Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie warto, nie wiem czy komuś zdarzyło się pęknięcie paska w G. Paski poliuretanowe są moim zdaniem wystarczająco mocne. No i ta cena.

Ja już któryś raz robię podchody do paska od gw-9400bj i paska od dw-6930d ale cena mnie ciągle odstrasza.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym punktem w plastikowym G jest jego bezel z uwagi na to, że kruszeje po latach i zamiast wzmocnić czymś bezele, gdzie to właśnie ich znalezienie jest potem najtrudniejsze to wzmocnili pasek, który i tak w pierwszej kolejności uszkodzi się na teleskopie lub klamerce a nie w miejacach wzmocnionych karbonem.

Dziwne te ich posunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten pasek węglowy jest wart tych pieniędzy? Bo zamówiłem żółty bezel ale bez paska i nie wiem czy warto dać tyle za pasek.

Topotolk

A do żółtego bezela zamówiłeś też czarne atrapy śróbek, czy będziesz przekładał srebrne z obecnego bezela? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszym punktem w plastikowym G jest jego bezel z uwagi na to, że kruszeje po latach i zamiast wzmocnić czymś bezele, gdzie to właśnie ich znalezienie jest potem najtrudniejsze to wzmocnili pasek, który i tak w pierwszej kolejności uszkodzi się na teleskopie lub klamerce a nie w miejacach wzmocnionych karbonem.

Dziwne te ich posunięcia.

To ma na celu podniesienie ceny i prestiżu zegarka w stosunku do jego zwykłej wersji  nie wielkim kosztem a nie podniesienie wytrzymałości zegarka. Myślę że w CASIO dobrze wiedzą że pierwsze co puści to mocowanie paska przy kopercie. To po prostu zabieg marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do żółtego bezela zamówiłeś też czarne atrapy śróbek, czy będziesz przekładał srebrne z obecnego bezela? ;)

Nie wiem zdałem się na panią z Zibi. Poprosiłem aby było dobrze. Zobaczymy co i ile przyjdzie bo jeszcze kpl czerwony brałem

 

Topotolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma na celu podniesienie ceny i prestiżu zegarka w stosunku do jego zwykłej wersji  nie wielkim kosztem a nie podniesienie wytrzymałości zegarka. Myślę że w CASIO dobrze wiedzą że pierwsze co puści to mocowanie paska przy kopercie. To po prostu zabieg marketingowy

To raczej oczywiste ale nie znaczy, że trafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś fotę żółty bezel z oliwkowym paskiem?

 

Topotolk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Zegarek mam od jakis 2 tygodni a ostatnio bylem w Bieszczadach wiec mialem mozliwosc przetestowania wszystkich czujnikow. dane porownywalem z stacjami meteo ;)

 

- temperatura byla zanizona o jkaies 15st w stosunku do stacji meteo. Nawet jak zostawilem zegarek na 20min aby sie "wyregulowal" to i tak temperatura nie wkazywala nawet przyblizonej wartosci.

- barometr tez zanizal o jakies 50-70st. Raz alarm burzowy informowal o burzy przy pelnym sloncu i czystym niebie ;)

- wysokosciomierz na gorze Smerek 1220m npm wskazywal 1050m npm ;)

- kompas minimalne mial odchylenia wgzledem tradycyjnego.

 

Na plus to, ze w Bieszczadach na 4 dni tylko raz musialem recznie synchronizowac czas.

 

Mozliwe, ze cos skopalem w ustawieniach i dlatego nie wskazywalo dokladnie.

Mimo to, zegarek pierwsza klasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiąta wersja kolorystyczna Rangemana już od 17 lipca

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie śrubki od paska można kręcić i kręcić w nieskończoność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tego modelu, ale nie wydaje mi się,

jestem przekonany, że zerwałeś gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no. delikatnie chcialem sprawdzic czy śrubki są dokręcone. i tak patrze, że nie chcą się dokręcić. Na WUS pare osob też o tym pisze. No nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą kręcić sie dookoła, ponieważ masz tam gwint. Widocznie został zerwany dlatego się kręcą.

 

Dziabnięte z Nota_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem już o tym kilka lat temu, że zrywający się gwint w plastikowych kopertach casio to bardzo częsta przypadłość

 

wtedy najczęściej dekiel nie dociska i zegarek nie jest szczelny

 

widzę, że nic się nie zmieniło, a 9400 był w planach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w dziury napuścić poxipolu, później nawiercić i wkręcić na nowo śruby.

Łatwo zerwać gwinty w zegarku, trzeba z wczuciem dokręcać odpowiednim, małym śrubokrętem, a nie jakimś dużym w całą dłoń czy scyzorykiem ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kolegów bo jestem tu nowy ale chciałem Wam podziękować bo dzięki Wam i tego forum jutro Roman :)  powinien być już na mojej ręce. Oczywiście fotki będą natychmiast. Co prawda to mój pierwszy G ale napewno nie ostatni bo już czekam na premierę Mudmastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czesc,

 

Zegarek mam od jakis 2 tygodni a ostatnio bylem w Bieszczadach wiec mialem mozliwosc przetestowania wszystkich czujnikow. dane porownywalem z stacjami meteo ;)

 

- temperatura byla zanizona o jkaies 15st w stosunku do stacji meteo. Nawet jak zostawilem zegarek na 20min aby sie "wyregulowal" to i tak temperatura nie wkazywala nawet przyblizonej wartosci.

- barometr tez zanizal o jakies 50-70st. Raz alarm burzowy informowal o burzy przy pelnym sloncu i czystym niebie ;)

- wysokosciomierz na gorze Smerek 1220m npm wskazywal 1050m npm ;)

- kompas minimalne mial odchylenia wgzledem tradycyjnego.

 

Na plus to, ze w Bieszczadach na 4 dni tylko raz musialem recznie synchronizowac czas.

 

Mozliwe, ze cos skopalem w ustawieniach i dlatego nie wskazywalo dokladnie.

Mimo to, zegarek pierwsza klasa ;)

A czy masz ustawienia fabryczne, czy było przy nich kombinowane?

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

No z tym zerwanym gwintem to mnie zmartwiliście  :(  Zaraz muszę sprawdzić w swoim. Ogólnie plastikowe gwinty mają gorszą wytrzymałość, ale nigdy z tym się nie spotkałem osobiście. Naprawa na klej raczej nic nie da, pozostaje tulejowanie tylko kto podejmie się wytoczyć nadmiarowe tulejki, rozwiercenia koperty i nagwintowania otworów  :unsure:  Miałem ochotę na czarną wersje romka, ale chyba odłożę na frogmana 

Co do czujników w moim, to barometr  pokazuje idealnie na ustawieniach fabrycznych, a termometr trzeba skalibrować troszkę

Edytowane przez dingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz ustawienia fabryczne, czy było przy nich kombinowane?

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Tyle grzebałem co wyczytałem z instrukcji.

 

 

Wysłane z iSzita za pomocą Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba minimalnie zruszyłem gwint w pasku widocznie są średnie. Chociaż nic się nie odkręca bo na siłę nie przekręcałem. Wersja pomarańczowa IMO świetna. Kiedyś sobie kupię :)

 

Sw0AgRm.jpg5xhMMV4.pnggy1dN79.pngl91cUV5.png


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Fajna pomarańczka, oczywiście u nas nie będzie  :(

Odkręciłem w swoim śrubki i gwinty mam w porządku, konstrukcja identyczna jak w risemanie nawet śrubki takie same. Przy normalnym odkręcaniu i przykręcaniu nic się nie powinno stać. Możliwe, że czasem w fabryce za mocno moment ustawią i wtedy po gwincie. Ciekawe czy nie można by zastosować przelotowej śruby z jakiegoś protreka  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę dołączyć do grona posiadaczy zacnych Rangemanów  :D

Na gorąco, zaraz po powrocie do domu, przy biurkowym oświetleniu, z wielką niecierpliwością  :lol:

 

Wybaczcie jakość zdjęcia. Tak jak napisałem wyżej. Na szybko, w dodatku telefonem.

 

201507020_waxphxe.jpg

 

 

 

Nie zdążyłem nawet ustawić godziny  :P

 

Zresztą w związku z ustawieniami mam ogromną prośbę. Czy ktoś dysponuje instrukcją obsługi w języku polskim ?

Niestety, nie otrzymałem jej w komplecie w formie papierowej. Nawet w formie elektronicznej nie mam :(

Napiszę do sprzedawcy, ale nie uśmiecha mi się czekać  :wacko:

Edytowane przez Elixir

GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopując trochę historię metalowego bezela do Range'a - nieoficjalnie się dowiedziałem, że godzina pracy drukarki 3D do metalu ma kosztować ok 90eu. 

Ciężko mi powiedzieć ile h mogłoby trwać drukowanie takiego bezela ale wydaje mi się, że bezpiecznie można przyjąć jakieś 10h. Kurs euro każdy sobie znajdzie, kalkulator w kompie czy w telefonie jak ktoś w pamięci nie policzy :P  tanio by nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.