostanie wyposażone w profesjonalne czasomierze analogowe z trytem i błyski się skończą :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jeszcze zdradzasz tajemnicę bezpieczeństwa narodowego... :D

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty jeszcze zdradzasz tajemnicę bezpieczeństwa narodowego... :D

 

I tak jest lepiej niż było - np mundur w/z 1989 tzw "puma" świecił w podczerwieni :D

 

DSC07244.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest lepiej niż było - np mundur w/z 1989 tzw "puma" świecił w podczerwieni :D

Daito - jakim więc cudem, wszelakie g czy timexy cyfrowe goszczą na nadgarstkach "bojowych". Mała sprzeczność - krytyka negatywów (bo żołnierz chce szybko sprawdzić godzinę, jakiś parametr)  vs błyskanie światełkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito - jakim więc cudem, wszelakie g czy timexy cyfrowe goszczą na nadgarstkach "bojowych". 

Powody są dwa, moim zdaniem, pierwszy: "bo są tanie" a drugi "bo reklama"... ale to musiałbyś pytać tych z "nadgarstkami bojowymi"... ja tam pacyfistą jestem to się nie znam  :rolleyes:  Zasadniczo zegarek żołnierzowi jest czasami potrzebny do utrzymania synchronizacji działań - czyli do odliczania czasu.

W przypadku wartownika...??? hmmm znaczy że co jak minie godzina czy dwie jego zmiany na posterunku i nikt nie przyjdzie go zmienić to co? Pójdzie do domu? No chyba nie - wartownik co do zasady powinien trzymać wartę do momentu aż nie zostanie zmieniony. Jasne że może sobie sprawdzić ciśnienie czy temperaturę bądź wysokość na 9400 ale po co?

Do wskazywania różnych parametrów w warunkach bojowych są, a przynajmniej powinny być, przeznaczone inne specjalistyczne urządzenia... ;)

;):D :D

maritim-navigation-chart-compass-protrac

 

DSC08407.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha - dobre ! Pytanie "oparłem" na zdjęciach operatorów z sieci. Kiedyś spytałem o zegarki kolegi z pracy - 1,5 roku w Pakistanie jako medyczny. Jego wiedza była porażająca - "rolex to zegarek z wewnętrznym wahadłem, ale w bazie pakistańczycy sprzedawali podróby bo były na baterie..." Sam nosi protreka, za którego potwornie przepłacił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha - dobre ! Pytanie "oparłem" na zdjęciach operatorów z sieci. Kiedyś spytałem o zegarki kolegi z pracy - 1,5 roku w Pakistanie jako medyczny. Jego wiedza była porażająca - "rolex to zegarek z wewnętrznym wahadłem, ale w bazie pakistańczycy sprzedawali podróby bo były na baterie..." Sam nosi protreka, za którego potwornie przepłacił. 

 

Osobiście miałem mały epizod związany z "wycieczkami krajoznawczymi" w uniformie, jednak było to jakiś czas temu i przez ten okres używałem Casio MD-310 który w pełni spełniał swoje zadanie - używałem go bo był czytelny i... nie kosztował mnie wiele, więc jakby co to szkoda mała. Przez kilkanaście lat użytkowania nigdy nie zawiódł i pomimo że nie miał bajerów, był bardziej niż wystarczający, nie za wielki wiec nie przeszkadzał chowając się pod mankiet, miał podświetlanie, ale dzięki czytelnej tarczy nie pamiętam żebym go używał. Bardzo żałuje że nie było wtedy zegarków jakie robi teraz np Luminox, obecnie jestem w posiadaniu modelu 6401 i moim skromnym zdaniem jest to wymarzony zegarek dla wszelkiego rodzaju tzw "operatorów", jedyne co to powłokę PVD ma dość słabą, ale w przypadku zegarków tego typu nie jest to bardzo dużą wadą gdyż stal pod PVD jest matowa i nie daje refleksów, kluczem jest czytelność tarczy, białe wskazówki  i żarzący się tryt, którego światło jest wystarczające aby odczytać wskazania a przestaje być widoczne już z dwóch metrów. Obecne g-shock'i są moim zdaniem zbyt duże aby mogły się sprawdzić jako zegarki dla tzw "operatorów", co najwyżej może dla tych pracujących w biurach WKU albo jakimś sztabie - raz zabrałem na skałki GWG i bardzo szybko zegarek wylądował w kieszeni bo zwyczajnie przeszkadzał - 9400 to moim zdaniem absolutny max jeśłi chodzi o rozmiar i ekstremalną aktywność, ale i tak można zapomnieć że się go schowa pod rękaw albo rękawicę. Oczywiście że do zdjęcia można założyć wszystko. 

Ale to moje skromne zdanie, w sumie amatora... :)

I tak żeby było w klimacie:

 

na śpiocha:

 

DSC02286.jpg

 

i "w temacie":

 

DSC02293.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym może być problem z rangmanem zakupionym dzisiaj, ostatnia kalibracja RC była 25 listopada, przy próbie manualnej wyświetla się error, zegarek kładę na parapecie na zewnątrz i też to samo.

W czym może być problem z rangmanem zakupionym dzisiaj, ostatnia kalibracja RC była 25 listopada, przy próbie manualnej wyświetla się error, zegarek kładę na parapecie na zewnątrz i też to samo.

W czym może być problem z rangmanem zakupionym dzisiaj, ostatnia kalibracja RC była 25 listopada, przy próbie manualnej wyświetla się error, zegarek kładę na parapecie na zewnątrz i też to samo.

W czym może być problem z rangmanem zakupionym dzisiaj, ostatnia kalibracja RC była 25 listopada, przy próbie manualnej wyświetla się error, zegarek kładę na parapecie na zewnątrz i też to samo. PS. Zasięg mam na maksa.

Edytowane przez Raczek1318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione Home City?

Co rozumiesz przez "zasięg na maksa"? L3?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.