Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Sam dekielek jest już kołem :D można zrobić grubszą obwódkę dekla i już mamy koło. Natomiast jego wpisanie  w powyrzszych propozycjach niestety uważam za średnio udane i nienaturalne takie na siłę. Powinno to wynikać naturalnie Jak Funkcja z Formy i Forma z Funkcji :D , no jak przystało na Formmeistera.

tak tak.. funkcjonalność jak najbardziej ale funkcjonalność oparta nie tylko na przeznaczeniu, ale także biorąca pod uwagę aspekt psychologiczny, bo potrzeby emocjonalne są uznane za równie ważne jak pragmatyczne!!!  -_- 

Jeśli chodzi o inspirację:

post-65021-0-03214700-1424773718_thumb.jpg

post-65021-0-56601000-1424773776.jpg

post-65021-0-90376700-1424773785.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z krytyką propozycji 1 i 4, pokazałem je raczej by zilustrować pewien tok myślenia, natomiast z propozycji nr 2 jestem gotów bronić, uważam że tego typu zabawa typograficzna była jak najbardziej na miejscu i mogłaby stanowić fajne uzupełnienie tego projektu.   

post-65021-0-33487400-1424774344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W propozycji nr 3 górna część litery F , przypomina charakterystyczny Bauhausowy budynek:

 

AnsHintz300_0_1.jpg

 

Natomiast w propozycji nr 2 , Litera F bardziej wygląda jak P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W propozycji nr 3 górna część litery F , przypomina charakterystyczny Bauhausowy budynek:

 

AnsHintz300_0_1.jpg

 

Natomiast w propozycji nr 2 , Litera F bardziej wygląda jak P .

 

Będę jeszcze działał w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powrócę do zmiany czcionki na bardziej bauhausowską, co o tym myślicie?

 

Bauhause_typeface_poster_by_Caet.jpgLub coś bardziej skomplikowanego:

typography_work_by_tombst0ne.jpg

Sam tekst określający parametry zegarka (automatic itp.) umieściłbym nie po okręgu tylko wkomponował jak tekst w poniższym przykładzie:

4bc538e1768bfef9e850cbd387d9e95b.jpg

 

Przy zastosowaniu takiej czcionki, ewentualnych przedłużeń liter można odpuścić te dosłowne trójkąty i kwadraty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych ostatnich najlepiej dla mnie wygląda 1-ka. Z poprzednich 3-ka :)

 

W nowych, na 3-ce umieszczenie limited edition nad F powoduje efekt czupryny punka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne projekty, też jestem za jedynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś "owczy pęd" :blink: ale mnie też jedynka - ciekawy font napisu nadaje trochę delikatności całej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3 jest najciekawsza - przy obniżeniu liter w "limited edition" i zmianie "Formmeister" na bauhausowską czcionkę (tak jak w 1).

 

Odejście od napisów "okrążających" dekiel ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odejście od napisów "okrążających" dekiel ma sens.

 

Zgadzam się, nie jest to głupie rozwiązanie a całkiem oryginalne. Dzięki temu też cała grafika może być większa. Ale napis limited edition trzeba jakby wtopić w literkę F . Bo w tej formie zachwiana jest równowaga.

Do czcionki bauhausowej nie do końca jestem przekonany, ona jest mocno obła i gruba, raczej ciężka, a tarczę mamy zaprojektowaną w niezwykle lekkiej konwencji. Może jakby tą czcionkę odchudzić było by lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, o to chodzi... limited edition w F i delikatniejszy bauhaus - brawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z trzech ostatnich skłaniałbym się ku jedynce - na prawdę w fajnym kierunku to idzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 1-ka i do mnie najbardziej przemawia ale "limited edition" w tym miejscu gryzie projekt.


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Najbardziej podoba mi się trzeci wzór, limited w dobrym miejscu wkomponowany. Całość dobrze koresponduje ze sobą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, o to chodzi... limited edition w F i delikatniejszy bauhaus - brawo :)

 Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, o to chodzi... limited edition w F i delikatniejszy bauhaus - brawo :)

 

 

 Nic dodać, nic ująć.

 

A ja bym dodał:  literatura nie po okręgu, tylko jak w 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nekja - gratulacje - należy się troche życia na deklu :)

Zdecydowanie jedynka z najnowszych, a może zgrupować całą literaturę okrążającą dekiel w jednym bloku ułożonym prostopadle do napisu "limited edition"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - bo mnie to bardzo intryguje. Jaki jest powód, że koledzy piszą "czcionka" mając na myśli fonty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fonty? A co to? W słowniku PL nie ma.... a może to z angielskiego!?.. tylko że w słowniku En też nie ma czegoś takiego jak "fonty". To i mnie te "fonty" intrygują. ;):D

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fonty? A co to? W słowniku PL nie ma....

Jak nie ma, jak jest? Mianownik liczby pojedynczej rzeczownika font.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czcionka - takie metalowe klocuszki z literkami  :)

font - krój pisma

 

i tyle w tym temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie jest to głupie rozwiązanie a całkiem oryginalne. Dzięki temu też cała grafika może być większa. Ale napis limited edition trzeba jakby wtopić w literkę F . Bo w tej formie zachwiana jest równowaga.

Do czcionki bauhausowej nie do końca jestem przekonany, ona jest mocno obła i gruba, raczej ciężka, a tarczę mamy zaprojektowaną w niezwykle lekkiej konwencji. Może jakby tą czcionkę odchudzić było by lepiej.

 

Właśnie o to mi chodziło! Zdecydowana większość dekli ma specyfikacje po okręgu, nasz projekt zaczyna wykraczać poza banał.

Grafikę zróbmy powiększoną. Nad czcionką można jeszcze popracować. Jesteśmy coraz bliżej.

Nekja dobra robota! Bardzo Ci dziękuję za włożony wysiłek (zapewne nie tylko ja)

 

matb - zapewne przez tego co tłumaczył ms office i ten błąd językowy upowszechnił. Mało kto zna terminy z typografii więc nie chciałem zaciemniać odbioru wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dekiel nr 3 - usunięcie napisów z obwodu dekla, IMO, to dobry kierunek, nie potrafię tego wytłumaczyć ale projekt ten odbieram jako... hmm czysty w formie ;) . Litera F z napisem nie przypomina mi irokeza tylko skrzydło husarza ;) .


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.