Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piotrek1989

VC czy Patek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od mojego ostatniego postu na tym forum minął ponad rok. Wiele zmieniło się w moim życiu ale umiłowanie do zegarków pozostało niezmienne  :D

Dostałem niezłą pracę i zdecydowałem się na przeprowadzkę do Zurychu. Moim marzeniem stało się posiadanie w kolekcji czegoś na prawdę wyjątkowego. Marzenie to rosło tylko podsycane wizytami w tutejszych butikach i muzeach w Genewie. Jestem chyba naprawdę nie normalny bo każdy oszczędzony grosz/frank był z myślą o kupnie tego jednego wyjątkowego zegarka. Jestem już blisko budżetu, który sobie  na niego wyznaczyłem (20-40k CHF). Rozważam zakup zegarka marki Vacheron lub Patek. Proszę nie traktujcie mnie jak snoba ja po prostu chciałbym zrealizować marzenie i założyć na nadgarstek coś wyjątkowego (bynajmniej nie z powodu ceny a historii marki, mechanizmu, artyzmu twórcy)

Przy tym byłoby miło aby zegarek nie stracił dużo na wartości podczas użytkowania - nie jest to jednak podstawowe kryterium przy zakupie.

Jak powszechnie wiadomo zegarki wielkiej trójki należą do tych które zwykle nie tracą zasadniczo na wartości a wielu przypadkach nawet zyskują (seria nautilus)

 

Poszukuję zegarka do garnituru - klasycznego ale nie nudnego  :)

 

Moją uwagę przykuła seria historiques od VC i dwa modele tegoroczne Patka

 

Poniżej modele VC którymi jestem zainteresowany - wygląd trochę dziadkowy ale nie przeszkadza mi to a wręcz dodaje im uroku.

Model 48 pink gold z górnej granicy moich możliwości finansowych.

 

https://www.vacheron-constantin.com/en/watches/historiques/historiques-triple-calendrier-1942-3110v-000a-b426.html

https://www.vacheron-constantin.com/en/watches/historiques/historiques-triple-calendrier-1942-3110v-000a-b425.html

https://www.vacheron-constantin.com/en/watches/historiques/historiques-calendrier-complet-1948-3100v-000r-b359.html

 

A tutaj dwa modele Patka - ciekawszy rzekłbym bardzo nowoczesny design (jak na Patka  :P ) Drugi model przekracza niestety moje obecne możliwości finansowe (cena okolo 47k CHF)  :(

 

https://www.patek.com/en/collection/complications/5212A-001

https://www.patek.com/en/collection/complications/5235-50R-001

 

 

I teraz pytanie o waszą subiektywną opinie odnośnie powyższych zegarków. Byłbym niezmiernie wdzięczny za każdy komentarz.

Jeżeli macie też inne propozycje zegarków z radością je przeanalizuje.

 

Piotrek 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie normalny"

I jeszcze sporo innych błędów w tym interpunkcyjnych ... to tak na marginesie, bo Patek na nadgarstku i słaba znajomość rodzimego języka to złe połączenie.

 

A wracając do meritum - mi się żadny z wymienionych przez Ciebie nie podoba. Być może jako czwarty lub piąty w kolekcji wziąłbym już tego: https://www.vacheron-constantin.com/en/watches/historiques/historiques-triple-calendrier-1942-3110v-000a-b426.html

Ale to tylko gusta, a każdy ma inne. Bierz co się tobie podoba, każdy z nich to wspaniałość w sensie kunsztu i mechaniki.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie normalny"

I jeszcze sporo innych błędów w tym interpunkcyjnych ... to tak na marginesie, bo Patek na nadgarstku i słaba znajomość rodzimego języka to złe połączenie.

 

Cóż może dlatego właśnie wyprowadziłem się z naszego pięknego kraju... to tak na marginesie, bo wytykanie cudzych błędów ma zapewne perfekcyjne połączenie z zegarkiem który nosisz   

Edytowane przez Piotrek1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"nie normalny"

I jeszcze sporo innych błędów w tym interpunkcyjnych ... to tak na marginesie, bo Patek na nadgarstku i słaba znajomość rodzimego języka to złe połączenie.

 

Cóż może dlatego właśnie wyprowadziłem się z naszego pięknego kraju... to tak na marginesie, bo wytykanie cudzych błędów ma zapewne perfekcyjne połączenie z zegarkiem który nosisz   

 

Spokojnie, zazdrości... Mnie bardziej podoba się stylistyka VC...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie normalny"

I jeszcze sporo innych błędów w tym interpunkcyjnych ...

Jak chcesz zwrócić uwagę na błędy w postach, to rób to proszę używając systemu prywatnych wiadomości.

 

 

Faktycznie - błędów trochę jest, ale są one nierozpoznawalne przez słownik (interpunkcja, pisanie łączne lub rozdzielne). Najprawdopodobniej dysgrafia (posiadam taką na własność, więc łącze się w bulu), ale unikanie innych błędów wskazuje na zachowanie staranności, a styl i stosowanie zdań wielokrotnie złożonych - na  wykształcenie wyższe od podstawowego.

 

Wybór firmy jest oczywisty:  Vacheron Constantin. Patek też niczego sobie, ale taki trochę niepraktyczny. Siedzisz sobie w McDonaldzie nad frytkami, błyskasz Patkiem, to każda sikorka wie żeś dziany i na Ciebie leci, a każdy facet podejrzewa, że to podróba, którą kupiłeś na Aliexpressie. Patek odpada,

VC - dziewoja, która zwróci na niego uwagę, zna się na zegarkach, więc się nadaje.

 

A który VC - to oczywiste: najdroższy. Nie dlatego, że najdroższy, ale dlatego, że ma fazy Księżyca. Zegarek bez porządnej komplikacji jest do niczego. Z wiecznym kalendarzem to możesz kupić sobie Orienta "patelnię", a nie VC.

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czego zazdrościć?

 

Patek Calatrava w dowolnej konfiguracji zjada propozycje z wątku głównego...

Piaget Altiplano także.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czego zazdrościć?

 

Patek Calatrava w dowolnej konfiguracji zjada propozycje z wątku głównego...

Piaget Altiplano także.

 

Michał, przecież Patek do którego link załączyłem to właśnie Calatrava, a dokładnie Calatrava Weekly Calendar  :o  

 

https://www.patek.com/en/collection/complications/5212A-001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichałS starasz się pretendowac do miana językowego "arbiter elegentarium", a sam używasz frazy "mi się żadny (...) nie podoba" ???  :lol:

 

Ogarnij sie człowieku najpierw sam i "spuść" troche powietrza .. 

Edytowane przez brakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, przecież Patek do którego link załączyłem to właśnie Calatrava, a dokładnie Calatrava Weekly Calendar :o

 

https://www.patek.com/en/collection/complications/5212A-001

Nie przejmuj się. On się nie zna ;) Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno na Caltrave WC bym się nie zdecydował jako ten pierwszy, który wybierasz. Moim zdaniem tam ciut za dużo się już dzieje - ale to subiektywne pewnie. Wziąłbym w tym wypadku VC 3110V/000A-B426, ale to byłby bardzo ciężki wybór pomiędzy nim a 3100V/000R-B359

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek , jego wygląd, to indywidualne preferencje, jeden uzna za piękny inny za brzydki, z tego powodu nigdy nie zrozumiem pytań typu "jaki mam kupić?"

Tym bardziej jeśli mowa o tuzach zegarmistrzostwa, jak w tym przypadku.

Każdy będzie technicznie wyśmienity, i to kupujący ma wybrać sam, nie "koledzy z internetu".

 

Proszę zwrócić uwagę na JLC, może tu znajdziesz coś, co Ci wpadnie w oko :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz używał zegarka na codzień, czy na specjalne okazje?

 

Ja bym takiej forsy nie przeznaczył na codzienny zegarek, tym bardziej, że byłby to zakup nie n-tej potrzeby, po spełnieniu kilku innych szlachetniejszych celów, ale jak wspomniałeś, za oszczedzane "grosze".

 

Spory masz rozstrzal budżetu 20-40 tyś CHF, a piszesz ze 47 to już przesada. Trochę dziwne.

 

Co jest twoim priorytetem?

Design? Cena? Materiał? Marka? Technikalia? Utrata wartości?

 

Jaka jest dostępność 5212? Moim zdaniem to najlepszy wybór z wybranych wstępnie przez ciebie, z potencjałem na zyskiwanie na wartości.

 

Ile musiałbyś czekać na 5711?

 

Jestem fanem stali nierdzewnej, dlatego sugerowałbym spojrzeć na ofertę jlc, to co najmniej top 4, wśród szwajcarskich producentów.

 

Inne marki wchodzą w grę? F.P. Journe, spoza Szwajcarii - Lange?

 

VC ogólnie zdecydowanie gorzej trzymają wartość od patkow. Nie wiem jak dokładnie ta seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Żaden z wymienionych jakoś wybitnie do mnie nie gada...

Osobiście postawił bym na Rolex'a Cellini

m50535-0002.png?impolicy=upright-majesty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek , jego wygląd, to indywidualne preferencje, jeden uzna za piękny inny za brzydki, z tego powodu nigdy nie zrozumiem pytań typu "jaki mam kupić?"

Tym bardziej jeśli mowa o tuzach zegarmistrzostwa, jak w tym przypadku.

Każdy będzie technicznie wyśmienity, i to kupujący ma wybrać sam, nie "koledzy z internetu".

 

Proszę zwrócić uwagę na JLC, może tu znajdziesz coś, co Ci wpadnie w oko :)

 

Słuszne rzeczy prawisz mistrzu Yoda  ;)
 
Ostatecznie i tak wybiorę ten który najbardziej mi się spodoba na żywo i będzie to moja subiektywna ocena/decyzja.
 
Temat założyłem z myślą o szerszej dyskusji na temat zegarków typowych do garnituru i nie zamykam się kompletnie na inne marki. JLC to bardzo szacowna manufaktura i byłoby zbrodnią pominąć ją przy wyborze tego jedynego.
 
 
 
Kryteria wyboru mam jasne:
 
 
 
1) Dress watch
2) Cena 20-40k CHF jest ceną na tą chwilę ale nie wykluczam dołożenia dodatkowych 5-10k jeśli zegarek mnie zachwyci (na żywo oczywiście  :rolleyes: )
3) Dobrze żeby trzymał swoją wartość w przyszłości ( nie traktuje jednak tego zakupu jako inwestycje - zegarek ma być noszony przynajmniej kilka razy w miesiącu)
4) Punkt czwarty chyba najważniejszy - zegarek musi mieć w sobie to coś czyli czynnik x (niestety obawiam się, że nie będę go mógł określić na zdjęciach znalezionych w internecie, konieczna będzie przymiarka na żywo)
 
Tak więc póki co ta dyskusja to luźna dywagacja nad potencjalnymi kandydatami.
Znając życie jest wielce prawdopodobne, że zdecyduje się na zegarek którego nazwa nie padła w tym temacie, a który najzwyczajniej na świecie zrobi na mnie największe wrażenie podczas przymiarki :lol:  
Edytowane przez Piotrek1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie i tak wybiorę ten który najbardziej mi się spodoba na żywo i będzie to moja subiektywna ocena/decyzja.

 

Mam nadzieję że będziesz dzielił się z nami Twoimi przemyśleniami i wrażeniami z wyboru i zakupu wymarzonego zegarka. :huh:

Powodzenia :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - najrozsadniej Patek. To druga marka po Rolexie na ktorej nie stracisz na 100% (odniesienie do Twojego punktu nr 3 :) ). Marka z historia, uznana na calym swiecie (znana/rozpoznawalna ;) ) i o wiele lepiej trzyma wartosc niz VC. Ktory model, to nie bede Ci doradzac, bo stylistycznie klasyczne Calatravy sa bardzo ladne, choc sklamalbym, gdybym nie powiedzial, iz VC bardziej do mnie przemawiaja. Wybor nalezy do Ciebie, ale ja jako glowny i pierwszy tak drogi w kolekcji rozpatrywalbym PP a pozniej bral pod uwage inne marki :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PP lepiej spelni kryterium value retention, a jezeli bierzesz pod uwage uzywane zegarki, moje propozycje to:

 

- PP 5205

- PP 5396

- PP Worldtime 5110 albo 5130

 

Annual Calendar PP to jeden z moich grali - powodzenia w poszukiwaniach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zegarek nie moze wyprzedzac stylu zycia  jakie prowadzisz , bo katastrofalnie to wyglada .   Zastanow sie nad tym , czy jestes  gotowy wjechac w swoje srodowisko z sikorem z gornej poloki  . Mnie dziwi fakt  iz  szastasz sumami , ktore chcesz wydac , zamiast isc i kupic zegarek , ktory sie Tobie podoba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie 99% ludzkości nie będzie wiedziało jaki to rarytas ma na reku, więc jest to tylko i wyłącznie czysta radość z posiadania takiego zegarka dla właściciela.

Problem w tym, że tutaj na forum są pasjonaci i racjonalne podejście nie rzadko odchodzi na bok...

 

Wracając do tematu postawił bym na PP głównie dlatego, że gdy Ci się znudzi przynajmniej nie stracisz na tym biznesie za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie 99% ludzkości nie będzie wiedziało jaki to rarytas ma na reku, więc jest to tylko i wyłącznie czysta radość z posiadania takiego zegarka dla właściciela.

Problem w tym, że tutaj na forum są pasjonaci i racjonalne podejście nie rzadko odchodzi na bok...

 

Wracając do tematu postawił bym na PP głównie dlatego, że gdy Ci się znudzi przynajmniej nie stracisz na tym biznesie za wiele.

 

Tak , tylko czasem trzeba co poniektorym przypomniec , ze zegarek jest  dodatkiem do wlasciciela , a nie odwrotnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko czasem trzeba co poniektorym przypomniec , ze zegarek jest  dodatkiem do wlasciciela , a nie odwrotnie .

Pierwszy raz się z Tobą zgadzam :)

Dobry początek.

 

(Autor tematu chce kupić zegarek, spełnić marzenie, warto więc pamiętać jakie kierują nim pobudki)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko czasem trzeba co poniektorym przypomniec , ze zegarek jest  dodatkiem do wlasciciela , a nie odwrotnie .

 

Bardzo słuszna uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche  widzialem bedac na emigracji ponad 25 lat . Nie kupi sie miejsca w srodowisku do ktorego  sie aspiruje , sikorem lub samochodem  z gornej  polki , a tak co poniektorzy sadza . Za duzy  jest kontrast , jak ktos z Patkiem na przegubie wychodzi z czynszowego mieszkania . Wyzsza polka musi obejmowac caloksztalt zycia , w przeciwnym razie jest obciach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche  widzialem bedac na emigracji ponad 25 lat . Nie kupi sie miejsca w srodowisku do ktorego  sie aspiruje , sikorem lub samochodem  z gornej  polki , a tak co poniektorzy sadza . Za duzy  jest kontrast , jak ktos z Patkiem na przegubie wychodzi z czynszowego mieszkania . Wyzsza polka musi obejmowac caloksztalt zycia , w przeciwnym razie jest obciach .

 

Z całym szacunkiem absolutnie nie zgadzam się z taką opinią. Zapraszam do Szwajcarii, żeby zobaczyć co noszą zwykli obywatele tego kraju i przyjezdni expaci  ;)  Twoim zdaniem Patek za 40k CHF pasuje tylko do CEO dużego banku? :lol:  Masa ludzi - dużo bardziej zamożnych niż myślisz mieszka tutaj w czynszowych mieszkaniach (sam znam takie przypadki w mojej firmie) Za co kocham ten kraj równie mocno jak Polskę? - tu nikt nikogo nie ocenia - to tylko twoja sprawa gdzie mieszkach jakim samochodem jeździsz i jaki zegarek nosisz. Wracając do mnie 40k CHF to plus/minus moje roczne  oszczędności  (prowadząc podobny styl życia co w Polsce) i to absolutnie moja sprawa jak je spożytkuje. Być może twoim zdaniem nie zasługuje na Patka ja jednak myślę w zupełnie inny sposób. To ten zegarek może być inspiracją do dalszego rozwoju - osiągnięcia jeszcze więcej. Nie bójmy się marzyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem absolutnie nie zgadzam się z taką opinią. Zapraszam do Szwajcarii, żeby zobaczyć co noszą zwykli obywatele tego kraju i przyjezdni expaci ;) Twoim zdaniem Patek za 40k CHF pasuje tylko do CEO dużego banku? :lol: Masa ludzi - dużo bardziej zamożnych niż myślisz mieszka tutaj w czynszowych mieszkaniach (sam znam takie przypadki w mojej firmie) Za co kocham ten kraj równie mocno jak Polskę? - tu nikt nikogo nie ocenia - to tylko twoja sprawa gdzie mieszkach jakim samochodem jeździsz i jaki zegarek nosisz. Wracając do mnie 40k CHF to plus/minus moje roczne oszczędności (prowadząc podobny styl życia co w Polsce) i to absolutnie moja sprawa jak je spożytkuje. Być może twoim zdaniem nie zasługuje na Patka ja jednak myślę w zupełnie inny sposób. To ten zegarek może być inspiracją do dalszego rozwoju - osiągnięcia jeszcze więcej. Nie bójmy się marzyć !

Moja opinia lezy gdzies posrodku. Przypadki takie jak archieluxury wchodzacy w dlugi na zakup kolekcji po jednej stronie, a szejkowie kupujacy limitki PP za mniej niz dzienne dochody z drugiej. Mysle, ze Ty mozesz spokojnie sobie taki zegarek sprawic, bez spolecznego obciachu. :) Ja tez patrze na swoje zegarki jako motywacje do dalszej pracy i rozumiem to podejscie stretch goals. :)

Edytowane przez amatsukaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.