Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

No to teraz poga o telefonach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10057 odpowiedzi w tym temacie

#8661 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:51

4500 pewnie katalogowo, a 4199  w permanentnych "promocjach" na święta jest prawdopodobne. Mi się bardziej spodobała 8 niż X, ale prawde mówiąc to czekam na "SE2" (może na wiosnę coś pokażą). W mojej ocenie można zmieniać iPhony co 2-3 generacje. Mam SE i niczego mi w nim nie brakuje łącznie z wydajnością, co do jego aktualizacji do iOS 11 też nie mam obaw, bo przy premierach 9 i 10 też było larum, że 5-5S nie da rady, czego kompletnie nie odczuwałem.

Jak czytam opinie i wymagania niektórych z Was, to odnoszę wrażenie, że telefony to Wasze hobby i to o wiele bardziej absorbujące czas i emocje niż zegarki.  ;)

Cena iPhone X w Polsce od 4979pln.

• 0

#8662 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 1938 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 21:58

Wow! Dopiero teraz ten iP X zrobił na mnie wrażenie. iP8 64GB za 3.5k.

Przy takiej polityce Apple w Polsce, należy tylko pochwalić Kruka za świetnie skalkulowane ceny Rolexa  :D

• 0

#8663 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:05

Najbardziej z całej konferencji podoba mi się, airpower jedną podstawką indukcyjną można naładować telefon, słuchawki i "zegarek".

• 0

#8664 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 1938 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:08

Czy takie ładowarki indukcyjne do telefonów, które byłyby na szafce nocnej, na którą również odkłada się zegarek, mogłyby go namagnesować?

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 22:08

• 0

#8665 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5224 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:09

Kupijesz nowy telefon płacisz 5tys. Upada ci po miesiącu, chcesz mieć gwarancje, idziesz do autoryzowanego serwisu Apple i oni mogą mogą wymienić w nim szybkę, plecy pod warunkiem że działa.
To że biorą ten telefon i dają refuba to polityka Apple aby serwisy się tym nie zajmowały.

Akurat "szybki" są wymieniane i wraca do ciebie Twój egzemplarz. 

• 0

#8666 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Użytkownik (bs)
  • 13702 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 22:14

A teraz ciekawostka. Motorola d160, rocznik 1997. Na chodzie :) Nigdy nie miała problemów z aparatem fotograficznym, jakością dźwięku w słuchawkach, połączeniem z internetem.

Załączone miniatury

• 20170912_231125.jpg

• 1

#8667 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2017 - 00:03

Najlepsza była wpadka z Face ID, widzieliście :D Emejzing :D

A gdyby ktoś nie widział to: https://www.youtube....h?v=m7xmCCTVS7Q

To była wina osoby przygotowującej telefon do prezentacji.

iPhone był uruchomiony na świeżo i tak samo jak z touchid przy pierwszym uruchomieniu trzeba podać najpierw passcode. Wyszło głupio i wyglądało jakby to rozpoznawanie twarzy nie działało, ale to nie jest do końca prawda.

Androidowcy mają paliwo do hejtu aż apple opublikuje wyniki finansowe kwartał po wprowadzeniu swoich najnowszych produktów na rynek a testerzy sprawdzą ile punktów uzyska iphone x w benczmarkach :D

• 0

#8668 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2017 - 00:20

Ja czekam na ten model, dla Jedi mają być w promocji......

iphone-mem-6.jpg

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 00:23

• 0

#8669 Admof

Admof
  • Użytkownik
  • 1450 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 02:43

Podziwiam zdolności marketingowe Apple, wmawianie, że wszystko jest pierwsze u nich jak takie bezprzewodowe ładowanie było na przykład w Lumii lata temu, albo rozmowy przez smartwatch Chińczycy mieli  od dawna w sprzętach za 20$ :D

Ostatnio wmawiali, że są drugą zegarkową firmą po Rolexie, wczoraj powiedzieli, że Rolka już przeskoczyli, tylko do końca nie mówią w czym, chyba w poziomie marży zarobionej na taniej pracy Chińczyka :P

Użytkownik Admof edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 02:43

• 0

#8670 Jash

Jash

Hevi Metal

• Użytkownik
  • 9226 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 05:51

@bart wyniki benchmarków już są i są kosmiczne, tylko co z tego. Benchmarki są tyle warte ile wykresy audio. Szybki będzie jak zawsze. To raczej przewidywalne było.
To czy nawalił człowiek czy telefon nie ma znaczenia. Była wpadka i tyle. Jak do tego dodać dukanie prezentujących co jakiś czas to chyba nie do końca się przygotowali. Nie mniej odniosłem wrażenie słuchając tego wszystkiego że jestem w środku zebrania jakiejs sekty. I o ile sama dziesiątka jest spoko to śmieszy mnie jaranie się ładowaniem bezprzewodowym, które Nokia miała już w 2012r. No ale najważniejsze że podstawka jest odpowiednio duża żeby razem z telefonem naładować zegarek i słuchawki. Please!
To co mnie nie podoba się najbardziej to to wcięcie na przednim ekranie gdzie są kamery. Fatalnie wyglądało to jak puścili na dziesiątce film. Nie można było tam jakiegoś czarnego paska na ekranie zrobić? Dziwnie to wyglądało.
Na plus wygląd i nie chodzi o to czy ładny czy brzydki tylko w końcu inny.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jash edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 06:02

• 0

#8671 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 1938 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:42

Co do dukania, to nie oglądałeś chyba wcześniejszych konferencji Apple i nie byłeś na żadnej konferencji IT. Chyba zauważyłeś styl i ałtfit Panów na scenie? To są ITowcy, tylko na zarządczych stanowiskach, ale dalej ITowcy. To nie piękne pany z telezakupów Mango, którzy na jednym oddechu mówią przez kilkanaście minut  ;)

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 07:45

• 0

#8672 Jash

Jash

Hevi Metal

• Użytkownik
  • 9226 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:55

Konferencji Google, Samsunga, LG też nie prowadzą prezenterki telezakupów, ale może się czepiam ;)

• 0

#8673 Xpovoc

Xpovoc
  • Użytkownik
  • 1938 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:06

Jacku, czepiasz się tego dukania, aczkolwiek rozumiem rozczarowanie produktami Apple, pech pechem, ale masz powody po swoich przygodach.

Mam podobnie z Omegą. Po kilku moich failach z jakością wykonania i przeczytanych historiach w wątku Omegi, mocno u mnie straciła. W tym budżecie też nie trafiają do mnie argumenty, że to masowa produkcja i może się zdarzyć, bo mi się zdażyło 4 razy (babole w wykonaniu, przy kupnie nowego zegarka), a to za wiele jak na "pech".

• 0

#8674 Jash

Jash

Hevi Metal

• Użytkownik
  • 9226 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:10

Rozczarowany jestem tym co miałem, nie tym co pokazano. To fakt. Pech, co zrobić. Bywa.

• 0

#8675 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12248 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:18

Iphone X to faktycznie wreszcie jakiś znaczący postęp, ale Iphone 8 to totalne rozczarowanie. Prawie identyczny z ip7 oraz 6s .

Myślałem, że przesiądę się z 6s na 8 ale to nie am sensu. Różnice są niewielkie. Przez 3 lata Apple nie zrobiło praktycznie postępów. Wygląda na to, że cała para przez 3 lata szła w dopracowanie X-a . OK. Ale dlaczego tak drogo!

Konkurencja jest diabelsko mocna i dopracowana i chyba znów wrócę do Androida. Będzie taniej i nie gorzej.

• 0

#8676 rradek

rradek
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:02

No ale najważniejsze że podstawka jest odpowiednio duża żeby razem z telefonem naładować zegarek i słuchawki. Please!

Wbrew temu co twierdzą "fani" ajfonów, chyba mało komu chodzi tu o hejtowanie.

Benchmarki przy pewnych mocach procesorów (np. dla Antutu, wartości powiedzmy powyżej 80000 - 100000) nie mają znaczenia, bo realnie nikt nie zauważy różnicy w szybkościach działania telefonów, tak samo jak nikt nie zauważy różnicy między 4, a 8 GB RAM-u w andku, itp itd.

Zaś co do innych "nowinek" typu indukcja...

Po prostu patrząc obiektywnie, to nie wiem czy ktoś z apple zagląda na aliexpress, ale gdyby zajrzał to pewnie smutno by mu się zrobiło, gdyby zobaczył mnogość wariantów (kształtów, rozmiarów) ładowarek bezprzewodowych. A "jaranie się". że na applowskiej można naładować więcej, niż jedno urządzenie, to w ogóle mało poważne. Jak ktoś nie chce gotowca z Ali, to za kilkanaście dolców, z części kupionych na Ali można samemu sklecić taką, która będzie ładowała 4 czy 5 urządzeń jednocześnie, nie mówiąc o innych kombinacjach. Sam sobie kiedyś wmontowałem układ w podstawkę pod myszkę i drugi moduł w mysz bezprzewodową, tak że mogłem odpalać ładowanie bez konieczności wpinania myszy do ładowarki, czy wymiany aku. Za takie kombo, to apple pewnie kazałoby zabulić z 500 $...

W fonach, to ładowanie indukcyjne miałem wieki temu już w nexusie 4, a teraz apple robi z tego wielką rewolucję.

Smutne jest to, że apple na nowo odkrywa koło, fani marki im przyklaskują i zdają się nie zauważać, że większość ich "nowinek"  jest w większości mocno wtórna. I mówię to bez złośliwości, tylko jako stwierdzenie faktu.

Ogólnie apple robi naprawdę przyzwoite telefony i sprzedaje w bardzo nieprzyzwoitych cenach. Ich zysk, że udaje im się namówić ludzi do kupowania. I tyle.

Osobiście widzę jedną, naprawdę mega wielką zaletę ajfonów (nad telefonami androidowymi), a mianowicie długie wsparcie systemu. Z tego co kojarzę, to iOS 11 ma dostać nawet ajfon 5s, a wiec model bodaj czteroletni. I nie chodzi nawet o fragmentację androida, po prostu nie ma ani jednego producenta fonów na andku, który by nawet (byłym) flagowcom zapewniał tak długie wsparcie. Większość cmoka nad flagowcem do mometu wypuszczenia kolejnego flagowca, a potem olewka. Może jedna aktualizacja i tyle. A jak chcesz człowieku nowy syste, to se idź na XDA...

Więc za wsparcie, jakie oferuje apple spokojnie byłbym skłonny dopłacić do ceny telefonu (chociaż nie tyle ile woła apple ;))

• 0

#8677 Gość_bart8_*

Gość_bart8_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2017 - 09:50

Wbrew temu co twierdzą "fani" ajfonów, chyba mało komu chodzi tu o hejtowanie.

Benchmarki przy pewnych mocach procesorów (np. dla Antutu, wartości powiedzmy powyżej 80000 - 100000) nie mają znaczenia, bo realnie nikt nie zauważy różnicy w szybkościach działania telefonów, tak samo jak nikt nie zauważy różnicy między 4, a 8 GB RAM-u w andku, itp itd.

Zaś co do innych "nowinek" typu indukcja...

Po prostu patrząc obiektywnie, to nie wiem czy ktoś z apple zagląda na aliexpress, ale gdyby zajrzał to pewnie smutno by mu się zrobiło, gdyby zobaczył mnogość wariantów (kształtów, rozmiarów) ładowarek bezprzewodowych. A "jaranie się". że na applowskiej można naładować więcej, niż jedno urządzenie, to w ogóle mało poważne. Jak ktoś nie chce gotowca z Ali, to za kilkanaście dolców, z części kupionych na Ali można samemu sklecić taką, która będzie ładowała 4 czy 5 urządzeń jednocześnie, nie mówiąc o innych kombinacjach. Sam sobie kiedyś wmontowałem układ w podstawkę pod myszkę i drugi moduł w mysz bezprzewodową, tak że mogłem odpalać ładowanie bez konieczności wpinania myszy do ładowarki, czy wymiany aku. Za takie kombo, to apple pewnie kazałoby zabulić z 500 $...

W fonach, to ładowanie indukcyjne miałem wieki temu już w nexusie 4, a teraz apple robi z tego wielką rewolucję.

Smutne jest to, że apple na nowo odkrywa koło, fani marki im przyklaskują i zdają się nie zauważać, że większość ich "nowinek"  jest w większości mocno wtórna. I mówię to bez złośliwości, tylko jako stwierdzenie faktu.

Ogólnie apple robi naprawdę przyzwoite telefony i sprzedaje w bardzo nieprzyzwoitych cenach. Ich zysk, że udaje im się namówić ludzi do kupowania. I tyle.

Osobiście widzę jedną, naprawdę mega wielką zaletę ajfonów (nad telefonami androidowymi), a mianowicie długie wsparcie systemu. Z tego co kojarzę, to iOS 11 ma dostać nawet ajfon 5s, a wiec model bodaj czteroletni. I nie chodzi nawet o fragmentację androida, po prostu nie ma ani jednego producenta fonów na andku, który by nawet (byłym) flagowcom zapewniał tak długie wsparcie. Większość cmoka nad flagowcem do mometu wypuszczenia kolejnego flagowca, a potem olewka. Może jedna aktualizacja i tyle. A jak chcesz człowieku nowy syste, to se idź na XDA...

Więc za wsparcie, jakie oferuje apple spokojnie byłbym skłonny dopłacić do ceny telefonu (chociaż nie tyle ile woła apple ;))

To prawda, że wiele rozwiązań z najnowszych produktów apple już dawno było dostępnych na rynku, ale nie w takiej formie.

Bolączką dzisiejszego świata elektronicznego jest codzienne albo prawie codzienne ładowanie gadżetów, które wielu lubi posiadać. W przypadku urządzeń apple dostajemy możliwość naładowania 3 urządzeń jednocześnie-telefon, słuchawki, zegarek. Wszystko to ze sobą współgra. Słuchawki z ich chipem są małą rewolucją jeśli chodzi o prostotę, przełączanie pomiędzy urządzeniami.

Apple wprowadzając ładowanie indukcyjne upowszechni to rozwiązanie na taką skalą jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Miejsca publiczne, kawiarnie, bary, lotniska itp. itd. będą dosłownie zalane stacjami do tego rodzaju ładowania.

Obawiałem się, że wprowadzą swój standard, na szczęście zostało tak jak u reszty QI.

Nie bądź też śmieszny z tym aliexpress i sklejaniem sobie ładowarki samemu na kilka slotów.

Po pierwsze komu by się chciało? Może milionom odbiorcom urządzeń apple, którzy są w stanie wydać kilkaset dolarów na takie zabaweczki?

Po drugie jakby to wizualnie wyglądało? Tutaj dostajemy gotowy produkt, który stylistycznie nie będzie wyglądał jak kaszalot.

Po trzecie jeśli mamy kilka urządzeń z jednej firmy to mamy pewność, że kupując taką ładowarkę od apple będzie w pełni kompatybilna sprzętowo, stylistycznie z naszymi produktami.

Spójrzmy na największą konkurencję Apple-Samsunga:

-galaxy s8 firmowa ładowarka indukcyjna:

Best-Samsung-Galaxy-S8-and-S8-Plus-Wirel

-słuchawki gear icon X-ładowanie za pomocą MICRO USB podczas gdy S8 ma USB TYPU C-kolejna fragmentacja i nieporozumienie

Samsung-Gear-IconX-Review-03-box.jpg

-zegarek od samsunga i dodatkowy dock do ładowania indukcyjnego:

EP-YO760BBEGWW_1.jpg

Tymczasem u Apple po robocie przychodzi sobie Amerykanin do domu i zamiast szukać na aliexpress ładowarek, kabli, sklejać sobie samemu jak to poleciałeś j3bnie sobie telefon, słuchawki i zegarek na takiej podstawce:

screen%20shot%202017-09-12%20at%2024719%

Wytłumacz mi co w tym przypadku jest bardziej komfortowe, ładniejsze wizualnie i praktyczniejsze???????

Rzeczy, które mi się nie podobają w nowym iphonie X:

-znowu złącze lighting zamiast usb C, które jest standardem w nowych macbookach,

-brak touch id, niby jest to odblokowanie mordą, zapewne będzie o wiele lepiej działać niż u konkurencji, jednak wolałbym odcisk palca.

-wystający aparat.

-ramka w w czarnej wersji mogłaby być srebrna a nie pokryta PVD.

-cena powinna być taka jak za poprzedni model.

Iphone 8 śmiech na sali komentować to jest porażka i skok na kasę.

Mimo wszystko to jest złoty interes-zyski z odgrzanego kotleta iphone 8 najprawdopodobniej przewyższą kasę jaką samsung zarobi na S8, S8+ i Note 8 razem wziętych.

Użytkownik bart8 edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 09:59

• 0

#8678 rradek

rradek
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:07

Wytłumacz mi co w tym przypadku jest bardziej komfortowe, ładniejsze wizualnie i praktyczniejsze???????

Sam nie bądź śmieszny. Jeśli bozia ci poskąpiła zdolności manualnych i wszystko co sam zrobisz wygląda, jak kaszalot, to miej pretensje do siebie. A dla niektórych zmajstrowanie przydatnych rzeczy to nie jest męczarnia, tylko przyjemność, bo nie każdy też lubi być biernym i bezmyślnym odbiorcą cudzej twórczości.

Co do apple, to o ile wiem powciskali tam chipy blokujące używanie innych ładowarek, więc dla mnie praktyczniejszy będzie gadget niekoniecznie najładniejszy, ale najbardziej użyteczny w tym taki, który mogę naładować wszędzie i którym moge ładować inne sprzęty, a nie tylko "ładniejsze" jednej firmy...

Dzisiaj noszę Samsungowego Gear S3 i naładuję go każdą ładowarką indukcyjna - właśnie ładnie się ładuje na chińskiej i bardzo estetycznej ładowarce za 6 czy 7 $. Kolejną mam w domu, kolejną w samochodzie. Z grosze nie muszę robić w gacie, żeby oszczędzać sprzęt, nie zerkać na zegareczek za często, nie bawić się nim,  bo nie daj boziu bateryjka zdechnie, bo przecież może być tylko naładowana poprzez bardzo estetyczną i ładniejszą ładowarkę apple...

Po prostu apple uprawia politykę zamknięcia konsumenta w środowisku swoich drogich, mocno przecenionych gadgetów i jak widać sporo osób to lubi, ba a nawet broni dopatrując się brzydoty i dysfunkcjonalności w innych rozwiązaniach. 

• 0

#8679 darekmp3

darekmp3
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:34

Sporo osób to lubi bo nie szczypie się z kasą. Dla nich to telefon jak telefon. Myślę o zachodniej Europie gdzie są inne zarobki, inne realia. Dla nich iPhone X nie będzie wyznacznikiem prestiżu - ot zwykły telefon który można kupić z jednej pensji. Już nie mówię o USA gdzie Samsung jest droższy od iPhona. Na nasze warunki cena jest jednak zaporowa bez dwóch zdań. 

Edit. LG V30 - 3999 zł ...

Użytkownik darekmp3 edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 10:43

• 0

#8680 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2017 - 10:41

Na przystankach komunikacji miejskiej w Lublinieru-0-r-660,660-q-80-n-50e3ee774353021934f9b858a56a5f12RnuqBVNowp2.jpg
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych