Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przydałaby się większa reedycja tego modelu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przydałaby się większa reedycja tego modelu..

 

No niestety jak już wypuścili reedycję ( w 2013 ) to zrobili ją maksymalnie wierną oryginałowi, również wymiarami, i dotyczyła modeli bez daty z ręcznym naciągiem. Piękne swoją drogą - 3 w różnych wersjach złota, jeden w stali:

 

post-40960-0-55986500-1488010240.jpg

 

Jak ktoś chce większy, z datą i bezobsługowy w niewysokiej kopercie 44GS ( chociaż to już nie jest dokładnie ten sam kształt co katana Yody ) to najbliżej chyba kwarcowemu SBGV005. Takiego kwarca nie wstyd nosić ;) :

post-40960-0-04349200-1488010559_thumb.jpg

 

Pozostają jeszcze hi-beaty GMT ( ale tu jest bardzo odmienny design tarczy i dekla )  i dostępny chyba niedawno na naszym bazarku bardzo ciekawy chociaż relatywnie drogi SBGR081:

post-40960-0-75039400-1488011009.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wstyd bakterie nosić ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wstyd bakterie nosić ;)

Mnie tam nie wstyd, bakteria Seiko 9F duszy może nie ma ale pod względem historii i technologii zjada większość mechaników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ou. :D

 

Mnie tam nie wstyd, bakteria Seiko 9F duszy może nie ma ale pod względem historii i technologii zjada większość mechaników :)

Pod względem technologii chyba każda bakteria zjada mechaniki. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod względem technologii chyba każda bakteria zjada mechaniki. ;)

 

Jeśli brać pod uwagę tylko odchyłkę chodu to zwykle tak, ale 9F jest unikalny pod względem wydajności, dwustopniowego ruchu wskazówki sekundowej bez efektu cofania po zatrzymaniu, błyskawicznej zmiany daty, specjalnej cewki i doboru kryształów co razem ze spotykanym tylko w drogich kwarcowych konstrukcjach układem termokompensacji daje unikalną nawet w kwarcowym zegarku dokładność chodu, no i niespotykany okres międzyprzeglądowy oznaczający w praktyce zegarek na życie. Do tego jeszcze Seiko, mimo że werk we wszystkich ( z wyjątkiem jednego ) modelach jest niewidoczny to zadbało o wykończenie, którego nie powstydziłby się niejeden drogi mechanik. Nie wszyscy "wielcy" tak robią :)

 

post-40960-0-23730300-1488022049_thumb.jpg

post-40960-0-74732400-1488022056.jpg

 

 

No i historia - od kwarcowego Seiko zaczęła się kwarcowa rewolucja która omal nie "załatwiła" zegarków mechanicznych, dopiero zmiana strategii marketingu z tool-watchy na dobro luksusowe pozwoliła się trochę odkuć.

 

Dla ciekawostki - pierwszy naręczny zegarek kwarcowy z układami scalonymi - Seiko Astron - w wersji wypuszczonej na początku był małym, niepozornie wyglądającym zegareczkiem o bardzo prostym designie. Firma nie spodziewała się dużej sprzedaży wypuszczając próbną serię 100 egzemplarzy opakowanych w złote koperty, w astronomicznej cenie 450tys jenów co było mniej więcej równowartością nowej Toyoty. W tym czasie było to 1250 dolarów - Rolex Submariner kosztował wtedy nieco ponad 200 :)

Sprzedały się w tydzień.

 

post-40960-0-68341800-1488044633.jpg

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Pozostają jeszcze hi-beaty GMT ( ale tu jest bardzo odmienny design tarczy i dekla )  i dostępny chyba niedawno na naszym bazarku bardzo ciekawy chociaż relatywnie drogi SBGR081:

attachicon.gifSBGR081_2__00950.1368039242.600.600.jpg

 

Tutaj profil koperty mojego SBGR081, wyjątkowo dobrze układa się na nadgarstku :)

post-64114-0-06388900-1488105339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary dziad. ;)

 

Jest rewelacyjny. Nosiłbym.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę będzie na co łapać słońce ;)

 

7W9GJwih.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muchy na żółtą wskazówkę ;)

Ty nas tutaj nie bujaj tylko odpowiadaj natychmiast jakiego kupiłeś trzeciego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę tylko odchyłkę chodu to zwykle tak, ale 9F jest unikalny pod względem wydajności, dwustopniowego ruchu wskazówki sekundowej bez efektu cofania po zatrzymaniu, błyskawicznej zmiany daty, specjalnej cewki i doboru kryształów co razem ze spotykanym tylko w drogich kwarcowych konstrukcjach układem termokompensacji daje unikalną nawet w kwarcowym zegarku dokładność chodu, no i niespotykany okres międzyprzeglądowy oznaczający w praktyce zegarek na życie. Do tego jeszcze Seiko, mimo że werk we wszystkich ( z wyjątkiem jednego ) modelach jest niewidoczny to zadbało o wykończenie, którego nie powstydziłby się niejeden drogi mechanik. Nie wszyscy "wielcy" tak robią :)

 

No i historia - od kwarcowego Seiko zaczęła się kwarcowa rewolucja która omal nie "załatwiła" zegarków mechanicznych, dopiero zmiana strategii marketingu z tool-watchy na dobro luksusowe pozwoliła się trochę odkuć.

 

Dla ciekawostki - pierwszy naręczny zegarek kwarcowy z układami scalonymi - Seiko Astron - w wersji wypuszczonej na początku był małym, niepozornie wyglądającym zegareczkiem o bardzo prostym designie. Firma nie spodziewała się dużej sprzedaży wypuszczając próbną serię 100 egzemplarzy opakowanych w złote koperty, w astronomicznej cenie 450tys jenów co było mniej więcej równowartością nowej Toyoty. W tym czasie było to 1250 dolarów - Rolex Submariner kosztował wtedy nieco ponad 200 :)

Sprzedały się w tydzień.

 

Zastanawiam się nad powyższym od dłuższego czasu! - i nie wiem czy nie kupiłbym wcześniej GS kwarcowego niż SpringDrive - jakoś SD przestał mnie przekonywać. Zaczynam wyczuwać więcej duszy w tym kwarcu niż SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umniejszając kwarcowi ale to SD jest chyba połączeniem ognia i wody. Nigdy nie badałem tematu ale swiss ma odpowiednika dla SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umniejszając kwarcowi ale to SD jest chyba połączeniem ognia i wody. Nigdy nie badałem tematu ale swiss ma odpowiednika dla SD?

W latach 70 pracowali nad czymś podobnym pod nazwą High Precision Mechanism ale chyba nigdy nie weszło do produkcji.

Teraz jest Autoquartz ale to jednak bardziej kwarcowy mechanizm, i coś mi się tłucze że coś jeszcze typu Spring Drive ale nie mogę sobie przypomnieć co, w firmie z wyższej półki.

 

A już wiem, Piaget Caliber 700P w Piaget Emperador Coussin XL 700P to jest chyba najbliżej SD.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie umniejszając kwarcowi ale to SD jest chyba połączeniem ognia i wody. Nigdy nie badałem tematu ale swiss ma odpowiednika dla SD?

4581c38030fbfd2b2d8e28ed5dbbf35b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns ,ja idę właśnie tą drogą

Tom drogą :)

 

to zapakuj kiedyś tyłek do Szwagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Piaget ciekawy ale jak dla mnie raczej do posiadania a nie noszenia  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muchy na żółtą wskazówkę ;)

Ty nas tutaj nie bujaj tylko odpowiadaj natychmiast jakiego kupiłeś trzeciego?

Po tym, jak zareagowałeś na trzeciego (i nadal reagujesz), to aż się boję wyjawiać na jaki model postawiłem, jako czwarty. Tym bardziej, że zrezygnowałem na jego rzecz z bardzo tutaj lubianego SBGH001. Po prostu wiem, że będą docinki :D

 

Kwarcowe GSy nie odbiegają jakością wykonania/wykończenia od swoich mechanicznych braci. Inaczej nie miałbym dwóch w kolekcji (a pewnie będzie więcej).


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ładny kwarc, SBGX125, 50 szt dla butiku Ikeda, 350k JPY

sbgx125.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem - wszystkomający Grand Seiko!

 

ma:

- Spring Drive, czyli mechaniczna dusza i kwarcowa dokładność z płynącą sekundą

- idealny wymiar koperty ( 40mm ) przy rozsądnej grubości ( 12.9mm )

- wodoszczelność 10atm, więc wody się nie boimy

- czarna matowa tarcza bez refleksów

- data

- klasyczne polerowano-satynowane wskazówki GS

- pełny dekielek z lwem 3D

- luma!luma!luma!

- o wykończeniach, zaratsach, szafirach czy ARach nie ma już co wspominać

 

mógłby jeszcze mieć:

- pięcioczęściową bransoletę, tu jest skromniejsza wersja nie tak elastyczna

- wskaźnik rezerwy mocy nie tylko namalowany ale coś bardziej finezyjnego trójwymiarowego, jak w droższych

 

 

No to teraz albo pozostaję kolekcjonerem albo wszystko leci na bazarek, no może poza paroma sztukami :)

 

untitled-4628_zpstp9powh1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie, piękna męska decyzja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.