Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie o ta kulture Tomku mi chodzi... Jeden mail, jedno słowo zmienilo by moje postrzeganie.

A Patek za pomoca angielskiego wydawnictwa publikuje historie w w ktorej zawarte jest moje hm, moje " odkrycie" (ukryte logo na zdjeciu") nielegalnie publikuje scan z archiwum za ktory ja zapłaciłem i za mozliwosc publikacji obwarowana rożnymi obostrzeniami, min informacja o miejscu publikacji..

A Stern bezczelnie klamie w komentarzu do tej ksiazki ze informacje zawarte autor zaczerpnął z archiwum firmy...

No bezczelny kłamca.

Stern.

 

P. S zastanawia mnie czemu nikt nie staną w " mojej obronie" ze strony klubu, to chyba nie codzienne odkrycie?, a reprezentuje nasza społeczność jak kazdy użytkownik tego forum.

Tu zal do administracji.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135644-antoni-norbert-patek/page-5?do=findComment&comment=1883981

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to czytam, to dołożę swoje trzy grosze. Nie ma powodu myśleć inaczej, więc zakładam, że w kwestii wyżej wspomnianej, Marek nie konfabuluje. A skoro tak, nasuwa się nieuchronnie prosta, jak konstrukcja cepa myśl: to nie blichtr, zewnętrzna otoczka i pieniądze tworzą fundament tego, co nazywamy kulturą. Inaczej każde bydle przy kasie miałoby słuszne (wówczas) przekonanie, że należy do elity. Tak, rzecz jasna, nie jest - pomimo wielu pozorów tego zjawiska na tym łez padole. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawa jest do udowodnienia Marku, to należy przygotować dokumentację, zatrudnić dobrą kancelarię od spraw własności intelektualnej i wystosować przedsądowe zawezwanie do sprostowania ( coś w stylu próby ugodowej, sformułować żądanie etc) 

To jest droga ( samo pismo KMZiZ nic nie da jak widać po próbie nawet pismo z ambasady nic nie dało ) rozsądna i rzeczowa.

Nocne wylewanie żali w takiej formie raczej tylko po raz kolejny nadszarpnie Twój wizerunek i taki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro czytać takie rzeczy o PP. Niedobrze to świadczy o marce i nawet wyedytowałem swój ranking ulubionych firm zegarmistrzowskich w odpowiednim temacie. O firmie nie świadczą tylko produkty ale też ludzie którzy ją tworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mogę zapytać niezobowiązująco siostry, która pracuje w dużej kancelarii zajmującej się prawami autorskimi i patentami czy jest szansa na ugranie czegoś. Musiałbym tylko znać szczegóły (może być na PW)


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...............nawet wyedytowałem swój ranking ulubionych firm zegarmistrzowskich w odpowiednim temacie. O firmie nie świadczą tylko produkty ale też ludzie którzy ją tworzą.

 

Zrobiłem to samo a u mnie to była najlepsza firma. Tak jak pisałeś pieniądze to nie wszystko.

Gdyby całe forum "zastrajkowało" to wreszcie zaczęto by Polaków traktować z szacunkiem. 

Edytowane przez leskias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Myślę, że gdyby wszyscy forumowicze zdecydowanie i jednoznacznie zadeklarowali, że już nigdy nie kupią PP, to w Genewie wpadliby w popłoch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawa jest do udowodnienia Marku, to należy przygotować dokumentację, zatrudnić dobrą kancelarię od spraw własności intelektualnej i wystosować przedsądowe zawezwanie do sprostowania ( coś w stylu próby ugodowej, sformułować żądanie etc) 

To jest droga ( samo pismo KMZiZ nic nie da jak widać po próbie nawet pismo z ambasady nic nie dało ) rozsądna i rzeczowa.

Nocne wylewanie żali w takiej formie raczej tylko po raz kolejny nadszarpnie Twój wizerunek i taki będzie efekt

Darek, ja jestem tylko entuzjastą, pasjonatem, i chodzi mi tylko o zwykla ludzką przyzwoitość, nic wiecej..

Jak pisalem powyżej jeden mail by załatwił sprawe...

Cieszyłem sie odkryciem wraz ze wszystkimi kolegami z klubu bo dzieki KMZiZ udało mi sie dotrzeć do prawdy.

I nie wylewam zali nocna porą, codziennie jestem aktywny na forum wieczorami do późnych godzin nocnych.

A ze slowa czasem zbyt ostre?, to pasja :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rankingu nie było dla nich, niestety, miejsca. 3970 to obecny Graal. Podziwiam i szanuję. Zegarmistrzostwo. Ale, czy lubić? Skoro mamy takie marki jak np. Nomos. Gdzie siła bazuje właśnie na tym "lubić". Tu tego chyba nie ma.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby wszyscy forumowicze zdecydowanie i jednoznacznie zadeklarowali, że już nigdy nie kupią PP, to w Genewie wpadliby w popłoch ;)

Czy to ma być subtelna sugestia w stylu francuskim? Coś a'la "wy macie zasady, ale to my mamy kasę"..? ;)

 

U mnie w rankingu nie było dla nich, niestety, miejsca. 3970 to obecny Graal. Podziwiam i szanuję. Zegarmistrzostwo. Ale, czy lubić? Skoro mamy takie marki jak np. Nomos. Gdzie siła bazuje właśnie na tym "lubić". Tu tego chyba nie ma.

Coś jest w tym, co piszesz. Zaprawdę, nie jestem godzien Genewy a'la Passero ;), ale, jako miłośnik zegarków, kilkakrotnie próbowałem z siebie wykrzesać nieco więcej entuzjazmu dla PP, jednak, mimo motywów wręcz patriotycznych ;), nie udało się. Wiem wiem - w Genewie, Moskwie i Dubaju, etc., etc. ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Czy to ma być subtelna sugestia w stylu francuskim? Coś a'la "wy macie zasady, ale to my mamy kasę"..? ;)

 

Coś jest w tym, co piszesz. Zaprawdę, nie jestem godzien Genewy a'la Passero ;), ale, jako miłośnik zegarków, kilkakrotnie próbowałem z siebie wykrzesać nieco więcej entuzjazmu dla PP, jednak, mimo motywów wręcz patriotycznych ;), nie udało się. Wiem wiem - w Genewie, Moskwie i Dubaju, etc., etc. ;)

 

Ja mam do PP stosunek ambiwalentny, ale zdecydowanie jednoznacznie kojarzą mi się nawoływania do "zastrajkowania" i "bojkotowania" "by wreszcie Polaków zaczęto traktować  z szacunkiem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym wszystko kojarzy sie z polityka innym z gołymi babami, ja naleze do tych drugich ;)

 

 

Do samej firmy mamy jako Polacy stosunek ciepły, wrecz patriotyczny, takim byl Antoni, wielkim Polakiem i patriotą...

To dobrze ze tak jest.

Ale musimy miec swiadomosc ze dzis firma niewiele ma wspolnego z ideałami jakimi kierowali sie Patek, Czapek, a pozniej i Philippe, dzis to biznes i tylko biznes a konotacje historyczne sluza tylko do podniesienia prestiżu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do PP stosunek ambiwalentny, ale zdecydowanie jednoznacznie kojarzą mi się nawoływania do "zastrajkowania" i "bojkotowania" "by wreszcie Polaków zaczęto traktować  z szacunkiem" ;)

To oczywiste, że niewielu, delikatnie mówiąc, Polaków kupuje zegarki PP. W związku z tym, równie oczywiste jest to, że z biznesowego punktu widzenia firma może, teoretycznie, lekceważyć klientów, czy choćby swoich fanów, w PL. Tyle, że robiąc tak, pokazuje, że z "kulturą orologiczną" ma tyle samo wspólnego, co wymachujący złotym Rolexem Artur Szpilka. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że niewielu, delikatnie mówiąc, Polaków kupuje zegarki PP. W związku z tym, równie oczywiste jest to, że z biznesowego punktu widzenia firma może, teoretycznie, lekceważyć klientów, czy choćby swoich fanów, w PL. Tyle, że robiąc tak, pokazuje, że z "kulturą orologiczną" ma tyle samo wspólnego, co wymachujący złotym Rolexem Artur Szpilka. ;)

 

 

A ilu Niemców kupuje ?  Mało ważny jest spadek sprzedaży ważny jest spadek prestiżu firmy.  

 

Ja bym ten fakt udokumentowany przekazał do konkurencji Patka by wykorzystali w swoich reklamach lub negocjacjach biznesowych. To bardziej zaboli Patka niż spadek chwilowy sprzedaży.

 

Myślę, że gdyby wszyscy forumowicze zdecydowanie i jednoznacznie zadeklarowali, że już nigdy nie kupią PP, to w Genewie wpadliby w popłoch ;)

 

Wreszcie w tym kraju widać Patriotyzm ( przez duże P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozładowania emocji :)

Tu encyklopedia i inne zrodla:

 

"2 lutego 1386 roku w Lublinie na jednym z pierwszych sejmów walnych Jagiełło został wybrany królem Polski. 15 lutego 1386 roku Jagiełło uroczyście przyjął chrzest oraz imię Władysław. Wybór imienia nie był przypadkowy. Św. Władysław był królem węgierskim z XI wieku, szczególnie czczonym na andegaweńskich Węgrzech, a także przez kujawskich Piastów i poprzedników Jagiełły na tronie polskim - Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.Trzy dni później ożenił się z Jadwigą, a 4 marca został koronowany na króla Polski."

 

Dostarlem do dokumentów ktore jednoznacznie mówią o tym ze Władysław Jagiełło zostal koronowany na krola Polski rok wczesniej, tj w 1385 roku w kaplicy zamkowej Lubelskiego zamku w Wigilię Bozego Narodzenia.. Podczas swojej podróży z Litwy do Krakowa.

Koronacja w Krakowie w 1386 roku byla tylko publicznym dopełnieniem...

Historia to fascynująca nauka...

 

 

Cdn.. :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozładowania emocji :)

Tu encyklopedia i inne zrodla:

 

"2 lutego 1386 roku w Lublinie na jednym z pierwszych sejmów walnych Jagiełło został wybrany królem Polski. 15 lutego 1386 roku Jagiełło uroczyście przyjął chrzest oraz imię Władysław. Wybór imienia nie był przypadkowy. Św. Władysław był królem węgierskim z XI wieku, szczególnie czczonym na andegaweńskich Węgrzech, a także przez kujawskich Piastów i poprzedników Jagiełły na tronie polskim - Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.Trzy dni później ożenił się z Jadwigą, a 4 marca został koronowany na króla Polski."

 

Dostarlem do dokumentów ktore jednoznacznie mówią o tym ze Władysław Jagiełło zostal koronowany na krola Polski rok wczesniej, tj w 1385 roku w kaplicy zamkowej Lubelskiego zamku w Wigilię Bozego Narodzenia.. Podczas swojej podróży z Litwy do Krakowa.

Koronacja w Krakowie w 1386 roku byla tylko publicznym dopełnieniem...

Historia to fascynująca nauka...

 

 

Cdn.. :)

Gdzie Ty takie rzeczy wygrzebujesz? Podziwiam Twoje historyczne zacięcie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty takie rzeczy wygrzebujesz? Podziwiam Twoje historyczne zacięcie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Poczekaj, poczekaj - jeszcze się okaże, że są jakieś foty nadgarstkowe z tej "tajnej" koronacji... :D;)

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, poczekaj - jeszcze się okaże, że są jakieś foty nadgarstkowe z tej "tajnej" koronacji... :D;)

 

Niestety... :)

Najstarsza wzmianka w " temacie" jaką udało mi się znaleźć :

Sesja sądu gajonego wyłożonego - 9 września 1467 r.

 

 

"...Tkacz Jakub zrzekł się swojego domu położonego między (domem) Barwy a rogiem naprzeciw zegarmistrza na rzecz Jana Czarnoty.

Katarzyna wdowa po Macieju Bełżyckim zrzekła się na rzecz Jakuba Kreidlara dwóch części łanu, które Jakub trzymał jako zastaw, położonych między łanami tegoż Jakuba.

Teofil z żoną Anną zrzekli się kamienicy położonej między Klozmanem a Mikołajem Opatem na rzecz Handzela w drodze zamiany za ogród, płaszcz i suknię podbitą lisem za siedem grzywien z dodatkiem 150 grzywien, z których 50 florenów Handzel zobowiązał się zapłacić za Teofila witrykowi kościoła parafialnego w Turobinie, a jeśli nie zapłaci, będzie temu witrykowi płacił od tej sumy dwie grzywny czynszu aż do zapłacenia 50 florenów. Handzel stawił się przed sądem i (zeznał), że nie wyłącza żony Nastazji z dóbr i kamienicy, a nawet zapisuje i oprawia jako jej własne....'

 

 

Zrodło-ksiegi wójtowsko prawnicze miasta Lublina w XV wieku.

 

 

I...

 

Rok 1695.09.25

 

Materiały źródłowe dziejów Żydów w księgach grodzkich lubelskich z doby panowania Władysława IV i Jana Kazimierza Wazów 1633-1669

 

'Żyd lubelski, kupiec Moszko Berowicz protestuje przeciwko szlachetnemu - Janowi zegarmistrzowi i jego pomocnikom, że ten fałszywie oskarżył go przed kustoszem łuckim, księdzem Gogolińskim, jakoby Żyd winien był mu jakąś sumę, a następnie siłą wyciągnął z bóżnicy i zaprowadził do gospody Gogolińskiego, gdzie Moszko został pobity i z inicjatywy księdza na kilka dni osadzony w więzieniu pod ratuszem w Lublinie."

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To oczywiste, że niewielu, delikatnie mówiąc, Polaków kupuje zegarki PP. W związku z tym, równie oczywiste jest to, że z biznesowego punktu widzenia firma może, teoretycznie, lekceważyć klientów, czy choćby swoich fanów, w PL.

Narodowość nie ma znaczenia, a firma Patek Philippe nie lekceważy swoich klientów o czym świadczy wysyłanie zaproszeń do zwiedzenia manufaktury i muzeum. Jeżeli jesteś stałym kolekcjonerem zegarków Patek Philippe, to będziesz informowany o eventach, na które będziesz zapraszany. Pewnie pojawi się też okazja do rozmowy z samym Sternem. Zresztą podobne praktyki są udziałem Vacheron Constantin, Audemars Piguet. Taka jest rzeczywistość, co nie zmienia faktu, że zachowanie firmy Patek Philippe wobec Marka mogłoby być przyjazne. Z drugiej strony, reakcja Marka też mocno przesadzona o czym świadczy poniższy wpis.

 

Zegarki PP wizualnie, od strony zewnętrznej to gnioty.

Wszystkie są paskudne.

Broni je tylko wnętrze.

No cóż  :unsure:.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Poczyniłem następujący projekt...

 

http://www.patekclub.pl

 

Na razie ilość materiału nie jest szczególnie imponująca, ale nie od razu Rzym zbudowano.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa. Wytrwałości, Mariusz.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie - gratuluje B)

 

To chyba bedzie na nadgarstku jednak Patek... cos tak czuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się kolega zdradził ;) w okresie wybierania i zakupu wymarzonego zegarka myśli się tylko o nim jeśli więc w tym samym czasie powstaje klub to...

Edytowane przez gothika_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To się kolega zdradził ;) w okresie wybierania i zakupu wymarzonego zegarka myśli się tylko o nim jeśli więc w tym samym czasie powstaje klub to...

 

Teraz już mogę, bo zegarek jest w Warszawie. Zaraz jadę, żeby go odebrać.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj, dawaj :)

Ja obstawiam, ze jak zostaje RO, to bedzie dodatkowo Calatrava ale jak RO pojdzie do ludzi, to jako jedyny - Nautilus B):)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.