Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

1000 powodów dlaczego zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych

Rekomendowane odpowiedzi

nie żebym się czepiał, ale tytuł  "1000 powodów dlaczego zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych" nijak ma się do postów zamieszczonych, a stanowi jakoby stwierdzenie oznajmujące, co prawdą w moim mniemaniu nie jest.

 

Chyba, żeby zmienić tytuł na "1000 powodów dlaczego uważamy, że zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych" to OK.

 

Wtedy można spróbować podsumować:

1) dusza (cokolwiek to znaczy w odniesieniu do przedmiotu)

2) wskazowka sekundy sobie pieknie plynie

3) melodia cykania

4) mechaniczny musisz nakręcić lub nosić aby mierzył czas

5)  Jest rzeczą ponadczasową, trwałą, wspaniale wykonaną, rzeczą dla estetów i miłośników tradycyjnej mikromechaniki.  (to do mnie przemawia)

6) zegarki mechaniczne zaraziły mnie  i podtrzymują moja pasje do zegarków,

...

ale do 1000 z całym szacunkiem "to se ne da" ;)

To się nie czepiaj :D -a dla 20 użytkowników władających poprawną polszczyzną nikt nic nie będzie zmieniał :lol: ,ok? B)  B)  B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie czepiaj :D -a dla 20 użytkowników władających poprawną polszczyzną nikt nic nie będzie zmieniał :lol: ,ok? B)  B)  B)

To się nie czepiam, a czekam z ciekawością na dalsze racjonalne argumenty przewagi mechaników nad kwarcami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dźwięk dobrze wyregulowanej 18 000 to melodia. Niezapomniana. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prestiż już był?  B)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można podciągnąć pod grubość, albo długość przyrodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze ma duszę juz było?. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku, James Cook, zauważyłam, można łatwo nabijać posty, żeby potem pisać w dziale SPRZEDAM :lol: mam 30 do teraz, będzie 31, jest - popatrz!


Uzależniona, zbieram na Tudora... na diecie cud (jogurt+czoko-szok), rozrywka? dwie bułki i karmienie mew nad Wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek mechaniczny to jedyna rzecz w dzisiejszych czasach która działa dzięki energii którą dostaje od swojego właściciela i do tego potrafi ją zmagazynować,

zresztą tu jest prosta zależność wielkości tego magazynowania do swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zegarek mechaniczny to jedyna rzecz w dzisiejszych czasach która działa dzięki energii którą dostaje od swojego właściciela i do tego potrafi ją zmagazynować,

zresztą tu jest prosta zależność wielkości tego magazynowania do swojej ceny

tu nie dokońca się zgodzę z pierwszą częścią postu, bo np.:

 

c50ce9b56c2f766cbc52b953f1a7b36d.jpg

 

i pewnie wiele innych urządzeń spełniających to kryterium by się znalazło

 

Edit: również samochodziki z mechanizmem napędzającycm (na sprężynę), mój syn ma takich kilka :) , i magazynuje energię mechaniczną, a nie elektryczną, czyli nawet lepszy przykład, chociaż energia, to energia, potrzebna na wykonianie pracy i tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku, James Cook, zauważyłam, można łatwo nabijać posty, żeby potem pisać w dziale SPRZEDAM :lol: mam 30 do teraz, będzie 31, jest - popatrz!

Nic się nie bój,jak ktoś "przesadzi "to jest ktoś kto czuwa.... :D

post-48316-0-29501400-1418659232_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku, James Cook, zauważyłam, można łatwo nabijać posty, żeby potem pisać w dziale SPRZEDAM :lol: mam 30 do teraz, będzie 31, jest - popatrz!

 

a co masz coś fajnego do wystawienia na bazarku ?  ;)

 

tu nie dokońca się zgodzę z pierwszą częścią postu, bo np.:

 

Edit: również samochodziki z mechanizmem napędzającycm (na sprężynę), mój syn ma takich kilka :) , i magazynuje energię mechaniczną, a nie elektryczną, czyli nawet lepszy przykład, chociaż energia, to energia, potrzebna na wykonianie pracy i tyle. :)

 

tylko że zegarki w przeciwieństwie do samochodzików na gumkę mają trochę więcej komplikacji, niemniej myślałem że już wszystko co nas otacza jest chińskie i działa na baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a co masz coś fajnego do wystawienia na bazarku ? ;)

 

 

tylko że zegarki w przeciwieństwie do samochodzików na gumkę mają trochę więcej komplikacji, niemniej myślałem że już wszystko co nas otacza jest chińskie i działa na baterie

No i dlatego zegarki sa drozsze od samochodzikow, zgodnie z druga czescia Twojego postu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy Marek założy temat :

1000 powodów dlaczego poranna kupa jest lepsza od popołudniowej 

:D


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bo dają pracę setkom tysięcy osób

2. bo generują pokaźne dochody, czyli podatki, czyli powszechny dobrobyt :)

3. bo nie wyobrażam sobie kwarca kosztującego grube tysiące $, pomijając podnoszenie wartości przez pozłacanie i inkrustowanie kamieniami szlachetnymi

4. bo są zaprzeczeniem racjonalności


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy Marek założy temat :

1000 powodów dlaczego poranna kupa jest lepsza od popołudniowej

:D

Nie założy,bo zna wiecej niż 1000 powodów.... :P

Po starej znajomości podam Ci jeden mały-byś sie w pracy nie zesr..ł Cezary. :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, nie lubię poza domem :)

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, 

 

 

wymęczone z fona....

"wymeczone z fona' :blink:  :blink:  :blink:

 

gratuluję


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Marek, 

mam do Ciebie pytanie. Jaki jest sens robienia syfu na forum ?. Zabrałem głos w temacie licząc na to, że uda się to wszystko sprowadzić na właściwe tory. Niestety jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ,czy ja jestem jedynym uzytkownikiem?

 

Przeczytaj "Rewizora" Gogola,jesli nie czytałeś a się dowiesz jaki jest sens....

"Czemu smiejoties'? nad soboju smiejoties'! (ros.)

Z czego się śmiejecie? z siebie samych się śmiejecie!

 

Forum juz dawno przestało być tylko zegarkowe.....dziś [wg mojej opinii] jest platformą do komunikacji z zegarkami w tle..

Ewolucja


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja w złym kierunku. Rozpocząłeś temat, który wbrew pozorom nie jest śmieszny, lecz bardzo ciekawy. Dlaczego interesują nas właśnie zegarki mechaniczne, choć są tańsze i dokładniejsze zegarki kwarcowe ? Niestety, jak zwykle, powstał śmietnik zamiast ciekawej dyskusji.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż temat się jakoś rozwinie i dowiem się co myślą na temat inni uczestnicy tego forum, niestety, temat poszedł w kanał i razem z "kupą" wylądował w szambie ... zresztą świeżak jestem i chyba się nie znam na takich dysputach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że moderatorzy powinni bardziej ukierunkowywać tematy jeśli nie są w dziale " po godzinach " żeby śmietnik był tylko w jednym miejscu, bo takie wysypiska tez są potrzebne tylko bardziej uporządkowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja w złym kierunku. Rozpocząłeś temat, który wbrew pozorom nie jest śmieszny, lecz bardzo ciekawy. Dlaczego interesują nas właśnie zegarki mechaniczne, choć są tańsze i dokładniejsze zegarki kwarcowe ? Niestety, jak zwykle, powstał śmietnik zamiast ciekawej dyskusji.

Zgadzam sie ze ciekawy...

Choć pewnie zwolennicy zegarków kwarcowych maja inne zdanie na temat wyzszości ;)

A ze temat "zmienia się"-TO JEST OBRAZ NAS SAMYCH!

Wszyscy dookoła mają pretensje do polityków ,kościoła ....a to jest ich własny obraz odbity w lustrze zakłamania ...

Nikomu nie uwłaczając -zaraz sie zacznie krucjata inkwizytorów poprawności...

Tak trudno zignorowac wpisy "nie w temacie"? ,nie....lepiej roztrzasac i bic piane.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że moderatorzy powinni bardziej ukierunkowywać tematy jeśli nie są w dziale " po godzinach " żeby śmietnik był tylko w jednym miejscu, bo takie wysypiska tez są potrzebne tylko bardziej uporządkowane 

Co masz na myśli  "wysypiska" i "śmietnik"?

Jak napisałem powyzej -zaczyna sie krucjata rycerzy "poprawności i dobrej nowiny".... :lol:

Mam wrażenie że część kolegów "czai się " ;) i tylko czeka by "błysnąć"....a tymczasem w ankiecie Edmunda traktującej o najbardziej popularnych markach zegarkowych wzieło udział 64 osoby ...http://zegarkiclub.pl/forum/topic/114243-wyniki-ranking-ulubionych-firm-klubowicz%C3%B3w-ad-2014/?do=findComment&comment=1350664

Więc mi tu nie pie...e!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że moderatorzy powinni bardziej ukierunkowywać tematy jeśli nie są w dziale " po godzinach " żeby śmietnik był tylko w jednym miejscu, bo takie wysypiska tez są potrzebne tylko bardziej uporządkowane 

 

Niestety, moderatorzy mają inne, ważniejsze zajęcia :)

post-6402-0-54554300-1418678900_thumb.jpeg

 

Ale możesz zgłosić swój akces. Zobaczysz jak jest fajnie.

 

Ad rem.

Lubię zegarki mechaniczne, bo wybór tych ciekawych kwarcowych jest niewielki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.