Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Biała tarcza + metaliczne wskazówki i indeksy = nieczytelny odczyt czasu.

 

Nie zgadzam się. Patrz Tissot Visodate - biała tarcza bez szlifu, a czytelność rewelacyjna. Do tego efekt czystości i przejrzystości. Mnie się bardziej podoba w tym projekcie właśnie prostota białej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenieśmy dyskusję do wątku głównego a tu skupmy się tylko na ankiecie. Inaczej to nam się temat rozbija na poszczególne wątki.

cd. w wątku głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybysmy zrezygnowali z dlugich nakladanych indeksow moglibysmy zrobic wypukłą tarcze jak w vintydżach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by wtedy zrobic jako indeksy naciecia w tarczy i wypelnic je srebrna farba tak jak w starych zegareczkach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

 Taki wariant bardzo mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie zgadzam się. Patrz Tissot Visodate - biała tarcza bez szlifu, a czytelność rewelacyjna. Do tego efekt czystości i przejrzystości. Mnie się bardziej podoba w tym projekcie właśnie prostota białej tarczy.

Odpowiem tutaj, a nie w głównym wątku, żeby nie tracić kontekstu wypowiedzi.

Visodate ma zupełnie inne indeksy i wskazówki. Indeksy są grubsze, a wskazówki sztyletowate. Dlatego lepiej są widoczne.

W naszym projekcie wskazówka minutowa będzie prawdpodobnie niewiele grubsza od sekundnika w Visodate.

Nie porównywałbym naszego forumowca do Visodate.

Jak dla mnie w stylu Tissota Visodate byłby bardziej forumowy Catorex, gdyby wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Piękne złote wskazówki i czarne/złote indeksy na śnieżnobiałej tarczy. Niestety takiej wersji nie ma w ankiecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie odchodzimy wtedy troszkę  od naszej koncepcji? Pokazany zegarek jest piękny, ale mija siż z naszymi wcześniejszymi ustaleniami i z prowadzoną ankietą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy jasnej tarczy srebrne wskazówki giną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A

3A

 

ze wskazaniem na 1

Przeszklony dekiel

 

Piękne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy jasnej tarczy srebrne wskazówki giną...

Niestety, dlatego jeśli chodzi o mnie, to zaakceptuję biała tarczę tylko z termicznie barwionymi niebieskimi wskazówkami, wtedy indeksy mogą być nawet malowane-  jeśli cenka na nic więcej nie pozwoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy pamiętać, że robimy zegarek elegancki, garniturowo-marynarokowy w którym czytelność wskazań wcale nie jest najważniejszą kwestią To nie pilot ani diver. Myślę, że większość wyolbrzymia trochę problem srebrnych wskazówek na białej tarczy. Na zdjęciach może się wydawać to mało czytelne ale w rzeczywistości polerowana stal łapie cień czy światło i naprawdę mocno się odróżnia od matowej białej tarczy. Miałem takie zegarki i nigdy nie było problemu z odczytem godziny. Co innego real a co innego zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak słoneczkowy srebrny ładniejszy :P

 

Też tak uważam, ale uszanuję wolę demokratyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Najładniejszy jednak niebieski  :)  Jaki planowany jest odcień tego koloru, chodzi mi o jakis konkretny przykład z innego zegarka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy jednak niebieski  :)  Jaki konkretnie planowany jest odcień tego koloru, chodzi mo i jakis konkretny przykład z innego zegarka???

 

Ten z grafik został zaczerpnięty z Patka :-), ale jaki wyjdzie to się okaże, będzie sampel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czy chodzi o Maroko, czy o marynarę czy Marynę?  :P 

Musimy pamiętać, że robimy zegarek elegancki, garniturowo-marynarokowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję głosy wszystkich zainteresowanych  :unsure: ale moim zdaniem czytelność jest jednak istotna, w końcu to nie broszka ale zegar, nawet jeśli głównie siedzi pod mankietem ;)  i niebieska tarcza z takimi wskazówkami daje najlepszy kontrast, na drugim miejscu pewno jest srebrna, a biała niestety wypadanie najsłabiej, zwłaszcza, że szlif też robi swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z grafik został zaczerpnięty z Patka :-), ale jaki wyjdzie to się okaże, będzie sampel.

Będzie sampel tylko tego zwycięskiego koloru, czy dwóch najlepszych? Czy wszystkich? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.