Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie zestawienie kolorystyczne W Wostoku występowało i czy reszta jest ok, koperta itd...?

 

post-33253-0-15099300-1430075728_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem składak. Do chromowanej koperty "sztabowego" komandirskiego (zawsze na werku cal.2414) ktoś pocisnął werk wostoczka cal.2214 z "cywilną" tarczą.

Całość - gryzie się

 

hmmm... w sumie, to pierwszy raz widzę ten wzór na pierścieniu okalającym tarczę (czyżby nie chodziło o "malowankę"?). W chromowanych kopertach "sztabowych" komandirów na niebieskim tle są dwucyfrowe indeksy sekundowe (co pięć) jak w 3-ciej fotce wpisu #32 @Slavnego Hansa w poście o komandirach ->http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56932-forumowy-spis-komandirskich/page-2

 

Występują także "cywilne" wostoczki cal.2414 w tym typie koperty, ale wzór na niebieskim pierścieniu jest inny

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niebieskiej tarczy powinien być chyba jasny pierścień z tego co pamiętam, a nie kupiłem go, bo wydawał mi się od razu podejrzany ;-)

A koperta podchodzi mi bardziej pod tą z dużej rakiety typu Big 0, niż z Komandirskiego.

Dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta jest na 100% wostokowa! a komandiry były (tak z grubsza) dwojakiego rodzaju:

1) w "zwykłych" wostokowych kopertach (przynajmniej 2-3 typy chromowanych i przynajmniej 3 typy złoconych)

2) w wodoszczelnych (nawet nie potrafię zliczyć ich modeli :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI dzięki raz jeszcze.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tarcze siedziały odwrotnie to bez wahania powiedziałbym że oba. Nie pamiętam zima w takiej kopercie ale to nie znaczy że takich nie było.

Jakbyś chciał to kilka luźnych tarcz do pobiedy mam.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tarcze siedziały odwrotnie to bez wahania powiedziałbym że oba. Nie pamiętam zima w takiej kopercie ale to nie znaczy że takich nie było.

Jakbyś chciał to kilka luźnych tarcz do pobiedy mam.

Dzięki gregch :) też mam kilka ładnych. Można zamienić koperty w werkach i będzie ok?

Ed

Werki w kopertach ;)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grafice w google występują przeróżne kombinacje (takie jak na Twojej force też są). Tak jest nieźle ale do mnie bardziej przemawia zamiana tarcz czy też całych werków. :)

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wygląda OK. No może powstałe od naprężeń spękania (prawdopodobnie nieoryginalnego) szkiełka są nie ok... Zastanawia jednak niska cena w zestawieniu z zapewnieniem, że zegarek był serwisowany 3 lata temu. Wychodziłoby na to, że gościu zamierza dopłacić (cenę listu poleconego) aby tylko ktoś zechciał przyjąć zegarek - dziwne...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To propozycja naszego Kolegi, ale to chyba nie będzie obraza jeśli zapytam Was o oryginalność tego zegarka.

Co powiecie o kopercie, tarczy i wskazówkach?

 

http://allegro.pl/kirov-k43-piekny-klasyk-1937-rok-i5312340997.html

 

EDYTKA: literówka

Edytowane przez Łyski

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wygląda OK. No może powstałe od naprężeń spękania (prawdopodobnie nieoryginalnego) szkiełka są nie ok... Zastanawia jednak niska cena w zestawieniu z zapewnieniem, że zegarek był serwisowany 3 lata temu. Wychodziłoby na to, że gościu zamierza dopłacić (cenę listu poleconego) aby tylko ktoś zechciał przyjąć zegarek - dziwne...

U mnie na bazarku to normalna cena ze chodzącą mołnię. Ale faktycznie ten co sprzedaje dał cenę poniżej kosztów serwisu zegarmistrzowskiego plus dobrego balansu  ;)  Jak punktualnie chodzi to można brać.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To propozycja naszego Kolegi, ale to chyba nie będzie obraza jeśli zapytam Was o oryginalność tego zegarka.

Co powiecie o kopercie, tarczy i wskazówkach?

 

http://allegro.pl/kirov-k43-piekny-klasyk-1937-rok-i5312340997.html

 

EDYTKA: literówka

Gdybym nie miał takiego to bym łyknął bez zastanowienia tych zegarków jest coraz mniej niedługo nie będzie wcale. 1937 rok !!!!! i nadal chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To propozycja naszego Kolegi, ale to chyba nie będzie obraza jeśli zapytam Was o oryginalność tego zegarka.

Co powiecie o kopercie, tarczy i wskazówkach?

 

http://allegro.pl/kirov-k43-piekny-klasyk-1937-rok-i5312340997.html

 

EDYTKA: literówka

Ja powiem że jest to pasówka K-43 z 1937r do koperty powojennej z Czystopolskiego :)

Ed

Całość prezentuje się nieźle ale tarcza ma skłonność do "obłażenia"

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak. Siergiej ma teraz sporo składaków... :D:ph34r:

Ale ostatnio to wydarłęś od niego niesamoeitą Rakietę  z dolną sekundą  :P

Widziałem ale nie przebiłem i czekam aż pokażesz jak dojdzie :) 

Świetna jest  :wub:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatnio to wydarłęś od niego niesamoeitą Rakietę  z dolną sekundą  :P

Widziałem ale nie przebiłem i czekam aż pokażesz jak dojdzie :)

Świetna jest  :wub:  :D

Czekam. Ale masz rację. Wyjątkowa :wub:

A tak poza wszystkim to już pisałem - przed Tobą nic się nie ukryje!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym grzecznościowo zweryfikować oryginalność amfibii beczki, zdjęcie poniżej. Wewnątrz 2209, mi wydaje się wszystko ok, ale postanowiłem zapytać. 

 

 

 

15094126.jpg?1430513743

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsio OK, oprócz szkła, ale tym sie raczej nie ma co przejmować :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.