eye_lip 27760 #4426 Posted March 24 12 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
marcinol 12 #4427 Posted March 29 (edited) Czesc Certiniarze i Certiniarki 😛 Moje blizniaki. Edited March 29 by marcinol 5 Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4429 Posted April 2 Witajcie! Mam pytanie, odnośnie mechanizmu powermatic 80... Czy Wam sprawia również problemy? Bo jak do tej pory, to zegarek ten jest najbardziej awaryjnym w moim zestawieniu... Zegar zakupiony, jako nowy, maksymalnie 30x na ręku i co jakiś czas pojawia się taka oto przypadłość, że podczas kręcenia koronką, obraca się wahnik i to tak dosyć mocno... Zegarek był odsyłany trzy razy do serwisu i teraz czeka go to samo, oczywiście w ramach gwarancji... Zauważyłem też, że zmiana daty następuje o godz. 3... Zegarek w większości czasu przeleżał w pudełku, nie był nigdzie uderzony, nie upadł, można powiedzieć, że prawie nieużywany, a tu takie cuda się dzieją... 0 Share this post Link to post Share on other sites
solti 297 #4430 Posted April 2 Żadnych problemów. Cytrynkę z tym mechanizmem mam 5 lat i złego słowa nie powiem. Przy tym to najdokładniejszy zegarek w mojej kolekcji. Odchyłka dobowa to ok. +2 s. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Karakal 79 #4431 Posted April 2 Mam od sześciu lat Certine DS Action Diver z tym mechanizmem i nie mam z nim żadnych problemów. 0 Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4432 Posted April 2 No to najwidoczniej mam pecha, co do tego zegarka... Zostaje kolejny raz wysłać zegar do serwisu i zobaczymy co tym razem wymyślą. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Jogi 11052 #4433 Posted April 2 1 godzinę temu, dziadyga napisał(-a): Witajcie! Mam pytanie, odnośnie mechanizmu powermatic 80... Czy Wam sprawia również problemy? Bo jak do tej pory, to zegarek ten jest najbardziej awaryjnym w moim zestawieniu... Zegar zakupiony, jako nowy, maksymalnie 30x na ręku i co jakiś czas pojawia się taka oto przypadłość, że podczas kręcenia koronką, obraca się wahnik i to tak dosyć mocno... Zegarek był odsyłany trzy razy do serwisu i teraz czeka go to samo, oczywiście w ramach gwarancji... Zauważyłem też, że zmiana daty następuje o godz. 3... Zegarek w większości czasu przeleżał w pudełku, nie był nigdzie uderzony, nie upadł, można powiedzieć, że prawie nieużywany, a tu takie cuda się dzieją... To dość częsta przypadłość w mechanizmach ETA-2824 i pochodnych. Miałem tak w jednej Sellicie w Alpinie. Po pełnym serwisie problem zniknął i nigdy więcej nie wrócił. 0 Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata. Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4434 Posted April 2 No u mnie niestety powraca, jak bumerang... Dostałem jakieś kwitki z serwisu, nawet test szczelności był wykonywany i teraz 4 raz to samo... Z tą zmianą daty, rozumiem, że też coś jest nie tak? Wcześniej nawet uwagi na to nie zwróciłem w tym zegarku, bo we wszystkich innych data przeskakuje w okolicach godz 12, a w tym przypadku o godz 3... 0 Share this post Link to post Share on other sites
speede 4 #4435 Posted April 2 (edited) cześć. U mnie dokładnie tan sam model śmiga bez problemów od prawie 6 lat. Może trochę głupie pytanie ale czy nie zmieniałeś w nim daty między godzinami 22 - 02? Mnie kiedyś instruowali aby tego nie robić bo można coś uszkodzić (nie wiem może to bajka, a może jakiś trop). Edited April 2 by speede 0 Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4436 Posted April 2 Godzinę temu, speede napisał(-a): cześć. U mnie dokładnie tan sam model śmiga bez problemów od prawie 6 lat. Może trochę głupie pytanie ale czy nie zmieniałeś w nim daty między godzinami 22 - 02? Mnie kiedyś instruowali aby tego nie robić bo można coś uszkodzić (nie wiem może to bajka, a może jakiś trop). Nic takiego nie miało miejsca. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Walter_87 8311 #4437 Posted April 2 8 godzin temu, dziadyga napisał(-a): (...) Z tą zmianą daty, rozumiem, że też coś jest nie tak? Wcześniej nawet uwagi na to nie zwróciłem w tym zegarku, bo we wszystkich innych data przeskakuje w okolicach godz 12, a w tym przypadku o godz 3... Najwyraźniej ktoś, po którejś naprawie źle założył wskazówki. Wystarczy je założyć prawidłowo - zajęcie na kilka minut. Dawno kupiłeś ten zegarek? 0 KMZiZ Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4438 Posted April 2 Zaraz będzie dwa lata... Jest jeszcze na gwarancji, więc 4 raz będę go odsyłał... Pytalem z ciekawości odnośnie tego mechanizmu i tej przypadłości, czy się zdarzały takie przypadki, jak mój. Do tej pory Japonia królowała na nadgarstku i nie było takich szopek z mechanizmami, a były użytkowane bardziej intensywnie niż powermatic 80... 0 Share this post Link to post Share on other sites
Walter_87 8311 #4439 Posted April 2 2 godziny temu, dziadyga napisał(-a): Zaraz będzie dwa lata... Jest jeszcze na gwarancji, więc 4 raz będę go odsyłał... Pytalem z ciekawości odnośnie tego mechanizmu i tej przypadłości, czy się zdarzały takie przypadki, jak mój. Do tej pory Japonia królowała na nadgarstku i nie było takich szopek z mechanizmami, a były użytkowane bardziej intensywnie niż powermatic 80... A może warto skorzystać z rękojmi? 0 KMZiZ Share this post Link to post Share on other sites
Karakal 79 #4440 Posted April 3 10 godzin temu, dziadyga napisał(-a): Pytalem z ciekawości odnośnie tego mechanizmu i tej przypadłości, czy się zdarzały takie przypadki, jak mój. Do tej pory Japonia królowała na nadgarstku i nie było takich szopek z mechanizmami, a były użytkowane bardziej intensywnie niż powermatic 80... Tak jak pisałem kilka postów wcześniej, użytkuje Certine z tym mechanizmem od 6 lat i nie mam z nią problemów. Zegarek przyspiesza niecałe 2,5 sekundy na dobę niezależnie od stopnia napięcia sprężyny, co uważam za bardzo dobry wynik. Raz zdarzyło się, że zaczął przyspieszać kilkanaście sekund na dobę. Miałem pewne podejrzenia, że zegarek się namagnesował, więc zaniosłem go do zegarmistrza, który to potwierdził, rozmagnesowal zegarek I po tym zabiegu dokładność chodu wróciła do niecałych 2,5 sekundy na plusie. Data zmienia się u mnie o północy. Zegarek dokręcam koronką bardzo rzadko, niestety nie mam pojęcia, czy wahnik się wtedy porusza, bo mam Certine DS Action Diver, która ma stalowy dekiel. 0 Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4441 Posted April 7 (edited) Dzięki za wszystkie opinie i sugestie, jutro będę się kontaktował ze sklepem, niech ogarniają temat. Pozdrawiam! 20260407_165548.mp4 Edited April 7 by dziadyga 0 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24793 #4442 Posted April 8 W dniu 7.04.2026 o 08:45, dziadyga napisał(-a): Dzięki za wszystkie opinie i sugestie, jutro będę się kontaktował ze sklepem, niech ogarniają temat. Pozdrawiam! 20260407_165548.mp4 To się nazywa "helicopter rotor". Wynika z tego, że tzw "reverser wheels" są fabrycznie za mocno/za słabo nasmarowane. To się kwalifikuje na serwis, konieczna jest ich wymiana lub wyczyszczenie oraz prawidłowe nasmarowanie. Nie powinni Ci odsyłać zegarka w tym stanie bo to znaczy, że nic z nim nie zrobili. A użytkowanie werku w takim stanie spowoduje w jakimś momencie jego nieodwracalne uszkodzenie. Przerabiałem temat z sellitą sw 200, po serwisie gwarancyjnym u producenta problem zniknął. Powodzenia 2 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites
Marcusfff 204 #4445 Posted April 21 2 godziny temu, Premy napisał(-a): Świetnie jej na tym pasku. Co zacz? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Premy 2842 #4446 Posted April 21 1 hour ago, Marcusfff said: Świetnie jej na tym pasku. Co zacz? Aliexpress: nylon mustard strap 20mm 1 Share this post Link to post Share on other sites
AK&AK 53439 #4447 Posted April 23 8 Małżeństwo i zegarki. Share this post Link to post Share on other sites
dziadyga 27 #4449 Posted April 28 Dostałem nowy model, także szacunek dla sklepu, czy tam serwisu. Mam tylko nadzieję, że nie będzie się psuł od samego patrzenia na niego 😉 5 Share this post Link to post Share on other sites
Funky_Koval 24793 #4450 Posted April 30 W dniu 28.04.2026 o 16:23, dziadyga napisał(-a): Dostałem nowy model, także szacunek dla sklepu, czy tam serwisu. Mam tylko nadzieję, że nie będzie się psuł od samego patrzenia na niego 😉 Prawidłowo się zachowali. Jeżeli nowy werk nie ma tego problemu, to raczej on się nie pojawi. Tak czy inaczej nie katowałbym go nakręcaniem z koronki za często. 20 obrotów na rozruch po tym jak się zatrzymał i na rękę. Na pewno nie codzienne nakręcanie. Poza tym ładny ten niebieski kolor 0 quartz bandit Share this post Link to post Share on other sites