Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
erzlot

Moje zegary : The Erzlot Collection ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Super,jesli ktos chce krytykowac to niech zrobi lepsze :D:P.

Jak 3 razy zmieni wlasciciela to bedzie robic za oryginal :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybył mi taki budzik, jakby w stylu Boulle, chyba francuz. Młotek bije w cylinder/obudowę tzn nie ma dzwonka. Tarcza  ma tylko 5 cm średnicy. Może ktoś powie coś więcej (firma, lata)?


cdpost-57894-0-10999900-1536615439_thumb.jpgpost-57894-0-19075900-1536615459_thumb.jpgpost-57894-0-12919100-1536615541_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charles Hour/Diette Fils et Hour.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charles Hour/Diette Fils et Hour.

To ciekawe- Charles Hour robił kareciaki. Podobnego u niego nie znalazłem. Możesz Piotrze coś przybliżyć/dodać?

Nie napisałem, że werk jest  z krótkim wahadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzi prawie nic nie piszą o swoim przemyśle zegarowym. D.H (Fils et) działał od lat 90 do 1927 roku i zmienił nazwę. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę po francusku budzik/budzik wahadłowy/ budzik wahadłowy oficerski  itp. D.H. to zobaczysz kilka obrazków.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotrze. Rzeczywiście Francuzi nie chcą się za bardzo chwalić, a moim zdaniem robili przepiękne rzeczy i to w bardzo zróżnicowanym asortymencie. Chyba u nich najlepiej wychodziło połączenie sztuki (a przynajmniej rzemiosła artystycznego) i techniki. Inni (Niemcy, Anglia) byli daleko za nimi. Potem technika wzięła górę.


Charles Hour/Diette Fils et Hour.

 


Tym razem wiem kto to popełnił, więc tylko pokażę. To budzik HAU ok. 1900-1905 roku. Takiego w posiadanych katalogach nie znalazłem, ale w podobnym stylu są.


Charles Hour/Diette Fils et Hour.

 


Tym razem wiem kto to popełnił, więc tylko pokażę. To budzik HAU ok. 1900-1905 roku. Takiego w posiadanych katalogach nie znalazłem, ale w podobnym stylu są.

post-57894-0-61346300-1536662902_thumb.jpg

post-57894-0-62279300-1536662921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francuzi prawie nic nie piszą o swoim przemyśle zegarowym. D.H (Fils et) działał od lat 90 do 1927 roku i zmienił nazwę. Jak wpiszesz w wyszukiwarkę po francusku budzik/budzik wahadłowy/ budzik wahadłowy oficerski  itp. D.H. to zobaczysz kilka obrazków.

Charles, Victor HOUR

 

Urodził się 28/04/1848 w mieście Villevaudé z Montjay-la-Tour (77)

 

Syn Charles François Hour znanego  jako  producent  zegarow  Hour Lavigne, ogrodnika i Bliss GOBEILL Eugenie (zarówno starych rodów Brie)  kiedy Charles Victor Hour  laczy  sie z Maurice Lavigne i produkty  nosza   nazwe  nazwę” Hour -Lavigne "

 

Wszedł w wieku 11 lat jako praktykant (Victor  Hour)w paryskim zakladzie  zegarmistrzowskim i  zaczal  sie  wspinac  po szczeblach  kariery zdobywajac  doswiadczenie  na wszystkich poziomach, aby utworzyc w 1881 roku warsztat produkcji  wyrafinowanych  zegarow , firma powielala zegary styl „Diette i Hour , Te zegary są nadal produkowane dzisiaj w Doubs.Znana  byla  marka  L'Epee  ,kareciaki ,podrozne,obecnie  firma  chyba  juz  nie  istnieje,bankructwo.

Pod koniec 19 wieku producent zegarow w Paryżu był największy w swojej klasie we Francji, miał 800 pracowników i było 3 mln franków w dochodach.

W 1910 roku wygrał Grand Prix Brukseli, aw 1911 roku wygrał nagrode  w   Turyn.

 

Charles Victor Hour  byl  członkiem-założycielem izby  rzemieslniczej zegarmistrzowskiej  w Paryżu, utworzonej  w 1875 roku, stał się prezydentem.

Jest także założycielem szkoły zegarmistrzowskiej.

14/19/1900 zostaje odznaczony  orderem Rycerza (Kawalera - Chevalier ?)  Legii  Honorowej .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,jesli ktos chce krytykowac to niech zrobi lepsze :D:P.

Jak 3 razy zmieni wlasciciela to bedzie robic za oryginal :D.

I muszę się (nieskromnie) pochwalić, że pierwszy (intuicyjnie) dobrany włos (stary, z fosforobrązu 0,060mm) sprawuje się

świetnie, bo bez regulacji (dolną zawieszką) w ciągu 4 dób zbłądził o 3 min. Choć dla mnie najistotniejsze, by stabilnie

kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło świetne, uruchomienie świetne! Nie wiem jak tam ze sprężyną, ja w swoich zostawiam stare (trochę się nad nimi znęcam), jeśli jeszcze nie mają plam rdzy. Zwykle jednak nie zapewniają stabilnej pracy przez rok. Są chyba za bardzo doświadczone przez wiek. Owszem, na początku ślicznie, potem w środku muszę przeregulować, a pod koniec to już masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam od jakiegoś czasu o waszej fascynacji zegarami z wahadłem torsyjnym, jak pooglądałem sobie w realu kilka, to powiem, że coraz bliżej jestem popełnienia pierwszego kroku i zakupu takiego "cacka". 

Boję się tylko "wtopić" więc poczekam na jakąś okazję może forumową ... ;)

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyskałem takiego przedstawiciela secesji - zegar Lauer und Kuhn z Villingen. Jak wyczytałem firma nie robiła swoich werków, ale współpracowała z dobrymi artystami (szczeg. z Monachium). Efekt widoczny, moim zdaniem śliczna secesja. Logo "L&K" w ogonie komety jest na gongu.post-57894-0-34550500-1538391424_thumb.jpgpost-57894-0-03743300-1538391496_thumb.jpg


cdpost-57894-0-61153400-1538391598_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, figurki już były (z giełdy w Świdnicy kilka lat temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł mi taki mały Junghansik. Tarcza papierowa, bardzo dziarsko (i głośno) tyka. W katalogu Junghansa z 1902 r  to model BAGDAD (ale nie potrafię go umieścić  tzn. zmniejszyć rozmiar pliku .pdf)

post-57894-0-65633100-1542387320_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny :)

One nie dość że tykają mega głośno to i dzwonią jak dzikie. 


Wiesz ile dniowa rezerwa chodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego piekielnika. Hałas robi jak zegar wieżowy. Pierwotnie te elementy z gesso były w środku złocone.

post-6402-0-05240400-1542388090_thumb.jpgpost-6402-0-48628700-1542388502_thumb.jpg

Chodzi 48 +/-. Nie to, co budżetowe Junghansy starsze o 20 lat. Większość z nich chodziła ponad 2 tygodnie.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakie one ładne! Ładniejsze tarcze w nich niż w moim. Styl skrzynek nadzwyczaj urodziwy

Mój Union co to od Kinia zdobyłam też wymiata. Wszystkie pozostałe zagłusza pomimo że w innym pomieszczeniu wisi. Jak się zatrzyma to w nocy już wiem że nakręcić czas:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedeniec, tj. z bocznymi szybkami? Miałem napisać, że były 2 wersje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja wesoła gromadka Jpost-57894-0-68430600-1544219552_thumb.jpgunghansików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot- super trojaczki. Coś przybyło nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot- super trojaczki. Coś przybyło nowego?

Ten najbliżej jest nowy, więc je połączyłem "do kupki" - zawsze im raźniej będzie. :rolleyes:

Doszedł mi oficerski budzik Japy Freres. Budzików nie zbieram, ale ten mnie urzekł, bo kocham secesję. Autorem jest Alfons Mucha - chyba najbardziej znany artysta malarz z tego okresu.

Ciekawe, że oś wskazówek jest na pierwszym kole zaraz po bębnie sprężynowym ( w roczniakach jest chyba na 4-tym). Głośno tyka, chód ok. 1,5 doby.post-57894-0-04300500-1544258910_thumb.jpgpost-57894-0-63109800-1544259054_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ,a i jeszcze taki autor :)ale bardziej już buduarowy niż oficerski :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.