Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mugi

Eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie wykorzystać istniejący już temat o zegarach wiszących i przedstawić praktycznie zalokowanego w skrzyni Eppnera Krzyżowego z numerem 2208 . Szukam miejsca na ścianie bo chciałbym je zgrupować. na razie uruchomiony wisi  na miejscu testowym, pięknie sobie chodzi i tyka  :D .Pozostała tylko drobna kosmetyka skrzyni ...ale tak za dwa dni.

;)

ps kiepskie warunki oświetleniowe ... :unsure:

Filmik z chodu :

post-92919-0-31406200-1555526300_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej wskazówki to moim zdaniem pochodzą z przełomu XVIII wieku.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Mmmmmm ! .... brak słów , Bardzo  ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej wskazówki to moim zdaniem pochodzą z przełomu XVIII wieku.

Nie będę się sprzeczał ;) , być może, ale  znalazłem w necie na jednej ze stron b. podobne właśnie w Eppnerowskim zegarze, a kilka w podobnym stylu. Wskazówki są złocone, podobnie jak i ramka zewnętrzna tarczy zegara .   

Muszę powiedzieć że zegar w naturze robi dużo bardziej korzystne wrażenie niż na zdjęciu. Przy przemeblowaniu na miejsce docelowe wstawię kilka fotek mechanizmu. Ciekawostką np jest, że każdy niezależny element mosiężny wahadła ma wybity numer 123, kolumny między płytami są numerowane (jak na podium) i praktycznie nie tylko nie da się ich zamienić , a także niewłaściwe ich obrócenie (o 180 stopni wokół  pionowej osi walca kolumny) powoduje, że nie da się zamknąć płyt krzyża i mocowania tarczy (może na siłę). 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem już naprawdę nieźle pogłówkować co i jak zrobić żeby zmieścić obok siebie dwa Eppnery .Trzeci na razie w innym pokoju.  Ale jakoś wyszło, jeszcze muszę je lekko zmatowić ...

post-92919-0-97459000-1555614130_thumb.jpg

post-92919-0-57535500-1555614163_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem już naprawdę nieźle pogłówkować co i jak zrobić żeby zmieścić obok siebie dwa Eppnery .Trzeci na razie w innym pokoju.  Ale jakoś wyszło, jeszcze muszę je lekko zmatowić ...

:) Ładnie ! 

 

Ps . czym zmatowisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Delikatnie woskiem na terpentynie, ale tak za dwa dni. 

:rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też muszę i myślałem o wosku .

Dobrze wiedzieć , że z terpentyną .... renowacje skrzynek , to muszę się jeszcze duuużo uczyć !  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka rasowa jak cholera.

Nie potrafię wyjść z zachwytu.

I jeszcze te płyty krzyżowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i oglądam , swoje zegary przy okazji czyszczenia z kurzu ;) . I tak dla przypomnienia wstawię do tematu  - trzeci , a zarazem pierwszy mój, odrestaurowany zegar z mechanizmem krzyżowym Eppnera. Mechanizm w zegarze Josepha Natiyowskiego, zegarmistrza z Nysy.

Zakochałem się w zegarach z mechanizmem krzyżowym Eppnera ...  :wub:

Następny czeka na odrestaurowanie ... 

 

post-92919-0-09812000-1555845262_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i oglądam , swoje zegary przy okazji czyszczenia z kurzu ;) . I tak dla przypomnienia wstawię do tematu  - trzeci , a zarazem pierwszy mój, odrestaurowany zegar z mechanizmem krzyżowym Eppnera. Mechanizm w zegarze Josepha Natiyowskiego, zegarmistrza z Nysy.

Zakochałem się w zegarach z mechanizmem krzyżowym Eppnera ...  :wub:

Następny czeka na odrestaurowanie ... 

Tylko, że Leszek, gdy zostanie wytrawnym kolekcjonerem, zrobi coś z tym egzemplarzem... Bo mnie zęby bolą... Ale nie przejmujcie się broń Boże moją opinią... Tak sobie gadam po kilku wiśnióweczkach z zeszłorocznego udoju... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i zrobię ... ;) ,  ale najpierw trzeba trafić dobrą skrzynię , a to nie jest proste . Panie Wiśniowiecki , załatw skrzynię , choćby złomek to zrobimy z niej cudo, bez tego doo.a Jaśnie Panie...

Nie takie proste ... nadmiar werków krzyżowych jest bolączką naszych czasów ... :P

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który ten problem rozwiązywał inaczej. Zamiast szukać im skrzyń, woził je w bagażniku :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam werki w pudełkach po butach  ;) , ale znajdziemy skrzynie , znajdziemy ... ^_^


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clou bagażnika jest w tym, że mogły odwiedzić nawet tych niezbyt chętnie opuszczających swoje nory ;)

P.S.

No i luzem tam się nie walały.

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie było o Eppnerach ...  ;) , a trochę nawet ich się pokazało i przyjechało do nas , prawda koledzy  ;) ?

Ja tam trafiłem bijącego , trochę numer wysoki , ale za to stan całkiem, całkiem ...

Troszkę drobnych poprawek  i muszę powtórnie skleić koronę (powinno się sklejania uczyć w szkole podstawowej , obok matematyki  :P ) i będzie pięknie ... wisiał na ścianie ... ;)

 

 

post-92919-0-40072800-1572258449_thumb.jpg

post-92919-0-69361300-1572258464_thumb.png

post-92919-0-90751400-1572258474_thumb.png

post-92919-0-81598200-1572258487_thumb.png


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w kolorze czarnym tak jak lubię ale chyba nie będzie pasował do reszty zegarów :) dużo nie ma do poprawy to sobie odpoczniesz też mam problem z klejeniem nigdy nie wychodzi prosto bo listwy zazwyczaj cięte pod nieco innym kątem a ten wychwyt był lutowany bo tak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię trumienki, a żadnej jeszcze nie trafiłam :)

Bardzo ładna skrzynia, a taki i system wieszania pierwszy raz widzę :)

Odwrotnie niż zazwyczaj ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest czarna , to taka głęboki brąz z odcieniem wiśni . W mocnym świetle to dobrze widać. Nie jest lutowane, to jakieś początki korozji po myciu w gronalu. Z drugiej strony nie ma śladu ...

Ps. O pasowanie nie trzeba się martwić - będzie pasował do dwóch krzyżowych ... miejsce się znajdzie  :P

Gosia,Eppnery tak miały i krzyżowe i bijące .

 

;)  :rolleyes:

post-92919-0-47137000-1572290528_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szło jak "krew z nosa" ale w reszcie w miarę wszystko ok ... Przy okazji mechanizm ma pełno notatek na płytach od wewnętrznej strony i trochę na podkładzie tarczy... widać, nie tylko ja się z nim męczyłem. Muszę jeszcze przesunąć bicie i 1 minutę. Ale nie dziś ... :huh:  ;)

post-92919-0-42754800-1573483528_thumb.jpeg

post-92919-0-48825000-1573483562_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.