Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zeppelin Flatline Automatic 7364-3

czy jest to najlepszy wybór w okolicach 1000 PLN? zeppelin automat 1000zł open heart wypukłe szkło

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matt90

Matt90
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 22:21

Cześć,

mój pierwszy post, niemniej zanim rozpocząłem do pisać przeczytałem kilkanaście postów w podobnym temacie do tego, który mnie interesuje, a mianowicie zegarek:

- na codzień, ale również do koszuli, garnituru (praca)
- wypukłe szkiełko
- open heart

- niebieska tarcza

- na pasku

- mechanizm raczej myślałem o kwarcowym, ale może warto pierwszy raz spróbować mechaniczny, tylko zastanawiałem się, czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi

- cena w okolicach 1000-1200 PLN

i padło na powyższego Zeppelina.

https://fabrykazegar...zeppelin-7364-3

czy Waszym zdaniem jest to najlepszy wybór w tej cenie, mając na uwadze moje oczekiwania?

jeśli macie inne propozycje, chętnie się przyjrzę. jeśli wygrywa Zeppelin, to gdzie szukać najatrakcyjniejszej ceny, oczywiście z pewnego źródła? czytałem, że można kupić w lepszej cenie poza PL i naszymi serwisami.

z góry dzięki za pomoc,

Mateusz

Użytkownik Matt90 edytował ten post 03 maj 2018 - 23:10

• 0

#2 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 22:48

Cześć,

mój pierwszy post, niemniej zanim rozpocząłem do pisać przeczytałem kilkanaście postów w podobnym temacie do tego, który mnie interesuje, a mianowicie zegarek:

- na codzień, ale również do koszuli, garnituru (praca)
- wypukłe szkiełko
- open heart

- niebieska tarcza

- na pasku

- mechanizm raczej myślałem o kwarcowym, ale może warto pierwszy raz spróbować mechaniczny, tylko zastanawiałem się, czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi

- cena w okolicach 1000-1200 PLN

i padło na powyższego Zeppelina.

https://zegarownia.p...eppelin-7364-3 

czy Waszym zdaniem jest to najlepszy wybór w tej cenie, mając na uwadze moje oczekiwania?

jeśli macie inne propozycje, chętnie się przyjrzę. jeśli wygrywa Zeppelin, to gdzie szukać najatrakcyjniejszej ceny, oczywiście z pewnego źródła? czytałem, że można kupić w lepszej cenie poza PL i naszymi serwisami.

z góry dzięki za pomoc,

Mateusz

Znalazłem na eBayu za 225 GBP, ale to niewiele taniej niż w Zegarowni, a tam deklarują upust jak znajdziesz taniej. Jakby co masz około 50 zł zniżki. :)

• 0

#3 Matt90

Matt90
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 22:58

Znalazłem na eBayu za 225 GBP, ale to niewiele taniej niż w Zegarowni, a tam deklarują upust jak znajdziesz taniej. Jakby co masz około 50 zł zniżki. :)

Paulus, rozumiem, że podzielasz mój wybór?

• 0

#4 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:04

Paulus, rozumiem, że podzielasz mój wybór?

W świecie zegarków jest tyle pokus, że choć w moich licznych planach Zeppelina nie planowałem, a tym bardziej "open hearta", to ten wybrany przez Ciebie podoba mi się. Ponieważ nie wyświetlał mi się link, nie mam pewności co do koloru. Jaki wybrałeś?

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 03 maj 2018 - 23:06

• 0

#5 Matt90

Matt90
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:08

to jeszcze raz link. trzeba usunąć spację z linka, na końcu, nie wiem czemu tak się wkleja.

granatowy zdecydowanie.

Użytkownik Matt90 edytował ten post 03 maj 2018 - 23:11

• 0

#6 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:12

to jeszcze raz link. granatowy zdecydowanie.

Nie wiem, chyba coś nie tak z moim kompem, ale nadal nie wchodzi link.

Te z eBaya tańsze były białe i czarne. Ten granatowy jest droższy, prawie 400 USD, plus vat i cło, wyjdzie około 1800 zł.

Za ile jest w Zegarowni?

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 03 maj 2018 - 23:14

• 0

#7 Matt90

Matt90
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:17

klilknij w link i w okienku adresu usuń spację, która wrzuca się na koniec linka jakimś sposobem :)

Te z eBaya tańsze były białe i czarne. Ten granatowy jest droższy, prawie 400 USD, plus vat i cło, wyjdzie około 1800 zł.

Za ile jest w Zegarowni?

1164 zł

• 0

#8 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:21

klilknij w link i w okienku adresu usuń spację, która wrzuca się na koniec linka jakimś sposobem :)

1164 zł

Jakoś nie mogę go znaleźć, ale wiem jak wygląda. Chodzi o model "Flatline"?

• 0

#9 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 809 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:24

Jakoś nie mogę go znaleźć, ale wiem jak wygląda. Chodzi o model "Flatline"?

zeppelin flatline 7364-3

• 0

#10 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:29

Zegarek fajnie się prezentuje i przede wszystkim wydaje się uniwersalny. Choć garniturowiec, to nudny na pewno nie jest. Zresztą najważniejsze jest czy się podoba. Producent solidny i wstydzić się go nie będziesz musiał. Można oczywiście kombinować i szukać sposobów na lepsze wydawanie pieniędzy, ale jak zaczniesz słuchać wszystkich forumowiczów, to się załamiesz i nie wybierzesz lepiej, bo to nie będzie Twój wybór. :)

• 0

#11 Matt90

Matt90
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:35

dzięki piękne za pomoc, podoba mi się i chciałem się przekonać, czy warto w ten zegarek zainwestować taką kwotę :)

• 0

#12 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:41

dzięki piękne za pomoc, podoba mi się i chciałem się przekonać, czy warto w ten zegarek zainwestować taką kwotę :)

Niech Ci się dobrze nosi. I pochwal się nim jak dojdzie. :)

Jeszcze jedna rada, poszperaj w necie w niemieckich sklepach. Może przydać się w negocjacjach ze sprzedawcą w Polsce. Tylko pamiętaj, że do ceny z Niemiec trzeba doliczyć wysyłkę i różnicę w Vacie (19%+4%).

• 0

#13 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 11203 postów

Napisano 04 maj 2018 - 07:51

Alternatywnie :https://zegarownia.p...c-ra-ag0005l10b

• 0

#14 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 04 maj 2018 - 09:41

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina. Oczywiście odczucie jest subiektywne. Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej. Dla mnie dylematem byłoby wybierać między nimi gdyby uwzględnić cenę azjatycką.

• 0

#15 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1111 postów

Napisano 04 maj 2018 - 10:12

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina. Oczywiście odczucie jest subiektywne. Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej. Dla mnie dylematem byłoby wybierać między nimi gdyby uwzględnić cenę azjatycką.

No rzeczywiście Zeppelin jest bardziej prestiżowy, korzysta z mechanizmów Citizena, a Orient biedaczek musi wsadzać własnej produkcji....

Aczkolwiek zgadzam się, że płacić za Orienta czy Seiko tyle ile chcą polskie sklepy to zły pomysł, co nie zmienia faktu, że Junkresy, Zeppeliny czy Laco to składaki z zawyżoną ceną co najmniej o 30-40%.

Użytkownik lenybo edytował ten post 04 maj 2018 - 10:14

• 0

#16 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 11203 postów

Napisano 04 maj 2018 - 10:17

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina.

Co by nie mówić o prestiżu w zegarku za ok 1000 pln to wg. mnie nie masz racji co do Orienta.

Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej.

Sprawa jasna .

• 0

#17 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 04 maj 2018 - 12:12

No rzeczywiście Zeppelin jest bardziej prestiżowy, korzysta z mechanizmów Citizena, a Orient biedaczek musi wsadzać własnej produkcji....

Aczkolwiek zgadzam się, że płacić za Orienta czy Seiko tyle ile chcą polskie sklepy to zły pomysł, co nie zmienia faktu, że Junkresy, Zeppeliny czy Laco to składaki z zawyżoną ceną co najmniej o 30-40%.

Nie wydaje mi się, by mechanizmy Citizena były czymś wstydliwym. Technologicznie raczej w czołówce. Sam mam CC3001-51L i... dobry raczej jest ;) . Nie napisałem, że Orient jest kiepski. Jak na moje oko wyglądają tak jakoś mało atrakcyjnie, co nie znaczy, że nie kupię sobie jakiegoś (pod obserwacją). Ogólnie jednak ich wygląd trąci myszką. Zeppeliny podobają mi się bardziej, tak to jest już z gustami. 

Kolega Matt90 wypatrzył sobie zegarek, który mu się podoba. Zapytał o niego na forum, no i... jak zwykle. ;) Zamiast powiedzieć mu, że dobrze wybrał, zaczyna się, wybaczcie to słowo - mędrkowanie. A, że tamte są super, a owakie jeszcze lepsze, bo np. mają swoje mechanizmy. Ludzie, taki człowiek czuje się zdezorientowany i nic mu takie rady nie dadzą oprócz totalnego "skołowania". Czy wybór Zeppelina, to zły wybór? Na pewno nie, to po co mu utrudniać. Niech się cieszy fajnym zegarkiem. Jeszcze trochę, a jakiś Seiko-fan zacznie mu udowadniać, że do garnituru idealny będzie SKX007.

Gdyby wybrał, powiedzmy Invictę z bajerami i wadze pół kilograma, to zrozumiałe byłoby łagodne naprostowanie, ale w tym przypadku? Co to znaczy zawyżona cena, w stosunku do ich wartości? Jak to wyliczyłeś lenybo? Wg tego kupujący Rolexy, to idioci. Ci to dopiero przepłacają!! ;) Solidny Parnis za 100 USD, czy niewiele lepszy Rolex Submariner za 30.000 USD? Czy Rolex jest 300 razy lepszy??

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 04 maj 2018 - 12:38

• 1

#18 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1302 postów

Napisano 04 maj 2018 - 12:42

Jeszcze dodam na koniec, że bliżej mi do zakupu Orienta, niż Zeppelina, ale to nie jest w sprzeczności z tym co napisałem powyżej. :) 

Orienty też są fajne!

• 0

#19 Vonziej

Vonziej
  • Użytkownik
  • 809 postów

Napisano 04 maj 2018 - 13:00

Orient i Seiko z niższych linii są dobre na start, w skromnym budżecie zeg. automatycznych nie mają zbytnio konkurencji. Potem jak iść już wyżej to zaczynają się fajne modele nie tylko u nich.

Użytkownik Vonziej edytował ten post 04 maj 2018 - 13:01

• 0

#20 lenybo

lenybo
  • Użytkownik
  • 1111 postów

Napisano 04 maj 2018 - 13:01

Nie wydaje mi się, by mechanizmy Citizena były czymś wstydliwym. Technologicznie raczej w czołówce. Sam mam CC3001-51L i... dobry raczej jest ;) . Nie napisałem, że Orient jest kiepski. Jak na moje oko wyglądają tak jakoś mało atrakcyjnie, co nie znaczy, że nie kupię sobie jakiegoś (pod obserwacją). Ogólnie jednak ich wygląd trąci myszką. Zeppeliny podobają mi się bardziej, tak to jest już z gustami. 

Kolega Matt90 wypatrzył sobie zegarek, który mu się podoba. Zapytał o niego na forum, no i... jak zwykle. ;) Zamiast powiedzieć mu, że dobrze wybrał, zaczyna się, wybaczcie to słowo - mędrkowanie. A, że tamte są super, a owakie jeszcze lepsze, bo np. mają swoje mechanizmy. Ludzie, taki człowiek czuje się zdezorientowany i nic mu takie rady nie dadzą oprócz totalnego "skołowania". Czy wybór Zeppelina, to zły wybór? Na pewno nie, to po co mu utrudniać. Niech się cieszy fajnym zegarkiem. Jeszcze trochę, a jakiś Seiko-fan zacznie mu udowadniać, że do garnituru idealny będzie SKX007.

Gdyby wybrał, powiedzmy Invictę z bajerami i wadze pół kilograma, to zrozumiałe byłoby łagodne naprostowanie, ale w tym przypadku? Co to znaczy zawyżona cena, w stosunku do ich wartości? Jak to wyliczyłeś lenybo? Wg tego kupujący Rolexy, to idioci. Ci to dopiero przepłacają!! ;) Solidny Parnis za 100 USD, czy niewiele lepszy Rolex Submariner za 30.000 USD? Czy Rolex jest 300 razy lepszy??

Po pierwsze nie zrozumiałeś tego co napisałem, bo na czym wg Ciebie polega prestiż firmy pakującej cudze mechanizmy i mający wtórny "design"?

I nie uciekaj teraz do kwestii gustu, bo napisałeś o tzw prestiżu.

Wyliczenie jest bardzo proste, ceny części....zobacz ile kosztuje mechanizm Miyoty (dodam, że nigdzie nie napisałem, że to są złe mechanizmy - no ale tak jak napisałem, problem zrozumienia). Przywołane przez Ciebie chińczyki kosztują około 100$, chyba nie łudzisz się, że Zeppeliny są montowane gdzie indziej?
Więc skąd te ceny?
Przywołując przykład Rolexa tylko potwierdzasz to co napisałeś w pierwszym zdaniu "Na mój (niedoświadczony) nos"  i to że nie masz pojęcia o Rolexie tej firmie, jej historii i produktach.

EOD.

Użytkownik lenybo edytował ten post 04 maj 2018 - 13:08

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zeppelin, automat, 1000zł, open heart, wypukłe szkło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych